Jump to content

Πρόταση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για P.S.T Coronado


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς όλους τους ενδιαφερόμενους μελλοντικούς κατόχους του PST Conorado:

 

Ζήτησα προσφορά από το Πλανητάριο για 10 τεμάχια με τα εξής χαρακτηριστικά:

 

Coronado Personal Solar Telescope 1.6"/40mm Refractor (400mm f/10.0) with 12.5mm (32x) Kellner Eyepiece (1.25") & Built-In Sol Ranger Sun Finderscope.

 

Προς το παρόν δεν ξέρω αν θα δοθεί προσφορά, αλλά αν τελικά δοθεί, πιθανά να μας περιμένει μεγάλη έκπληξη.

 

 

Επίσης να ζητήσεις και ....ποία <έκδοση> του P.S.T θα είναι.... Σου ξανά θυμίζω ότι το P.S.T έρχεται με τον 20mm Kellner,προσοφθάλμιο.Το άλλο που ζητάς είναι Εξτρα προσοφθάλμιο....Επίσης εάν θα είναι με το Βαλιτσάκι του ή σε απλή συσκευασία διότι η διαφορά τους είναι 50 ΕΥΡΩ...

Πέτρος Δεσύπρης

Corvus Eye Observatory

ATHENS / S Y R O S

 

http://www.pdesypris.com/

http://www.ceo-despet.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Προς όλους τους ενδιαφερόμενους μελλοντικούς κατόχους του PST Conorado:

 

Ζήτησα προσφορά από το Πλανητάριο για 10 τεμάχια με τα εξής χαρακτηριστικά:

 

Coronado Personal Solar Telescope 1.6"/40mm Refractor (400mm f/10.0) with 12.5mm (32x) Kellner Eyepiece (1.25") & Built-In Sol Ranger Sun Finderscope.

 

Προς το παρόν δεν ξέρω αν θα δοθεί προσφορά, αλλά αν τελικά δοθεί, πιθανά να μας περιμένει μεγάλη έκπληξη.

 

 

Επίσης να ζητήσεις και ....ποία <έκδοση> του P.S.T θα είναι.... Σου ξανά θυμίζω ότι το P.S.T έρχεται με τον 20mm Kelner,προσοφθάλμιο.Το άλλο που ζητάς είναι Εξτρα προσοφθάλμιο....

 

Ζήτησα την έκδοση του PST που κυκλοφορεί πλέον στην Αμερική και έχει ως standard το 12.5mm Kellner Eyepiece. Οι προηγούμενες εκδόσεις είχαν το 20mm που αναφέρεις.

Skywatcher DOB 8", TS WFT 110, ΕQ-EM10, Celestron Ultima Barlow 2x, Baader Hyperion 3.5mm - 5mm - 8mm - 13mm - 17mm - 21mm, AllTelescopes 22X100 Binoculars
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

OK. Εγώ το έχω εδώ και ένα χρόνο περίπου και δε ξέρω αν έχει άλλάξει ,διότι κάθε τόσο κάνουν κάποιες διορθώσεις...Το είχα πεί ότι το 20mm ...δε κάνει τίποτα και σε παλαιότερες δημοσιεύσεις μου για το PST !!!!

Πέτρος Δεσύπρης

Corvus Eye Observatory

ATHENS / S Y R O S

 

http://www.pdesypris.com/

http://www.ceo-despet.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ενημερώθηκα σήμερα από το Πλανητάριο ότι δεν μπορεί να μας δώσει προσφορά επειδή δεν συνεργάζονται με την εταιρεία Coronado.

 

Συνεπώς πρέπει να ζητηθεί προσφορά από άλλο ελληνικό κατάστημα ειδών αστρονομίας. Μπορεί κάποιος να έρθει σε επαφή με τις εταιρείες Aktis και Telescopeshop?

Skywatcher DOB 8", TS WFT 110, ΕQ-EM10, Celestron Ultima Barlow 2x, Baader Hyperion 3.5mm - 5mm - 8mm - 13mm - 17mm - 21mm, AllTelescopes 22X100 Binoculars
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ενημερώθηκα σήμερα από το Πλανητάριο ότι δεν μπορεί να μας δώσει προσφορά επειδή δεν συνεργάζονται με την εταιρεία Coronado.

 

Συνεπώς πρέπει να ζητηθεί προσφορά από άλλο ελληνικό κατάστημα ειδών αστρονομίας. Μπορεί κάποιος να έρθει σε επαφή με τις εταιρείες Aktis και Telescopeshop?

 

Αγαπητέ- jpan -θα ήταν σωστό όπως έκανες με το Πλανητάριο,το ίδιο να έκανες και με την Aktis και με τον ΝΟΜΙΚΟ !!!!Ενα e-mail με τη συγκεκριμένη προσφορά, πρός τους προαναφερθέντες, σίγουρα θα είχες καλύτερη απάντηση....και δε μπορώ να καταλάβω πως αυτοί που ενδιαφέρονται και μένουν Αθήνα δε κατηφορίζουν πρός...Πειραιά για μία επαφή με τον αντιπρόσωπο που τα εισάγει και να ...αναφέρουν στους άλλους, αν συμφώνησαν, για μία τέτοια ομαδική εισαγωγή με στόχο την...καλύτερη τιμή !!!!

Συμφωνείς ...Πολύκαρπε ?? :-s :-note

Πέτρος Δεσύπρης

Corvus Eye Observatory

ATHENS / S Y R O S

 

http://www.pdesypris.com/

http://www.ceo-despet.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ενημερώθηκα σήμερα από το Πλανητάριο ότι δεν μπορεί να μας δώσει προσφορά επειδή δεν συνεργάζονται με την εταιρεία Coronado.

 

Συνεπώς πρέπει να ζητηθεί προσφορά από άλλο ελληνικό κατάστημα ειδών αστρονομίας. Μπορεί κάποιος να έρθει σε επαφή με τις εταιρείες Aktis και Telescopeshop?

 

Αγαπητέ- jpan -θα ήταν σωστό όπως έκανες με το Πλανητάριο,το ίδιο να έκανες και με την Aktis και με τον ΝΟΜΙΚΟ !!!!Ενα e-mail με τη συγκεκριμένη προσφορά, πρός τους προαναφερθέντες, σίγουρα θα είχες καλύτερη απάντηση....και δε μπορώ να καταλάβω πως αυτοί που ενδιαφέρονται και μένουν Αθήνα δε κατηφορίζουν πρός...Πειραιά για μία επαφή με τον αντιπρόσωπο που τα εισάγει και να ...αναφέρουν στους άλλους, αν συμφώνησαν, για μία τέτοια ομαδική εισαγωγή με στόχο την...καλύτερη τιμή !!!!

Συμφωνείς ...Πολύκαρπε ?? :-s :-note

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να επικοινωνήσω το πρωί με τους κκ Νομικό και Ηλιόπουλο. Πάντως από ότι φαίνεται, τιμές Αμερικής για το Coronado εδώ στην Ελλάδα, θα δούμε, όταν το βάλουν προσφορά τα Lidl καμιά 150αρα ευρώ.

Skywatcher DOB 8", TS WFT 110, ΕQ-EM10, Celestron Ultima Barlow 2x, Baader Hyperion 3.5mm - 5mm - 8mm - 13mm - 17mm - 21mm, AllTelescopes 22X100 Binoculars
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επιστολή Πλανητάριου Θεσσαλονίκης

Planitario-Epistoli.thumb.jpg.5e85c31e933e1143fb86d6cc869b35d6.jpg

Skywatcher DOB 8", TS WFT 110, ΕQ-EM10, Celestron Ultima Barlow 2x, Baader Hyperion 3.5mm - 5mm - 8mm - 13mm - 17mm - 21mm, AllTelescopes 22X100 Binoculars
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ρε παιδιά γιατί το ταλαιπωρείτε το θέμα?

Επίσημος & αποκλειστικός αντιπρόσωπος της Coronado είναι ο Νομικός, από την στιγμή που η Coronado εξαγοράστηκε από την Meade και εφάρμοσε την ίδια πολιτική πωλήσεων μέσω αποκλειστικών αντιπροσώπων.

Αν θέλετε να αγοράσετε Coronado από Ελλάδα θα πάτε στο Νομικό.

 

Τώρα, θα μου επιτρέψετε να αμφιβάλλω οτι μπορεί να γίνει κάποια ιδιαίτερη τιμή για ομαδική αγορά, όσο κι αν όλα αυτά ακούγονται όμορφα.

Ακόμα κι άν ο Νομικός θελήσει να κάνει μία ευγενική χειρονομία (που πάντως δεν το αποκλείω μιάς και έχει θετική σχέση με τους ερασιτέχνες, τους πελάτες του δηλαδή), πόσο πιά να είναι το όφελος?

20, 50, 70 ευρώ το τεμάχιο?

Για τέτοιο ποσό, δεν νομίζω οτι θα αποφασίσει ξαφνικά πολύς κόσμος να αποκτήσει το PST. Αν το ήθελε τόσο, θα το έπαιρνε ούτως ή άλλως.

Και άντε και το ξεπεράσαμε κι αυτό.

Ποιός θα συντονίσει να μαζέψει προκαταβολές από όλους ώστε να γίνει η παραγγελία? Και μετά να μαζέψει και τα λεφτά για την εξόφληση.

Εσείς θα μου στέλνατε λεφτά χωρίς να με γνωρίζετε?

Είναι εύκολο να λέμε "κι εγώ ενδιαφέρομαι", αλλά όταν έρθει η ώρα να πέσει το παραδάκι, εκεί αρχίζουν τα δύσκολα.

Συγγνώμη που έχω αρνητική στάση, αλλά απλώς βλέπω να συνεχίζει αυτό το thread πάνω σε ψεύτικες ελπίδες.

Αγγελος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγγελε πολύ καλά τα λες.Καίτοι τους τα έχω πεί αρκετά πιό γρήγορα και παρ'όλη τη κουβέντα που έγινε μέχρι σήμερα κανείς δεν έχει ενοχλήσει το ΝΟΜΙΚΟ...???? !!!!!!

Μήπως και νομίζουν ότι θα αγοράσουν κανένα παιχνίδι.....Δε μπορώ να καταλάβω γιατί όλη αυτή η ....παραζάλη...και αυτός που τη ξεκίνησε ...ούτε και που ακούγεται...Γιατί ???? :-$ [-( :!:

Πέτρος Δεσύπρης

Corvus Eye Observatory

ATHENS / S Y R O S

 

http://www.pdesypris.com/

http://www.ceo-despet.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ρε παιδιά γιατί το ταλαιπωρείτε το θέμα?

Επίσημος & αποκλειστικός αντιπρόσωπος της Coronado είναι ο Νομικός, από την στιγμή που η Coronado εξαγοράστηκε από την Meade και εφάρμοσε την ίδια πολιτική πωλήσεων μέσω αποκλειστικών αντιπροσώπων.

Αν θέλετε να αγοράσετε Coronado από Ελλάδα θα πάτε στο Νομικό.

 

Τώρα, θα μου επιτρέψετε να αμφιβάλλω οτι μπορεί να γίνει κάποια ιδιαίτερη τιμή για ομαδική αγορά, όσο κι αν όλα αυτά ακούγονται όμορφα.

Ακόμα κι άν ο Νομικός θελήσει να κάνει μία ευγενική χειρονομία (που πάντως δεν το αποκλείω μιάς και έχει θετική σχέση με τους ερασιτέχνες, τους πελάτες του δηλαδή), πόσο πιά να είναι το όφελος?

20, 50, 70 ευρώ το τεμάχιο?

Για τέτοιο ποσό, δεν νομίζω οτι θα αποφασίσει ξαφνικά πολύς κόσμος να αποκτήσει το PST. Αν το ήθελε τόσο, θα το έπαιρνε ούτως ή άλλως.

Και άντε και το ξεπεράσαμε κι αυτό.

Ποιός θα συντονίσει να μαζέψει προκαταβολές από όλους ώστε να γίνει η παραγγελία? Και μετά να μαζέψει και τα λεφτά για την εξόφληση.

Εσείς θα μου στέλνατε λεφτά χωρίς να με γνωρίζετε?

Είναι εύκολο να λέμε "κι εγώ ενδιαφέρομαι", αλλά όταν έρθει η ώρα να πέσει το παραδάκι, εκεί αρχίζουν τα δύσκολα.

Συγγνώμη που έχω αρνητική στάση, αλλά απλώς βλέπω να συνεχίζει αυτό το thread πάνω σε ψεύτικες ελπίδες.

Αγγελος

 

Βασικα εισαι ο πιο ρεαλιστης και εχεις απολυτο δικιο

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και εγώ θα ήθελα να πιστεύω ότι ο καταναλωτής έχει δύναμη και ότι μπορεί να γυρίσει κάποιες καταστάσεις προς όφελός του, αλλά το δυστύχημα είναι ότι στην Ελλάδα μας αντιμετωπίζουν σαν πρόβατα με λεφτά που πληρώνουν ότι τους σερβίρουν.

 

Και εγώ θα ήθελα να προχωρήσω στην αγορά ενός PST καθώς με ενδιαφέρει πάρα πολύ η παρατήρηση του Ηλίου, και φυσικά θα προσδοκούσα σε μία καλύτερη τιμή μέσω ομαδικής παραγγελίας. Δεν νομίζω όμως ότι κάτι τέτοιο θα γίνονταν εφικτό, αφού υπάρχουν πρακτικά προβλήματα όπως έγραψε και ο φίλος μας ο rama. Παρόλα αυτά θα μπορούσε να γίνει κρούση στον Νομικό και από εκεί και πέρα να δούμε πως θα μπορούσε να προχωρήσει το θέμα.

Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

αν δεν ενδιαφερετε ο νομιμος εκπροσωπος της εταιριας για ομαδικη πωληση

υπαρχει και αλλη λυση. ΙΝΤΕΡΝΕΤ

 

CORONADO PST H-Alpha Sonnenteleskop <1Å 40/400mm incl. Okular MA 20mm 619,- €

ελλαδα 739. ειναι 120 ευρω διαφορα

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τους ανθρωπους ,γιατι πιστευω οτι δεν υπαρχει θεος

Θελω να ζητησω συγνωμη απο τον θεο γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχουν ανθρωποι

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Άγγελε, πολύ σωστές οι επισημάνσεις σου. Όμως, αν αναλάμβανε ο ίδιος ο αντιπρόσωπος να συγκεντρώσει και να προωθήσει τις παραγγελίες των ενδιαφερομένων (λ.χ. προκαταβολές, τελικές καταβολές)?
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητοί φίλοι,

 

Για την αποφυγή οποιασδήποτε παρεξήγησης πρέπει να διευκρινιστούν κάποια πράγματα, τα οποία θα λύσουν τις όποιες απορίες και θα ξεδιαλύνουν τις πιθανές υπόνοιες και υποψίες.

Όπως όλοι γνωρίζετε πρότεινα την εκδήλωση ενδιαφέροντος για την ομαδική παραγγελία του PST Coronado. Με χαρά μου διαπίστωσα ότι υπάρχουν τουλάχιστον δέκα άτομα που ενδιαφέρονται να το αποκτήσουν και πιθανά να βρεθούν και πολλοί άλλοι, αν τελικά μας δοθεί ικανοποιητική προσφορά. Παρόλο που κάποιοι θεώρησαν ότι είμαι υποχρεωμένος να φέρω σε πέρας αυτή τη πρωτοβουλία, ανέλαβα εθελοντικά να έρθω σε επικοινωνία με τέσσερα μεγάλα καταστήματα ειδών αστρονομίας (Πλανητάριο, Aktis, Telescope-Service και Telescopeshop). Μέχρι στιγμής επίσημη απάντηση έχουμε από το Πλανητάριο. Τις προσεχείς ημέρες θα έχουμε και από τις υπόλοιπες τρεις εταιρείες. Αν τελικά πάρουμε ικανοποιητική προσφορά, ο οποιοδήποτε ενδιαφερόμενος θα έρθει σε επαφή με την εταιρεία και θα κανονίσει τη συναλλαγή του.

Αν πρέπει να κάνω κάτι περισσότερο, είμαι στη διάθέση σας.

 

Με εκτίμηση,

 

Ιωάννης Παντελάκης

Skywatcher DOB 8", TS WFT 110, ΕQ-EM10, Celestron Ultima Barlow 2x, Baader Hyperion 3.5mm - 5mm - 8mm - 13mm - 17mm - 21mm, AllTelescopes 22X100 Binoculars
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Προσφορά κ. Νομικού:

 

Εφόσον γίνει παραγγελία 10 τεμαχίων, η τιμή ανά τεμάχιο είναι:

 

685 ευρώ (συμπεριλαμβάνεται βαλιτσάκι μεταφοράς)

610 ευρώ (χωρίς βαλιτσάκι μεταφοράς)

Skywatcher DOB 8", TS WFT 110, ΕQ-EM10, Celestron Ultima Barlow 2x, Baader Hyperion 3.5mm - 5mm - 8mm - 13mm - 17mm - 21mm, AllTelescopes 22X100 Binoculars
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Είναι ...νομίζω η καλύτερη τιμή,δεδομένου και της εγγύησης της ποιότητας που θα υπάρχει για το κάθε ενδιαφερόμενο... :-k :-k :-k :D :D :D

Πέτρος Δεσύπρης

Corvus Eye Observatory

ATHENS / S Y R O S

 

http://www.pdesypris.com/

http://www.ceo-despet.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όλοι μας ξέρουμε να κάνουμε προσθέσεις, αφαιρέσεις και πολλαπλασιασμούς.

Όχι, δεν είναι η καλύτερη τιμή, είναι απλώς μια καλή τιμή.

 

Έχει την καλοσύνη κάποιος να μου πει πόσο κοστίζει το συγκεκριμένο στη Γερμανία; Έχω μπερδευτεί με τόσες διευθύνσεις και τόσες δημοσιεύσεις. :(

 

jpan μπράβο σου για την πρωτοβουλία ακόμα κι αν δεν ευοδώσει η προσπάθεια, η σιωπή μας θα είναι ένα μήνυμα. Κάποιοι κάποτε θα πρέπει να καταλάβουν πως όσοι ασχολούνται ερασιτεχνικά με την αστρονομία δεν είναι μία ελίτ που τους τρέχουν τα λεφτά απ τα μπατζάκια, αλλά άνθρωποι που υπολογίζουν και τα 20 και τα 50 και τα 100 ευρώ.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στη Γερμανία το PST, χωρίς το βαλιτσάκι,κοστίζει 620 ΕΥΡΩ +21 ΕΥΡΩ έξοδα αποστολής.Με το βαλιτσάκι του,κοστίζει 699 +τα εξοδα (21 ΕΥΡΩ)αποστολής.Είναι λοιπόν ...η καλύτερη τιμή έως τώρα ή δεν είναι....?????!!!!!

Τι να κάνουμε ,δε γίνεται κάποια πράγματα να τα έχουμε...τζάμπα!!!! :-$ :-$ :-$

Πέτρος Δεσύπρης

Corvus Eye Observatory

ATHENS / S Y R O S

 

http://www.pdesypris.com/

http://www.ceo-despet.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στη Γερμανία το PST, χωρίς το βαλιτσάκι,κοστίζει 620 ΕΥΡΩ +21 ΕΥΡΩ έξοδα αποστολής.Με το βαλιτσάκι του,κοστίζει 699 +τα εξοδα (21 ΕΥΡΩ)αποστολής.Είναι λοιπόν ...η καλύτερη τιμή έως τώρα ή δεν είναι....?????!!!!!

Τι να κάνουμε ,δε γίνεται κάποια πράγματα να τα έχουμε...τζάμπα!!!! :-$ :-$ :-$

Πετρο,

 

Πιστευω να ειναι καπως λαθος να προχωραμε με την προυποθεση οτι τα μεφαρορικα για ενα τεμαχιο (21 ευρω) θα ειναι ιδια και με 10 τεμαχια (10 επι 21)! :wink:

 

Το καλυτερο ειναι τα παιδια να εχουν ολα τα χαρτια στο τραπεζι απο καθε ενδιαφερομενο εμπορο και να προχωρησουν απο μονοι τους.

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Aντώνη δεν είπα κάτι το αντίθετο.Τόσο καιρό αυτό λέγω και ξανά λέγω...Το καλύτερο είναι η άμεση ...επαφή με τον έμπορο και το ..παρά στο χέρι....!!!! Κάποιοι δεν έχουν καταλάβει ότι έχουν <Μπλέξει> σε ένα αρκετά δαπανηρό Σπόρ και ότι τα όργανα με υψηλές προδιαγραφές δεν είναι απλά ...Γυαλάκια του ήλιου...!!!

Επίσης ξέρεις τι λέγει η παροιμία: Οποιος δε θέλει να ζυμώσει....10/100/1000....χρόνια ΚΟΣΚΙΝΙΖΕΙ.

Πέτρος Δεσύπρης

Corvus Eye Observatory

ATHENS / S Y R O S

 

http://www.pdesypris.com/

http://www.ceo-despet.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σήμερα το πρωί είχα τηλεφωνική επικοινωνία με τον κ. Ηλιόπουλο, ο οποίος μου είπε πως τελικά δεν μπόρεσε να πετύχει μια καλύτερη τιμή από τη Meade για λογαριασμό μας. Οπότε δεν θα υποβάλει προσφορά.
Skywatcher DOB 8", TS WFT 110, ΕQ-EM10, Celestron Ultima Barlow 2x, Baader Hyperion 3.5mm - 5mm - 8mm - 13mm - 17mm - 21mm, AllTelescopes 22X100 Binoculars
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης