Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στο ASTROVOX!!!!

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Ανδρέα που μας έφερε όλους πιο κοντά =D> =D>

Το αδιανοητο σημερα ειναι η μονη λυση για το αυριο !

 

Επανάσταση δεν είναι μόνο η εξέγερση, είναι και η συνειδητοποίηση της αλήθειας...

 

http://www.spartastronomy.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρόνια Πόλλα Άστροβοξ!!

 

Εύχομαι να τα εκατοστήσει και να μυήσει χιλιάδες ακόμα νέους αλλά και μεγαλύτερους στον θαυμαστό κόσμο της Αστρονομίας!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χρονια πολλα =D> =D> και απο εμενα, ειμαι 2 χρονια μαζι σας και ηταν ενα υπεροχο ταξιδι που συνεχιζετε με αμειωτο ενδιαφερον, ευχαριστω Astrovox , ευχαριστω και τον Ανδρεα και τους συντονιστες που με την επιμονη και υπομονη τους κρατανε το site σε πολυ υψηλο επιπεδο και πολλες φορες κανουν τους πυροσβεστες σε καυτα θεματα χωρις να εκνεβριζονται και διατηρουν τις ισοροπιες υπεροχα =D> =D> =D>

 

Και παλι χρονια πολλα

 

Φιλικα Δημητρης Τσιαμης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτά τα 10 χρόνια το Astrovox έχει καθιερωθεί στη συνείδηση της ελληνικής ερασιτεχνικής αστρονομικής κοινότητας ,αποτελώντας πλέον το σημείο αναφοράς.

 

Χρόνια πολλά σε όλη την ομάδα των διαχειριστών αλλά και στα εκατοντάδες ενεργά μέλη που διατηρούν ζωντανό το forum.

Θοδωρής Αραμπατζόγλου

 

www.arasteo.blogspot.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πριν από 3 χρόνια και κάτι μήνες βρέθηκα μόνος μου στο 4ο Πανελλήνιο Συνέδριο Ερασιτεχνική Αστρονομίας. Κάποια στιγμή ο ομιλητής ανέφερε το astrovox. Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση ήταν η θετική αντίδραση των παρευρισκομένων και το ενθουσιώδες χειροκρότημα.

Κατάλαβα την αντίδραση αυτή λίγες ημέρες μετά όταν έγινε κι εγώ μέλος του astrovox. Σήμερα βλέπω με πολλή μεγάλη χαρά ότι υπάρχει ακόμη αυτός ο ενθουσιασμός και είμαι σίγουρος ότι θα υπάρχει, όσο υπάρχουν άνθρωποι με ενδιαφέροντα και μεράκι, όπως οι υπέυθυνοι του astrovox, αλλά και τα μέλη του.

Το forum αυτό μου άνοιξε μια πολύ μεγάλη πόρτα στο χώρο της ερασιτεχνικής αστρονομίας και γι΄ αυτό θα πρέπει να πω και ένα μεγάλο ευχαριστώ.

Εύχομαι τα χρόνια που θα έρθουν να είναι πιο δημιουργικά.

Χρόνια Πολλά λοιπόν και συγχαρητήρια θερμά.

1600 χρόνια από τη θανάτωση της Υπατίας της Αλεξενδρινής
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ευχομαι οτι καλυτερο σε ολους μας,διοτι στην πραγματικοτητα εμεις κανουμε το ΑSTROVOX αυτο που ειναι σημερα,με 1ους τους διαχειριστες αυτου του forum που 10 χρονια τωρα προαγουν την αστρονομια στην Ελλαδα,δινοντας βημα σε οσους εχουν γνωση του αντικειμενου και θελουν να την προσφερουν,σε οσους θελουν να μαθουν περισσοτερα αλλα και την ευκαιρια σε ολους εμας να γνωριστουμε καλυτερα.

 

Για το λογο αυτο,

:cheesy: :cheesy: :cheesy: Χρονια Πολλα στο ASTROVOX και ΚEEP SKY-WATCHING σε ολους εμας......... :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Φιλικά,

 

Πέτρος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ψάχνοντας το 2002 να αγοράσω το θρυλικό 114 νευτώνειο της ASTRO (500ευρώ!!!!) έπεσα πάνω στο ASTROVOX. Τότε να πω την αλήθεια δεν εντυπωσιάστηκα, ίσως λόγω της δικής μου ανεπάρκειας στην αξιολόγηση αυτών που προσέφερε. Το 2005 όμως με ξαναέφερε εδώ και από τότε παραμένουμε.

Συγχαρητήρια σε αυτούς που δημιούργησαν αυτό το βήμα,

σε αυτούς που το διαχειρίζονται τόσα χρόνια με επιτυχία,

σε αυτούς που έφυγαν και ελπίζουμε να επιστρέψουν

και τέλος σε αυτούς που παρέμειναν γιατί το κράτησαν και θα το κρατήσουν ζωντανό για αυτούς που θα έρθουν

Δηλαδή συγχαρητήρια σε όλους μας. :D

Ένα παιδί μετράει τ΄ άστρα. Μ. Λ

 

ΣΕΑΑ (Σύλλογος Ερασιτεχνικής Αστρονομίας Αργολίδας)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χρόνια πολλά στο astrovox!!!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Ανδρέα και στα άλλα παιδιά που διαχειρίζοντε το χώρο αυτό με μεγάλη επιτυχία τόσα χρόνια!!!

 

Και εις έτη πολλά!!!

“The fault, dear Brutus, is not in our stars, but in ourselves, that we are underlings.”

― William Shakespeare, Julius Caesar

 

ALBIREO OBSERVATORY

Αlbireoobservatory

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ειλικρινά δεν βρίσκω λόγια να εκφράσω τα συγχαρητήρια και τον

θαυμασμό μου στον Ανδρέα, για την υλοποίηση της ιδέας του φόρουμ

που άλλαξε την πορεία της ζωής πολλών από μας...

τη δική μου σίγουρα:mrgreen:

 

Ακόμα δεν έχω πιστέψει ότι μέσα από το astrovox οργανώσαμε ένα

ταξίδι για την ολική έκλειψη Ηλίου στη Σιβηρία,

και βρέθηκα στη μέση του πουθενά,

με ανθρώπους που γνώρισα και έγιναν φίλοι μου στις εξορμήσεις του Κιθαιρώνα!

 

Ευχές για πολλές ακόμα δημιουργικές δεκαετίες στο Astrovox!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χρόνια πολλά και από εμένα,

Συγχαρητήρια σε όλους όσους συνεισφέρουν για την λειτουργία του αυτά τα δέκα χρόνια. '=D>'

καλή συνέχεια.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Νιώθω ιδιαίτερα ευτυχής ως μέλος αυτού του υπέροχου φόρουμ!

 

Χρόνια πολλά και δημιουργικά στο αστροβοξ και τους ανθρώπους που το διαχειρίζονται και το συντηρούν!

The stars that have most glory, have no rest.

www.spartastronomy.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χρόνια Πολλά στο Astrovox, συγχαρητήρια στον Ανδρέα για την συνέπεια, το ήθος και την σταθερότητα με τα οποία διαχειρίζεται και υποστηρίζει όλα αυτά τα χρόνια το site, με την βοήθεια των όχι λιγότερο άξιων moderators.

Και ένα Μεγάλο Ευχαριστώ για την δυνατότητα που μας δίνει όλο αυτό το χρονικό διάστημα να εκφραζόμαστε, να επικοινωνούμε και – πάνω απ΄όλα – να περνάμε καλά!

 

Καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κάθε επιτυχία για τα επόμενα 1000 χρόνια στο Astrovox.

 

Συγχαρητήρια και στους διαχειριστές αλλά και σε όσους στέλνουν κάθε μέρα τα κείμενα τους.

 

Φιλικά,

Βαγγέλης Σιώζος

Ευάγγελος Σιώζος
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

To Astrovox έχει συμβάλει τα μέγιστα στην διάδοση της ερασιτεχνικής αστρονομίας και εύχομαι να συνεχίσει να το κάνει, με την βοήθεια, την όρεξη και το μεράκι του Ανδρέα, των υπόλοιπων διαχειριστών και των μελών του.

 

Χρόνια πολλά :cheesy: :cheesy:

Δημήτρης Καπετανάκης

CGCG108-138:

Mag 15.5v, να τ''αφήσω;

Πολλά τα mag Άρη!

 

Το flickr μου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χρόνια πολλά κ από εμένα στο Astrovox μας.Να τα εκατοστήσει.Κ ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους ασχολούνται με την συντήρησή του.
Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

10 χρόνια..

Ότι και να πούμε για το Άστροβοξ νιώθω ότι ειναι λίγο, αν αρχισουμε να απαριθμούμε τι έχει προσφέρει στην Ελληνική Ερασιτεχνική Αστρονομική κοινότητα και στον καθένα από μας δεν ξέρω και εγώ πόσα ποστ θα χρειάζονταν. Ξέρω σίγουρα ότι και για μένα πολλά πράγματα θα ήταν διαφορετικά στην ενασχόληση μου με την Αστρονομία αν δεν υπήρχε και αν δεν γνώριζα τόσους αξιόλογους φίλους μέσω αυτού!

Σε ευχαριστούμε λοιπόν Άστροβοξ και εύχομαι στον Ανδρέα και τους συντονιστές να ναι πάντα καλά με όρεξη και μεράκι, ώστε το αγαπημένο μας site να υπάρχει για ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΑ!!!!

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μια μεγάλη οικογένεια στο χώρο της ερασιτεχνικής αστρονομίας έχει δημιουργηθεί σιγά σιγά απο το ξεκίνημα αυτής της ιστοσελίδας.

Γνώση ,απόψης, νέα, μαστορέματα, και τόσα άλλα μοιραζόμαστε καθημερινά όσοι συμμετέχουμε.

Να ΄ναι καλά οι δημιουργοί και τα μέλη αυτής.

Happy birthday astrovox

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χρόνια Πολλά από το πιο νέο μέλος της οικογένειας.

Σας παρακολουθώ πάνω από δύο χρόνια και σας ευχαριστώ για την καλή παρέα μα κυρίως για την βοήθεια και κάθε είδους ενημέρωση που μου δώσατε.Εύχομαι καλή συνέχεια και το μόνο σίγουρο είναι πως η οικογένεια θα μεγαλώνει γιατί πιστεύω ότι μεγαλώνει συνεχώς και ο αριθμός αυτών που με κάθε τρόπο στρέφονται " προς τον ουρανό".

 

Φιλικά

Κώστας Σιδηρόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για την δεκαετή προσπάθεια!

Θα σας στηρίζουμε πάντα!

 

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Όλη της τη ζωή μελετούσε το σύμπαν, αλλά είχε παραβλέψει το πιο ξεκάθαρο μήνυμά του.

Για τα μικρά πλάσματα σαν εμάς η απεραντοσύνη του γίνεται υποφερτή μονάχα μέσω της αγάπης.

C. Sagan. Επαφή.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αγαπητοί φίλοι Ανδρέα και διαχειριστές ένα Μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και από μένα για το αγαπημένο μας δεκάχρονο Αστροβοξ.Είναι η "όαση" στην "ερημιά" που μας περιβάλλει.Δύναμη και κουράγιο εύχομαι για...πολλά γενέθλια ακόμα.

Φιλικά

Νίκος Λαμπρίδης

Eppur, si muove

Galileo Galilei (1564-1642)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ας είναι μια φορά τίποτα να μην πούμε,

 

τον ψίθυρο των άστρων έπιασε η γκλάβα μου.

 

Α, αρμονία και χάος!"

Χρόνια μας πολλά να τα εκατοστήσουμε!!!

Χαίρε , Ανδρέα!!!!!!!!!!!! :D

Ο ΣΚΥΛΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χρονια Πολλα Astrovox.

Πιστευω οτι η συζητηση που γινεται εδω βοηθα και προαγει την Αστρονομια αλλα και θεματα Διαστηματος-Φυσικης κ.λ.π.και επειδη η Γνωση ειναι Δυναμη ολη αυτη η συζητηση ουσιαστικη προαγει την επιστημονικη γνωση και τελικα την ιδια την χωρα μας.Για αυτο και παλι Χρονια Πολλα και Ευχαριστουμε για ολα οσα προσφερουν αυτοι που κουραζονται για να ακουγεται η φωνη ολων εμας εδω.

Επειδη ομως μια εικονα ειναι χιλιες λεξεις ας δουμε τον πλανητη μας να ανατελει απο την Σεληνη και να προσδοκουμε την Αστρονομια που μπορει να γινει απο την Σεληνη οταν πια θα ειμαστε μονιμα εκει.

Rise1512.jpg.f299cceaf1a5d17b97a58c7624d1a3e0.jpg

Ο πλανήτης μας ειναι το λίκνο της ανθρωπότητας.Αλλα κανείς δεν περνάει ολη του τη ζωή στο λίκνο.

Κονσταντίν Εντουάρντοβιτς Τσιολκόφσκι.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:D Η ερασιτεχνικη αστρονομια στη Ελλαδα οφειλει πολλα στο Αστροβοξ.

Χωρις αυτο οι περισσοτεροι απο εμας δεν θα ειχαν που να βρουνε υποστηρηξη και πολυτιμες γνωσεις στα πρωτα βηματα τους στην ερασιτεχνικη αστρονομια.

Η επιτυχια του ειναι οτι μπορει να συμμετεχει κανεις αν ειναι κορυφαιος ερασιτεχνης αστρονομος με επιστημονικο εργο η αν ειναι απλος λατρης του νυχτερινου ουρανου και θαυμαστης του απεραντου συμπαντος.

Απο 12 ετων εως καπου 70,ειναι το ιδιο ενδιαφερον για ολους. Η πιο ζωντανη αστροπαρεα,που στα 10 χρονια δεν δειχνει κανενα σημαδι κορεσμου η παρακμης,αποτελοντας παραδειγμα επιτυχημενης λειτουργιας.

Αξιζει να κανουμε κατι συνταρακτικο με την ευκαιρια αυτης της επαιτειου,αλλα και του αστρονομικου ετους.

Ειμαι σιγουρος οτι ο Αντρεας και οι αλλοι φιλοι μας που τοσο επιτυχημενα φροντισαν για να φτασει το αστροβοξ μεχρι εδω θα μας εκπληξουν ευχαριστα.

Αστοβοξ σε ευχαριστω για το θαυμασιο ταξιδι και τους μοναδικους φιλους που μου προσφερες.

Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλή συνέχεια στην κοινότητα μας :D , αν και αυτό είναι σίγουρο :mrgreen: :mrgreen:

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης