Jump to content

Ολική έκλειψη ηλίου! Καστελλόριζο 2006


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πάντα για την έκλειψη από τον F. Espenak & J. Anderson σε PDF μορφή αρχείο. Μιλάμε για μια μελέτη που περιέχει τα πάντα από φωτογραφικά πρωτόκολλα χάρτες και στατιστικά καιρού για εκείνη την περίοδο σε διάφορες περιοχές που θα είναι ορατή η έκλειψη. Θα το βρείτε στο

 

http://umbra.nascom.nasa.gov/eclipse/20060329/TP2004212762.pdf

 

Καλό διάβασμα 8-[ 86 σελίδες, αλλά αν δεν έχετε γρήγορη γραμμή μην το προσπαθείτε είναι 26,7 ΜΒ

 

Φιλικά Γιώργος

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 910
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 Μαρτίου 2006

 

Θέμα: Ανακοίνωση νέων δρομολογίων για Καστελόριζο

 

Αγαπητοί φίλοι.

 

Νέα δρομολόγια ανακοινώθηκαν για το Καστελόριζο, αυτήν την φορά από την ναυτιλιακή εταιρεία η Α.Ν.Ε.Σ. με το επιβατηγό /οχηματαγωγό «ΠΡΩΤΕΥΣ» με χωρητικότητα 300 ατόμων και 130 αυτοκινήτων. Ο χρόνος ταξιδιού από Ρόδο-Καστελόριζο είναι 4 ώρες.

 

Έτσι τα δρομολόγια διαμορφώνονται ως εξής:

 

Για Δευτέρα 20-3-2006 το πλοίο «ΠΡΩΤΕΥΣ» αναχώρηση 08:45 για Καστελόριζο

 

Για Σάββατο 25-3-2006 το πλοίο «ΠΡΩΤΕΥΣ» αναχώρηση 08:45 για Καστελόριζο

 

Για Δευτέρα 27-3-2006 το πλοίο «Dodekanisos express» αναχώρηση 08:30 για Καστελόριζο

 

Για Τρίτη 28-3-2006 το πλοίο «Dodekanisos Pride» αναχώρηση 11:00 για Καστελόριζο

 

Για Τετάρτη (Ημέρα έκλειψης) 29-3-2006 το πλοίο «ΠΡΩΤΕΥΣ» αναχώρηση 07:00 για Καστελόριζο με επιστροφή την ίδια ημέρα

 

Για Τετάρτη (Ημέρα έκλειψης) 29-3-2006 το πλοίο «Dodekanisos express» αναχώρηση 07:00 για Καστελόριζο με επιστροφή την ίδια ημέρα

 

Για Τετάρτη (Ημέρα έκλειψης) 29-3-2006 το πλοίο «Dodekanisos Pride» αναχώρηση 07:30 για Καστελόριζο με επιστροφή την ίδια ημέρα

 

Για Πέμπτη 30-3-2006 επιστροφή στην Ρόδο στις 11:00 με το πλοίο «Dodekanisos Pride»

 

Για Παρασκευή 31-3-2006 Δεν υπάρχει τίποτα

 

Για Σάββατο 1-4-2006 επιστροφή στην Ρόδο στις 18:45 με το πλοίο «ΠΡΩΤΕΥΣ»

 

Πληροφορίες και κρατήσεις για την ΑΝΕΣ μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα www.anes.gr

 

Και στα τηλέφωνα 22410 37769 και 22410 77760

 

Πληροφορίες και κρατήσεις για την «Δωδεκάνησος ναυτιλιακή» στην ιστοσελίδα www.12ne.gr/el/ & τηλ. 22410 70590

 

Για τους ενδιαφερόμενους που δεν έχουν βρει δωμάτια στο Καστελόριζο, μπορούν σχεδιάσουν ένα τετραήμερο στην Ρόδο συμπεριλαμβάνοντας το «Αυθημερόν» ταξίδι στο Καστελόριζο. Για τον Λόγο αυτό μπορούν να κλείσουν δωμάτια σε ξενοδοχεία μέσα στην πόλη και να απολαύσουν της ομορφιές του νησιού. Παράλληλα σκοπεύουμε να κάνουμε διάφορες εκδηλώσεις στο νησί της Ρόδου σχετικά με το θέμα της έκλειψης. Για το πρόγραμμα αυτό θα υπάρξουν πληροφορίες σε μελλοντικά δελτία τύπου.

 

Πληροφορίες για ξενοδοχεία που μπορείτε να μείνετε είναι:

 

Ξενοδοχείο «Λύδια» www.lydiahotel.com

 

Ξενοδοχείο «Εσπέρια» www.esperia-hotels.gr

 

Ξενοδοχείο «Μανούσος» manousoshotel@rho.forthnet.gr

 

Ξενοδοχείο «Mediterranean» www.mediterranean.gr

 

Ξενοδοχείο «Plaza» www.rhodes-plaza.com

 

Ξενοδοχείο «Grand Hotel» http://mitsishotels.com

 

Για άλλες πληροφορίες στο τηλ. 693 2079623

 

Με τιμή

 

Στράτος Κουφός

 

(Ερασιτέχνης αστρονόμος)

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Υπάρχει καμιά οργανωμένη "εκστρατεία" προς Καστελόριζο?

 

Και για όσους δεν έχουν/μπορούν να κουβαλήσουν τηλεσκόπιο μέχρι εκεί,

υπάρχει περίπτωση να δουν κάτι (δηλ. εννοώ εάν θα υπάρχουν

καλοθελητές ή κάποιος όμιλος να "μοιραστεί" τον ουρανό τη στιγμή

της έκλειψης).

 

ευχαριστώ,

γιάννης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και να υπαρχουν τηλεσκοπια μην ελπιζεις στα 3 παρα κατι λεπτα της ολικης φασης να προλαβεις να δεις απο τηλεσκοπιο καποιου αλλου .... Κυνισμος ισως αλλα σορρυ παιδια οποιος δεν εχει τηλεσκοπιο χλωμο να δει τον ηλιο στην ολικη φαση μεσα απο τηλεσκοπιο καποιου αλλου που ειναι εκει.

 

Αυτό είχε απαντήσει ο Γιώργος πιο πάνω και πιστεύω ότι έχει σίγουρα κάποιο δίκιο (αν και τελικά είναι επιλογή του καθενός τι θα κάνει). Τα 3 λεπτά θα περάσουν πάρα πολύ γρήγορα, πιστεύω ότι το καλύτερο είναι ο καθένας να φέρει το δικό του τηλεσκόπιο ώστε να μη γίνει βάρος σε κάποιον άλλον (φαντάσου μια ουρά από ανθρώπους να περιμένουν να δουν την ολική φάση μέσα από τηλεσκόπιο!)

 

Τώρα, για τη μερική φάση πιστεύω θα είναι πιο εύκολο να βρεις κάποιον να σου δείξει μέσα από το τηλεσκόπιο.

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτή η "λεπτομέρεια" μου ξέφυγε... :mrgreen: 3 λεπτά μόνο? #-o

 

Αυτό συμβαίνει επειδή το Καστελόριζο είναι στις παρυφές της ζώνης

ολικής έκλειψης? Στο κέντρο της ζώνης πόση ώρα μπορεί να φτάσει

η φάση ολικής έκλειψης?

γιάννης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτή η "λεπτομέρεια" μου ξέφυγε... :mrgreen: 3 λεπτά μόνο? #-o

 

Αυτό συμβαίνει επειδή το Καστελόριζο είναι στις παρυφές της ζώνης

ολικής έκλειψης? Στο κέντρο της ζώνης πόση ώρα μπορεί να φτάσει

η φάση ολικής έκλειψης?

γιάννης

 

To μεγιστο της ολικης ειναι 4 λεπτα περιπου καπου στην Λυβυη φιλε Γιαννη!!

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτή η "λεπτομέρεια" μου ξέφυγε... :mrgreen: 3 λεπτά μόνο? #-o

 

Αυτό συμβαίνει επειδή το Καστελόριζο είναι στις παρυφές της ζώνης

ολικής έκλειψης? Στο κέντρο της ζώνης πόση ώρα μπορεί να φτάσει

η φάση ολικής έκλειψης?

γιάννης

 

To μεγιστο της ολικης ειναι 4 λεπτα περιπου καπου στην Λυβυη φιλε Γιαννη!!

Και μεχρι επτα λεπτα για μερικες εκλειψεις.

 

Τελος παντων, οπως γραφει και ο Ανδρεας (Astrovox), θα ειναι ευκολο να παρατηρησεις απο "ξενο" τηλεσκοπιο τις μερικες φασεις αλλα ουτε για αστειο την ολικη φαση επειδη ειναι μονο τρια λεπτα ΚΑΙ μερικοι απο'μας θα εχουν συνδεσει και φωτογραφικες μηχανες.

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιαννη,

 

Θα υπαρχει πολυ κοσμος και πολυ εξοπλισμος ... απλα ψαξε να παρεις μια ματια απο καποιον που δεν θα εχει συνδεσει φωτογραφικη μηχανη στο τηλεσκοπιο ωστε να μπορεσεις να "κλεψεις" μια ματια χωρις να επιρρεασεις τον ιδιοκτητη.

 

Οσον αφορα εμας που θα φωτογραφιζουμε, ευχομαι να βλεπεις γιατο ειμαστε καπως επιφυλλακτικη. Με τρια λεπτα μονο να φωτογραφισουμε την ολικη φαση, τα χερια μιας ειναι δεμενα. :cry:

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σήμερα έλαβα τα γυαλιά για την έκλειψη από το Πλανητάριο Θεσσαλονίκης. ο Ήλιος φαίνεται σαν μια πανσέληνος μέσα από αυτά. Δείνουν πολύ καλύ προστασία. Φυσικά δεν φαίνεται καμιά λεπρομέρια. Πήρα όμως και φίλτρο σε κόλα Α4. Έχω σκοπό να το τοποθετήσω σε κιάλια 10x60 (που θα πάρω και στο Καστελόριζω) και σε τηλεσκόπιο (130mm). Πως μπορώ να τα τοποθετήσω ώστε να μην φήγουν απο μπροστά και ξαφνικά έχουμε παρατράγουδα;

Πόσο ασφαλή είναι τέτοια φίλτρα; http://www.astronomy.gr/detail.cfm?ID=789

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πως μπορώ να τα τοποθετήσω ώστε να μην φήγουν απο μπροστά και ξαφνικά έχουμε παρατράγουδα;

 

Σελοτειπ :cheesy:

Facebook Giorgos'' videoastronomy page https://www.facebook.com/videoastronomy/
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιωργο,

 

Ευχομαι μετα απο τρεις ωρες εκθεση στον ηλιο, να μην ξεκολλησει το σελοτειπ. :-k

 

Εγω παντως προτειμω τον μακρη κωνο - περιπου 20 ποντους - να αγκαλιαζει την σωληνα σε συνδυασμο με τα λαστιχακια που θα τον κρατανε σε θεση.

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

γι'αυτο οι παλιοι...

μπορουν να φερουν αλλο ενα απο τα καλα τηλεσκοπια τους,ωστε να δειχνουν στους ερασιτεχνες ενω το καλο θα φωτογραφιζει! :mrgreen: :mrgreen:

(πλακα κανω φυσικα...σιγα μν κουβαλησετε κ τις κατσαρολες της γυναικας... :mrgreen: αν κ τωρα που το σκεφτομαι???? :idea: Βασιλη???λες να τις ανταλλασουν με το αλλο που λεγαμε???) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

BRESSER-GALAXIA(114/900)

K-6mm,K-25mm,barlow 2x

celestron kit : 5 plossl fully multicoated(32mm,15mm,9mm,6mm,4mm,barlow 2x) +7 planet filters.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

aristarchus ή αλλιώς Αντώνης Αγιομαμίτης. Αυτό το μήνυμα στοχεύει, εν μέρη, σε σένα.

Είσαι λίγο φαφλατάς ή μου φαίνεται? Συγνώμη για την απρόοπτη επίθεση, αλλά μου φαίνεται ότι χώνεις τη μύτη σου σε όλα τα θέματα παριστάνοντας τον ειδήμονα. Δεν με απασχλεί η ηλικία σου και δεν συνηθίζω να δείχνω τον σεβασμό μου σύμφωνα με την ηλικία του συνομιλιτή. Φαίνεσαι να είσαι νούμερο 1 στο forum, αλλά παρ' ολα αυτά με αηδιάζουν τα post σου και μερικών άλλων για τους τούρκους. Απλά αναφέρομαι σε σένα επειδη δείχνεις να είσαι "παλιός". Δεν θεωρώ σοβαρό, ούτε επιστημονικό να γελάμε με φασιστικά αστειάκια του "Ταρσούδη" για τους Τουρκους. Δεν γνωρίζω αν έχεις τη δύναμη να με αφαιρέσεις από το forum και για να πω την αλήθεια δεν με πολυενδιαφέρει. Πληροφορίες για την έκλειψη = 0, και μιλάω για όλους. Νόμιζα οτι θα βρω άτομα που πραγματικά ενδιαφέρονται για την αστρονομία εδώ μέσα. Μέγα λάθος. Οι περισσότεροι ενδιαφέρονται για το μήκος των τηλεσκοπίων τους λες και έχουν κάποιο πρόβλημα με τον ανδρισμό τους! Posts σαν αυτό που λέει για στρατιωτική αεροπορία και κύριο Αντώνη με αηδιάζουν. Γενικά η ερασιτεχνική αστρονομία στην Ελλάδα φαίνεται σαν ένα κακόγουστο αστείο. Αυτά είναι τα τελευταία μου λόγια σε αυτό το forum γιατί απ'οτι φαίνεται θα φύγω κλοτσιδών : Σοβαρευτείτε δεν φταίει η πολιτεία, φταιτε εσείς, εμείς και όλοι μας για το χάλι της αστρονομίας στην Ελλάδα. Αν σας ενοχλεί δεν δίνω δεκάρα, απλά σας λέω ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ γιατι η αστρονομιία στην Ελλάδα παει κατά διαόλου. Οι Αμερικάνοι έχουν τον Espenak ειδικό στις εκλείψεις. Εμείς δεν έχουμε τίποτα. Αρκούμαστε να παρατηρούμε μερικές εκλείψεις στη χώρα μας και αμα λάχει, καλή ώρα, να γίνει και καμιά ολική τρέχουμε στο Καστελλόριζο και μάλιστα κατηγορούμε και την πολιτεία που δεν μεριμνεί. Εμείς πρέπει να μεριμνήσουμε. Η πολιτεία δεν φταίει σε τίποτα. Δεν είμαι υπερ της κυβέρνησης, κάθε άλλο, απλά οι κακομοίρηδες δεν φταίνε σε τίποτα. 50 site διαφημίζουν εκδρομές για την Αφρική. Εμείς τίποτε. Εεεε μην διαμαρτηρόμαστε και από πάνω! Αμα δεν υπάρχει οργάνωση τι περιμένετε? Κανείς δεν προσπάθησε να στείλει ένα άρθρο σε μία εφημερίδα ή σε ένα περιοδικό που να ανφέρεται στην έκλειψη. Ο κόσμος πως θα μάθει? Θα μυρίσει τα δαχτυλά του? εεε? Τέλως πάντων, με το σκεπτικό που διακρίνει τον Ελληνάρα θα πάρουμε το μακρύτερο και καλά θα πάθουμε. Αιντε στο καλό και για να μην φαίνομαι τόσο κακός θα ήθελα να ευχηθώ σε όσους πάνε στο Καστελλόριζο : Καλή Παρατήρηση και καλό καιρό. Θα τα πούμε εκεί. =;

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:( :( :( :( :(

θα μπορουσες να τα πεις ολα αυτα με πιο ωραιο τροπο.

σιγουρα αυτος δν ηταν ο σωστος [-X

κ αν σε banaρουν εσυ το θελησες..κανεις αλλος.

BRESSER-GALAXIA(114/900)

K-6mm,K-25mm,barlow 2x

celestron kit : 5 plossl fully multicoated(32mm,15mm,9mm,6mm,4mm,barlow 2x) +7 planet filters.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

:( :( :( :( :(

θα μπορουσες να τα πεις ολα αυτα με πιο ωραιο τροπο.

σιγουρα αυτος δν ηταν ο σωστος [-X

κ αν σε banaρουν εσυ το θελησες..κανεις αλλος.

 

το γμωριζω φίλε μου αλλά εχω φτάσει στο απροχώρητο. Δεν μπορώ άλλο, αηδιάζω. Για μένα η αστρονομία είναι το κάτι άλλο και δεν θέλω να βλέπω κάτι καραγκιόζηδες να εμπαίζουν το όνειρο να γίνει πραγματικότητα. Όσοι έχετε τη δυναμη λειτουργείστε ευεργετικά.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

καλως ρε φιλε,αλλα κανε ενα edit ωστε να μν ειναι τοσο προκλητικα..

ποιος ο λογος να διαγραφτεις?

αν θες να βοηθησεις την αστρονομια,κανε το βοηθωντας εμας που ειμαστε αρχαριοι.. :wink:

BRESSER-GALAXIA(114/900)

K-6mm,K-25mm,barlow 2x

celestron kit : 5 plossl fully multicoated(32mm,15mm,9mm,6mm,4mm,barlow 2x) +7 planet filters.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

aristarchus ή αλλιώς Αντώνης Αγιομαμίτης. Αυτό το μήνυμα στοχεύει, εν μέρη, σε σένα .... με αηδιάζουν τα post σου και μερικών άλλων για τους τούρκους .... να γελάμε με φασιστικά αστειάκια του "Ταρσούδη" για τους Τουρκους.

Φιλαρακο,

 

Αν εχεις καμια ιδιαιτερη αδυναμια και αγαπη για τους Τουρκους, ειναι θεμα (και προβλημα) δικο σου. Δεν το κρυβω οτο δεν τους συμπαθω καθολου και δεν βλεπω γιατι σε ενοχλη.

 

Δεν γνωρίζω αν έχεις τη δύναμη να με αφαιρέσεις από το forum και για να πω την αλήθεια δεν με πολυενδιαφέρει.

Γιατι να σε αφαιρεσω?!

 

Πληροφορίες για την έκλειψη = 0, και μιλάω για όλους.

Ισως καλυτερα να μιλησεις για τον εαυτο σου μονο και ο καθενας να κανει το ιδιο.

 

Νόμιζα οτι θα βρω άτομα που πραγματικά ενδιαφέρονται για την αστρονομία εδώ μέσα. Μέγα λάθος. Οι περισσότεροι ενδιαφέρονται για ...

Ωραια, καλυτερα να πας εκει που θα βρεις αυτα που επιθυμεις.

 

Καλη σηνεχεια.

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εχει δοθεί η ευκαιρία στον κύριο Αργύρη Χατζηδημητρίου να ανακαλέσει τα υβριστικά λόγια. Μέχρι τότε, αλλαγή θέματος και πάλι παρακαλώ.
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν θεωρώ σοβαρό, ούτε επιστημονικό να γελάμε με φασιστικά αστειάκια του "Ταρσούδη" για τους Τουρκους.

 

Σήμερα το ανακάλυψα και αυτό για τον εαυτό μου σε ευχαριστώ πολύ!!!

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Απλά θα ήθελα αφού θέλεις επιστημονικότητα να το αποδείξεις με τα έργα σου και αν μας το αποδείξεις εγώ πρώτος θα σε συγχαρώ!!! μέχρι τότε :-#

 

Να σε καλά όμως για τα καλά σου λόγια δεν θα επεκταθώ περισσότερο γιατί σήμερα πολύ απλά είμαι χαρούμενος που έλαβα την στήριξη μου και θα το γιορτάσω αν θέλει ο Θεός το βράδυ!!! :-({|= :-({|= :-({|=

 

=D> =D> =D>

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

... σήμερα πολύ απλά είμαι χαρούμενος που έλαβα την στήριξη μου και θα το γιορτάσω αν θέλει ο Θεός το βράδυ!!!

Γιωργο,

 

Βαλε μπρος με δοκιμες για την εκλειψη τελος του μηνα ... και φυσικα ευχομαι ολοψυχα να εχει φθασει τελος με το θεμα της στηρηξης σου και τα διαφορα προβληματα!!!

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εκτακτα Γιωργη,πολυ καλε μου φιλε και ομοιδεατη!!!

Οπως λεει και ο αλλος εκλεκτος φιλος μου ο Αρισταρχος βουρ για δοκιμες !!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλημέρα και προκαταβολικά ΣΥΓΝΩΜΗ που θα πέσω σε ΤΟΣΟ χαμηλό επίπεδο αλλά εγώ έτσι δίνω απαντήσεις:

Ανόητε Αργύρη είσαι βαθιά ανιστόρητος και ο χαρακτηρισμός "καραγκιόζης" που έδωσες σε έναν από τους καλύτερους αστροφωτογράφους ( ΚΥΡΙΟ Αντώνη Αγιομαμίτη ) που σηκώνει ψηλά τη χώρα μας όσο πάει γυρίζει σε σένα όσο δε φαντάζεσαι!! Η επίθεσή σου είναι τόσο αστεία που θυμίζει Τουρκική άποψη ότι τα Ίμια είναι δικά τους!!!

Ποιός είσαι εσύ βρε θύμα που αναφέρεσαι στον ανδρισμό 1800 ατόμων??

Ποιός είσαι εσύ βρε θύμα που θα αποκαλέσεις κακόγουστο αστείο την ερασιτεχνική αστρονομία στην Ελλάδα????

Μάζεφτα και τράβα στην Άγκυρα να τρως ιμάμ μπαϊλντί και να πίνεις Turkish Coffee - μετά έχει Μπακλαβά!!!

Να σοβαρευτείς εσύ και τις δημοκρατικές ( για εμένα ΑΝΑΡΧΙΚΕΣ) απόψεις σου να τις λες στα πραγματικά θύματα που σε ακούνε!

Με πολίτες σα και σένα ακόμα κάτω από τον Τουρκικό ζυγό θα ήμασταν...

Το σκεπτικό του Ελληνάρα επέτρεψε σε εσένα να μιλάς έτσι, αντί να τρως τώρα δέκα μήνες ξύλο σ'ένα λευκό κελί όπως συμβαίνει στην Τουρκία!

Είσαι το χειρότερο μέλος που είδα εδώ μέσα! Τις ευχές σου μετά το βρίσιμο τσάμπα τις δίνεις - αλλά αυτό το ξέρεις ήδη....

Δε φάνηκες κακός, φάνηκες ( και είσαι ) τσάμπα μάγκας, ανθέλληνας και πολύ ............. :!: :!:

Παιδιά συγνώμη ειλικρινά αλλά δεν άντεξα!!!

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης