Jump to content

Τρελός γείτονας (ή τι άλλο θα τραβήξουμε...)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι σπίτι σου αλλά κάτω (πυλωτή, αυλή κτλ. Μαζί και βιβλία να του εξηγήσεις κανά βασικό (φωτορύπανση πχ)!!!!

Στο είπα και πριν: θες με το που θα ανοίξει ο καιρός να φέρω το τήλε??

Να δει Σελήνη να ξεστραβωθεί με το Φως το Αληθινό ο άνθρωπος??!! :wink:

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Άσε, θα δούμε αν θα ξανακάνει τον έξυπνο... Προς το παρόν τον γράφω και βλέπουμε! Μπορεί να κατάλαβε και μόνος του ότι έλεγε βλακείες, αφού με το που μπήκε μέσα με είδε ότι συνέχισα να κάθομαι έξω και να κοιτάω... Αν ήμουν ματάκιας το λογικό θα ήταν να τα είχα μαζεψει!

 

Το άσχημο είναι ότι ήθελα να δω ένα μεταβλητό στους Διδύμους αλλά μέχρι να τελιώσει ο κύριος την παράστασή του και μέχρι να ηρεμήσω κι εγώ, το άστρο είχε φύγει πάνω από την πολυκατοικία.... :?

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου: Πρώτον, είναι πολλοί εκείνοι που δεν συγκινούνται από τη θέα μέσα από ένα προσοφθάλμιο. Αγαπάμε πολύ την αστροπαρατήρηση και παραβλέπουμε πως ότι είναι για εμάς αυτονόητα όμορφο δεν ισχύει και για όλους τους ανθρώπους. Έχω προσωπική εμπειρία, οπότε δε συνιστώ οποιαδήποτε απόπειρα φιλικής προσέγγισης. Δεύτερον, ο γείτονάς σου είναι θρασύδειλος, αλλιώς δε θα φώναζε ώστε να τον ακούσουν. Ο τρόπος που σου φέρθηκε δείχνει ότι δε σε χωνεύει, αλλά καμία απόπειρα δεν έκανε να σε πλησιάσει. Είμαι σίγουρος πως δεν είναι η πρώτη φορά που σε είδε στο μπαλκόνι να κοιτάς. Σε έχει σταμπάρει από καιρό. Είναι πολύ πιθανό ότι έψαχνε από καιρό την ευκαιρία για να σου κάνει σκηνή. Μπορεί και να σου είχε στήσει καρτέρι. Δε στέκει καλά. Αν τον ένοιαζε στ'αλήθεια αν είσαι ματάκιας θα έμπαινε στον κόπο να προσέξει λίγο τη συμπεριφορά σου όταν είσαι με τα κυάλια στα χέρια και ο ματάκιας ξεχωρίζει εύκολα από τον αστρονόμο. Μην τον φοβάσαι. Γράψε τον κανονικά. Αν σου ξανακάνει σκηνή μη δικαιολογηθείς για το τι κάνεις. Φώναξε δυνατά κάτι σαν "Ρε δεν πας να σε κοιτάξει κανένας γιατρός;". Και μην μιλήσεις παραπέρα. Άφησέ τον να ωρύεται μέσα στη νύχτα και πες μου ποιος από τους δυο σας θα εκτεθεί στη γειτονιά. Ή νομίζεις πως οι ένοικοι της πολυκατοικίας του δεν τον ξέρουν από κοντά τι νούμερο είναι; Τρίτον, μια χρήσιμη υπόδειξη αν τα πράγματα φτάσουν στα άκρα. Η αστυνομία δε μπορεί να μπει στο σπίτι σου χωρίς να τους ανοίξεις την πόρτα, οι αστυνόμοι θα δείξουν κατανόηση αν τους εξηγήσεις τι κάνεις, δεν υπάρχει κανένας νόμος που να σου απαγορεύει να κοιτάς τους γείτονές σου από το σπίτι σου (χωρίς πλάκα) και τέλος, αν κάνεις μύνηση σε κάποιον για εξύβριση, η αστυνομία στη χώρα μας, βάση νόμου, πρώτα τον συλλαμβάνει και τον μπουζουριάζει κανονικά και μετά η υπόθεση πάει στο δικαστήριο. Ένα υπέροχο 24ωρο στα κρατητήρια θα το κάνει κι ας είναι και αθώος, κι ας αποσύρεις τη μύνησή σου (αθάνατο ελληνικό δίκαιο).
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συμφωνω με giorgosgr για την αντιμετωπιση.

 

Καλυτερα ψηφιακη που τραβαει και βιντεο με καλυτερο ηχο. Θα ακουγονται καλυτερα οι βρισιες και φυσικα θα μπορεσει να τον τραβηξει περισσοτερο..

 

Φυσικα εννοειται οτι ο Βαγγελης επραξε πολυ σωστα.Του εξηγησε ευγενικα στην αρχη αλλα απο αυτα που μας γραφει εγω καταλαβαινω οτι σηκωσε τη γειτονια στο ποδι ο τυπος. Εδωσε δηλαδη ρεσιταλ. Παιζει να βγηκαν στα μπαλκονια να ακουνε οι υπολοιποι γειτονες.

 

Σωστα Βαγγελη?

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όχι Κωνσταντίνε, δε βγήκε κανείς. Η ώρα ήταν πολύ προχωρημένη και όλοι ήταν προφανώς στα κρεβάτια τους.

 

Ο τρόπος που σου φέρθηκε δείχνει ότι δε σε χωνεύει

 

Δεν τον έχω ξαναδεί και δε νομίζω να με έχει ξαναδεί και αυτός... Αλλά τι να πω, δε μπορώ να είμαι και σίγουρος. Πάντως αν με παρακολουθούσε να δει τι κάνω στο μπαλκόνι τα βράδια είναι χειρότερος απο μένα!!!

 

Και ρε παιδιά, στο κάτω κάτω υπάρχουν και οι κουρτίνες και τα πατζούρια!! Κουμάντο στα μάτια μου θα κάνει;;

 

Τέλος, η τελευταία αλλά εξίσου πιθανή περίπτωση, που ενισχύεται και από το προχωρημένο της ώρας, είναι ο τύπος να είχε κοπανήσει κάμποσα ποτηράκια και να έβλεπε τα 10x50 μου τηλεσκόπια!!! \:D/

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης