Jump to content

Παραπλανητικό email - Αρης 27 Αυγούστου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εμενα με πηρε τηλεφωνο η ξαδερφη μου χθες,να με ρωτησει που ειναι ο αρης.Ελεος πια!

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 154
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καταπληκτικο το ολο ΘΕΑΜΑ !!!

Να φανταστητε διαβασα και ολοκληρο το Cosmopolitan χωρις λαμπα !!!

Τα δυο φεγγαρια τωρα μετα απο 212 χρονια. ](*,) ](*,) ](*,)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και εγώ όπως και όλοι σας δέχτηκα δεκάδες τηλεφωνήματα από φίλους και γνωστούς που με ρώταγαν τι ακριβώς πρόκειται να είναι αυτό που άκουσαν στην TV, σε κάθε έναν κάθομαι και εξηγώ ότι απλώς είναι ένα μεγάλο ψέμα, οι περισσότεροι με πιστεύουν, 1 όμως όχι.. Ο οποίος επέμενε με λύσσα: " μα το είπε η τηλεόραση, αποκλείετε να είναι ψέμα μπλα μπλα μπλα" , ε, αφου είχα εξοργιστεί και είχα φτάσει στον αμήν μου του λέω: "ωραία, πάμε ένα στοίχημα" και ωπ, να τα 20€ στη τσέπη και λίγος σεβασμός παραπάνω από τον εν λόγω αφελή φίλο μου :wink: ... Πάντως αισθάνομαι τυχερός που έχω τουλάχιστον τις υποτυπώδης γνώσεις ώστε να ξέρω ότι ποτέ δεν πρόκειται να εμφανιστούν δυο σελήνες στον νυχτερινό ουρανό έστω και αν το λέει η "ΘΕΑ" TV 8)
Να δουμε ποτε θα ξαναδουμε σκοταδι.... Ριμαδα φωτορυπανση... ](*,) ](*,) ](*,)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και ομως παιδια ηταν αληθινο!!! Στις δοκιμαζομενες απο φωτιες περιοχες η πανσεληνος θυμιζε πολυ τον Αρη σε κοντινο!! Λιγο προφητικο το email αυτο ε??

Περιμενω να σχολασει ο ουρανος να συναντησω τα αστρα...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και όμως χτες κυριακή 26-8-07 στις ειδήσεις της ΝΕΤ 105.8, ώρα 18:12 ανακοινώθηκε το σπάνιο αστρονομικό γεγονός ότι ο Άρης θα είναι σαν πανσέληνος. Καλά τόσο ηλίθιοι είναι οι δημοσιογράφοι; Από ποιά έγκυρη πηγή το έμαθαν;

Εγώ πάντως, για το μόνο πράγμα που αναρωτιέμαι, είναι το εξής....

Αφού μετά από κάθε αστρονομικό γεγονός, μας δείχνουν διάφορα πλάνα του ουρανού (π.χ. η βροχή των Περσείδων), γιατί δεν μας έδειξαν στη τηλεόραση και αυτή την φορά αυτό το σπάνιο, και τόσο μοναδικό γεγονός; Δεν πιστεύω πως ήταν τόσο δύσκολο να ζουμάρει η κάμερα κάποιου τηλεοπτικού σταθμού (κυρίως αυτών των σταθμών που το ανέφεραν στις ειδήσεις - βλ. ΝΕΤ - MAD) πάνω στη "δεύτερη" σελήνη που θα φώτιζε τον ουρανό μας... Γιατί δεν μας έδειξαν εικόνα άραγε;;;

](*,) :P :P ](*,)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 10 μήνες αργότερα...
Φίλοι μου την πατήσαμε, επέστρεψε :o ! Πήρε η αδελφή μου σήμερα το μήνυμα αυτό #-o

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ωχου πάλιιιιιι. Μην το ξαναπιάσουμε παιδιά. Είναι βλακώδες να ασχολούμαστε. Στο κάτω κάτω, η όλη ιστορία είναι και αυτο-διαψευόμενη.
Δημήτρης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ημαρτον πια το στέλνουν κι φέτος που αυτόν τον Αυγουστο ο Άρης είναι πολύυυ μακρια σε σχέση με άλλες χρονικές περιόδους...

Πολύ εκνευριστικές τέτοιου είδους παραπληροφορήσεις...

Είμαστε ταξιδιώτες που πάνω στη Γη διασχίζουν το διάστημα, σαν επιβάτες πάνω σε πλοίο, και πολλοί

από εμάς δε νογάμε κανένα μέρος του σκάφους πέρα από την καμπίνα όπου καταλύουμε.

S.P. Langley

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ευκαιρία να βελτιώσετε τον εξοπλισμό σας παιδιά! Βάλτε στοιχήματα με αυτούς που θα επιμένουν, όπως είπε κάποιος σε προηγούμενο post! :mrgreen:

....τὸν ἥλιον εἰς ἐξουσίαν τῆς ἡμέρας, τὴν σελήνην καὶ τοὺς ἀστέρας εἰς ἐξουσίαν τῆς νυκτός....

Ψαλμός 135

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν εχουν τι να κανουν και πλαθουν ιστοριες. :-({|= :-({|= :-({|=

...ΑΣΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΝΗΦΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΤΑΡΑΧΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΣΥΜΠΑΝΤA...

Walt Whitman

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επειδή εγω είχα προτείνει τα.. στοιχήματα :wink:

για φέτος τον Αυγουστο θα προτείνω επιπλέον ενα ακόμα..

ολοι σχεδιάζουν full moon party για τις 16 του μήνα, ε λοιπόν βάλτε στοίχημα οτι στις 16, full moon δεν πρόκειται να δούν που να χτυπιούνται.. (έχει έκλειψη!)

αν δεν βγούν τα λεφτά για το 20ιντσο, ενα ζευγάρι κυάλια θα βγούν, που θα πάει.. :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σωστή ιδέα με τα στοιχήματα. Ειδικά σε William Hill που δέχονται τα πάντα.

 

Μα τώρα που το σκέφτομαι, μπορούμε να πλουτίσουμε ειδικά έναντι των αστρολόγων. Να πάρουμε και το αίμα μας πίσω. :twisted:

 

Πέρα πάντως από την πλάκα, και το mail το συγκεκριμένο, αλλά και πολλά άλλα, που λαβαίνουμε με πολλούς παραλήπτες, χαλαρά μπορεί να κρύβουν

οποιοδήποτε "κακόβουλο κώδικα" αλλά και είναι τέλεια εργαλεία για να

χρησιμοποιηθούν οι διευθύνσεις μας για spam, διαφημιστικούς σκοπούς κ.λ.π. Πατούν πάνω στην άγνοια πολλών.

 

Φιλικά,

 

Βαγγέλης Σιώζος

Ευάγγελος Σιώζος
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αναρωτιέμαι τι #@%@% είπαν πάλι στα κανάλια.

 

Μάλιστα, είχαν αρκετή φαντασία, ώστε να συνδυάσουν την παπάρα

(αν αυτοί διέδωσαν την φήμη, ή ήταν απλώς η φαντασία μιας γνωστής μου)

του Άρη με την έκλειψη, λέγοντας πως η σκιά του Άρη πέφτει στην σελήνη

και για αυτό ήταν κόκκινο το φεγγάρι.

 

Βλέπετε την σύνδεση: κόκκινος πλανήτης <-> κόκκινο φεγγάρι και άρα

αυτό που είδαμε χτες είχε να κάνει με τον Άρη.

 

Αλήθεια αν διαδίδουν τέτοια στα κανάλια θέλουν σκότωμα.

 

Ή ίσως απλώς επίμονη επιμόρφωση :).

δS>=0 (c.s.)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπα.. μη σκας

ως γνωστόν, οι δημοσιογράφοι δεν είναι και οι πιο έξυπνοι άνθρωποι στον κόσμο.

ειδικά στη ΝΕΤ 105.8 εχω βαρεθεί κατα καιρούς να ακούω βλακείες στις ειδήσεις περι Αρη, ο καθένας λέει οτι βλακεία διαβάζει στο interneτ..

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

παντως καλο ειανι και αυτο γιατι πανε και στοιχιματα μερικοι θερμο κεφαλοι και μπορει να αλλαξουμε εξοπλισμο :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Η ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΓΝΩΣΗ

Η ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗΝ ΕΝΩΣΕΙ

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ρε παιδιά ακόμη και φέτος το στέλνουνε το email,εγώ το άκουσα στην παραλία που το συζητούσανε.Ως πότε θα το στέλνουν? Μα καλά δεν βλέπουν ότι λέει για το 2003(πέρα από το ότι είναι ψέμα)? ](*,)
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

ΚΟΡΥΦΑΙΟ......

 

 

φαντάζομαι τους μαγαζάτορες ή τους υπέυθνους τέλος πάντων, να προσπαθούν να εξηγήσουν γιατί δεν έγινε το φαινόμενο και να δικαιολογούνται με "επιστημονικό" τρόπο...

 

ίσως κάποιος πρέπει να τους ειδοποιήσει... θα χουν πρόβλημα... :-# :-#

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

και εμενα πολλοι φιλοι μου μου το ξεφουρνισαν...''στις 27 αυγουστου ο Αρης θα ειναι σαν το φεγγαρι!!'' και προσπαθουσα να τους πεισω οτι δεν θα γινει κατι τετοιο....και επεμεναν.....

ενταξει ''σταθειτε και κοιταξτε οσοι ωρα θελετε αριστερα και δεξια της σεληνης στις 27....Αρη δεν προκειται να δειτει'' :P

 

αμα θελουν ας οργανωσουν βραδια ''αρη'' με ποπκορν κτλ :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης