Jump to content

3η Πανελλήνια Εξόρμηση Ερασιτεχνών Αστρονόμων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα είμαι εκεί 100% και δεν υπάρχει περίπτωση να το χάσω! Άντε να δούμε επιτέλους και μια μαύρη νύχτα...:mrgreen:

το 12άρι μου dob με ρωτάει συνεχώς..."Άντε! Πότε θα με πας σε κάνα σοβαρό ουρανό;;;" :lol: :lol: :cheesy: :mrgreen: ε...να μη του χαλάσω το χατήρι... :-note

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 172
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Προσπάθησα πολλές φορές να ανοίξω (με σκοπό να εκτυπώσω) το Δελτίο Τύπου της 3ης ΠΣΕΑ απο το www.hellas-astro.gr

αλλά δεν τα κατάφερα :evil: !!! δεν ξέρω εαν έχει το ίδιο πρόβλημα και άλλος!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Προσπάθησα πολλές φορές να ανοίξω (με σκοπό να εκτυπώσω) το Δελτίο Τύπου της 3ης ΠΣΕΑ απο το www.hellas-astro.gr

αλλά δεν τα κατάφερα :evil: !!! δεν ξέρω εαν έχει το ίδιο πρόβλημα και άλλος!

 

Φίλε Νίκο,

 

έτσι όπως τα λες είναι! Δεν λειτουργεί σωστά!Επέτρεψέ μου όμως να σου πω πως γίνεται σε αυτήν την περίπτωση για την οποία ευθύνεται μάλλον το plugin της Adobe για τον browser μας..

 

Κάνε ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ και αν χρησιμοποιείς Internet Explorer επέλεξε Save Target as..(αποθήκευση προορισμού ως..)

 

Αν έχεις Firefox επέλεξε πάλι με ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ Save Link as και σώσε το αρχείο όπου θές στο δίσκο σου...αν δεν τα καταφέρεις...ΣΤΟ ΣΤΕΛΝΩ ΣΕ ΜΟΡΦΗ WORD ΣΥΝΗΜΜΕΝΟ...

 

Τάσος :mrgreen: :mrgreen:

_3η ΠΣΕΑ.doc

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το όνομα του αρχείου περιείχε ένα κενό :?

Ίσως αυτό μπερδεύει κάποια προγράμματα. Το άλλαξα για σίγουρα...

 

http://www.hellas-astro.gr/articles/anakoinwsh_3h_PSEA.pdf

Φιλικά,

Γιάννης Μπελιάς

 

In a world without fences who needs Gates? [-X

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

[quote="Dimitriskor" θα ήθελα να ρωτήσω τους διοργανωτές αν υπάρχει η δυνατότητα να διανυκτερεύσει κανείς σε Νοικιαζόμενα δωμάτια η ξενοδοχείο που να είναι σε σχετικά μικρή απόσταση από τον χώρο παρατήρησης.

 

υπαρχει καποια πληροφορια? :cheesy:

Astronomy compels the soul to look upwards and leads us from this world to another.

Plato

 

http://http://nightskyastro.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

[quote="Dimitriskor" θα ήθελα να ρωτήσω τους διοργανωτές αν υπάρχει η δυνατότητα να διανυκτερεύσει κανείς σε Νοικιαζόμενα δωμάτια η ξενοδοχείο που να είναι σε σχετικά μικρή απόσταση από τον χώρο παρατήρησης.

 

υπαρχει καποια πληροφορια? :cheesy:

 

elli Γινεται προσπαθεια θα ξερουμε σε λιγες μερες, θα βγει και ανακοινωση.

Παιδια καλο θα ειναι οτι ερωτησεις και αποριες εχετε, και δηλωσεις συμετοχης πρεπει να γινονται στα τηλ. και στο e-mail του συλογου,

 

διαβαστε το δελτιο τυπου στην δευτερη σελιδα, του ποστ ποιο πισω. :)

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μακάρι να γίνει ΧΑΜΟΣ στη ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ & εγώ αν & έχω δηλώση για κρεβάτι στο Καταφύγιο (μέσω του συλλόγου μου) να κοιμηθώ στο αυτοκίνητο ή σε Ξενοδοχείο στα Καμμένα Βούρλα ή στην Λαμία (για μένα κοντά ειναι).

 

Μην ξεχνάται τα πρώτα mail της συζήτησεις & απευθυνοται στο Σύλλογο που διοργανώνη την εκδήλωση (email, τηλέφωνα).

 

ΈΧΕΙ βάλει & e-mail & ΤΗΛΕΦΩΝΑ.

 

Μπορούμε να τους κάνουμε την ζωή ποιο εύκολη από εμάς εξαρτάται (αν θέλουμε να πετύχει η εκδήλωση) & να είναι η ήθική ανταμοιβή δική τους για τον κόπο τους, εννοώ για τους διοργανωτές.

 

Εγώ θα είμαι ΠΑΡΟΝ (Κατά 99%, δηλαδή Θα πρέπει να γυρίσει ο ήλιος από την δύση).

Μέλος Συλλόγων:

Ελληνικής Αστρονομικης Ενωσης

Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας.

Όμιλος Γερόντων Αστροπαρατηριτών.

Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ

http://users.otenet.gr/~babgia/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 1 μήνα αργότερα...

Θέμα: Συμπληρωματική Ανακοίνωση για την 3Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ ΑΣΤΡΟΝΟΜΩΝ

 

Προς: Συλλόγους Ερασιτεχνικής Αστρονομίας και όλους τους ερασιτέχνες

αστρονόμους

 

O Σύλλογος Ερασιτεχνικής Αστρονομίας, από τις 13/4/2009 έχει εκδώσει αναλυτική ανακοίνωση για την 3η Π.Σ.Ε.Α. που θα πραγματοποιηθεί στις 26,27 και 28 Ιουνίου 2009 στο καταφύγιο της Ανάβρας. Συμπληρωματικά αυτής έχουμε να προσθέσουμε τα κάτωθι:

 

Διαμονή

Όσοι δεν επιθυμούν να κοιμηθούν εντός του χώρου του καταφυγίου υπάρχει πλησίον του καταφυγίου (1 χλμ.) το εξής:

 

ΓΕΓΕΛΕΝΗΣ 6937254790 (5 Ενοικιαζόμενα δωμάτια στην Aνάβρα)

 

Στις Θερμοπύλες (9 χλμ. Από καταφύγιο) το εξής:

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 22310-93169 και 93678 (μέχρι 10 άτομα)

 

Στα Καμμένα Βούρλα (25 χλμ. Από καταφύγιο) πολλά ξενοδοχεία, ενδεικτικά αναφέρουμε τα εξής :

**** ΓΑΛΗΝΗ

**** ΛΕΒΕΝΤΗΣ

*** ΣΙΣΣΥ

*** ΚΤΗΜΑ ΚΑΡΗΣΟΥ (συνίσταται για παρέες)

*** VIOLETA

** GALAXY

** ΚΥΠΡΑΙΟΣ

** ΑΛΜΑ (συνίσταται ως φθηνό και καθαρό)

 

Επίσης στα Καμμένα Βούρλα υπάρχει πληθώρα δωματίων.

Οι παρατηρητές είναι υπεύθυνοι για την εξασφάλιση/συνεννόηση/κόστος της διαμονής τους στα παραπάνω ή όποια άλλα σημεία διαμονής. Ο Σ.Ε.Α. δεν φέρει καμία ευθύνη για την διαμονή εκτός καταφυγίου. Όσοι τελικά επιλέξουν να διαμείνουν εκτός πρέπει να στείλουν παρ’ όλα αυτά την συμμετοχή τους στον Σ.Ε.Α. αναφέροντας ότι θα διαμείνουν εκτός.

 

Παρατήρηση

Σύμφωνα με την πρώτη ανακοίνωση υπάρχει εναλλακτική θέση παρατήρησης σε ιδανικό σημείο χωρίς φωτορύπανση 15 χλμ. από το καταφύγιο (από ομαλό δασικό χωματόδρομο). Πιθανώς να μην υπάρχει στο σημείο αυτό όλο το βράδυ μέλος του Σ.Ε.Α. οπότε και οι παρατηρητές θα επιστρέψουν μόνοι τους στο καταφύγιο. Στο τέλος της ανακοίνωσης υπάρχουν φωτό των βασικών διασταυρώσεων και χάρτης της

διαδρομής (φωτό: Δημήτρης Γκιώνης).

 

Workshops

 

Κατά την διάρκεια της συνάντησης θα πραγματοποιηθούν τα κάτωθι workshops από μέλη του Σ.Ε.Α.:

· Μεθοδολογία παρατήρησης Ηλίου (Στρίκης Ιάκωβος)

· Μεθοδολογία παρατήρησης Διαττόντων (Μαραβέλιας Γρηγόρης)

· Μεθοδολογία παρατήρησης Μεταβλητών Αστέρων (Μαραβέλιας Γρηγόρης / Καρδάσης Μάνος)

· Μεθοδολογία δημιουργίας πλανητικής εικόνας-παρατήρησης (Στρίκης

Ιάκωβος)

 

Το Σάββατο το απόγευμα θα γίνουν παρουσιάσεις με θέμα τα παραπάνω. Επίσης επίσημη προσκεκλημένη είναι η Δρ. Αστροφυσικός Ελένη Χατζηχρήστου η οποία θα μας κάνει επίσης μια παρουσίαση. Αναλυτικό πρόγραμμα θα υπάρχει στο καταφύγιο.

 

 

Δηλώσεις συμμετοχής

Υπάρχει μικρή παράταση δηλώσεων συμμετοχής μέχρι τις 15 Ιουνίου 2009. Οι συμμετέχοντες πρέπει να μας ενημερώσουν για τον αριθμό των ατόμων που θα συμμετέχουν, για το που επιθυμούν να διανυκτερεύσουν (εκτός καταφυγίου ή σε σκηνή που θα φέρουν να στήσουν, δεν υπάρχουν πλέον άλλες διαθέσιμες κλίνες) αν θα έχουν αυτοκίνητο, καθώς και το πότε θα έρθουν. Η δήλωση συμμετοχής θα γίνει με αποστολή e-mail (και ΜΟΝΟ) στο info@hellas-astro.gr με τίτλο «Δήλωση συμμετοχής 3ης ΠΣΕΑ».

Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να επικοινωνείτε με τον Μάνο Καρδάση, Έφορο Δημ. Σχέσεων του Σ.Ε.Α. στο 6945-3350808. Η δωρεάν φιλοξενία στο καταφύγιο είναι προσφορά του Οδοιπορικού Σύλλογο Πειραιώς (Ο.Σ.Π.) στον οποίο ο Σ.Ε.Α. οφείλει πολλές ευχαριστίες για την υποστήριξή του σε αυτή την εκδήλωση.

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας

www.hellas-astro.gr

 

 

 

Στο συνημμένο αρχείο θα βρείτε τις φωτογραφίες για τις οποίες γίνεται λόγος στην ανακοίνωση

anakoinwsi_3i_PSEA_b.pdf

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πανω που τα ειχα κανονισει ολα, ειχα δηλωσει συμμετοχή, το ειχα κανονισει ΟΛΑ...

προέκυψαν υποχρεωσεις οπου δεν μου επιτρεπουν να παραβρεθω στην 3η ΠΣΕΑ :cry: :( φιλοι μου λυπαμε πολυ, ηθελα πολυ να ερθω να κανουμε ολοι μαζι ενα 3ημερο Αστροπαρτυ και βεβαια να σας γνωριζω απο κοντα.

 

Ελπιζω στην 4η ΠΣΕΑ να ειμαι παρον :D

 

 

Καπέλια (Μανο, Δημητρη) ελπιζω να ερθω καποια στιγμη κατω (ισως το καλοκαιρι του '10) να πουμε απο κοντα...καπου πανω στον Σκινακα.

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τελικά ρε παιδιά μόνοι μας θα είμαστε στη συνάντηση, τί θα γίνει; :-s :lol:

 

Ακριβώς μόνοι σας θα είσαστε με άλλα 50 άτομα. :D :D :D

Τουλάχιστον.

Μέλος Συλλόγων:

Ελληνικής Αστρονομικης Ενωσης

Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας.

Όμιλος Γερόντων Αστροπαρατηριτών.

Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ

http://users.otenet.gr/~babgia/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τελικά ρε παιδιά μόνοι μας θα είμαστε στη συνάντηση, τί θα γίνει; :-s :lol:

 

Από τον Ωρίωνα θα είναι 10+ άτομα καλώς εχόντων των πραγμάτων!

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ELFEAS 14 άτομα + εγώ 15 Καλός εχόντων.

 

Πιάσαμε το 50%, μήπως κάνω λάθος εκτίμηση στο τουλάχιστον 50 άτομα;

Αν από τον ΣΕΑ είναι άλλοι τόσοι καλύψανε την πρόγνωση από Βόρεια δεν θα είναι κανείς;

 

Μάλλον λάθος έκανα στο προυπολογισμό.

 

Από τον Ωρίωνα θα είναι 10+ άτομα καλώς εχόντων των πραγμάτων!

Μέλος Συλλόγων:

Ελληνικής Αστρονομικης Ενωσης

Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας.

Όμιλος Γερόντων Αστροπαρατηριτών.

Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ

http://users.otenet.gr/~babgia/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

να ρωτήσω κάτι αφελές ίσως...στο Καταφύγιο τα κρεβάτια (35 στον αριθμό) βρίσκονται όλα μαζί στην ίδια αίθουσα (όπως στο στρατό; :) ) ή είναι σε διαφορετικά δωμάτια; Δεν έχω ξαναπάει εκεί και γι'αυτό ρωτάω..
«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θέμα: Συμπληρωματική Ανακοίνωση για την 3Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ ΑΣΤΡΟΝΟΜΩΝ

 

Προς: Συλλόγους Ερασιτεχνικής Αστρονομίας και όλους τους ερασιτέχνες

αστρονόμους

 

O Σύλλογος Ερασιτεχνικής Αστρονομίας, από τις 13/4/2009 έχει εκδώσει αναλυτική ανακοίνωση για την 3η Π.Σ.Ε.Α. που θα πραγματοποιηθεί στις 26,27 και 28 Ιουνίου 2009 στο καταφύγιο της Ανάβρας. Συμπληρωματικά αυτής έχουμε να προσθέσουμε τα κάτωθι:

 

Διαμονή

Όσοι δεν επιθυμούν να κοιμηθούν εντός του χώρου του καταφυγίου υπάρχει πλησίον του καταφυγίου (1 χλμ.) το εξής:

 

ΓΕΓΕΛΕΝΗΣ 6937254790 (5 Ενοικιαζόμενα δωμάτια στην Aνάβρα)

 

Στις Θερμοπύλες (9 χλμ. Από καταφύγιο) το εξής:

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 22310-93169 και 93678 (μέχρι 10 άτομα)

 

Στα Καμμένα Βούρλα (25 χλμ. Από καταφύγιο) πολλά ξενοδοχεία, ενδεικτικά αναφέρουμε τα εξής :

**** ΓΑΛΗΝΗ

**** ΛΕΒΕΝΤΗΣ

*** ΣΙΣΣΥ

*** ΚΤΗΜΑ ΚΑΡΗΣΟΥ (συνίσταται για παρέες)

*** VIOLETA

** GALAXY

** ΚΥΠΡΑΙΟΣ

** ΑΛΜΑ (συνίσταται ως φθηνό και καθαρό)

 

Επίσης στα Καμμένα Βούρλα υπάρχει πληθώρα δωματίων.

Οι παρατηρητές είναι υπεύθυνοι για την εξασφάλιση/συνεννόηση/κόστος της διαμονής τους στα παραπάνω ή όποια άλλα σημεία διαμονής. Ο Σ.Ε.Α. δεν φέρει καμία ευθύνη για την διαμονή εκτός καταφυγίου. Όσοι τελικά επιλέξουν να διαμείνουν εκτός πρέπει να στείλουν παρ’ όλα αυτά την συμμετοχή τους στον Σ.Ε.Α. αναφέροντας ότι θα διαμείνουν εκτός.

 

Παρατήρηση

Σύμφωνα με την πρώτη ανακοίνωση υπάρχει εναλλακτική θέση παρατήρησης σε ιδανικό σημείο χωρίς φωτορύπανση 15 χλμ. από το καταφύγιο (από ομαλό δασικό χωματόδρομο). Πιθανώς να μην υπάρχει στο σημείο αυτό όλο το βράδυ μέλος του Σ.Ε.Α. οπότε και οι παρατηρητές θα επιστρέψουν μόνοι τους στο καταφύγιο. Στο τέλος της ανακοίνωσης υπάρχουν φωτό των βασικών διασταυρώσεων και χάρτης της

διαδρομής (φωτό: Δημήτρης Γκιώνης).

 

Workshops

 

Κατά την διάρκεια της συνάντησης θα πραγματοποιηθούν τα κάτωθι workshops από μέλη του Σ.Ε.Α.:

· Μεθοδολογία παρατήρησης Ηλίου (Στρίκης Ιάκωβος)

· Μεθοδολογία παρατήρησης Διαττόντων (Μαραβέλιας Γρηγόρης)

· Μεθοδολογία παρατήρησης Μεταβλητών Αστέρων (Μαραβέλιας Γρηγόρης / Καρδάσης Μάνος)

· Μεθοδολογία δημιουργίας πλανητικής εικόνας-παρατήρησης (Στρίκης

Ιάκωβος)

 

Το Σάββατο το απόγευμα θα γίνουν παρουσιάσεις με θέμα τα παραπάνω. Επίσης επίσημη προσκεκλημένη είναι η Δρ. Αστροφυσικός Ελένη Χατζηχρήστου η οποία θα μας κάνει επίσης μια παρουσίαση. Αναλυτικό πρόγραμμα θα υπάρχει στο καταφύγιο.

 

 

Δηλώσεις συμμετοχής

Υπάρχει μικρή παράταση δηλώσεων συμμετοχής μέχρι τις 15 Ιουνίου 2009. Οι συμμετέχοντες πρέπει να μας ενημερώσουν για τον αριθμό των ατόμων που θα συμμετέχουν, για το που επιθυμούν να διανυκτερεύσουν (εκτός καταφυγίου ή σε σκηνή που θα φέρουν να στήσουν, δεν υπάρχουν πλέον άλλες διαθέσιμες κλίνες) αν θα έχουν αυτοκίνητο, καθώς και το πότε θα έρθουν. Η δήλωση συμμετοχής θα γίνει με αποστολή e-mail (και ΜΟΝΟ) στο info@hellas-astro.gr με τίτλο «Δήλωση συμμετοχής 3ης ΠΣΕΑ».

Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να επικοινωνείτε με τον Μάνο Καρδάση, Έφορο Δημ. Σχέσεων του Σ.Ε.Α. στο 6945-3350808. Η δωρεάν φιλοξενία στο καταφύγιο είναι προσφορά του Οδοιπορικού Σύλλογο Πειραιώς (Ο.Σ.Π.) στον οποίο ο Σ.Ε.Α. οφείλει πολλές ευχαριστίες για την υποστήριξή του σε αυτή την εκδήλωση.

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας

www.hellas-astro.gr

 

 

 

Στο συνημμένο αρχείο θα βρείτε τις φωτογραφίες για τις οποίες γίνεται λόγος στην ανακοίνωση

Μέλος Συλλόγων:

Ελληνικής Αστρονομικης Ενωσης

Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας.

Όμιλος Γερόντων Αστροπαρατηριτών.

Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ

http://users.otenet.gr/~babgia/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

να ρωτήσω κάτι αφελές ίσως...στο Καταφύγιο τα κρεβάτια (35 στον αριθμό) βρίσκονται όλα μαζί στην ίδια αίθουσα (όπως στο στρατό; :) ) ή είναι σε διαφορετικά δωμάτια; Δεν έχω ξαναπάει εκεί και γι'αυτό ρωτάω..

 

Όπως & να είναι από ότι φένεται από την ανακοίνωση δεν υπάρχουν άλλες θέσεις.

Μέλος Συλλόγων:

Ελληνικής Αστρονομικης Ενωσης

Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας.

Όμιλος Γερόντων Αστροπαρατηριτών.

Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ

http://users.otenet.gr/~babgia/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

το ξέρω, έχω κλείσει 4 κρεβάτια ήδη... :lol: :lol:

 

απλά δεν ξέρω πως είναι το καταφύγιο μέσα για αυτό ρώτησα...

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δυστυχώς εγώ δεν θα καταφέρω να παρευρεθώ στην παρατήρηση με την υπόλοιπη ομάδα του Ωρίωνα αν και το ήθελα.. λόγω τους ευτυχούς γεγονότος του γάμου της ξαδέρφης μου!

 

Οπότε καλά να περάσετε όσοι πάτε.. και στα δικά σας οι ανύπαντροι! :D

 

Υ.Γ. Πολύ καλή η προσθήκη των workshops στην πανελλήνια εξόρμηση, είναι κάτι που ταιριάζει απόλυτα σε αυτού του είδους την εκδήλωση!!

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πανω που τα ειχα κανονισει ολα, ειχα δηλωσει συμμετοχή, το ειχα κανονισει ΟΛΑ...

προέκυψαν υποχρεωσεις οπου δεν μου επιτρεπουν να παραβρεθω στην 3η ΠΣΕΑ :cry: :( φιλοι μου λυπαμε πολυ, ηθελα πολυ να ερθω να κανουμε ολοι μαζι ενα 3ημερο Αστροπαρτυ και βεβαια να σας γνωριζω απο κοντα.

 

Ελπιζω στην 4η ΠΣΕΑ να ειμαι παρον :D

 

 

Καπέλια (Μανο, Δημητρη) ελπιζω να ερθω καποια στιγμη κατω (ισως το καλοκαιρι του '10) να πουμε απο κοντα...καπου πανω στον Σκινακα.

 

Κρίμα βρε Βασίλη και ήταν ευκαιρία να τα πούμε από κοντά...

Δεν πειράζει κάποια άλλη φορά (ίσως στο επόμενο συνέδριο).

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπορεί κάποιος να παρευρεθεί Σάββατο πρωί? Κατάλυμα έχει βρεθεί, οπότε δεν τίθεται τέτοιο θέμα... Επίσης, δύναται να παρευρεθούν άτομα τα οποία διαθέτουν ''φτωχό'' 8-[ εξοπλισμό? :oops: :oops:

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν παμε να βαλουμε κοντρες εκει να περασουμε ευχαριστα την ωρα μας θα παμε και οσοι δεν γνωριζομαστε και απο κοντα θα εχουμε την ευκαιρια να ανταλλαξουμε και καμια κουβεντα.

Οτι εχει ο καθενας καλο ειναι αλλα και τιποτα να μην εχει θα δει απο αλλους :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν παμε να βαλουμε κοντρες εκει να περασουμε ευχαριστα την ωρα μας θα παμε και οσοι δεν γνωριζομαστε και απο κοντα θα εχουμε την ευκαιρια να ανταλλαξουμε και καμια κουβεντα.

Οτι εχει ο καθενας καλο ειναι αλλα και τιποτα να μην εχει θα δει απο αλλους :cheesy:

 

Ευχαριστώ πολύ. Είμαι λίγο ανόητη βέβαια γιατί αυτό το ερώτημα το έχουν απαντήσει προηγούμενα και άλλοι φίλοι. Η ανασφάλεια βλέπεις της αρχάριας προκαλεί και αμνησία... Ελπίζω να έχω το 8'' dob μέχρι τότε [-o<

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης