Jump to content

Σούνιο ή Κιθαιρώνας αύριο Σάββατο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαίνεται καλός καιρός για αύριο βράδυ. Όσοι θέλετε για Σούνιο πείτε εδώ να ξέρουμε.

 

Υ.Γ Παίζει και Κιθαιρώνας, αλλά δεν ξέρω εκεί άν θα έχει την κλασσική θολούρα μέχρι αργά που καθαρίζει μετά. Πείτε τί προτιμάτε. Κιθαιρώνα ξέρω ότι μπορεί να μας τιμήσουν και άλλοι εκλεκτοί, όπως sevax :)

starrynights.blog
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μία ίσως χρήσιμη πληροφορία. Φαίνεται καλή βραδιά για Κιθαιρώνα γιατί θα έχει μάλλον ξεροβόρι, οπότε και μάλλον διαύγεια, αλλά η θερμοκρασία κατα τις 12 το βράδυ θα είναι κοντά στους 0-2C. Σούνιο θα είναι σαφώς ανώτερη, γύρω στους 5-6C.
starrynights.blog
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έκλεισε για Σούνιο. 0C στον Κιθαιρώνα νομίζω ότι είναι απαγορευτικό για καλή παρατήρηση. Όσοι είστε μέσα για Σούνιο γράφτε εδώ.
starrynights.blog
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

90% ειμαι μεσα αλλα...κλαψ...μαλλον χωρις τηλεσκοπιο,ετσι για παρέα,να γνωριστουμε κιόλας.οχι ρε Σωτο αυτα τα κρατανε μυστικα,ωχ βλεπω να εχουμε πολυ...υ κοσμο τωρα.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σκέφτομαι να έρθω και εγώ Σούνιο το Σάββατο μετά απο απουσία ενάμιση έτους απο τη τελευταία συνάντηση με άτομα του forum αρκεί να μη με "κλείσει μέσα" ένα κρυωματάκι που άρχισε να εμφανίζεται δειλά σήμερα το μεσιμέρι. Θα ήθελα να μάθω για το που γίνεται η συνάντηση και αν τα καταφέρω και θέλετε άλλο ένα τηλεσκόπιο στη παρέα θα έρθω. Διάβασα κάτι σε προηγούμενες συζητήσεις για Grecotel αλλά παρότι μένω κοντά (Ανάβυσσο) δε ξέρω που βρίσκεται και θέλω λίγη βοήθεια για το που ακριβώς. Αν ενδιαφέρεστε έχω βρει καλό σημείο παρατήρησης ( ψηλό και σκοτεινό) στη θέση Χάος στον Αγιο Κωνσταντίνο (πάνω απο το Σούνιο). Ισως και να μιλάμε για το ίδιο σημείο.
Πιστεύω εις ένα Carl Sagan Cosmo, μισώ τον μεταφυσικό υπερφιαλισμό και τις ουτοπίες, αγαπώ τη νόηση..
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φιλε μου το grecotel ειναι σχεδον στο τελος του δρομου, ειναι ενα εστιατοριο αν δεν κανω λαθος , εχω παει αλλα δεν θυμαμαι να σου πω πως θα πας, γνωριζω αυτο το δρομο τελειος μηχανικα, μπορει ομως να σε βοηθησει λεπτομερειακα ο Σταθης.

Σταθη οταν μπεις και το δεις διευκρινησε στους φιλους μας την ωρα και την τοποθεσια.

82758172.gif
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά το Grecotel είναι ακριβώς πρίν τον ναό, καμιά 300 μέτρα στα αριστερά. 'Ωρα δεν ξέρω ακόμη, σχετικά νωρίς πάντως για να έχουμε φώς να στήσουμε.
starrynights.blog
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδια σορυ αλλα εγω δεν θα μπορω να παρω κανενα , γιατι θα εχω τελικα 4 κοπελες μεσα στο αμαξι + το τηλεσκοπιο , οποτε καταλαβαινετε... :D :D :D :D \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
82758172.gif
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αργυρη φερε εξοπλισμο θα κατεβω με το δικό μου αμάξι, γιατι παίζει να κουβαλήσω φίλους η φίλες..

 

 

blackholesun οι κοπέλες είναι "γριές" σαν και σένα? Πες σε καμια να φέρει την μικρότερη αδερφή της :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδια μολις κατεβηκα απο την ταρατσα μου . . . :cry: εκει που περιμενα να σκασει ο οριωνας....μου σκασανε κατι συνεφα ΝΑΑΑ!!!!! :evil: αδικα ολο το κουβαλημα του τηλεσκοπιου στην ταρατσα. . . αφηστε που εχει τρελη υγρασια ιδιος μεσα στον πειραια που μενω ,μακαρι αυριο να ειναι καλυτερα..

Παντος αν και δεν ειδα οριωνα :evil: :evil: :evil: με ευχαριστησε πολυ που ειδα σε μερικα σημεια ΤΕΛΕΙΑ ΑΣΤΡΑ ΜΑ ΠΟΛΥ ΤΕΛΕΙΑ !! με χαμηλη μεγενθυση φυσικα....να δουμε αυριο με μεγαλη..... :-k :-k :-k

 

Αchilea οι κοπελες ειναι super σαν εμενα, απλα εσυ εισαι κοινος θνητος για αυτες.. \:D/ :cheesy: :-({|=

82758172.gif
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φαίνεται καλός καιρός για αύριο βράδυ. Όσοι θέλετε για Σούνιο πείτε εδώ να ξέρουμε.

 

Υ.Γ Παίζει και Κιθαιρώνας, αλλά δεν ξέρω εκεί άν θα έχει την κλασσική θολούρα μέχρι αργά που καθαρίζει μετά. Πείτε τί προτιμάτε. Κιθαιρώνα ξέρω ότι μπορεί να μας τιμήσουν και άλλοι εκλεκτοί, όπως sevax :)

 

Ο "εκλεκτος" :-note (οχι του Θεου) ενημερωνη στον Κιθαιρωνα εχει,15 ποντους χιονι \:D/

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εκλεκτέ, άσε τα χιόνια και σε περιμένω Αλεποχώρι.

Δημήτρης Καπετανάκης

CGCG108-138:

Mag 15.5v, να τ''αφήσω;

Πολλά τα mag Άρη!

 

Το flickr μου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Να την πάλι η διάσπαση από το Αλεποχώρι. :D :D :D :D :D

Έχουμε να φάμε σύνεφο σήμερα που θα είναι όλο δικό μας. :mrgreen:

Μέλος Συλλόγων:

Ελληνικής Αστρονομικης Ενωσης

Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας.

Όμιλος Γερόντων Αστροπαρατηριτών.

Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ

http://users.otenet.gr/~babgia/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙΡΟΣ: ΠΡΟΣΚΑΙΡΑ ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ ΝΕΦΩΣΕΙΣ.. ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΜΩΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ.

 

ΑΝΕΜΟΙ: ΒΟΡΕΙΟΔΥΤΙΚΟΙ 4 ΜΕ 5 ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΑΙΡΑ 6 ΜΠΟΦΟΡ ΜΕ ΕΞΑΣΘΕΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.

 

ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ: ΕΩΣ 13 ΒΑΘΜΟΥΣ. :cheesy: :cheesy:

sam.jpg.7f89f51a24df1194300ff9218d579795.jpg

82758172.gif
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης