Jump to content

Ηρθεε!!!!!(skywatcher)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μεγαλη μερα επιτελους εφτασε!!!!!Σημερα το πρωι παρελαβα το skywatcher dobson 8"!!!!!! :cheesy: :cheesy:

Απο τις 12 το πρωι μεχρι τωρα δεν εχω σταθει καθολου σχεδον,ασχοληθηκα με την συναρμολογηση.Χαμος!Βιδες,κομματια, κουτια παντου ανακατα κι εγω με τον πατερα μου να προσπαθουμε να βιδωσουμε συμφωνα με τις οδηγιες.Η χαρα μου απεριγραπτη!!!Παιδευτηκα αλλα ηταν γλυκια κουραση.ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ??? :cheesy:

 

DSCN1528.thumb.JPG.43982c6d1b19b043d48b1b02de219a2b.JPG

ετοιμοπολεμο!!!

 

DSCN1526.thumb.JPG.848c327f443a42c923955ee414009096.JPG

χαμος!!

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ακόμα ένας dobας στο club!!! =D> =D> =D>

Ακόμα θυμάμαι (δεν πάει βέβαια και πολύς καιρός από τότε) που έστησα κι εγώ το δικό μου dob!!!

 

Καλές παρατηρήσεις! :P

Science is the belief in the ignorance of the experts

Richard Feynman

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλορίζικο και καλοτάξιδο. :wink:

Γιατί, αλήθεια, Ελευθερία, γεννημένη από σεισμούς, είναι έξω από τα κράτη κι έξω από τους θεσμούς. Έχει από τον ήλιο κάτι κι από τους αστερισμούς...

 

Μ.Χ.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ!! :cheesy: :cheesy:

Απ'οτι ειδα σημερα θα εχουμε καλο καιρο,οποτε δεν αργει η ωρα της πρωτης παρατηρησης :wink:

Καθαρους ουρανους να εχετε!!

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλώς ήρθες στο Κλαμπ, καλή αρχή :lol: :lol: :lol:
ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΡΡΙΚΝΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΧΩΡΑ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΕΚΤΕΙΝΟΥΜΕ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΜΑΣ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ. FRANCIS BACON [-X
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλορίζικο, καλές παρατηρήσεις με υγεία και να το χαρείς όσο περισσότερο μπορείς. =D> :shock: \:D/ =P~ :cheesy:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ :cheesy:

 

Αυτά που ο ΘΕΟΣ μας έχει δώσει πρέπει να τα σεβόμαστε , να τα προστατεύουμε και να τα αγαπάμε. ΔΕΝ μας ανήκουν , τα έχουμε όλα δανεικά!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Kαλοριζικο και από μενα!!!!!!!!!Καλές παρατηρήσεις!!!!! :cheesy: :cheesy: \:D/ \:D/ =D>

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σου ευχομαι φιλε μου να το χαρεις κ καλες παρατηρησεις!!Πολυ ομορφο κ σοβαρο αστρονομικο οργανο!!Εγω οταν πηρα το πρωτο μου τηλεσκοπιο ακομα κ τα σακουλακια τα τακτοποιουσα με προσοχη!!!Clear Skies λοιπον!!

Περιμενω να σχολασει ο ουρανος να συναντησω τα αστρα...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ!!!Ευχομαι να μπορεσετε να αποκτησετε ο,τι επιθυμειτε!Σημερα ειδα το δια,διοτι μονο αυτο μου επετρεψαν οι συνθηκες,και εντυπωσιαστηκα.Ο γιγαντας πλανητης μου αποκαλυψε τις λεπτομερειες του,τις ταινιες,τις ζωνες και την ερυθρη κηλιδα φυσικα.Αντε τωρα σεληνη και μετα deep sky....

 

 

Εγω οταν πηρα το πρωτο μου τηλεσκοπιο ακομα κ τα σακουλακια τα τακτοποιουσα με προσοχη!!!

 

Μα κι εγω το ιδιο πραγμα κανω τωρα :D Αφου ολοι απο την ιδια τρελα πασχουμε :mrgreen: :mrgreen:

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλοριζικο και απο εμενα και καλες παρατηρησεις!

Βαλε στοχο deep sky αντικειμενα!

Σε βλεπω να μην ξεκολας πανω απο το τηλεσκοπιο! :mrgreen:

Φιλικά

Δημήτρης Κ.

 

Σ.Ε.Α.Α (Συλλογος Eρασιτεχνικής Aστρονομίας Αργολίδας)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε koyote δεν πιστεύω να κοιμήθηκες από τόσο νωρίς πρώτη νύχτα με το νέο σου τηλεσκόπιο.. Είναι σαν να κοιμάσαι την νύχτα του γάμου σου στις 11:30... :)

 

Καλορίζικο και καθαρούς ουρανούς

 

 

Γιώργος

 

ΥΓ: πάντα με την άδεια του πατέρα σου βέβαια καθώς είσαι και ανήλικος :mrgreen: :D

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Υπαρχει η περιπτωση να ψαχνει να βρει τροπο να κοιμηθει μαζι με το τηλεσκοπιο!!! :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Φιλικά

Δημήτρης Κ.

 

Σ.Ε.Α.Α (Συλλογος Eρασιτεχνικής Aστρονομίας Αργολίδας)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πλακα πλακα αλλα:1)προσπαθω να το βαζω παντα σε μερος που θα το βλεπω

2)Περιμενω εναγωνιως τη σεληνη βα βγει σε καλη θεση και δε με νοιαζει κι ας φαω ολη τη νυχτα.. :mrgreen: :mrgreen: \:D/

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

8) Συνονόματε εύχομαι σε εσένα και σε όλους μας να είμαστε πάντα το ίδιο ενθουσιασμένοι με ΤΑ χόμπυ μας :P

 

Να σου πω τώρα.. Με αυτό το λευκό theme του astrovox, χαλάς το night vision σου. (Εκτός αν διαβάζεις/γράφεις με black patch πειρατικό πάνω από το καλό σου μάτι :P :P ) Βγες καλύτερα να κυνηγήσεις DSO's..

 

Χαιρετισμούς από την σχεδόν μόνιμα συνεφιασμένη Βαρσοβία :)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εχει σεληνη τωρα και δεν μπορω να κυνηγησω deep sky..Μπορω ομως τη σεληνη :wink: :wink:

Χαιρετισμους στη Βαρσοβια :D :D

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Γιώργο,

 

καλορίζικο και απο μένα και χαίρομαι που βοηθήσαμε κι εμείς ώστε να δεις...πριν αγοράσεις...!!!!!!!

 

 

Καθαρούς ουρανούς και καλές παρατηρήσεις.. \:D/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Thanks τηλεμαχε :D

Λοιπον χθες μετα το Δια δοκιμασα να δω σεληνη.Παρολο που εχω ξανακοιταξει μεσα απο 8" χθες μου κοπηκε η αναπνοη :shock: .Το θεαμα ηταν εκληκτικο =D> Αφου καποια στιγμη ενιωθα οτι πετουσα με αεροπλανο πανω απο τα βουνα της σεληνης \:D/

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

καλως ηρθες φιλε koyote στο club των dobsonαδων και απο μενα!!!καλες βουτιες στον ωκεανο τον αστεριων!και ευχομαι καθε μερα να φθανεις και βαθυτερα στο συμπαν!

 

καλες παρατηρησεις!

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιώργο καλορίζικο.

Σου εύχομαι να το ευχαριστηθείς και να έχεις πάντα καθαρούς ουρανούς για να ανακαλύψεις και να απολαύσεις τα υπέροχα μυστικά τους.

Γιώργος

1600 χρόνια από τη θανάτωση της Υπατίας της Αλεξενδρινής
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλορίζικο το τηλεσκόπιο!! :mrgreen: :cheesy: Καλές παρατηρήσεις!!!!! :cheesy:

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τελικά αυτό το τηλεσκόπιο έγινε πολύ διάσημο!!!!Είδα τις φωτογραφίες σου φίλε μου και θυμίθηκα εμένα τρελαμένος να το φτιάχνω με προσοχή!!!!

Full respect στην ζελατίνα που έβαλες κάτω από την βάση!!!:cheesy:

Χάρηκα που σε βοήθησε ο παρέρας σου αυτό σημαίνει πως έχεις ανθρώπους που σε καταλαβαίνουν...αντιθέτως εγώ είχα γκρίνια από την γυναίκα μου :cheesy:

www.retrovisions.gr

www.retrosystem.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης