Jump to content

Ανθρωπόμορφη σκιά στον Αρη ( ειδηση; )


Bi2L

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω μιλαμε για εποχη ελληνων ατλαντων και συ μου λες για περσικους πολεμους.

 

 

Ακριβως!Οι περσικοι πολεμοι εγιναν πολυ μετα απο τους ελληνοατλαντικους πολεμους,οταν οι ελληνες ειχαν εξαντληθει και ειχαν χασει τη δυναμη τους λογικα.Και κατεγραφη αυτος ο αδυναμος πολεμος σε κειμενα και ο αλλος,ο κολοσσιαιος περασε στο ντουκου?Αληθεια δε μου ειπες,τεχνικες καταγραφης εικονας δεν ειχα εφευρει οι σουπερ ελληνες??Να δουμε και κανενα βιντεο ντοκουμεντο....Λοιπον επειδη το λουκετο ειναι σιγουρο κλεινω εδω.Και οι αστρολογοι παντως αυτη τη λογικη ακολουθουν...

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τι ειναι δηλαδη το astrovox.

 

Oλα τα δημοκρατικα φορουμ πρεπει να παρεχουν και μια γωνιτσα για διαφορες αλλες κουβεντες.

 

Δεν το καταλαβα δηλαδη.

 

Τι ειναι εδω ρε παιδες.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν ειναι κατι κακο, ουτε εχουμε κατι με εσενα, απλα προσπαθουμε να τηρησουμε τους κανονες που εχει το forum.

http://www.astrovox.gr/terms.html

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εδω μιλαμε για εποχη ελληνων ατλαντων και συ μου λες για περσικους πολεμους.

 

 

Ακριβως!Οι περσικοι πολεμοι εγιναν πολυ μετα απο τους ελληνοατλαντικους πολεμους,οταν οι ελληνες ειχαν εξαντληθει και ειχαν χασει τη δυναμη τους λογικα.Και κατεγραφη αυτος ο αδυναμος πολεμος σε κειμενα και ο αλλος,ο κολοσσιαιος περασε στο ντουκου?Αληθεια δε μου ειπες,τεχνικες καταγραφης εικονας δεν ειχα εφευρει οι σουπερ ελληνες??Να δουμε και κανενα βιντεο ντοκουμεντο....Λοιπον επειδη το λουκετο ειναι σιγουρο κλεινω εδω.Και οι αστρολογοι παντως αυτη τη λογικη ακολουθουν...

 

 

Τι ακριβως ρε μεγαλε. Θα με τρελανεις. Μου γραφεις πολυ μετα, την στιγμη που δυο κοσμοι καταποντιστηκαν απο προσωπου γης πολυ πριν. Θα με τρελανεις.

 

 

#-o

 

 

Ας το κλεισουμε εδω καλυτερα.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οριστε

http://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php?t=4929&start=0

 

Φιλε theo εδω ειναι επιστημονικο φορουμ.Και ηδη αρκετο χωρο ξοδεψαμε....

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα με τρελανεις.

 

 

#-o

 

 

Ας το κλεισουμε εδω καλυτερα.

 

Οχι εσυ θα μας τρελανεις σε λιγο ολους μαζι ](*,) ](*,) Πως γινεται παντως καθε φορα η τυχη να συνομοτει και να κρυβονται ολα τοσο περιτεχνα.... :-#

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα με τρελανεις.

 

 

#-o

 

 

Ας το κλεισουμε εδω καλυτερα.

 

Οχι εσυ θα μας τρελανεις σε λιγο ολους μαζι ](*,) ](*,) Πως γινεται παντως καθε φορα η τυχη να συνομοτει και να κρυβονται ολα τοσο περιτεχνα.... :-#

 

 

Βαλτε το μυαλο να δουλεψει και θα το βρειτε. Εγω προσωπικα το βαζω.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αντιγράφω από τμήμα της ομιλίας του Στέλιου Κλειδή, προέδρου της ΕΑΕ, εχθές στο Ευγενίδιο: "Σε αυτή τη χώρα έχουν βήμα σε εφημερίδες, κανάλια κλπ, άνθρωποι όπως αστρολόγοι, ουφολόγοι, συνομοσιολόγοι και λοιποί ΚΑΙ ΔΕΝ έχουν βήμα οι επιστήμονες"......

 

Είμαι σίγουρος φίλε ΤΕΟ ότι δεν φταις εσύ.... Αν τα πράγματα ήταν διαφορετικά δεν θα είχες τέτοιες απόψεις....... Η ημιμάθεια και η άγνοια είναι ΠΟΛΥ επικίνδυνες......

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.

 

Arthur C. Clarke

 

 

http://vip-digital-imaging.blogspot.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγω θα πω αυτο.

 

Δεν πρεπει να εχουν λογο πουθενα αστρολόγοι, ουφολόγοι, συνομοσιολόγοι αλλα και κατευθυνομενοι επιστημονες. Γιατι για τετοιους μιλαμε.

 

 

Οσο για την ημιμαθεια αστο. Οποιος διαβασζει και εχει κριση εχει διοδους. Οποιος ακουει αλλους και μετα απλα μεταφερει τοτε αστο καλυτερα.

 

Εγω ανηκω στην πρωτη κατηγορια. Διαβαζω αλλα αν δεν διασταυρωσω και δεν σκεφτω δεν πιστευω.

 

Σχετικα με τα λιακοπουλαιικα που μου θιξατε. Αυτος σε οτι λεει εχει αποδειξεις. Εσεις δεν εχετε στοιχεια να αντικρουσετε, παρα δηλωσουλες που κανουν καποιοι επιστημονες της στιγμης.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δηλαδη ολοι γιναμε επιστημονες.

 

 

Εδω μας εβγαλες επιστημονα τον λιακοπουλο,εμεις σε πειραξαμε??

Παω μια βολτα μεχρι το αστεροσκοπειο της ατλαντιδας,bye.

 

ΥΓ:δεν φτανει που προσπαθουμε να βοηθησουμε,βγαινουμε και αμυαλοι...

Τεσπα,ετσι γινεται σε αυτη τη χωρα,με τους "πανισχυρους" προγονους.Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας.

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δηλαδη ολοι γιναμε επιστημονες.

 

 

Εδω μας εβγαλες επιστημονα τον λιακοπουλο,εμεις σε πειραξαμε??

Παω μια βολτα μεχρι το αστεροσκοπειο της ατλαντιδας,bye.

 

ΥΓ:δεν φτανει που προσπαθουμε να βοηθησουμε,βγαινουμε και αμυαλοι...

Τεσπα,ετσι γινεται σε αυτη τη χωρα,με τους "πανισχυρους" προγονους.Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας.

 

 

Μεγαλα λογια φιλε. Και απο λογια ειναι ευκολα να λεμε. Εσεις μου κανατε επιστημονα τον ΚΛΕΙΔΗ ο οποιος μονο δηλωσεις ειναι.

 

Τελος παντων δεν εχω διαθεσει να συνεχισω.

 

Θελετε ννα ψαξετε απο μονοι σας ψαξτε.

 

Αλλιως ακουστε τον ΚΛΕΙΔΗ και τον καθε ΚΛΕΙΔΗ.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Eίναι τρομερό που έχει φτάσει το αίσθημα κατωτερότητας του νεοέλληνα σε σχέση με τους υπόλοιπους λαούς, ειδικά των λεγόμενων δυτικών χωρών. Προκειμένου να το αντιμετωπίσει κάθεται και σκέφτεται οποιαδήποτε συνομωσιολογική κουταμάρα του κατέβει. Λοιπόν πως να το κάνουμε... δεν βρήκαμε τον ηλεκτρισμό, το αεροπλάνο, το τηλέφωνο τη τηλεόραση. Ακόμα χειρότερα αν μας βλέπουν οι πρόγονοι μας καθόλου απίθανο να αισθάνονται ντροπή για τη κατάντια ενός λαού που το μόνο που κάνει καλά είναι να μην μπορεί να ακολουθήσει μια ανθρωπότητα που πλέον πάει με 1000.
Σπύρος
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ακόμα χειρότερα αν μας βλέπουν οι πρόγονοι μας καθόλου απίθανο να αισθάνονται ντροπή για τη κατάντια ενός λαού που το μόνο που κάνει καλά είναι να μην μπορεί να ακολουθήσει μια ανθρωπότητα που πλέον πάει με 1000.

 

Τα 1000 θα μας φανε εμας.....χαχαχαχα

 

Σιγουρα θα αισθανονταν ντροπη για την ηλιθιοτητα που δερνει το σημερινο ελληνα οχι γιατι δεν ακολουθει την ανθρωποτητα αλλα γιατι δεν μπορει να σταθει στα ιδια του τα ποδια χρησιμοποιωντας το μυαλο του αλλα ακουει τον καθε τυχαρπαστο επιστημονισκο.

 

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μάλλον το αντίθετο...

Επειδή η ανθρωπότητα του παρέχει όλα τα εχέγγυα προόδου και αυτός το μόνο που κάνει είναι να πίνει φραπέ και να αγοράζει βιβλία του Λιακόπουλου...

 

Καληνύχτα επίσης

Σπύρος
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:-({|= :-({|= :-({|=

 

Ειπαμε το φορουμ εδω περιεχει μονο επιστημονες. Θα βγαλω λοιπον ακρη με τοσους ανοικτομυαλους εγω ο κλειστομυαλος.

 

 

[-X

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ανδρεα σε παρακαλω διεγραψε ολο το Thret. Δεν παει αλο.

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όχι, να μην κλείσει...

 

Όσο μένει ανοιχτό τόσο εκτίθενται μερικοί...

 

 

Τι να σου πω τωρα. Θα πανε τζαμπα τα λογια.

 

Οχι δεν θα παρω. Ειπα με επιστημονες ακρη δεν βγαζω. Εγω ειμαι ερασιτεχνης αστρονομος.

 

[-X [-X [-X

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μεγαλα λογια φιλε. Και απο λογια ειναι ευκολα να λεμε. Εσεις μου κανατε επιστημονα τον ΚΛΕΙΔΗ ο οποιος μονο δηλωσεις ειναι.

Αλλιως ακουστε τον ΚΛΕΙΔΗ και τον καθε ΚΛΕΙΔΗ.

Λες πολλά για κάποιον που δε γνωρίζεις και που σαφώς είναι ένας επιστήμονας.Αν δε ξέρεις, να μη μιλάς.Ήδη αρκετά είπες. Περισσότερα να πεις στους έξω σπό εδώ που είναι και του συναφιού σου.Θα μπορούν και να σε καταλάβουν και να συμπληρώσουν τις μπουρδολογίες σου.

 

Καληνύχτα και σε σένα

Δημήτρης Καπετανάκης

CGCG108-138:

Mag 15.5v, να τ''αφήσω;

Πολλά τα mag Άρη!

 

Το flickr μου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ζητώ συγνώμη από όλους και κυρίως από τον Στέλιο Κλειδή και όλα τα μέλη της ΕΑΕ, του συλόγου μας. Ανάφερα το όνομα για να χρησιμοποιήσω μία φράση που είπε εχθές ο Στέλιος και ταίριαζε γάντι στο φίλο ΤΕΟ. Αλλά ΤΕΟ τα μπέρδεψες και κατηγορείς ανθρώπους (τον Στέλιο) που δεν είναι παρόντες. Και βέβαια ο άνθρωπος δεν μίλησε εχθές απλώς προλόγησε τους Επιστήμονες που μίλησαν....

 

Συγνώμη και πάλι.... έπρεπε να περιμένω ότι και αυτή η θέση θα εξελιχθεί σε συνομοσιολογία και αρλούμπες............

 

Κατάλαβες ΤΕΟ ότι η ημιμάθεια σε κάνει να λες ΑΝΟΗΣΙΕΣ.........

 

Θα ακολουθήσω το παράδειγμα των υπόλοιπων........ Τα λέμε ΤΕΟ.......

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.

 

Arthur C. Clarke

 

 

http://vip-digital-imaging.blogspot.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

το πρωτο αεριοθουμενο ηταν το με 262 που βγηκε σε μαζικη παραγωγη το 1944, το πρωτο που αγγιξε το φραγμα του ηχου ηταν το πυραυλοκινητο κομετ των ναζι και τα δυο, (ψιλοασχετο αλλα διαβασα κατι ανακριβειες πιο πανω), Μετα την πρωτη πυρινικη δοκιμη καπου στο 1945 οι δημοσιογραφοι που παρακολοθουσαν ρωτησαν τον επιβλεπων επιστημονα αν ηταν η πρωτη πυρινικη δοκιμη ή ειχαν ακολουθησει κι αλλες, η απαντηση του επι λεξη ηταν "ειναι η πρωτη πυρινικη δοκιμη στα νεοτερα χρονια" ειναι γεγονος αυτο. Παντως οι επιστημονες διαφονουν αν τα σημαδια σε εναν μετεωρητη απο τον αρη ειναι αποληθωμενα μικροβια η οχι και θα συμφωνησουν σε τιποτα αλλο?
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητοί φίλοι, το thread κλειδώθηκε καθώς οι κανόνες παραβιάστηκαν παράφορα από το μέλος THEO-007. Λυπούμαστε για όσα γράφτηκαν και θα προβούμε στις απαραίτητες ενέργειες.
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Guest
Αυτή η συζήτηση είναι κλειστή σε νέες απαντήσεις.

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης