Jump to content

Χτυπήθηκε από μετεωρίτη!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αξίζει να δείτε αυτό

 

Η περιγραφή είναι συγκονιστική.

Δημήτρης Καπετανάκης

CGCG108-138:

Mag 15.5v, να τ''αφήσω;

Πολλά τα mag Άρη!

 

Το flickr μου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

καποιες φορες ειναι και επικυνδυνο!

 

ειχα διαβασει παλιοτερα οτι μια αγγλιδα χτυπηθηκε στο κεφαλι απο μετεωριτη ενω απλωνε τα ρουχα της,βεβαια δν επαθε κατι αλλα εαν ηταν λιγο μεγαλυτερος μπορει να την ειχα σκοτωσει!

 

 

το φανταζεστε???λιγες βεβαια οι πιθανοτητες αλλα υπαρκτες :!:

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μια ουλή 7,5 πόντους και ΜΕΤΑ ενας κρατήρας 30 πόντων στην άσφαλτο:?;; Δεν μου ταιριάζει και πολύ!

Μάλλον ο πιτσιρικάς χτυπήθηκε από κάποιο θραύσμα μετά, και οι δημοσιογράφοι έβαλαν την απαραίτητη σάλτσα τους, αυτή είναι η ταπεινή γνώμη μου.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπορούμε να υποθέσουμε ότι μετά από αυτό, ο πιτσιρικάς θα περάσει το υπόλοιπο της ζωής του κοιτάζοντας «ψηλά» αναζητώντας την προέλευση του μετέωρου, και αυτό είναι το τέλειο ερέθισμα για να γίνει κάποιος άξιος αστροφυσικός και αστρονόμος.
...κοσμοκράτωρ σφαιρηδόν ελισσόμενος περι γαίαν, οίκε θεών μακάρων, ρόμβου δίνησιν οδεύων... (Απόσπασμα ορφικού ύμνου ΟΥΡΑΝΟΥ)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

πόσες άραγε να ειναι οι πιθανότητες να χτυπηθείς απο μετεωρίτη??? :-k

 

 

εδώ μιλάμε για καθαρή τύχη!

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

πόσες άραγε να ειναι οι πιθανότητες να χτυπηθείς απο μετεωρίτη??? :-k

 

 

εδώ μιλάμε για καθαρή τύχη!

 

Είναι σαν να πιάνεις το τζόκερ 5 συνεχόμενες φορές και καπάκι να σε πάρουν τηλ. και να σου πούνε ότι κληρονόμησες τον ξάδερφο του παππού που δεν τον θυμόταν κανένας γιατί είχε μεταναστεύσει στην Αμερική το 1912 και είχε γίνει ζάπλουτος! :!:

...κοσμοκράτωρ σφαιρηδόν ελισσόμενος περι γαίαν, οίκε θεών μακάρων, ρόμβου δίνησιν οδεύων... (Απόσπασμα ορφικού ύμνου ΟΥΡΑΝΟΥ)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φοβερο :shock:

 

Το βλεπω το παιδακι να γινεται Αστροφυσικος :mrgreen:

 

 

Είναι σαν να πιάνεις το τζόκερ 5 συνεχόμενες φορές και καπάκι να σε πάρουν τηλ. και να σου πούνε ότι κληρονόμησες τον ξάδερφο του παππού που δεν τον θυμόταν κανένας γιατί είχε μεταναστεύσει στην Αμερική το 1912 και είχε γίνει ζάπλουτος! :!:
:lol:

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πώ πω πολύ τύχερος! :shock: :shock: Εάν και πολύ επικυνδίνο γιατί μπορεί να σε τραυματίσει θανάσιμα.Πάντως και εγώ είχα ακούσει ότι παλαιότερα στην Αμερική μια γυναίκα όταν πήγε να μπει στο αυτοκινητό της το πρωί έπεσε πάνω στο τζάμι ένας μετεωρίτης.Ευτυχώς δεν την τραυμάτησε.

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αμα τον είχε χτυπήσει κατευθείαν με 30.000 χλμ την ώρα, το παιδάκι θα είχε γίνει αλοιφή. Μουφες των δημοσιογράφων είναι, προφανως χτύπησε απο κάποιο θραυσμα μετα την προσκρουση..
Λέσχη Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν μου ακούγεται καθόλου περιέργο...Όσο μικρή και να είναι μια πιθάνοτητα να χτυπηθεί κάποιος από κάποιο τέτοιο θραύσμα,δεν παύει να είναι υπαρκτή.Βέβαια το 2003 όταν έγινε το ατύχημα του Κολούμπια όλα τα κομμάτια του διαστημικού λεωφορείου τουλάχιστον τα περισσότερα είχαν πέσει στο έδαφος.Επίσης κάποιο μέρος από το διαλυμένο φτερό του διαστημικού λεωφορείου είχε πέσει στο σπίτι κάποιου δύστηχού ανθρώπου που εκείνη τη στιγμή έλειπε από το σπίτι του.Τα κομμάτια αυτού του διαστημικού λεωφορείου έπεφταν με μεγάλη ταχύτητα όπου κάποιοι τα είχαν περάσει για μετεωρίτες.

 

Τυχερός στάθηκε ο άνθρωπος και δεν έπαθε τίποτα πιο σοβαρό... :D

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης