Jump to content

Τρελός γείτονας (ή τι άλλο θα τραβήξουμε...)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι όμως συνέβη...

 

Απόψε, μετά από αρκετές μέρες συννεφιάς στην Αθήνα, είπα κι εγώ να στήσω λίγο τα κιάλια να θαυμάσω τον καθαρό ουρανό.

 

Δεν προλαβαίνω να κάτσω, και τσουπ σκάει μυτη σε μπαλκόνι απέναντι (όταν λέμε απέναντι γύρω στα 20 μέτρα) πολυκατοικίας τυπάς, γύρω στα 40 που αρχίζει να φωνάζει "τι κάνεις ρε μα****σμένο, κοιτάς τις πολυκατοικίες, θα σου κάνω θα σου δείξω" και τα σχετικά!!!! :shock:

 

Μένω, και άναυδος του απαντάω: "Πάνω κοιτάω..."

Απάντηση:"Ναι, καλά! Με το τηλεσκόπιο ( :shock: πότε πήρα, δε μου το'πατε!) και το laser (το μικρό κόκκινο ledaki θα λέει....) κοιτάς τις πολυκατοικίες"

 

και συνέχιζε να βρίζει!!!

 

Θεούλη μου, δε φτάνει που παίρνουμε τα βουνά, κουβαλάμε και δεν ξέρω και γω τι άλλο θα κάνουμε, έχουμε και τον κάθε πειραγμένο να μας τα πρήζει...........! [-o<

 

 

Ήμαρτον....

 

 

ΥΓ: Ακόμα κοιτάει μέσα από την κουρτίνα του........! \:D/

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βαγγέλη, προσπάθησε να του εξηγήσεις αλλιώς σε βλέπω να πρέπει να εξηγήσεις στην αστυνομία! :lol:

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν ημουν στη θεση σου απλα θα τον εβριζα και θα τον προκαλουσα συνεχως!! Κατι τετοια ατομα ειναι να τους κανεις τη ζωη κολαση.

 

Ειπαμε τη πρωτη φορα ευγενικα αντε και τη 2η.. απο τη τριτη και μετα δε χωρανε δισταγμοι. Βαρας στο ψαχνο φιλε μου Βαγγελη

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βαγγέλη, προσπάθησε να του εξηγήσεις αλλιώς σε βλέπω να πρέπει να εξηγήσεις στην αστυνομία! :lol:

 

Στην αστυνομια??? μα για ονομα του Θεου και της Παναγιας!!! Στην αστυνομια???? ακομα και στην αστυνομια θα αρχιζεις να τον βριζεις. Δικαστηριο θα σε παει??

 

Θα παω μαρτυρας εγω και θα τους τα κανω λυμπα!!! Ακους εκει.. βγαινει ο καθε πειραγμενος και δε μας αφηνει να ασχοληθουμε με το χομπυ μας! :twisted:

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ντάξει βρε Κώστα όχι και έτσι, αφού δεν έχει ιδέα ο ανθρωπος, άλλα θα νομίσει και με το δίκιο του ίσως. Δεν είναι και περίεργο να πιστέψει ότι κοιτάμε τα "άστρα" των πολυκατοικιών. Μπες στην θέση του και σκέψου ότι είσαι άσχετος από αστρονομία. Βέβαια έπρεπε να έχει καλύτερους τρόπους..

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπες στην θέση του και σκέψου ότι είσαι άσχετος από αστρονομία. Βέβαια έπρεπε να έχει καλύτερους τρόπους..

 

Α μπραβο! Υπαρχουν και οι τροποι.. αν και πρεπει πιστευω να εισαι βλακας λιγο για να κανεις τετοια σκηνη

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δε λέω, ίσως να του μπούνε υποψίες ρε Παναγιώτη, αλλά το άτομο άρχιζε και φώναζε, χωρίς δεύτερη κουβέντα!!!

 

Τι να του εξηγήσεις;;;

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μην βαράτε βρε δεν κάνω τον δικηγόρο του :) , απλά επειδή και μου έχει τύχει (με φοιτητές και με μεγαλύτερους) και ξέρω αρκετούς που τους έχει τύχει, όταν ο άλλος σε δει με τα κυάλια μες στην πόλη τέτοια ώρα + ότι δεν έχει ακούσει ποτέ στην ζωή του ότι υπάρχουν άνθρωποι που κοιτάνε τις νύχτες τον ουρανό (ω ναι υπάρχουν!)..τότε δεν σκέφτεται κανένα άλλο ενδεχόμενο! Βέβαια μπορεί να έπεσες στην περίπτωση φευγάτου τύπου που μόνο να φωνάζει και να βρίζει ξέρει και να μην ακούει τίποτα! Τότε δεν γίνεται τίποτα!

 

Υ.Γ. Άντε, άντε πάμε για ύπνο, τι ώρα είναι αυτή?!!

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τελοσπάντων, ελπίζω να μην ξαναγίνει με τον καραγκιόζη...

 

Ίσως του αφήσω κανα σημείωμα να του πω να ξεκολλήσει!

 

Αντε καλό ξημέρωμα!!

 

ΥΓ Ευτυχώς που είχε φεγγάρι και δε θα έβλεπα έτσι κι αλλιώς και πολλά! :mrgreen:

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αντε αντε για υπνο! Καλο ξημερωμα παιδες.. κι ας ελπισουμε να ηρεμισουν οι αγριοι!!

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μα τώρα 4 η ώρα να αρχίσει να φωνάζει, από 20 μέτρα απόσταση;;;;;;

 

Καλά, άλλη δουλειά δεν έχει να κάνει αυτός απο το να ασχολείται με το τι κάνουν οι άλλοι στις 4 τα ξημερώματα?? :lol:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έπρεπε να γυρίσεις τα κυάλια σου σε αυτόν...

Τεσπα, συνέχισε εσύ κ αν σου κάνει μήνυση (χα χα χα χα) εκμεταλεύσου το. Μην τον αφήσεις, εσύ έχεις δίκιο κ αυτός άδικο. Κάνε κ εσύ μήνυση για διατάραξη ψυχικής ηρεμίας από την μήνυσή του. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Την ώρα που εμείς κοιτάμε τα :cheesy: , τα βλέπουν και κάποιοι άλλοι, ίσως όχι από τον δικό μας κόσμο... :cheesy: :cheesy: :cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

 

Θεούλη μου, δε φτάνει που παίρνουμε τα βουνά, κουβαλάμε και δεν ξέρω και γω τι άλλο θα κάνουμε, έχουμε και τον κάθε πειραγμένο να μας τα πρήζει...........! [-o<

 

Ad Astra Per Aspera!!!

 

Καλεσε τον να ερθει μαζι σου να του δειξεις τι παρατηρεις!

Ad Astra Per Aspera

www.agapioselia.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλημέρα σε όλους! :D

Εντάξει, μη τρελαίνεσαι και κάνε κάτι απλό:

Πέταξέ του ένα μήνυμα κάτω από την πόρτα να του δείξεις 2-3 πράγματα με τα κιάλια και πάρε μαζί και το nightwatch ώστε να ξεστραβωθεί λιγάκι!!

Ε, άμα δε καταλαβαίνει στείλε μήνυμα να φέρω το τηλεσκόπιο στο μπαλκόνι ή την αυλή σου και θα έρθει στα ίσα του!! (ΔΕ κάνω πλάκα...)

 

ΥΓ: Μην ανησυχείς, άμα τα θέλει ο κ...ος του παίζουμε και σφαλιάρες!! Εκεί θα δει πολλά αστεράκια πάνω από το κεφάλι του...! :mrgreen: :mrgreen:

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κοίτα..

Επειδή μάλλον έπεσες στον κλασσικό Έλληνα.. και να του εξηγήσεις ΔΕΝ θα καταλάβει..

είναι όπως όταν οδηγείς.. Δεν εχει νόημα να κορνάρεις, ή να βρίσεις, αφού ο βλάκας που οδηγάει μπροστά σου, την βλακεία θα την ξανακάνει, καλύτερος δε γίνεται..

Ετσι και ο γείτονάς σου, οτι και να του πεις, αυτός θα πιστεύει οτι κοιτάς την κόρη του, καλύτερος δεν γίνεται..

τι να κάνουμε.. η μαλ@#ία πάει σύνεφφο..

απλώς την επόμενη φορά, μίλα του ευγενικά και βάλε το κινητό να γράφει βίντεο, ωστε σε περίπτωση αστυνομίας, κτλ, να είσαι καλυμένος με αποδείξεις, αφού μάρτυρας μάλλον δεν θα υπάρχει τέτοια ωρα..

όταν σταματήσει το βίντεο, πες του να παει να γ@#$!! απο εμένα..

φιλικά.. Παναγιώτης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τελοσπάντων, ελπίζω να μην ξαναγίνει με τον καραγκιόζη...

Βαγγελη,

 

Με το επομενο σπουδαιο φαινομενο (πχ. εκλειψη), ριξε του μια κουβεντα να περασει να την απολαυσετε μαζι κοκ. Εγω εχω κανει αυτο με τους γειτονες μου και μαλιστα ειναι ιδιαιτερα βοηθητηκοι τωρα με διαφορα θεματα καθως δεν υπαρχει προβλημα οταν ειμαι εξω στην ταρατσα ολο το βραδυ με περιεργα φωτα (πχ. Η/Υ, κοκκινο φωτακι κτλ).

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Απαντησε του επιθετικα, αν καλεσει την ασυτυνομια δειξε τους τα βιλβια αστρονομιας που εχεις ωστε να πειστουν για το τι κανεις και απειλησε τον κοπανο γειτονα με μηνυση για εξυβριση.
Facebook Giorgos'' videoastronomy page https://www.facebook.com/videoastronomy/
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πέσ'τα ρε Γιωργάρα
Την ώρα που εμείς κοιτάμε τα :cheesy: , τα βλέπουν και κάποιοι άλλοι, ίσως όχι από τον δικό μας κόσμο... :cheesy: :cheesy: :cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

συνέχισε να κάνεις αυτό που θέλεις και σε ευχαριστεί.

 

ο τύπος είναι άσχετος περί αστρονομίας και εν μέρει δικαιολογείται.

αν πιστεύει ότι κάνεις μπανιστήρι, ας το αποδείξει.

 

αν συνεχίζει να βρίζει και σε ενοχλεί, συμφωνώ με τον Γιώργο , απέιλησε με μήνυση.

Δημήτρης Καπετανάκης

CGCG108-138:

Mag 15.5v, να τ''αφήσω;

Πολλά τα mag Άρη!

 

Το flickr μου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Παναγιώτη δε πάει η μ...κια σύννεφο αλλά η άγνοια........ ](*,) ](*,)

Ομολογώ πως η ιδέα σου με το κινητό δεν είναι εύκολη και το τελείωμα "σε έχω σε βίντεο, άντε και γ..σου τώρα" δεν είναι και ότι καλύτερο....

Μη ξεχνάς πως αν δηλώσουν 2 γείτονες πως "τον έχουν πιάσει κατ'επανάληψη να κοιτάει τα μπαλκόνια-παράθυρα-αυλές τους με κιάλια", θα έχει σοβαρό πρόβλημα με την αστυνομία!! (για να μη μιλήσω τι θα γίνει αν ένας από αυτούς έχει και κανα ανήλικο παιδί........... :o :o :o )

Μόνο με την καλή μπορεί να τον ηρεμήσει... (ή με private ξύλο χωρίς μάρτυρες... :-$ )

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Είχα γράψει ένα σημείωμα να του ρίξω, αλλά τελικά άλλαξα γνώμη, σιγά μη του δώσω και λογαριασμό.

 

Ελπίζω να μην έχει συννεφιά απόψε για να ξαναβγω!! :mrgreen:

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όχι ρε Βαγγέλη, δεν είναι ότι του δίνεις αξία, μπορεί στο τέλος τέλος η αστρονομία να του αρέσει κιόλας!!

Στείλτου το και δε θα χάσεις!

Άμα τον πετύχεις ξανά ρώτησέ τον άμα θέλει να δει και αυτός κτλ.....

Δείξε ότι είσαι άνετος και μόλις δει πως δεν αντιδράς θα ηρεμήσει και αυτός... :wink:

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τι να του δείξω μωρε; Πρώτον σιγά μη τον βάλω και σπίτι μου μετά το βρισίδι που μου έριξε και δεύτερον τι να δει από κιάλια μέσα από την Αθήνα ώστε να καταλάβει; Θα κάνω χειρότερη τη θέση μου!! :D

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης