Jump to content

New aldi telescope plzzz πειτε μ!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://greece.aldi.com/gr/html/offers/2867_9793.htm μπορει να μου πει καποιος αν αξιζει τα λευτα του??? ξερω οτι δεν λεει σχεδον τπτ αλλα αν κανει για εξωρμισεις!!! ειναι οικονομικο πολυ μα πολυ και παρα πολυ βολικο στη μετα φορα!!!

Η Γνώση δημιουργήθηκε για να μας ενώνει

Oχι για να μας απομακρύνει.....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ναι εχεισ δικαιο αλλα με τετοια λευτα???? προσοφ. 9 και 25 + χαρτη +καθρ.+ barlow x2 + κατι αλλα χαζα το τηλεσκ. και τον τριποδα+ θηκη! δεν ξερω! θελω κτ φτινο κανι τοσο βολικο! Αυτο δεν παιζει καθολου ε?

Η Γνώση δημιουργήθηκε για να μας ενώνει

Oχι για να μας απομακρύνει.....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αμα σκεφτεις οτι ολα αυτα που ειπες κανουν οσο ενα ορθοσκοπικο προσοφθαλμιο. Τα συμπερασματα δικα σου

 

Φιλικα Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

δλδ λες πλανητες δεν θα μπορω να δω? μονο σελινη και χαλια?

Η Γνώση δημιουργήθηκε για να μας ενώνει

Oχι για να μας απομακρύνει.....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

thnks a lot φιλος δλδ για το τηλεσκοποιο αυτο ουτε να το σκεφτομαι ε?

Η Γνώση δημιουργήθηκε για να μας ενώνει

Oχι για να μας απομακρύνει.....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Όυτε με σφαίρες ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Αλλά αυτό γιατί όχι....http://www.astronomy.gr/main.cfm?module=eshop&action=detail&id=1680 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Στα ίδια λεφτά \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Gazing at the universe through the ΄Eyes΄ of an astrophotographer...!!!

http://www.astrothemis.gr

 

Greek Astrophotography Discord Chat!

https://discord.gg/2DUPacrNfM

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ομορφο αλλα για το ραφι μ ! εχει F 300 mm και γενικα δεν το κοβο να φενεται τπτ απ εκει μεσα!!!

Η Γνώση δημιουργήθηκε για να μας ενώνει

Oχι για να μας απομακρύνει.....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ναι σε αυτο εχεις δικαιο! Απλα ξερεισ το αλλο μ γεμισε παραπανω το ματι

!!!!! ](*,)

Η Γνώση δημιουργήθηκε για να μας ενώνει

Oχι για να μας απομακρύνει.....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το αλλο ειναι ομως μονο για να το κοιτας ενω με αυτο θα ριξεις και καμια ματια στον ουρανο

 

Φιλικα Δημητρης

Orion Optics OMC 140 GP2 Goto Canon EOS 40D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Νικόλα στα ράφια όλα καλά είναι ακόμη και τα 20" το θέμα είναι να πηγαίνεις κανά βουνό να πέρνει αέρα!!!

Εγώ πριν κανά 2μηνο πείρα αυτό http://www.astronomy.gr/main.cfm?module=eshop&action=detail&id=1614

δεν το περίμενα να έβλεπα τόσο καλά, και όμως είναι φοβερό για την μεταφορικότητά του.

Gazing at the universe through the ΄Eyes΄ of an astrophotographer...!!!

http://www.astrothemis.gr

 

Greek Astrophotography Discord Chat!

https://discord.gg/2DUPacrNfM

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

εγω αν δεν ειχα εναλλακτικη λυση θα το αγοραζα γιατι.....

1. απο το πουθενα, και με ελαχιστα χρηματα θα ξεκινουσα παρατηρηση.

Σε σκοτεινο ουρανο θα μου εδειχνε ακαθοριστες μεν εικονες των Μεσιε, αλλα κακα τα ψεματα, θα με "εβαζε στο παιχνιδι".

2.Ειναι ιδιο με το Λιντλ.Δεν παει ποτε χαμενο, και ανακυκλωνεται πληρως! :D

Προσωπικα εχω τον σωληνα για οδηγητικο, ο ερευνητης προσαρμοστηκε για προσωρινος ερευνητης σε αλλο τηλεσκοπιο, το αντιβαρο του εγινε συμπληρωμα στα αντιβαρα της Γερμανικης βασης μου (με αυξηση της διαμετρου του ανοιγματος του αξονα), ενω το τριποδο/κεφαλη εκτελει χρεη αστροφωτογραφησης σε εκλειψεις και ευρεια πεδια (μαλιστα ταξιδεψε μεχρι τη Σιβηρια! :D )

Ακομα και τα φθηνιαρικα προσοφθαλμια του εχουν επιστρατευτει για διαφορους λογους.

3.Μεταπωλειται (οταν αποκτησω κατι καλυτερο) χωρις μεγαλες οικονομικες απωλειες.

Επαναλαμβανω, τα παραπανω ισχυουν ΜΟΝΟ αν δεν υπαρχει αμεση προοπτικη για αλλη ποιοτικοτερη επιλογη.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ομορφο αλλα για το ραφι μ ! εχει F 300 mm και γενικα δεν το κοβο να φενεται τπτ απ εκει μεσα!!!

 

Νίκο καλώς ήρθες στο forum

Μια μικρή παρατήρηση, χωρίς παρεξήγηση και το εννοώ.

Τι σου φταίνε οι λέξεις και τις μικραίνεις?

Σε πείραξε καμία?

Έχω διαβάσει μέχρι τώρα όλες τις δημοσιεύσεις σου και σε όλες λείπουν γράμματα.

Επειδή θέλω να συνεχίσω να διαβάζω ότι γράφεις, μιας και αποπνέεις μια <φρεσκάδα> προσπάθησε ο γραπτός σου λόγος να είναι ολοκληρωμένος.

Σου ζητώ προκαταβολικά συγνώμη αν παρεξηγηθείς.

Ειλικρινά δεν έχω καμία πρόθεση να σε στενοχωρήσω.

 

Καλή συνέχεια.

Δημήτρης.

Ένα παιδί μετράει τ΄ άστρα. Μ. Λ

 

ΣΕΑΑ (Σύλλογος Ερασιτεχνικής Αστρονομίας Αργολίδας)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συμφωνώ απόλυτα με τον dimpap. Δοκιμάζεται που δοκιμάζεται η ελληνική γλώσσα με τόσα ορθογραφικά! ΜΗ την αποτελειώνουμε με μισές λέξεις!

 

Χωρίς παρεξήγηση και για μένα, φιλαράκο! :wink:

Δημήτρης Καπετανάκης

CGCG108-138:

Mag 15.5v, να τ''αφήσω;

Πολλά τα mag Άρη!

 

Το flickr μου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καταρχην ειμαι ανορθογραφος, καταδευτερον ξερετε τα πολλα sms και τα greeklishμε εκαναν να κοβω τις λεξεις απο βιασινη και.... Παντως, εχετε απολιτο δικαιο ζηταω συγνωμη και για τα πολλλλλλλαααααα ορθογραφικα μου και για τις συντομολεξιες! Η αγαπη μου για μαθηματικα και φυσικη με εκαναν και τα παρατησα λιγο τα αλλα.........Καλα κανετε λοιπον και μου δινετε τετοιες συμβουλες! Αλλωστε αν δεν σε διορθωσουν, μια ζωη λαθος θα εισαι! =D>

Η Γνώση δημιουργήθηκε για να μας ενώνει

Oχι για να μας απομακρύνει.....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Αλλωστε αν δεν σε διορθωσουν, μια ζωη λαθος θα εισαι! =D>

 

 

Μπραβο Νικολα!! =D> Δινεις μαθημα σε πολλους μεγαλυτερους!

Aut dosce, aut disce, aut discede

(Ή δίδαξε, ή μάθε, ή φύγε...)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ευχαριστω DeepBlue χαιρομαι που το εκτιμησες!!! :D

Η Γνώση δημιουργήθηκε για να μας ενώνει

Oχι για να μας απομακρύνει.....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καταρχην ειμαι ανορθογραφος, καταδευτερον ξερετε τα πολλα sms και τα greeklishμε εκαναν να κοβω τις λεξεις απο βιασινη και.... Παντως, εχετε απολιτο δικαιο ζηταω συγνωμη και για τα πολλλλλλλαααααα ορθογραφικα μου και για τις συντομολεξιες! Η αγαπη μου για μαθηματικα και φυσικη με εκαναν και τα παρατησα λιγο τα αλλα.........Καλα κανετε λοιπον και μου δινετε τετοιες συμβουλες! Αλλωστε αν δεν σε διορθωσουν, μια ζωη λαθος θα εισαι! =D>

 

φιλε Νικο σε καταλαβαινω απολυτα οταν λες οτι για χαρη των μαθηματικων και της φυσικης δεν ασχολεισαι με τιποτα αλλο (στο λυκειο ειχα 19 και 20 στα μαθηματικα , φυσικη , χημεια και 11 η 12 σε ιστοριες, κ.τ.λ. :oops: )

αλλα να σου δωσω μια συμβουλη σαν μεγαλυτερη: ΜΑΘΕ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ. :wink:

τωρα που μπορεις γιατι αργοτερα θα ειναι πιο δυσκολο. και θα ερθει μια μερα που αν δεν ξερεις να γραφεις σωστα Ελληνικα θα νιωθεις πολυ πολυ ασχημα απεναντι στους φιλους η συναδελφους σου. ασε που αν εχεις σκοπο να σπουδασεις θα εισαι σαν μορφωμενος - αγραμματος (συγνωμη για την εκφραση αλλα πιστεψε με μεγαλωνοντας θα σου ειναι πολυ δυσαρεστο).

ολα αυτα τελειως φιλικα και χωρις καμια προθεση να σε προσβαλω η να σε μειωσω οκ.? :D

" αν θελεις να γινεις πραγματικος επιστημονας πρεπει να σκεφτεσαι τουλαχιστον μιση ωρα την ημερα με τροπο αντιθετο απο τους συναδελφους σου "

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φυσικα φιλη μου titi οκ δεν ειμαι και σε χαλια επιπεδο απλα απο ταχυτητα κανω αρκετα λαθει τα οποια δεν καταλαβαινω! αν το ξανακοιταξω θα καταλαβω το λαθος και θα το διορθωσω! Παντως ευχαριστω!!!

Η Γνώση δημιουργήθηκε για να μας ενώνει

Oχι για να μας απομακρύνει.....

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φυσικα φιλη μου titi οκ δεν ειμαι και σε χαλια επιπεδο απλα απο ταχυτητα κανω αρκετα λαθει τα οποια δεν καταλαβαινω! αν το ξανακοιταξω θα καταλαβω το λαθος και θα το διορθωσω! Παντως ευχαριστω!!!

 

:oops: sorry που τα παραειπα αλλα οταν εγραψες πριν "ανορθογραφος" το πηρα κυριολεκτικα..

 

τα λαθη απο κεκτημενη ταχυτητα (ειδικα σε υπολογιστη) ειναι πολυ συχνο φαινομενο σε ολους μας... :?

 

και παλι συγνωμη O:) O:)

" αν θελεις να γινεις πραγματικος επιστημονας πρεπει να σκεφτεσαι τουλαχιστον μιση ωρα την ημερα με τροπο αντιθετο απο τους συναδελφους σου "

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης