Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ονομα χρηστη "Parallel Universes" δεν ειναι τυχαιο .....

Οταν ακουσα αυτον τον ορο επαθα κβαντικη υστερια . Μετα αρχισα να διαβαζω διαφορα σχετικα με αυτο το θεμα και πραγματικα νοιωθω ακομα πολυ "μικροτερος" και πολυ "τυχαιος"

Σημερα διαβασα μεσα απο τις δημοσιευσεις το Astrovox ( ARION ) το συγκλονιστικο

"Υπαρχοθν 10 ^150 τετοιες περιοχες-δηλαδη συμπαντα σαν το δικο μας."

Τι θα λεγατε για μια τετοια συζητηση ????

 

 

Υ.Γ Εχει πλακα να μας κρυφακουουν απο καποιο παραλληλο συμπαν....

 

J.Oldwiner

Νυχτωνει .....Τ''αστερια γινονται καντηλια και μεις κονισματα...Μα ποιος μας προσκυναει ??
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χωρις υπερβολη αποφευγω να μιλαω για τετοια θεματα γιατι με πιανουν τα υπαρξιακα μου!

 

Με πιανει μια παραξενη απελπισια 8-[

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εχει πλακα να μας κρυφακουουν απο καποιο παραλληλο συμπαν
¨

Νομίζω αυτό είναι κάπως αδύνατο.

Αν υπάρχουν (υποθετικά πάντα )δεν θα ύπαρχει επαφή με το δικό μας εξ όρισμου. Γιατι αν είχαν κάποια κοινά σημεία (στις μαυρες τρύπες η στις σκουλικότρυπες π.χ. ) θα ήταν κι αυτό μέρος του δικου μας σύμπαντος.

 

Μετά είναι όλα πιθανές καταστάσεις. Σε άλλο σύμπαν μπορεί να ισχύουν άλλοι φυσικοί νόμοι και να υπάρχουν διαφορετικές διαστάσεις.

 

Αν υπάρχουν κι άλλα πάντως, πολύ λίγα θα οδηγούν στη δημιουργία νοήμονος ζωής επειδή είναι ακριβώς ιδανικές οι συνθήκες στο δικό μας.

Αν π.χ. το φορτίο του ηλεκτρονίου ήταν μεγαλύτερο δεν θα έιχαμε τη δημιουργία ατόμων εκτός υδρογόνου, άρα δεν θα σχηματίζοταν τα γνωστά στοιχεία, ένω αν ήταν κατά τι, μεγαλύτερη η ύλη θα ήταν πολύ αραιή αφού δεν θα δεσμέυονταν ηλεκτρόνια απτους πυρήνες.

Μίλαμε για απειροελάχιστες διακυμάνσεις, όποτε πρέπει να θεωρούμαστε τυχεροί που υπάρχει ζωή εδώ.

www.myspace.com/astrovoxgr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όντως μπορεί να υπάρχουν παράλληλα σύμπαντα. Σύμπαντα τα οποία θα είναι προσπελάσιμα πιθανόν μέσω μιας μελανής οπής. Πολλοί επιστήμονες ισχυρίζονται ότι κάθε μελανή οπή καταλήγει σε μια λευκή οπή με μια βίαιη έκρηξη. Έτσι πιθανόν το σύμπαν μας να γεννήθηκε μέσω μιας λευκής οπής μέσω ενός άλλου σύμπαντος. Πάντως η ανεύρεσή τους είναι αδύνατη την στιγμή που δεν μπορούμε να εισέλθουμε σε μια μαύρη τρύπα.

 

 

Υ.Γ. Τα παραπάνω αποτελούν προσωπική άποψη και απόψεις επιστημόνων

:D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Για να εξατμιστεί και καταλήξει μία μαυρη τρύπα σε λευκή πρέπει να περάσουν αρκετές εκατοντάδες δισεκατομμύρια χρονια, ώστε να αρχίσει να χάνει σιγά σιγά ακτινοβολία.

 

Το να μιλάμε για δυνατότητα εισόδου σε μαύρη τρύπα πιστεύω είναι εντελώς ουτοπικό,

αφού κάθε μορφή ύλης αποσυντίθεται σιγά σιγά καθώς πλησιάζει στον ορίζοντα γεγονότων της μαυρης τρύπας.

 

Στην Cygnus X-1 (στον Κύκνο) 8 έτη φωτός μακρια, μπορούμε πάντως μακροπρόθεσμα και με λίγη καλή θέληση να φτάσουμε και να δούμε (ή όχι) τι πραγματικά ισχύει σε μια τέτοια ρουφήχτρα.

www.myspace.com/astrovoxgr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πραγματικα μπορει καποιος να μου εξηγησει τι θα γινοταν αν τελικα καποιος επεφτε μεσα σε μια τετοια τρυπα? θεωρητικα ρωταω. Ας υποθεσουμε δηλαδη πως θα εμενε ανεπαφος απο το βαρητικο πεδιο και τις δυναμεις εκει μεσα. Ποιες ειναι οι θεωριες που εχουν βγει?

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εντάξει ανέπαφος δεν βγαίνει γιατί με το που θα αρχίσει να φτάνει στον ορίζοντα γεγονότων της μαυρης τρύπας ο χρόνος θα αρχίσει να κυλάει πιο αργά, το μήκος του να διαστέλλεται και το σώμα του να διαμελίζεται.

 

Αλλά έστω όπως λες οτι έχουμε κάποιον παρατηρητή που με κάποιον τρόπο δεν υπόκειται σ'αυτήν την διάλυση.

 

Πολλά είναι τα πιθανά σενάρια. Αυτό που ακούγεται πιο πολύ είναι ότι θα καταλήξει μέσω χωροχρονικής δίνης (σκουλικότρυπα/warmhole etc. ) σε άλλο σημείο (και χρονικό διάστημα ίσως) του σύμπαντος.

Επίσης ακούγεται και ότι πιθανώς περνάει με ένα τρόπο σε άλλο σύμπαν,

υποθέτοντας ότι οι μαύρες τρύπες είναι συμπαντικοί κόμβοι και συνδέουν

παράλληλα σύμπαντα.

 

Φίλε kots, αν σ'ενδιαφέρουν τα παραπάνω ζητήματα προτείνω

το δίτομο του Kip Thorne - Μαύρες τρύπες και στρεβλώσεις του χρόνου. Αρκετά κατατοπιστικό.

www.myspace.com/astrovoxgr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Νομίζω ότι θα κάνατε καλά να αγοράσετε το τεύχος Αυγούστου - Σεπτεμβρίου του Scientific American που πραγματεύεται τέτοια ερωτήματα και μάλιστα πολύ εκτενώς.
Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ενα απο τα υποθετικα ερωτηματα με τα παραλληλα συμπαντα θα μπορουσε να ηταν σχετικα με τους θεμελειωδεις νομους της Φυσικης που επικρατουν εκει.

Ειναι οι ιδιοι με αυτους του δικου μας συμπαντος η εντελως διαφορετικοι οπου το φως τρεχει με μεγαλυτερη η μικροτερη ταχυτητα η βαρυτητα ειναι ασθενεστερη η ισχυροτερη και το ζωικο η φυτικο βασιλειο κατι που μονο η φαντασια μας θα μπορουσε να συλλαβει η ισως ουτε και αυτη ?????

Η μηπως ειναι συμπαντα γεγονοτων παραλαγης της συμπαντικης ιστοριας και κβαντικων καταστασεων ...οπου λογω χαριν οι Ελληνες κατελαυαν ολον τον κοσμο αφου σε καποιο παραλληλο συμπαν ο Μεγας Αλεξανδρος δεν πεθανε τοσο νεος ........

 

J.Oldwiner

Νυχτωνει .....Τ''αστερια γινονται καντηλια και μεις κονισματα...Μα ποιος μας προσκυναει ??
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κι η ισχυρή ανθρωπική αρχή λέει ότι για να υπάρξει ένα σύμπαν πρέπει να οδηγεί σε συνθήκες που να αναπτύσσουν (νοήμων) ζωή και παρατηρητές.

Φαίνεται ότι αν είναι υπάρχουν σταθερές σ'αλλα σύμπαντα , θα είναι διαφορετικές, αλλά τίποτα δεν είναι σιγούρο, δεδομένου ότι όλη η φιλολογία περί παράλληλων συμπάντων είναι μια σειρά από ατεκμηρίωτες εικασίες.

 

Νομίζω ότι θα κάνατε καλά να αγοράσετε το τεύχος Αυγούστου - Σεπτεμβρίου του Scientific American που πραγματεύεται τέτοια ερωτήματα και μάλιστα πολύ εκτενώς.

Βγήκε? Κατί λέγεται θα χει αφιέρωμα στη σχετικότητα.

Στα υπ'όψιν :)

www.myspace.com/astrovoxgr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βγήκε? Κατί λέγεται θα χει αφιέρωμα στη σχετικότητα.

Στα υπ'όψιν :)

 

Εγώ είμαι συνδρομητής και μου ήρθε γρήγορα - γρήγορα αλλά σήμερα το είδα και σε περίπτερα.

Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγω δεν το προλαβα. :( Εδω που μενω τωρα το καλοκαιρι φερανε μονο 2 ''κομματια'' που τα πηρανε και τα δυο. Τωρα πρεπει να κατεβω Θεσσαλονικη για να το βρω :( :(
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εντάξει το πήρα :)

 

100 σελίδες μόνο για σχετικότητα.

 

Οι εικόνες-αναπαραστάσεις για το τι γίνεται σε ταχύτητες παραπλήσιες αυτής του φωτός είναι απίστευτες.

Πραγματικά συλλεκτικό τευχος ελπίζω να το ξεκοκκαλίσω σύντομα 8)

www.myspace.com/astrovoxgr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ωραίο το Scientific American (αναφέρεστε στην ελληνική έκδοση φαντάζομαι), αλλά πραγματικά αλμυρή η τιμή του. Πάντως το συγκεκριμένο τεύχος άξιζε τα λεφτά του.
"All those moments will be lost in time... like tears in the rain."
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ναι δυστυχώς είναι το μόνο που χει 7.5 euros..

τ'αλλα συνήθως έχουν 4.90.

 

Εδώ θα ήθελα να διαφωνήσω. Το Scientific American είναι ένα επιστημονικό περιοδικό που θέλει ιδιαίτερες γνώσεις για να το διαβάσεις και να το κατανοήσεις. Δεν είναι ένα εκλαϊκευμένο περιοδικό Φυσικής και αυτό νομίζω μπορεί να το καταλάβει κανείς αμέσως με το πρώτο τεύχος που θα πέσει στα χέρια του. Τα άρθρα του είναι επιστημονικά τεκμηριωμένα και έγκυρα αφού η αμερικάνικη έκδοσή του κάνει και δημοσιεύσεις διδακτορικών διατριβών.

 

Μιλάμε λοιπόν για άλλο επίπεδο σε σχέση με τα Science Illustrated, Focus και τα λοιπά περιοδικά.

 

P.S. Ελπίζω να μην με κατηγορήσει κάποιος ότι προμοτάρω το περιοδικό αλλά σαν συνδρομητής από το πρώτο τεύχος του και μελετητής όλων των άρθρων του νομίζω ότι έχω δικαίωμα να το υπερασπιστώ!

Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε dimidour, Κι εγω αγοράζω το Scientific American κάθε μήνα από Οκτώβρη 2003 που βγήκε η Ελλήνικη έκδοση (θυμίζω το μωράκι στο εξώφυλλο και το κύριο θέμα της ανθρώπινης κλωνοποίησης.) κι έχω χάσει λίγα τέυχη απο τότε.

Το επίπεδο είναι πολύ υψηλο, φτάνει σε βαθμό πανεπιστημιακού συγγράματος κι απο κει και πέρα όποιος ακολούθει ακολούθησε.

Αυτό είναι λίγο άσχημο για το μέσο αναγνώστη γιατί απαιτεί υψηλό βαθμό εξειδίκευσης σε όλα τα επιστημονικά ζητήματα.

Και η τιμή του είναι πολύ υψηλη, δεν θα πρεπε να χε πάνω από 6 ευρώ όπως και το Περισκόπιο της Επιστήμης που έχει κι αυτό πολύ υψηλό επίπεδο.

 

Το Science Illlustrated ενώ μου χε κάνει εντύπωσει στην αρχή,

το τελευταίο καιρό τείνει σε Focus με τα σωρειδόν αντεπιστημονικά και απλοικά θέματα.

Παρ'όλα αυτά το παίρνω κι αυτό συνέχεια.

 

Σαν απλός αναγνώστης απόλα αυτα και χωρις ίχνος μεροληψίας η καλύτερη περίπτωση είναι το Science and Discovery για μένα, γιατί συνδυάζει επιστημονικό επίπεδο και εκλαικευτικό χωρις απλοικότητες ταυτόχρονα, ενώ έχει και πολλές σελίδες (140) και σχετικά χαμηλή τιμή. Μέχρι και διαγωνισμο αστρονομικών γνώσεων έχουν βάλει αυτούς τους μήνες και γενικά φαίνεται η καλη δουλειά που γίνεται.

www.myspace.com/astrovoxgr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητοί Φίλοι,

 

Υπάρχει και ένα επίκαιρο βιβλίο του Michio Kaku (καθηγητής στην έδρα Henry Semat του Πανεπιστημίου της Ν. Υόρκης με ειδίκευση στις θεωρίες χορδών και υπερχώρου, και συγγραφεύς εκλαικευμένων βιβλίων Φυσικής) με τίτλο PARALLEL WORLDS.

 

Στην Ελλάδα έχει εκδοθεί σε μετάφραση από τον εκδοτικό οίκο ΤΡΑΥΛΟΣ (ISBN: 960-6640-03-5, Εκδοση 2005- www.travlos.gr).

 

Περιγράφει τις τελευταίες απόψεις και θεωρείες της κοσμολογίας βασισμένες στα πλεον συγχρονα δεδομένα.

 

ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!!

 

Φιλικώτατα,

 

Angelos

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εχει πλακα να μας κρυφακουουν απο καποιο παραλληλο συμπαν
¨

Νομίζω αυτό είναι κάπως αδύνατο.

Αν υπάρχουν (υποθετικά πάντα )δεν θα ύπαρχει επαφή με το δικό μας εξ όρισμου. Γιατι αν είχαν κάποια κοινά σημεία (στις μαυρες τρύπες η στις σκουλικότρυπες π.χ. ) θα ήταν κι αυτό μέρος του δικου μας σύμπαντος.

 

Μετά είναι όλα πιθανές καταστάσεις. Σε άλλο σύμπαν μπορεί να ισχύουν άλλοι φυσικοί νόμοι και να υπάρχουν διαφορετικές διαστάσεις.

 

Αν υπάρχουν κι άλλα πάντως, πολύ λίγα θα οδηγούν στη δημιουργία νοήμονος ζωής επειδή είναι ακριβώς ιδανικές οι συνθήκες στο δικό μας.

Αν π.χ. το φορτίο του ηλεκτρονίου ήταν μεγαλύτερο δεν θα έιχαμε τη δημιουργία ατόμων εκτός υδρογόνου, άρα δεν θα σχηματίζοταν τα γνωστά στοιχεία, ένω αν ήταν κατά τι, μεγαλύτερη η ύλη θα ήταν πολύ αραιή αφού δεν θα δεσμέυονταν ηλεκτρόνια απτους πυρήνες.

Μίλαμε για απειροελάχιστες διακυμάνσεις, όποτε πρέπει να θεωρούμαστε τυχεροί που υπάρχει ζωή εδώ.

 

βασικά εδώ είναι όλο το ενδιαφέρον, πχ πασχίζουμε να εννοποιήσουμε τις δυνάμεις και γενικά με τον κορεσμό των τελευταίων χρόνων και το cern-2007 μάλλον θα δούμε θεαματικά αποτελέσματα. Μακάρι όμως να καταλάβουμε τι ήταν αυτό στην φύση που ενώ ταυτόχρονα συγκρατούσε τα qaurk με πυρηνικές δυνάμες, τα άτομα με HM και τους γαλαξίες με βαρυτικές, στην Γή ξεπετάχτηκαν τα βακτήρια (αυτό που λέμε κατάλληλες συνθήκες) και εμφάνισαν σκληρό δίσκο (dna) xcopy (αναπαραγωγή), usb (πρωτείνες ιστοσυμβατότητας) κλπ. Νοιώθω και ας γίνομαι μελό, ότι αν απαντηθεί κάτι τέτοιο πριν πεθάνω θα μπορώ να πεθάνω ήρεμος. Αυτό με προβληματίζει ποιο πολύ απο το πως θα είναι τα πράγματα σε ένα παράλληλο σύμπαν. Τι είναι αυτό που έχει η φύση και προκαλεί μια σακούλα μόρια να αναπαράγωνται και να κληρονομούν χαρακτηριστικά σε μια άλλη σακούλα...?

Άντε να δούμε και με μαθηματικά αυτή την ελευθερία της φύσης (Δεν φαντάζομαι πάντως ένα μοντέλο κατασκευής εμβύων όντων, φαντάζομαι την ζωή σαν μέρος του μοντέλου μόνο). Νομίζω και σταματάω, ότι είναι πιο σημαντικό να κατανοήσουμε το μοντέλο σύμφωνα με το οποίο υπάρχουν οι ιοί για κάθε οργανισμό κλπ, πιθανότατα θα έχει αντίκτυπο και μακροσκοπικά για το σύμπαν και θα προβλέπει τι θα γίνεται σε ένα παράλληλο σύμπαν ή στο εσωτερικό μιας μαυρης τρύπας. Πιθανότατα αν θα είναι θεμελιώδες θα είναι ανεξάρτητο διαστάσεων και βαθμών ελευθερίας, η διατήρηση της ενέργειας θα θεωρείται δεδομένη σαν τον χρόνο κλπ.

 

Εκστασιάστηκα πάλι \:D/ \:D/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 έτη αργότερα...

Γειά χαρά,

 

Πρίν περίπου, 14χρόνια, όταν πήγαινα γυμνάσιο, δέν έκανα τπτ άλλο μιά μέρα, από το να φαντάζομαι διάφορα καί να έχω ένα χαρτί καί να σημειώνω καί ζωγραφίζω.

 

Ξαφνικά, χωρίς ποτέ μου να έχω ακούσει για παράλληλα σύμπαντα, έφτιαξα ένα κύκλο, που πάνω σε αυτό, εφαπτόμενα είχα την γή μας καί μετά από λίγη απόσταση είχα την ίδια γή καί ούτω καθεξής.

 

Αριστερά όσες πήγαιναν στην ζωγραφική μου, εννοείται το έλεγα, μπροστά, ή μέλλον, το οποίο συναντούσε τα προηγούμενα από την τωρινή γή που είχα ζωγραφίσει.

 

Φαντάστηκα ότι η κάθε μας κίνηση καθημερινά δημιουργούσε κατάλληλες συνθήκες για το μέλλον, η κάθε μας λέξη, έκφραση κλπ στην καθημερινότητά μας.

 

Υπέθεσα ότι ίσως επηρεαζόμαστε από τον ήλιο με διάφορες ηλιακές εκρήξεις που έχει καί ανάλογα πράττουμε καί συμπεριφερόμαστε.Κάτι που να επηρεάζει την κρίση μας ή οτιδήποτε.

 

Πίστευα πώς τα πάντα είναι τόσο τέλεια φτιαγμένα, που ακόμα το πιστεύω καί πως τα πάντα είναι ένας φαύλος κύκλος, πώς τίποτε δέν ξεκίνησε, προυπήρχε καί τίποτε δέν τελειώνει ποτέ.

 

Δέν ξέρω, θέλω την άποψή σας, γιατί σήμερα που έψαχνα σημειώσεις, βρήκα αυτές τις ζωγραφιές από τότε καί τώρα ομολογώ πως είμαι αρκετά μπερδεμένος.

 

Φιλικά,

 

Ανδρέας.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Tα παράλληλα σύμπαντα ως θέμα είναι εξιδεικευμένο και πολύ ενδιαφέρον.

Είχα διαβάσει σε μια εργασία του Βάιου Γ. Προγώνη το εξής,ότι εξετάζοντας τον χώρο και την κίνηση σε αυτόν βλέπουμε ότι είναι ακανόνιστη που σημαίνει ότι δεν είναι πάντα ευθεία και έχει και πισωγυρίσματα και για την εύρεση της κάνουμε χρήση του καρτεσιανού συστήματος συντεταγμένων x,y,z όπου συνήθως η επιτάχυνση είναι σταθερή ενώ γενικότερα είναι s(t)=Σds από to μέχρι t και είναι συνάρτηση του χρόνου αλλά αντίστροφα σκεπτόμενοι μπορεί ο χρόνος να είναι συνάρτηση του διαστήματος ή t(s)=Σdt από so εως s.

Άρα όπως η κίνηση στον χώρο είναι ακανόνιστη έτσι είναι και η κίνηση στον χρόνο με την διαφορά ότι δεν επιτρέπονται τα πισωγυρίσματα και ομοίως κάνουμε χρήση του άξονα t για τις τιμές του και ωστόσο αν και φαίνεται ότι οι τιμές διαδέχονται ομαλά η μία την άλλη στην πραγματικότητα τρέχουμε ακανόνιστα προς τα εμπρός.

Και φυσικά καθώς κάθε διαδρομή στον χώρο είναι δυνητικά εφικτή,δηλαδή υπάρχει άσχετα αν εμείς θα την ακολουθήσουμε ή όχι,το ίδιο συμβαίνει όταν άλλοι χρόνοι υπάρχουν άσχετα αν τους βιώνουμε ή όχι και επομένως μπορεί να υπάρχουν παράλληλα σύμπαντα που μπορεί να είναι όμοια ή ανόμοια με το δικό μας.

 

Αν θέλει να διάβασει κάτι παραπάνω,μπορεί να διαβάσει αυτό:

http://www.physics4u.gr/articles/2003/paralleluni1.html

 

Ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπέρασματα του...

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ωραία και σωστά τα όσα λές, εμένα πώς μου ήρθε καί έκανα κάτι τέτοιο σχέδιο?

 

Είναι άσχετο ή κατι που θεωρείται σαν ανώμαλη φαντασία μου?

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το έκανα τελείως ασυνείδητα, απλά ζωγράφιζα καί έβαζα διάφορα σημεία.

 

Ακόμα απορώ πώς έκανα κάτι τέτοιο χωρίς να το σκεφτώ.Πήγαινα μηχανικά, το μολύβι μου πήγαινε σαν τρελλό.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης