Jump to content

OI ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ... ΤΗΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποια στιγμή με ρώτησε που σχεδιάζω να παω, οπότε του λέω οτι θα ανέβω στον Πάρνωνα, και χωρίς να το σκεφτεί μου λέει:

"αα.. εκεί που πηγαίνουν και κάνουν κάτι τελετές ε? ξέρω ξέρω.."(!!!)

 

Eλπίζω να μήν του συστήθηκες ως Δράκουλας... :mrgreen:

Χεχεχε ... σκεφτομουνα και εγω ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο ... "καλησπερα, ειμαι ο Δρακουλας απο την Καλαματα και παω στον Παρνωνα για κατι τελετες" ... :mrgreen: :cheesy:

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οπότε απο εδω και πέρα, κάθε φορά που θα στήνουμε το τηλεσκόπιο, θα φτιάχνουμε και μια πεντάλφα γύρω του, για να φύγει το κακό seeing..!!!

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 μήνα αργότερα...
άβυσσος εσχάτη βλακείας και εγκεφαλικής αποσύνθεσης! και με συγχωρειτε φίλοι που ξεκινω καπως έτσι το θεμα μου αλλα και η υπομονη εχει όρια. οπως και ο αινσταιν είχε πει 2 πραγματα ειναι απειρα ... το συμπαν και η ματαιοδοξια του ανθρωπου. και για το 1ο δεν ειμαστε βεβαιοι πια. ο λογος που εκανε το δερμα μου να αλλαξει χρωμα και τα αυτια μου να ματωσουν ηταν μια "συζητηση" αναμεσα σε μια αγελη απο αξεστους βοηλατες και αγραμματους ξυλοσχιστες που ετυχε να παρει τ αυτι μου για κακη του τυχη εν ωρα μεσημεριανης καταποσης καφε στην παραλια. οι αποφοιτοι της φαμπρικας επεξεργασιας σανου , που θελουν να αυτοαποκαλουνται ανθρωποι , με την περισση και γνωστη νεοελληνικη βλακεια που τους διακρινει μιλουσαν για την αστρονομια και τις επιστημες με τα χειροτερα λογια αποκαλωντας τους ενασχολυμενους με αυτες φαντασιοπληκτους , ηλιθιους που η ελλειψη γυναικειας παρουσιας τους κανει να βλεπουν αστρα (και τα παραπανω φυσικα δεν ειπωθηκαν ετσι ακριβως) . τα χαχανητα συνεχισαν για πολλη ωρα αναγκαζοντας με να αποσυρθω απο το εν λογω μερος πριν εκραγω. αυτο που προλαβα φευγοντας ηταν η παρατηρηση μια νεαρας ( η οποια ετυγχανε ξανθης κωμης ) να λεγει : " λετε να μας ακουσει κανενα ουφο και να μας απαγαγει; " . η απορια ειναι : που να αναζητησουμε τα ουφο; στον ουρανο η στη Γη;

ας τους πουμε λοιπον αυτο που παντα τους λεμε:

νεοελληνισκοι απαλαξτε μας επιτελους απο την αναξια και λογου ακομα γελοια σας υποσταση! 8)

 

Καλά εκανες και έφυγες. Εγώ παντως αν ήμουν με τα κατάλληλα άτομα θα τους είχα ξεχέσει. Δεν θα το άφηνα να περάσει έτσι. Γενικότερα πρέπει να γινόμαστε που και που ρατσιστές απέναντι σε τέτοιου είδους καθυστερημένα και με κάθε ευκαιρία να τους προσβάλλουμε αφού καποιοι απο αυτούς έχουν επιλέξει την οδό του να ειρωνεύονται πικρόχολα.

Παιδί είμαι της Γης και

του έναστρου ουρανού, γένος ουράνιο.

 

Ορφεύς

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

«Μη λογομαχείς ποτέ με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.»

Σωστός αυτός που το είπε. Πρέπει να ενθαρρύνουμε τους συνανθρώπους μας να κοιτάξουν τον ουρανό (έστω και για λίγο, δεν νομίζω πως θα πάθουν κάτι τραγικό) χωρίς όρεξη για τσαμπουκά. Άλλωστε όλοι μας είμαστε πολίτες του Σύμπαντος και καλό είναι να το έχουμε βαθιά στο μυαλό μας.

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

φιλε Astral-Force σε παραδεχομαι επειδη δεν απαντησες και κρατησες το επιπεδο σου απεναντι σε γελοια ατομα οπως αυτα. Προφανως αυτοι οι καρμοιριδες εχουν ως μοναδικη απασχοληση τους φραπεδες και ποτε δεν τους κινησε το ενδιαφερον τι ειναι αυτο που βλεπουν καθε βραδυ οταν κοιτουν ψηλα :roll:

 

Ο καλυτερος τροπος αντιμετωπισης ειναι η αδιαφορια. Γιατι οπως ναχει, τον βλακα κ τον ημιμαθη δεν μπορεις να τον νικησεις :wink:

Mε το να παρατηρεις το συμπαν, καταλαβαινεις ποσο μικρος εισαι...

HALO 2 rul3z

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το καλοκαίρι, ετοιμαζόμουνα να ανέβω στον Πάρνωνα, οπότε παω σε ενα μαγαζί για να πάρω υποστρώματα για την σκηνή, και ανοίγουμε κουβέντα με τον τύπο που ηταν εκεί, για βουνά, ορειβασία, κτλ..

Κάποια στιγμή με ρώτησε που σχεδιάζω να παω, οπότε του λέω οτι θα ανέβω στον Πάρνωνα, και χωρίς να το σκεφτεί μου λέει:

"αα.. εκεί που πηγαίνουν και κάνουν κάτι τελετές ε? ξέρω ξέρω.."(!!!) :shock: :shock: :shock:

 

Οπότε απο εδω και πέρα, κάθε φορά που θα στήνουμε το τηλεσκόπιο, θα φτιάχνουμε και μια πεντάλφα γύρω του, για να φύγει το κακό seeing..!!!

 

Υ.Γ. 2: Ρε σείς.. δεν πιστεύω να κάνετε θυσίες εκει πάνω? 8-[ 8-[

 

:lol:

 

οποιος δεν εχει κανει παρατηρηση με τελετη δεν ξερει τι χανει!

αλλα υπαρχουν προυποθεσεις και εμποδια για τελετη-παρατηρηση

1) πρεπει να παρεις εκτος του τηλεσκοπιακου εξοπλισμου , συνεργα μαζι σου μαχαιρια κοτοπουλα κτλ. δηλαδη εξτρα φορτιο :shock:

2) το κυριως θυμα πρεπει να ειναι σφαγμενο (τεχνικη δυσκολια να το κανεις σε ανοιχτο χωρο, θα γεμισεις με αιματα τον χωρο και μετα θα μυριζει ασχημα και δεν θα μπορεις να κανεις παρατηρηση) :shock:

3) πρεπει να βρεις χωρο να ευννοει και την παρατηρηση και την τελετη (να μην σε δουν δηλαδη τα σωματα ασφαλειας ) και να κρατας μακρια παρισακτους ή τυχων αλλους που θελουν να μοιραστουν το θυμα μαζι σου.

4)πρεπει να πας απο νωρις ωστε να προλαβεις και την τελετη να κανεις αλλα και να κανεις παρατηρηση (ασε που δεν μπορεις να πιεις πολυ απο το κρασι της τελετης γιατι πρεπει να εισαι νυφαλιος ωστε να μην πεσεις σε αντιφασεις) :shock:

5)να μην εχεις φωτογραφικη μηχανη μαζι σου , πιθανον οι φιλοι συν-τελεταρχες να αποθανατησουν στιγμες της τελετης (αυτο δεν ειναι καλο αν κρατας αρχειο )

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τους ανθρωπους ,γιατι πιστευω οτι δεν υπαρχει θεος

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τον θεο γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχουν ανθρωποι

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

επεξησεις

1) εκτος απο το τηλεσκοπιο πρεπει να εχεις μαζι σου πιατα μαχαιρια πηρουνια μεζεδακια για την αρχη ,σουβλακια , κοτοσουβλακια και ολα τα λογης ορεκτικα για να γινει σωστη δουλεια

2)χοιρινες μπριζολες , πανσετες και λουκανικα ειναι οτι πρεπει , κοντρα κομενες,πλυμενες , μαριναρισμενες ετοιμες για τα καρβουνα. (που να κοβεις κρεατα και να πλενεις στα βουνα και στα λαγκαδια )

3)εκει που θα αναψεις φωτια θα πρεπει να προσεξεις να εχεις καθαρισει καλα τον χωρο απο ξερα κλαδια και να εχεις σκαψει μην κουβαλας την πυροσβεστικη στα βουνα..

4) τετοιο event απαιτει ωρες , να πας απο νωρις να αναψεις καρβουνα να ψησεις να φας , να τα μαζεψεις , να ξεζαλιστεις (γιατι ολα τα αστερια θα ειναι διπλα ,τουλαχιστον) αν τυχων πιεις κατι παραπανω , να στησεις εξοπλισμο να παρατηρησεις κτλπ

5)αστροφωτογραφηση δεν προτεινετε γιατι απο τα ρετσινομπυρα θα εισαι καθε λεπτο για κατουρημα. εκτος αν κανεις ληψη (t<30sec)

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τους ανθρωπους ,γιατι πιστευω οτι δεν υπαρχει θεος

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τον θεο γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχουν ανθρωποι

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

«Μη λογομαχείς ποτέ με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.»

 

Ωραίο αυτο. Μήπως ξέρεις ποιανού είναι;

Παιδί είμαι της Γης και

του έναστρου ουρανού, γένος ουράνιο.

 

Ορφεύς

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η δική μου απογοήτευση έρχεται όταν με ρωτούν για τα αστέρια και τους λέω ότι ασχολούμαι με την ερασιτεχνική αστρονομία και μετά σε κάποια άσχετη συζήτηση με έχουν προκαταβάλει ήδη σ'ενα τηλεοπτικό απατεώνα και μου λένε να τους πώ τι λενε τα ζώδια μιας και γνωρίζω τ'αστέρια... Είναι πολλή μεγάλη ειλικρινά η απογοήτευση μου που καταλαβαίνω ότι η μόνη επαφή με τα αστέρια που έχει ο περισσότερος κόσμος είναι τα ζώδια.... και κατευθείαν με το που λές τον όρο αστρονομία σε κατοχυρώνουν σαν ένα αστρολόγο που λέει τα ζώδια....

Και ο Amper με τον ηλεκτρισμό ασχολείθηκε το περισσότερο χρονο της ζωής του αλλα δεν ήταν ηλεκτρολόγος

dreamers and not, do not lower the head...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε elohim σε καταλαβαίνω απόλυτα, είναι η κλασσική "κατάρα" όλων όσων τολμούν να προφέρουν ότι ασχολούνται με την αστρονομία..Αλλά τι άλλο να περιμένει κανείς σε μια χώρα που όλα τα περιοδικά, εφημερίδες, πρωινάδικα, μεσημεριανές και βραδυνές εκπομπές, έχουν αστρολόγους που λένε τις προβλέψεις τους και οι "εθνικοί stars" κρέμονται απ' τα χείλη τους (μιας που ξέρουν πόσο πουλάει)? Κοιτούσα μια μέρα σε μεγάλα πρακτορεία εφημερίδων πόσα αστρολογικά περιοδικά υπήρχαν και πόσα επιστημονικά..ας μην το συζητήσουμε καλύτερα..Πως να μην πιστεύει ο οποιοσδήποτε νεός με το εκπαιδευτικό σύστημα που έχουμε στα ζώδια? Αφού είναι παντού σου λέει..θα τα είχαν παντού αν δεν είχαν δόση αλήθειας?

 

Και σαν να μην έφταναν όλα αυτα (για να καταλάβετε τι με έχει πιάσει σήμερα), μιας που πουλάει πολύ το θέμα στον σημερινό ματαιόδοξο άνθρωπο αρχίζουμε πια και τις κατ'εξοχήν αστρολογικές εκπομπές και στα μεγάλα κανάλια: http://www.megatv.com/ekpompes/ekpobes.asp?ID=77. Αστρολογικές προβλέψεις, αναλύσεις κτλ. Τι καλά..μην παραξενευτείτε εάν σε χρόνο dt γίνουν μόδα και υπάρχουν τέτοιες εκπομπές σε όλα τα μεγάλα ιδιωτικά κανάλια, όπως εχουν γίνει μόδα κατά καιρούς τόσα πράγματα στη τηλεόραση.. και δυστυχώς η μάχη με την τηλεθέαση δεν κερδίζεται..

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όλα τα παραπάνω νομίζω είναι ακόμα μια απόδειξη του ήδη γνωστού, οτι ο Έλληνας είναι ηλίθιος,αφελής και ευκολόπιστος!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ακούστε live τι βλακείες λένε στην εκπόμπη αυτή τη στιγμή!!! ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

 

Ξέρω ότι δεν θα έχει κανένα αντίκρυσμα και ούτε που θα διαβαστεί ίσως, αλλά έστειλα επιστολή στον σταθμό για την παραπάνω εκπομπή για να διαμαρτυρηθώ.

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

«Μη λογομαχείς ποτέ με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.»

 

Ωραίο αυτο. Μήπως ξέρεις ποιανού είναι;

 

και μια αλλη παραλαγη " οι ηλιθιοι ειναι αητητοι "

 

οσο για τους αστρολογους το καλυτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να αγνοησουμε...

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τους ανθρωπους ,γιατι πιστευω οτι δεν υπαρχει θεος

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τον θεο γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχουν ανθρωποι

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

«Μη λογομαχείς ποτέ με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.»

 

Ωραίο αυτο. Μήπως ξέρεις ποιανού είναι;

 

..και άλλη μια παραλαγή:

 

"Μη προσπαθησείς ποτε να μάθεις σ'ενα γουρουνι να τραγουδα....χανεις τον καιρό σου και ενοχλεις και το γουρούνι!"

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όλα τα παραπάνω νομίζω είναι ακόμα μια απόδειξη του ήδη γνωστού, οτι ο Έλληνας είναι ηλίθιος,αφελής και ευκολόπιστος!

 

όχι ρε φίλε,με συγχωρείς πολύ! Είναι βαρύ αυτό που είπες! Ξανασκέψου το!

Δημήτρης Καπετανάκης

CGCG108-138:

Mag 15.5v, να τ''αφήσω;

Πολλά τα mag Άρη!

 

Το flickr μου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όλα τα παραπάνω νομίζω είναι ακόμα μια απόδειξη του ήδη γνωστού, οτι ο Έλληνας είναι ηλίθιος,αφελής και ευκολόπιστος!

 

όχι ρε φίλε,με συγχωρείς πολύ! Είναι βαρύ αυτό που είπες! Ξανασκέψου το!

 

Ακόμα το σκέφτεσαι;

Παιδί είμαι της Γης και

του έναστρου ουρανού, γένος ουράνιο.

 

Ορφεύς

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όλα τα παραπάνω νομίζω είναι ακόμα μια απόδειξη του ήδη γνωστού, οτι ο Έλληνας είναι ηλίθιος,αφελής και ευκολόπιστος!

 

όχι ρε φίλε,με συγχωρείς πολύ! Είναι βαρύ αυτό που είπες! Ξανασκέψου το!

 

Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά.Η σημερινή Ελληνίδα γυναίκα είναι πολύ αφελής και ευκολόπιστη!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όλα τα παραπάνω νομίζω είναι ακόμα μια απόδειξη του ήδη γνωστού, οτι ο Έλληνας είναι ηλίθιος,αφελής και ευκολόπιστος!

 

όχι ρε φίλε,με συγχωρείς πολύ! Είναι βαρύ αυτό που είπες! Ξανασκέψου το!

 

Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά.Η σημερινή Ελληνίδα γυναίκα είναι πολύ αφελής και ευκολόπιστη!

 

Η ΜΕΣΗ σημερίνη Ελληνίδα γυναίκα...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:shock: :shock: :shock: βλεπω alter kai λυπαμε που ειμαι ανθρωπος

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τους ανθρωπους ,γιατι πιστευω οτι δεν υπαρχει θεος

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τον θεο γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχουν ανθρωποι

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης