Jump to content

Celestia


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιούπι :D :D :D :D :D :D

Έχω το Celestia και είναι καταπληκτικό \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θέλω να κατεβάσω το Space Lift. Που το αποθηκεύω;

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

To κατέβασα :mrgreen:

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:D

ωχ, τι ωραίο προγραμματάκι είναι αυτό!!!!!!!!!

 

άψογο και άκρως εκπαιδευτικό.

 

Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε (πέρα από την καταγραφή βίντεο) πως μπορούν να γίνουν script σαν το demo που έχει?

Imagination is more important than knowledge
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Με edit στο script μαλλον.

 

Το προγραμμα εχει και αρκετα ενεργο forum εδω

αν εχετε αποριες

 

http://www.shatters.net/forum/

 

Ειδικα η δυνατοτητα time speed ειναι φοβερη,

μπορεις να κανεις απιστευτα ταξιδια στο χρονο. (και στο χωρο)

www.myspace.com/astrovoxgr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εχω φάει τρελλο κόλλημα με το εν λόγω πρόγραμμα, μιλάμε ειναι απίστευτη η αίσθηση των αποστάσεων, η περιπλάνηση στο άπειρο.

 

Αναφρωτιέμαι τι θα μπορούσε να προκαλέσει στους κόλπους της αστρολογίας μια βόλτα στον χώρο, εξετάζοντας τους αστερισμους και την σχέση μεταξυ τους και με ....μας :shock:

Imagination is more important than knowledge
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θέλω τη γνώμη σας. Κατέβασα έναν διαστημικό ανελκυστήρα, τρία φουτουριστικά διαπλανητικά σκάφη και δύο τεχνητούς εξωγήινους κόσμους :mrgreen: . Αν κατέβασα υποθετικά πλανητικά συστήματα, με Γήινους και αεριώδεις πλανήτες, θα είναι πολύ σουρεαλιστικό; :-k Μπαίνω στον πειρασμό να κατεβάσω ένα πλανητικό σύστημα που υποτίθεται πως υπάρχει στον Α Κενταύρου και όχι μόνο 8) . Τι μου προτείνετε; Να αφήσω το Σύμπαν όπως μέχρι στιγμής το ξέρουμε, να τα «ρημάξω» όλα ή έναν συνδιασμό και των δύο απόψεων;

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κοιτα αφου δε ρωτάς για να φορτώσεις τα extra για STAR TREK κ STAR WARS με διαστημόπλοια death star, Κλινγον Borg και άλλα τότε είσαι σε σωστο δρόμο! :mrgreen:

 

Δε χάνεις και τίποτα να τα περάσεις αυτα που λες και να μελετήσεις τα υποθετικά ώστε να έχεις μια καλλίτερη άποψη. Επειτα αν σου πιάνουν χώρο στο διάστημα βγάλτα!

Imagination is more important than knowledge
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Exω κατεβασει και εγω καποια πραγματα απο star wars και δεν ξερω πως μπορω να τα δω στο Celestia... Επισης καθε φορα που τρεχω το προγραμα, μετα απο καποιο χρονικο διαστημα ο υπολογιστης μου τα φτηνει και τρωει κολλημα, η καρτα γραφικων μου βγαζει erors και μερικες φορες κανει ολο το PC retart... :( συμβαινει και σε αλλους αυτο?? (Εχω καλο PC με καλη καρτα γραφικων και RAM)...
Να δουμε ποτε θα ξαναδουμε σκοταδι.... Ριμαδα φωτορυπανση... ](*,) ](*,) ](*,)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ειναι λίγο παιδεμα γενικοτερα να φορτώσεις τα extras η τα educational και θέλει προσοχή. Και εμένα μου ειχαν σπάσει τα νευρα σε κάποια στιγμή.

 

Εισαι σίγουρος οτι τα έχεις βάλει στον σωστό φάκελο τα αρχεία? Ξεκίνα απο κει.

Imagination is more important than knowledge
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Βασικα τα ειχε ετοιμα... οταν τα κατεβασα, τα ειχε χορισμενα σε φακελους extras textures models κτλ και εγω απλος τους εβαλα μεσα στο φακελο του Celestia... Μετα τι πρεπει να κανω??
Να δουμε ποτε θα ξαναδουμε σκοταδι.... Ριμαδα φωτορυπανση... ](*,) ](*,) ](*,)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Προσπαθώ να βάλω το babylon 5 αλλά μέχρι τώρα δεν τα έχω καταφέρει. (Κατεβάζω και ολόκληρο το 4ο κύκλο της σειράς τρελαίνομαι για sci-fi σειρές)
Σπύρος
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όταν κατεβάσετε ένα αρχείο, ανοίξτε και διαβάστε το σημειωματάριο. Υπάρχει λόγος που το έβαλαν.

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

MANAUS-LUMINAIRE.jpgΈνας από τους τεχνητούς εξωγήινους κόσμους που κατέβασα :mrgreen:

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κατεβάσω εξωγήινα φανταστικά πλανητικά συστήματα :mrgreen:

Έχω κατεβάσει σχεδόν όλες τις διαστημοσυσκευές, ένα πακέτο δορυφόρων, νέους αστεροειδείς, φουτουριστικά αστρόπλοια κ.λ.π.

Ξέρετε ποιό είναι το ποιό σουρεαλιστικό; Κατέβασα και έβαλα πλανήτες και στα τρία αστέρια του αστρικού συστήματος Α Κενταύρου! :roll:

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ένας από τους τεχνητούς εξωγήινους κόσμους που κατέβασα :mrgreen:

 

φοβερό! :cheesy:

 

λέω και εγω να κατεβάσω τα ανάλογα pack...

 

η παραπάνω εικόνα έχει καμία σχέση με το HALO???

scooby doobi dooo!!!!!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχωρέστε με αν ακούγομαι τελείως αδιάβαστη ( :oops: ) , αλλά θα μπορούσε να μου πει κάποιος τί ακριβώς είναι το Celestia? Και πώς να το κατεβάσω?
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχωρέστε με αν ακούγομαι τελείως αδιάβαστη ( :oops: ) , αλλά θα μπορούσε να μου πει κάποιος τί ακριβώς είναι το Celestia? Και πώς να το κατεβάσω?

 

Είναι ένα πρόγραμμα πλανηταρίου που σου δίνει τη δυνατότητα να ταξιδέψεις και να δεις τον ουρανό όπως φαίνεται από οποιοδηποτε σημείο του ηλιακού συστήματος και από οποιοδήποτε απο τα αστρα της βάσης δεδομένων του (100.000 νομίζω ότι είναι)! :wink: :wink:

 

Είναι ένα πραγματικά ωραίο προγραμματάκι!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Υπάρχει ένα πολύ ωραίο add-on του Celestia με ένα ή δύο εκατομμύρια αστέρια:o ! Να το κατεβάσω; Έχω δύο ερωτήσεις: 1) Το πρόγραμμα θα τρέχει ποιό αργά; 2) Θα αντικαταστήσει τα 100.000 αστέρια που έχει ήδη; Και αν ναι, θα μου σβήσει τα φανταστικά πλανητικά συστήματα που κατέβασα;

Ας απαντήσει όποιος ξέρει και μπορεί 8-[

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης