Jump to content

1η Συνάντηση Astrovox


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί απο κάποιον άλλον ή έχει γίνει κάποτε ,παλιότερα , αλλά μήπως έφτασε η ώρα για την πρώτη πανελλήνια συνάντηση Αστροβοξ?

Νομίζω πως αυτό το θέμα έχει πολύ συζήτηση αν όντως έχει την ανάλογη απήχηση απ'όλους.

Τι λέτε? :cheesy:

ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΕΠΟΧΗ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κατά τη γνώμη μου (και νομίζω και αρκετών άλλων), το astrovox δεν αποτελεί κάποιο είδος συλλόγου ή σωματείου. Απλά είναι ένας τόπος συνάντησης ή συζήτησης γύρω από ένα κοινό θέμα ενδιαφέροντος. Συναντήσεις τέτοιου είδους απαιτούν οργάνωση και προετοιμασία και πραγματοποιούνται στα πλάισια συλλόγων (πχ Πανελλήνιο Συνέδριο στην Πάτρα, Οκτώβριος 2007 www.astrosynedrio2007.gr). Επίσης, συναντήσεις γίνονται με σκοπό την παρατήρηση (πχ Πάρνωνας), χωρίς να έχουν κάποιο επίσημο χαρακτήρα.

 

Πέρα από αυτό, μια συνάντηση με κάποιους φίλους που γνωριστήκαν μέσα στο astrovox είναι απολύτως θεμιτή, αλλά δε θα χαρακτηριζόταν ως "1η Συνάντηση Astrovox" (ευτυχώς έχουν υπάρξει πολλές παραπάνω από μία...! )

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η πανελλήνια συνάντηση Astrovox.gr έχω την εντύπωση πως συμβαίνει καθημερινά, μέσα σε αυτό εδώ τον δικτυακό τόπο...

 

:)

Κοιτώντας ψηλά και μακριά

http://astronomy.bouzaras.info

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κατι παρομοιο με συναντηση πραγματοποιηθηκε κατα την διαρκεια του 4ου συνεδριου ερασιτεχνικης αστρονομιας ... μαλιστα, αν δεν κανω λαθος, πρεπει να υπαρχουν και φωτογραφιες απο την ομαδα που συναντηθηκε με βαση οτι ηταν μελη του ΑστροΒοξ.

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κατά τη γνώμη μου (και νομίζω και αρκετών άλλων), το astrovox δεν αποτελεί κάποιο είδος συλλόγου ή σωματείου. Απλά είναι ένας τόπος συνάντησης ή συζήτησης γύρω από ένα κοινό θέμα ενδιαφέροντος.

 

Επιστροφή από Δίρφυ!!!! :D Συμφωνώ και εγώ με τον Βαγγέλη. Νομίζω ότι στο επόμενο συνέδριο θα μπορούσε να γίνει μία ακόμα (για δεύτερη φορά) άτυπη συνάντηση μελών του VOX! Βέβαια είναι κάτι που εξαρτάται από τους διαχειριστές.

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν και είναι πολύ καλή ιδέα, θα έλεγα ότι είναι δύσκολο για να υλοποιηθεί. Χρειάζεται οργάνωση και χρόνο διότι όλα τα μέλη βρισκόμαστε σε διαφορετικές πόλεις.Αλλά να γίνει και προσπάθεια από όλους. :cheesy:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σίγουρα είναι κάτι πολύ δύσκολο να γίνει, αλλά επίσης πιστεύω πως έχουμε τη δύναμη να το κάνουμε. Φανταστείτε όλοι εμείς να μπορούσαμε να βρεθούμε σε ένα μέρος κοινό αποδεκτό απ' όλους ΄οποιός μπορούσε να έφερνε και το τηλεσκόπιο του, με τα μπλουζάκια μας και με την αγάπη μας για τον ουρανό.

Δεν ξέρω , σκέψεις κάνω.

ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΕΠΟΧΗ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα ήταν τέλεια!!!!Γιατί εδώ όλους μας, μας ενώνει ένα πράγμα: η αγάπη μας για την Αστρονομία!!!!!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το καλύτερο είναι να συνδυαστεί με κάποιο συνέδριο ώστε στην διοργάνωση να κολλήσει και το astrovox χωρίς κάποιον ιδιαίτερο κόπο και οργάνωση..

 

π.χ. της Πάτρας...όσοι θα είναι εκέι το λένε,και βρισκόμαστε... :cheesy:

 

 

θα είμαι εκέι .- :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το καλύτερο είναι να συνδυαστεί με κάποιο συνέδριο ώστε στην διοργάνωση να κολλήσει και το astrovox χωρίς κάποιον ιδιαίτερο κόπο και οργάνωση..

 

π.χ. της Πάτρας...όσοι θα είναι εκέι το λένε,και βρισκόμαστε... :cheesy:

 

 

θα είμαι εκέι .- :cheesy:

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα αλλά και πάλι δεν υπάρχει το πρόβλημα της μετακίνησης? :-k

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης