Jump to content

Ολική έκλειψη ηλίου! Καστελλόριζο 2006


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως βλέπω τις συζητήσεις και .... λυπάμαι που δεν θα μπορέσω να είμαι μαζί σας. Πάντως είναι αρκετά "γλυκά" σοβαρός ο λόγος που με κρατάει στην Αλεξ/πολη. Τουλάχιστον εύχομαι να μπορέσω να είμαι κάποιες μέρες στην Λάρισα....χρησιμοποιώντας την μέθοδο της "σφενδόνας", (υψηλή ταχύτητα) είδομεν. Τουλάχιστον θα μου μείνει κάτι να θυμάμαι σίγουρα, την αδυναμία να παρασθώ στο εντυπωσιακό γεγονός.

Θυσιάζω την έκλειψη για κάτι που άξιζει τον κόπο. Υπάρχουν μερικά (μετρημένα στα δάκτυλα του ενός χεριού) συμβάντα που αξίζουν όσο μια ολική έκλειψη ηλίου και βρίσκονται μέσα στην ζωή μας.

Ειλικρινά εύχομαι να "νιώσετε" την ολική έκλειψη, όπως επιθυμείτε, οι σκέψεις μου θα είναι μαζί σας.

Φιλικά,

 

Δημήτρης Πρασόπουλος

Αλεξανδρούπολη/ Κομοτηνή

http://prasopoulosdimitrios.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 910
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, πριν λίγη ώρα έκλεισα κι εγώ εισιτήρια με το καταμαράν της 29/3 στις 7:00 και επιστροφή αυθημερόν στις 15:00.

Γιωργο,

 

Η τελευταια φαση της εκλειψης ειναι λιγο μετα τις 15:00 ... δηλαδη θα χασεις την εξοδο της σεληνης. :cry:

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θυσιάζω την έκλειψη για κάτι που άξιζει τον κόπο. Υπάρχουν μερικά (μετρημένα στα δάκτυλα του ενός χεριού) συμβάντα που αξίζουν όσο μια ολική έκλειψη ηλίου και βρίσκονται μέσα στην ζωή μας.

Ολοι ειμαστε μαζι σου Δημητρη ... καλη επιτυχια οτι και να ειναι! =D>

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπόν, πριν λίγη ώρα έκλεισα κι εγώ εισιτήρια με το καταμαράν της 29/3 στις 7:00 και επιστροφή αυθημερόν στις 15:00.

Γιωργο,

 

Η τελευταια φαση της εκλειψης ειναι λιγο μετα τις 15:00 ... δηλαδη θα χασεις την εξοδο της σεληνης. :cry:

 

 

Και εγώ με αυτό θα πάω και θα γυρίσω στις 3 αυθημερόν :( αλλά ,είχα δει ότι η έκλειψη τελειώνει κατα τις 2 και...

 

Αλλά μάλλον δεν είχαν υπολογίσει την αλλάγή της ώρας???

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ολοι ειμαστε μαζι σου Δημητρη ... καλη επιτυχια οτι και να ειναι!

Ευχαριστώ Αντώνη :oops: , το ξέρεις ότι εύχομαι καλή επιτυχία στο ταξίδι σας, και στο "εθνικό" έργο που καλείστε να επιτελέσετε \:D/ , σε συνεργασία με την ευρύτερη ερασιτεχνική & πανεπιστημιακή κοινότητα. Πραγματικά έχω από ένα χαμόγελο στα χείλη μου και ένα στα μάτια μου, να βάλω και ένα στο τηλεσκόπιο \:D/ :lol:

Φιλικά,

 

Δημήτρης Πρασόπουλος

Αλεξανδρούπολη/ Κομοτηνή

http://prasopoulosdimitrios.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κι εγώ στο καταμαράν των 7:00 εχω κλείσει. Ελπίζω, επειδή το δρομολόγιο είναι αποκλειστικά για την έκλειψη, πως θα περιμένουνε μισή ωρίτσα για την τέταρτη επαφή. Αν όχι θα τους πιέσουμε εμείς και θα αναγκαστούν να το κάνουν!!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η τελευταια φαση της εκλειψης ειναι λιγο μετα τις 15:00 ...

 

Όντως! Δεν είχα προσμετρήσει την αλλαγή της ώρας. Και απ΄την άλλη, που να μείνεις το βράδυ για να φύγεις τη επόμενη μέρα… Αλλά, τι στο καλό, όλοι πάμε για τον ίδιο σκοπό. Πιστεύω η εταιρία να το ρυθμίσει. Αλλιώς… :evil: να επιτάξ… εμμ… να καθυστερήσουμε τα καταμαράν! :twisted:

 

Φιλικά

 

PapGeo

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η τελευταια φαση της εκλειψης ειναι λιγο μετα τις 15:00 ...

 

Όντως! Δεν είχα προσμετρήσει την αλλαγή της ώρας. Και απ΄την άλλη, που να μείνεις το βράδυ για να φύγεις τη επόμενη μέρα… Αλλά, τι στο καλό, όλοι πάμε για τον ίδιο σκοπό. Πιστεύω η εταιρία να το ρυθμίσει. Αλλιώς… :evil: να επιτάξ… εμμ… να καθυστερήσουμε τα καταμαράν! :twisted:

 

Φιλικά

 

PapGeo

 

Σημερα εκλεισα εισητιριο με καταμαραν.Υπαρχουν ακομη λιγα.Τους ειπα οτι η εκλειψη τελειωνει στις τρεις κ μου ειπαν οτι ειναι εφικτο να γινει καποια καθηστερηση στο δρομολογιο.

Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

akoustike kai afto :

 

Κανονικά σε τέτοιες περιπτώσεις θα πρέπει το Κράτος μαζί με τον στρατό να κάνει κάτι. Ιδίως για περιπτώσεις όπως ο κ. Αντώνης δεν είναι τίποτα για αυτούς να κάνουν μια πτήση για Καστελόριζο. Στο κάτω κάτω θα γίνει μια καλή διαφήμιση της χώρας μας και μάλιστα βλέποντας πως η Τουρκία μετά τα τελευταία γεγονότα με τα κοτόπουλα δεν νομίζω να πάνε ξένοι!!! και όσοι πάνε στην έρημο θα τους φάει η άμμος

 

Ελπίζω εκείνες τις μέρες να μην γίνει κάτι τέτοιο θα ήταν καταστροφή όχι μόνο για αυτούς που θα πάνε αλλά και για το Image της χώρας μας. Σ’αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να κάνουν κάτι οι Πολιτικοί παράγοντες Ρόδου και Καστελόριζου!!!!

 

 

diladi o pasachof tha eprepe na erthei me to airforce 1 i' me kanena aeroplanoforo ??

paidia ti einai afta ? mipws prepei na xalarwsoume ligo ?? mipws einai apla mia ekleipsi ?? psixremia, siga min kineitopoieithei olokliros o kratikos mixanismos kai o stratos (an einai dinaton) gia na bgalei o antwnis apla foto ?? den xerw, an tha kanei kamoia sobari metrisi.

nomizw kapou to xasame .....

 

panta filika

 

dimitris

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η τελευταια φαση της εκλειψης ειναι λιγο μετα τις 15:00 ...

 

Όντως! Δεν είχα προσμετρήσει την αλλαγή της ώρας. Και απ΄την άλλη, που να μείνεις το βράδυ για να φύγεις τη επόμενη μέρα… Αλλά, τι στο καλό, όλοι πάμε για τον ίδιο σκοπό. Πιστεύω η εταιρία να το ρυθμίσει. Αλλιώς… :evil: να επιτάξ… εμμ… να καθυστερήσουμε τα καταμαράν! :twisted:

 

Φιλικά

 

PapGeo

 

Σημερα εκλεισα εισητιριο με καταμαραν.Υπαρχουν ακομη λιγα.Τους ειπα οτι η εκλειψη τελειωνει στις τρεις κ μου ειπαν οτι ειναι εφικτο να γινει καποια καθηστερηση στο δρομολογιο.

Αν μπορουσανε να καθηστερησουν μεχρι τις 16.00 θα ηταν τελεια. Με αγωνια περιμενω τελος του μηνα για την ανακοινωση δρομολογιων απο τις αλλες εταιρειες. [-o<

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

akoustike kai afto :

 

Κανονικά σε τέτοιες περιπτώσεις θα πρέπει το Κράτος μαζί με τον στρατό να κάνει κάτι. Ιδίως για περιπτώσεις όπως ο κ. Αντώνης δεν είναι τίποτα για αυτούς να κάνουν μια πτήση για Καστελόριζο. Στο κάτω κάτω θα γίνει μια καλή διαφήμιση της χώρας μας και μάλιστα βλέποντας πως η Τουρκία μετά τα τελευταία γεγονότα με τα κοτόπουλα δεν νομίζω να πάνε ξένοι!!! και όσοι πάνε στην έρημο θα τους φάει η άμμος

 

Ελπίζω εκείνες τις μέρες να μην γίνει κάτι τέτοιο θα ήταν καταστροφή όχι μόνο για αυτούς που θα πάνε αλλά και για το Image της χώρας μας. Σ’αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να κάνουν κάτι οι Πολιτικοί παράγοντες Ρόδου και Καστελόριζου!!!!

 

 

diladi o pasachof tha eprepe na erthei me to airforce 1 i' me kanena aeroplanoforo ??

paidia ti einai afta ? mipws prepei na xalarwsoume ligo ?? mipws einai apla mia ekleipsi ?? psixremia, siga min kineitopoieithei olokliros o kratikos mixanismos kai o stratos (an einai dinaton) gia na bgalei o antwnis apla foto ?? den xerw, an tha kanei kamoia sobari metrisi.

nomizw kapou to xasame .....

Δημητρη,

 

Μεχρι στιγμη θα υπαρχουν ανω απο 1000 ατομα που θα πανε στο Καστελοριζο για την εκλειψη και ειναι κριμα που δεν υπαρχει καλυτερη συνεργασια και συντονισμος με/απο το κρατος.

 

Ο αρχι-συντακτης ενος πολυ γνωστου περιοδικου ειχε προγραμματισει να ερθει στο Καστελοριζο για την εκλειψη. Καθε εβδομαδα του ελεγα "ακομα λιγο και θα ανακοινωσουν τα δρομολογια Μαρτιου" ... ο ανθρωπος τελικα τα μουτζωσε και τωρα θα παει στην Τουρκια (με το δικιο του).

 

Παιδευομαι τωρα να μην χαθει και ενας δευτερος αρχι-συντακτης απο αλλο περιοδικο επειδη το θεμα ειναι το ιδιο και απο οτι βλεπω οι εξελιξεις τελικα θα ειναι ιδιες και με αυτον. :oops:

 

Τον Ιουλιο θα ειμαι στο Ιραν για μια ομιλια που με εχουνε προσκαλεσει (μαζι με τον Στεφαν Σειπ). Με ρωτησανε αν μπορω να βοηθησω ενα συνεργιο που επιθυμουν να στειλουν ωστε να υπαρχει ζωντανη μεταδοση τηλ. απο το Καστελοριζο ... και αυτοι εχουν χαθει λογω αβεβαιωτητας απο την δικη μας πλευρα. Μπορει η χωρα μας και νοοτριπια μας να εχει τους δικους της ρυθμους αλλα ο υπολοιπος κοσμος τρεχει με αλλη ταχυτητα και επιμενουμε να το αγνωησουμε (και φυσικα εις βαρος μας).

 

Ο τουρισμος και το ξενω δολλαριο ειναι η κυρια βιομηχανια στη χωρα μας αλλα ο τουρισμος δεν ξεκιναει τον Μαιο/Ιουνιο και τελειωνει τον Αυγουστο/Σεπτεμβριο. Θα μπορουσε και θα επρεπε να ειναι απο Ιανουαριο μεχρι Δεκεμβριο ΚΑΘΕ χρονο. Τι ωραια θα ηταν το Υπουργειο Πολιτισμου η/και Αναπτυξης να δημοσιευε τη χωρα μας για αλλη μια φορα και εκτος εποχης με αφορμη την εκλειψη!!! :wink:

 

Φυσικα, εγω τι ξερω; Εχουμε τα "λουκουμακια" στη Βουλη ... ο ενας ποιο αχρηστος και ασχετος απο τον αλλο!

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ΥΓ. Οσον αφορα τον Jay Pasachoff, ο λογος που ερχεται στο Καστελοριζο (με το Air Force 1 η μη) εχει να κανει με την γριπη τον πτηνων στη Τουρκια και η οποια ηταν ο αρχικος του προορισμος). Σιγα να ερθει εδω απο προτιμηση. :!:

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σοβαρός είμαι και πολύ Δημήτρη!!! απλά δεν κατάλαβες ότι το στρατιωτικό αεροπλάνο δεν θα μπει μονάχα για τον κ. Αντώνη, αλλά και για άλλους αξιόλογους φωτογράφους. Για άλλα και άλλα τα χρησιμοποιούν!!! και αν γίνετε να γράφεις με Ελληνικά. Και τουλάχιστον ο κ. Αντώνης μας έχει κάνει περήφανους πολλές φορές στο εξωτερικό και έχει αφιερώσει την ζωή του στην φωτογράφηση.

 

Φιλικά Γιώργος

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιωργο,

 

Δεν περιμενω καμια ιδιαιτερη προσφορα η εξυπηρετηση απο το κρατος. Απλα "λιγη" σοβαροτητα και οραμα.

 

Το κρατος οχι δεν βοηθαει αλλα ειναι και εμποδιο. Τα λεμε σε περιπου δυο μηνες οταν ολοκληρωσω κατι (με αυτοφωρω η μη). :wink:

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

αντωνη

 

ΥΓ. Οσον αφορα τον Jay Pasachoff, ο λογος που ερχεται στο Καστελοριζο (με το Air Force 1 η μη) εχει να κανει με την γριπη τον πτηνων στη Τουρκια και η οποια ηταν ο αρχικος του προορισμος). Σιγα να ερθει εδω απο προτιμηση.

 

μαλλον δεν τα ξερεις καλα τα πραγματα. εγω βλεπω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μηνυματα απο τον πασαχοφ. θα ερθει γιατι ητανε να ερθει. κανονιστικε να ερθει οταν μας επισκευτηκε την προηγουμενη φορα (στην διαβαση της αφροδιτης) και ολα αυτα γιατι ειναι προσωπικος φιλος του σειραδακη. καμοια σχεση με τουρκεια, πουλια, πτηνα, κοτες.

ποιος σου το ειπε αυτο με την τουρκια ? σε πηρε ο ιδιος τηλεφωνο ?? να μην λεμε οτι θελουμε .......

 

ναι μπραβο, οκ. καλως να ερθουν αν μπορεσουν κτλ. ΑΛΛΑ. εγω σχολιασα την συμβολη της πολιτειας και του στρατου συγκεκριμενα για την εκλειψη. σιγα μην κινητοποιηθει και το ΝΑΤΟ για να πανε οι δημοσιογραφοι απο το ΙΡΑΝ.

συμφωνοι αντωνη, οι 300 της βουλης ειναι οτι να'ναι αλλα το μονο που δεν θα τουσ κατηγορισω ειναι γιατι δεν μισθωσαν διαφορα μεσα για να πανε αυτα τα 1000 ατομα να πανε στο καστελοριζο. ας λυσουμε πρωτα τα σοβαροτερα προβληματα του τοπου. οσο για τον τυπο, πραγματικα δεν δινω δεκαρα προσοπικα. μια χαρα θα ειναι και η μερικη απο την υπολοιπη ελλάδα. οσοι θελουν να μαθουν θα μαθουν.

 

γιωργο:

 

Σοβαρός είμαι και πολύ Δημήτρη!!! απλά δεν κατάλαβες ότι το στρατιωτικό αεροπλάνο δεν θα μπει μονάχα για τον κ. Αντώνη, αλλά και για άλλους αξιόλογους φωτογράφους. Για άλλα και άλλα τα χρησιμοποιούν!!! και αν γίνετε να γράφεις με Ελληνικά. Και τουλάχιστον ο κ. Αντώνης μας έχει κάνει περήφανους πολλές φορές στο εξωτερικό και έχει αφιερώσει την ζωή του στην φωτογράφηση.

 

ρε συ γιωργο ... τι ειναι αυτο ?? θα στειλει ο στρατος αεροπλανο για να πανε οι φωτογραφοι της ελλαδας στο καστελοριζο για να τραβηξουν την εκλειψη ?? ακουμε τι λεμε τωρα ??? μπραβο στον κ. αντωνη, το εχω πει και αλλες φορες οτι βγαζει καταπληκτικες φωτο αλλα περα απο αυτο ψυχραιμια ξαναλεω.

 

αληθεια, ο αντωνης, ειμαι περιεργος για το πως σχολιαζει το "απλά δεν κατάλαβες ότι το στρατιωτικό αεροπλάνο δεν θα μπει μονάχα για τον κ. Αντώνη, αλλά και για άλλους αξιόλογους φωτογράφους" ???

 

Δ.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επειδή κατάλαβα ότι είσαι ψαγμένος θέλω να μου πεις πόσο καιρό πριν οι Τούρκοι δούλεψαν πάνω στην έκλειψη? έχουν λεφτά για πέταμα!!! δεν έχουν σοβαρότερα προβλήματα από εμάς να λύσουν? Αυτή η μιζέρια θα μας φάει αλλού και αλλού ξέρουν να τα τρώνε τα λεφτά του έλληνα φορολογούμενου.

Επίσης το να μπορείς να έχεις τόσες δημοσιεύσεις σε ξένα έγκυρα αστρονομικά περιοδικά δεν είναι κάτι απλό. Ελπίζω όμως ότι τελικά όλα θα πάνε καλά και δεν θα χρειασθούν αεροπλάνα και βαπόρια του στρατού, για να μην ανησυχείς για τα έξοδα του κράτους!!!

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

αντωνη

 

ΥΓ. Οσον αφορα τον Jay Pasachoff, ο λογος που ερχεται στο Καστελοριζο (με το Air Force 1 η μη) εχει να κανει με την γριπη τον πτηνων στη Τουρκια και η οποια ηταν ο αρχικος του προορισμος). Σιγα να ερθει εδω απο προτιμηση.

 

μαλλον δεν τα ξερεις καλα τα πραγματα. εγω βλεπω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μηνυματα απο τον πασαχοφ. θα ερθει γιατι ητανε να ερθει. κανονιστικε να ερθει οταν μας επισκευτηκε την προηγουμενη φορα (στην διαβαση της αφροδιτης) και ολα αυτα γιατι ειναι προσωπικος φιλος του σειραδακη. καμοια σχεση με τουρκεια, πουλια, πτηνα, κοτες.

ποιος σου το ειπε αυτο με την τουρκια ? σε πηρε ο ιδιος τηλεφωνο ?? να μην λεμε οτι θελουμε .......

Εχεις τον λογο μου οτι δεν λεω οτι θελω αλλα το εχω μαθει απο ατομο εμπιστοσυνης (ονομα ΔΕΝ δεινω).

 

ναι μπραβο, οκ. καλως να ερθουν αν μπορεσουν κτλ. ΑΛΛΑ. εγω σχολιασα την συμβολη της πολιτειας και του στρατου συγκεκριμενα για την εκλειψη. σιγα μην κινητοποιηθει και το ΝΑΤΟ για να πανε οι δημοσιογραφοι απο το ΙΡΑΝ.

Δεν πηρες το νοημα που προσπαθουσα να εκφρασω ... αν υπηρχε ποιο σοβαρη βοηθεια απο το κρατος, δεν θα ειχαμε αυτη την συζητηση και μαλιστα πολυ θα κερδιζαν με 2000 ατομα στο Καστελοριζο εναντι 1000 ατομα (απο ντοπιους απομακρυμενοι στου διαλου τη μανα μεχρι ακτοπλοικες εταιρειες, εργατες και υπαλληλοι κοκ).

 

συμφωνοι αντωνη, οι 300 της βουλης ειναι οτι να'ναι αλλα το μονο που δεν θα τουσ κατηγορισω ειναι γιατι δεν μισθωσαν διαφορα μεσα για να πανε αυτα τα 1000 ατομα να πανε στο καστελοριζο.

Κανεις ζηταει μισθωση αλλα μια υπευθηνη πραξη προς το οφελος ολων.

 

ας λυσουμε πρωτα τα σοβαροτερα προβληματα του τοπου.

Με ελαχιστη δραστηριοτητα θα υπηρχε λυση και με το Καστελοριζο χωρις να επιρρεασει την λυση αλλων πιο σοβαρων προβληματων.

 

οσο για τον τυπο, πραγματικα δεν δινω δεκαρα προσοπικα. μια χαρα θα ειναι και η μερικη απο την υπολοιπη ελλάδα. οσοι θελουν να μαθουν θα μαθουν.

](*,)

 

αληθεια, ο αντωνης, ειμαι περιεργος για το πως σχολιαζει το "απλά δεν κατάλαβες ότι το στρατιωτικό αεροπλάνο δεν θα μπει μονάχα για τον κ. Αντώνη, αλλά και για άλλους αξιόλογους φωτογράφους" ???

"Δεν περιμενω καμια ιδιαιτερη προσφορα η εξυπηρετηση απο το κρατος. Απλα "λιγη" σοβαροτητα και οραμα."

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επειδή κατάλαβα ότι είσαι ψαγμένος θέλω να μου πεις πόσο καιρό πριν οι Τούρκοι δούλεψαν πάνω στην έκλειψη?

Οι "καθυστερημενοι" Τουρκοι προγραμματισαν διεθνες συνεδριο αστρονομιας την ιδια εποχη και ιδια περιοχη με την ολικη εκλειψη ... και αυτο εγινε ΠΡΙΝ ενα χρονο!

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ που είμαι σχετικά καινούργιος και έχω φωτογραφήσει μια φορά την μερική έκλειψη Ηλίου στις 03 Οκτ. 2005 και ήταν πολύ μικρή η κάλυψη του δίσκου, τώρα που δεν θα πάω στο Καστελόριζο λόγο οικογενειακών υποχρεώσεων μονάχα που δεν έκλαψα και λες :

 

 

όσο για τον τύπο, πραγματικά δεν δίνω δεκάρα προσωπικά. μια χαρά θα είναι και η μερική από την υπόλοιπη Ελλάδα. όσοι θέλουν να μάθουν θα μάθουν.

 

Τι να πω είναι μια άποψη και αυτό!!!

:-note

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επειδή κατάλαβα ότι είσαι ψαγμένος θέλω να μου πεις πόσο καιρό πριν οι Τούρκοι δούλεψαν πάνω στην έκλειψη?

Οι "καθυστερημενοι" Τουρκοι προγραμματισαν διεθνες συνεδριο αστρονομιας την ιδια εποχη και ιδια περιοχη με την ολικη εκλειψη ... και αυτο εγινε ΠΡΙΝ ενα χρονο!

 

Δεν είναι καθυστερημένοι δουλεύουν μεθοδικά και με μακροπρόθεσμούς πάντα στόχους κ. Αντώνη (απλά δείτε την εξωτερική τους πολιτική)!!!!

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επειδή κατάλαβα ότι είσαι ψαγμένος θέλω να μου πεις πόσο καιρό πριν οι Τούρκοι δούλεψαν πάνω στην έκλειψη?

Οι "καθυστερημενοι" Τουρκοι προγραμματισαν διεθνες συνεδριο αστρονομιας την ιδια εποχη και ιδια περιοχη με την ολικη εκλειψη ... και αυτο εγινε ΠΡΙΝ ενα χρονο!

 

Δεν είναι καθυστερημένοι δουλεύουν μεθοδικά και με μακροπρόθεσμούς πάντα στόχους κ. Αντώνη (απλά δείτε την εξωτερική τους πολιτική)!!!!

Γιωργο,

 

Συμφωνω μαζι σου απολυτα ... 100,00000%. :!:

 

Οι καθυστερημενοι ειμαστε εμεις. :oops: :cry: :oops:

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης