Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα τηλεσκόπιο αλλά επειδή δεν γνωρίζω πολλά από αυτά και γι'αυτό ζητάω την γνώμη σας.

Δεν θέλω κάτι πολύ ακριβό και καθώς έψαχνα βρήκα αυτό:

http://www.telescopeshop.gr/show.asp?productId=553&productSeriesId=&productTypeId=6&companyId=2&categoryId=1

 

Αξίζει να το αγοράσω ή μπορώ να βρω σε περίπου ίδια τιμή κάτι καλύτερο;

:-k

π = ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ ΤΟ ΚΥΚΛΟΥ ΜΗΚΟΣ ΙΝΑ ΟΡΙΣΗ ΔΙΑΜΕΤΡΩ ΠΑΡΗΓΑΓΕΝ ΑΡΙΘΜΟΝ ΑΠΕΡΑΝΤΟΝ ΚΑΙ ΟΝ ΦΕΥ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΟΛΟΝ ΘΝΗΤΟΙ ΘΑ ΕΥΡΩΣΙ... :-k
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γεια χαρά :)

Πάνω κάτω σε αυτά τα λεφτά όλα τα ίδια περίπου είναι.

Νομίζω πως είναι καλύτερη ιδέα να μαζέψεις λίγα χρήματα παραπάνω για να πάρεις κάτι είτε με καλύτερα οπτικά και πιο στιβαρό τρίποδα ή κάτι με περισσότερες ίντσες.

Εκτός κι αν συμβιβαστείς με την ιδέα πως το συγκεκριμένο τηλεσκόπιο απευθύνεται κατά βάση για πλανητική παρατήρηση και παρατήρηση σελήνης κι αυτά πάλι με την προϋπόθεση πως δεν έχει καθόλου αέρα.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γεια σου φίλε και από μένα. Συμφωνώ και εγώ να περιμένεις λίγο μήπως βγει κάποια προσφορά για κάποιο καλύτερο τηλεσκόπιο, όμως αν μπορείς να διαθέσεις μόνο 100€ για αγορά δεν είναι κακό, με την έννοια ότι θα σε βοηθήσει να μάθεις τον ουρανό. Άλλα λύση είναι να αγοράσεις κυάλια με τρίποδο.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης