Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχετε καθήσει ποτέ να μιλήσετε με άτομο που έχει σπουδάσει (και με master), που να απορρίπτει οτιδήποτε λέτε "επειδή δεν έχετε σπουδάσει"??? ](*,) ](*,)

 

Να σου λέει πως "αφου δε στα έμαθε καθηγητής τα έχεις παρερμηνεύσει" (τοποθετώντας έτσι στο σακί ΚΑΙ τους φοιτητές - σπουδαστές που πέρασαν μαθήματα χωρίς να τα παρακολουθήσουν...)?

 

Φίλε Μάγκα πάντα υπάρχει ένας τρόπος! Και αφού όρεξη έχεις, κάνε το όνειρό σου πραγματικότητα! :wink:

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
Ειλικρινά ζηλεύω που σου δίνετε η ευκαιρία να σπουδάσεις . Εγώ δυστυχώς δεν είχα μυαλό για διάβασμα και τώρα βαράω το κεφάλι μου. ](*,) ](*,)

 

Οπως ειπαν και οι υπολοιποι φιλοι ποτε δεν ειναι αργα

κοιτα εδω http://astronomy.swin.edu.au/sao/

 

φιλικα Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έχετε καθήσει ποτέ να μιλήσετε με άτομο που έχει σπουδάσει (και με master), που να απορρίπτει οτιδήποτε λέτε "επειδή δεν έχετε σπουδάσει"??? ](*,) ](*,)

 

Να σου λέει πως "αφου δε στα έμαθε καθηγητής τα έχεις παρερμηνεύσει" (τοποθετώντας έτσι στο σακί ΚΑΙ τους φοιτητές - σπουδαστές που πέρασαν μαθήματα χωρίς να τα παρακολουθήσουν...)?

 

Φίλε Μάγκα πάντα υπάρχει ένας τρόπος! Και αφού όρεξη έχεις, κάνε το όνειρό σου πραγματικότητα! :wink:

 

Δυστυχώς μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο, σε διαφορετικό κλάδο από αυτόν που σπούδασα. Αλλά αυτοί οι άνθρωποι έχουν παρωπίδες, και δεν είναι πραγματικά σπουδαγμένοι. Ανήκουν στην κατηγορία του σπούδασα για να ευχαριστήσω τους γονείς, για να έχω απλώς ένα χαρτί, και παρόμοιες. Δεν έχει σημασία για μένα τι και που και αν σπούδασε κάποιος. Έχω δεί ανθρώπους δήθεν σπουδαγμένους να μην ξέρουν που παν τα τέσσερα, και ανθρώπους που έχουν διαβάσει 5 πράγματα από μόνοι τους να έχουν ανοιχτό μυαλό και να είναι συζητήσιμοι και περισσότερο σπουδαγμένοι από τους άλλους.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έχετε καθήσει ποτέ να μιλήσετε με άτομο που έχει σπουδάσει (και με master), που να απορρίπτει οτιδήποτε λέτε "επειδή δεν έχετε σπουδάσει"??? ](*,) ](*,)

 

Να σου λέει πως "αφου δε στα έμαθε καθηγητής τα έχεις παρερμηνεύσει" (τοποθετώντας έτσι στο σακί ΚΑΙ τους φοιτητές - σπουδαστές που πέρασαν μαθήματα χωρίς να τα παρακολουθήσουν...)?

 

Μπόρει να μην είμαι πανεπιστήμιο αλλά εμένα μου έτυχε στο σχολείο... :evil: Πολύ καθηγητές αμφισβήτησαν τις γνώσεις μου στην Αστρονομία λεγόντας πώς αυτοί που έχουν το πτυχίο γνωρίζουν πολλά περισσότερα χώρις να έχουν κάποια ειδικότητα... :evil: Είναι λένε θέμα πείρας... Όμως δεν το βάζω κάτω παρότι είμαι μαθήτρια λυκείου ακόμα!!!

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δυστυχως υπαρχουν και τετοιοι αλαζονες,ξερολες που δεν ανεχονται να μιλησουν με εμας τους "αμορφωτους" και "κατωτερους".Ντροπη τους...!!! [-X [-X =; =;

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και να σκεφτείς ότι αρκετοί ερασιτέχνες αστρονόμοι έχουν βρεί διάφορα νέα αντικείμενα παρατηρώντας τον ουρανό, όπως κομήτες π.χ!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

δυστυχως υπαρχουν και αυτοι οι ανθρωποι...αλλα ειλικρινα δν νομιζω οτι ενας ανθρωπος που αγαπαει την γνωση εχει αναγκη απο καθηγητες...μπορει μονος του να μαθει πολλα πραγματα...αγαπη προς την γνωση και μετριοφροσυνη να υπαρχει και ολα γινονται

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

δυστυχως υπαρχουν και αυτοι οι ανθρωποι...αλλα ειλικρινα δν νομιζω οτι ενας ανθρωπος που αγαπαει την γνωση εχει αναγκη απο καθηγητες...μπορει μονος του να μαθει πολλα πραγματα...αγαπη προς την γνωση και μετριοφροσυνη να υπαρχει και ολα γινονται

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου Μιχάλη...!!! :cheesy: \:D/ Δεν υπήρξαν λίγες φορές που μεγάλοι επιστήμονες ξεκίνησαν με μοναδικό εφόδιο την αγάπη σ' αυτό που κάνουν και πέτυχαν!!!!!! :cheesy: :cheesy: :-({|=

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 μήνα αργότερα...

Μπραβο τηλεμαχε =D> =D>

 

ΥΓ:Ξερει κανεις ποσα ακριβως πηγε η βαση του φυσικου γιατι στην τηλεοραση εχουν απορροφηθει με τις φωτιες?

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σας ευχαριστώ όλους!!!!!!!!

 

φίλε Koyote, η βάση της Θεσσαλονίκης 16260.

τα υπόλοιπα μπορείς να τα δεις εδώ:

 

http://www.megatv.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

....και τώρα το <ΔΩΡΟ> του μπαμπά θα είναι το...PST???? μιάς και το είδε και από κοντά.

Ελπίζω να κατάφερα να το πείσω.... :-k

Καλές σπουδές και πάντα με το..... χαμόγελο!!!! =D> =; :-({|=

Πέτρος Δεσύπρης

Corvus Eye Observatory

ATHENS / S Y R O S

 

http://www.pdesypris.com/

http://www.ceo-despet.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τηλέμαχε συγχαρητήρια και καλές σπουδές.

Να συνεχίσεις με τον ίδιο ενθουσιασμό.

Τώρα πια θα βλέπεις την αστρονομία μέσα από άλλο πρίσμα.

Φιλικά

Γιώργος

1600 χρόνια από τη θανάτωση της Υπατίας της Αλεξενδρινής
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητηρια Τηλεμαχε και πολλα μπραβο! =D> =D> =D>

Καλες σπουδες και καλη τυχη στο νεο κεφαλαιο της ζωης σου,να συνεχισεις παντα με ενθουσιασμο για νεες γνωσεις !

:cheesy:

astonomyvd6.jpg

Ένα αστέρι πέφτει...πέφτει, το κοιτώ στον ουρανό... :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπράβο Τηλέμαχε και καλή συνέχεια στην καινούργια σου ζωή!!!

 

=D> =D> =D> =D> =D> =D>

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης