Jump to content

AVATAR! 3D - Μην τη χάσετε για κανένα λόγο!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ήξερα και είχαν μείνει λίγες θέσεις , οι άλλες ήταν στα πλάγια οπότε στο ταμείο μου είπαν να διαλέξω κέντρο τρίτη.

Έχω αστιγματισμό και ίσως έφταιγε και αυτό.

Οπότε δεν την ευχαριστήθηκα :D

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 92
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το εισητήριο στα Village Βόλου είναι 10 ευρώ, τα γυαλιά δωρεάν, και η συλλογή τους στο τέλος κάπως χαλαρή.

 

Παιδιά έκλεισε! Από εδώ και στο εξής θα ανεβαίνουμε όλοι στον Βόλο για τέτοιες ταινίες high-tech! :mrgreen: 8) 8) 8)

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

παιδια απο την αλλη εβδομαδα στην Πατρα 3D ,το ειδα βεβαια αλλα εννοειται οτι το ξαναβλεπω !

 

Πασχάλη από που το έμαθες; Πριν μία εβδομάδα στο τηλεφωνικό κέντρο των ster μου είπαν ότι ΔΕΝ θα έρθει Πάτρα το 3D και απογοητευμένος κανόνιζα να πάω αύριο στην 2D προβολή!

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν την παλεύουν στα ster!! Ήρθε το 3D και στην Πάτρα! Hooray! Κλείσαμε προβολή Δευτέρα βράδυ! Την Τρίτη θα έχετε εμπεριστατωμένη κριτική και από μένα αν και είμαι σίγουρος ότι η ταινία θα μου αρέσει από τότε που είδα κριτική Σοφολόγη!! :mrgreen:

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Από 14 Ιανουαρίου απολαύστε την μοναδική εμπειρία του 3D στα Ster Cinemas με την ταινία Avatar που «σπάει» ταμεία παγκοσμίως!

Παναγιωτη μπες στη σελιδα και θα δεις...να μην κανω και διαφημιση...

:-({|= . I LOVE MUSIC -SPACE- XTREME LIFE. :cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ουρανία πώς κατάφερες να τη δείς από την τρίτη θέση μπροστά!? Ακόμη κι αν δεν ήταν 3D πάλι θα σε κούραζε.

Εγώ πάντως δεν αντιστάθηκα και ξαναείδα ευχαρίστως την ταινία (πάλι 3D εννοείται) και την απόλαυσα όπως την πρώτη φορά, προσέχοντας περισσότερο τώρα λεπτομέρειες σε σκηνές και σκηνικά. Έχει γίνει τρομερή δουλειά.

Το εισητήριο στα Village Βόλου είναι 10 ευρώ, τα γυαλιά δωρεάν, και η συλλογή τους στο τέλος κάπως χαλαρή.

 

Στέφανε, σκέφτηκες να φτιάξεις φίλτρο μεταβλητής πόλωσης από τα γυαλιά;

Εγώ έχω 2 ζευγάρια, οπότε δοκιμάζοντας το ένα πάνω στο άλλο είδα πως δουλεύει.

Βέβαια ίσως να μην αξίζει διότι το υλικό δεν είναι ποιοτικό, αλλά ο Mastrovoxίτης μπορεί να ικανοποιήσει το εγώ του φτιάχνοντας ένα τέτοιο φίλτρο απλώς για να το φτιάξει.

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κώστα, έχω ήδη δοκιμάσει τις ιδιότητές τους (έχω 3 ζευγάρια) αλλά δεν συμπεριφέρονται όπως ο γνωστός συνδιασμός γραμμικών πολωτών γιατί κάθε ζελατίνη είναι κυκλικός κι όχι γραμμικός πολωτής όπως διαπίστωσα. Επιπλέον ο συνδυασμός τους ως παράλληλα φύλλα προκαλεί και χρωματικές μεταβολές στο φώς. Συνεπώς δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να φτιαχτεί ένα ικανοποιητικό φίλτρο μεταβλητής πυκνότητας (μεταβλητό ND) ακόμη κι αν με συγκεκριμένους συνδυασμούς το φως μειώνεται αρκετά. Άλλωστε οι ευλύγιστες ζελατίνες τους δεν έχουν την οπτική σταθερότητα που απαιτείται για κάποια άλλη οπτική εφαρμογή πέρα από την παρακολούθηση μιας 3D ταινίας. Πάντως προσφέρονται για απλά πειράματα και φυσικά η ποιότητά τους δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα στην παρακολούθηση ταινίας 3D.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Linear_polarization

http://en.wikipedia.org/wiki/Circular_polarization

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Polarized_3D_glasses

"Πως να σωπάσω μέσα μου την ομορφιά του κόσμου; ..." Κώστας Κινδύνης

"Με το λύχνο του άστρου στους ουρανούς εβγήκα, στο αγιάζι των λειμώνων, στη μόνη ακτή του κόσμου..." Οδυσσέας Ελύτης

www.a-polaris.org

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χαίρετε! Είδα το Avatar 3D και εγώ στην Πάτρα τη Δευτέρα.. Από που να αρχίσω;

 

Πρώτα απ' όλα νομίζω ότι κατάλαβα πια πως βγήκαν από τις αίθουσες των κινηματογράφων όσοι είδαν ταινίες μπροστά από την εποχή τους, όπως το 1968 με το 2001 Space Odyssey ή το 1977 με το Star Wars.. Ότι και να πω για τα γραφικά, χρώματα, κάδρα και για την, μαγευτική ανά σημεία, αίσθηση του 3D..θα αδικήσουν την ταινία. Δεν νομίζω ότι έχω ξαναδεί κάτι πιο όμορφο να αναπαριστάται στην μεγάλη οθόνη (ξεπέρασε και το αγαπημένο μου Lord of the Rings). Απόδειξη είναι, ότι την επόμενη μέρα έψαχνα στο ίντερνετ βίντεο HD για να ξαναδώ τα τοπία της Πανδώρα..δυστυχώς είναι 2D όμως, και τότε κατάλαβα πραγματικά τη διαφορά.. Η μουσική..καταπληκτική και έδενε τέλεια με τις σκηνές.. Προσωπικά "ερωτεύθηκα" τους Νa'vi, αυτά τα γαλάζια ανθρωποειδή κάτι μεταξύ ξωτικών και ινδιάνων αλλά και τον πλανήτη Πανδώρα! Η ταινία αποτελεί εικαστικό αριστούργημα.

 

Σενάριο..χμ..αντικειμενικά; Ήταν προβλέψιμο με μερικά κλισέ, και ναι, δεν ήταν πρωτότυπο ως ιστορία, έχω δει και το "Χορεύοντας με τους λύκους", "Ποκαχόντας", "Αποκάλυψη τώρα", ο ίδιος ο Κάμερον είχε πει από πριν για τις επιρροές της ταινίας.. Το θέμα όμως είναι ότι είχε σενάριο!! Η ιστορία αυτή που δείχνει είναι διαχρονική και μπορεί ένας σκηνοθέτης να την τοποθετήσει σε διαφορετικούς χώρους και χρόνους, πραγματικούς ή φανταστικούς, ανάλογα με το τι θέλει να περάσει και ανάλογα τους καιρούς. Δεν ήταν απλά μία ταινία με "μπαμ μπουμ", εφέ και δράση.. Τα διδάγματα και νοήματά της; Προφανή και απλοϊκά! Έχει αυτό σημασία; Όχι! Δεν είναι ανάγκη τα νοήματα να είναι πολύπλοκα και κρυμμένα και ο θεατής να σπάει το μυαλό του να τα καταλάβει. Σημασία έχει αν είναι σωστά και η ταινία σου πετάει στα μούτρα μηνύματα για τη φύση και το περιβάλλον, τον ιμπεριαλισμό και τη διαφορετικότητα, τα μειονεκτήματά μας ως είδος. Η καλή sci-fi είναι ουσιαστικά αλληγορική για την ανθρώπινη φύση. Νομίζω ότι ένα ποσοστό ανθρώπων (ειδικά παιδιά) θα τους κάνει να σκεφτούν.. Όσοι πάλι θέλουν "βαριά κουλτούρα" να δουν Κιζλόφσκι, Μπέργκμαν, Αγγελόπουλο ή ας διαβάσουν καλύτερα ένα βιβλίο! :twisted:

 

Δεν είναι τυχαίο ότι τη βλέπουν άνθρωποι όλων των ηλικιών ακόμα και άτομα που δεν είναι φαν της sci-fi ως είδος. Ίσως οι θεατές θέλουν κάτι που να ξεπερνά τα όρια του πραγματικού για να ξεχαστούν. Για αυτό σε ένα μήνα μόνο κοντεύει να ξεπεράσει τον τιτανικό (κορυφή box office όλων των εποχών). Δεν είναι τυχαία και η χρυσή σφαίρα καλύτερης ταινίας, η δεύτερη sci-fi μετά τον Ε.Τ., δεν θα παραξενευτώ αν πάρει Oscar, χωρίς να σκεφτώ αν υπάρχουν καλύτερες. Αντιγράφω το σχόλιο κάποιου σε κριτική του Avatar σε ιστοσελίδα: "Ο κινηματογράφος είναι μορφή τέχνης και αν ως τέχνη κρίνεται απο τα συναισθήματα τα οποία προσέφερε, τότε θέτει σοβαρότατη υποψηφιότητα για καλύτερη ταινία. Κάποιοι απο εμάς έχουν ξαναδει παρόμοια σενάρια, αλλά όποιος είδε το Avatar και δεν ένιωσε τίποτα, πραγματικά ίσως πρέπει να αναρωτηθεί εάν η κοινωνία που ζούμε τον έχει φτάσει στο σημείο της ολοκληρωτικής άρνησης συναισθημάτων."

 

Πιστεύω ότι γίναμε μάρτυρες του μέλλοντος του κινηματογράφου για τις ταινίες φαντασίας και δράσης. Προς θεού, πιστεύω ότι για δεκαετίες ακόμα θα γυρνούνται ταινίες σε 2D, δεν είναι για όλα τα ήδη καλύτερο το 3D. Ελπίζω ότι ήρθε η ώρα με τη βοήθεια της τεχνολογίας να δούμε στην μεγάλη οθόνη βιβλία μεγάλων της sci-fi όπως Asimov, Clarcke κ.α. Μέχρι τότε λέω να πάω να ξαναδώ το Αvatar! Είθε η Eywa να σας προστατεύει! :cheesy:

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε μαζί σου σε όλα, αλλά το Lord of the Rings είναι άλλο πράγμα. Συγγραφέας, μυθιστόρημα, σενάριο, σκηνοθεσία, εφέ, επιλογή καστ, ενδυματολογικά, όλα υπέροχα, όλα αριστουργηματικά. Τόσο κλασσικό σαν μυθιστόρημα όσο οι Άθλιοι, τόσο ολοκληρωμένο σαν ταινία όσο το Bladerunner. Σε 3D θα ήταν τέλειο, όσο και το Avatar αν το είχε γράψει ο Philip K. Dick.

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Κωνσταντίνε δεν περίμενα κάποιος να σταθεί σε αυτό που έγραψα για τον Άρχοντα απ' όλα τα παραπάνω! :D Συμφωνώ σε όσα λες! Μόνο για τα απίστευτης ποιότητας και ομορφιάς γραφικά έκανα σύγκριση! Ως φαν των βιβλίων του Τόλκιν (όπως δηλώνει και το nickname μου) δεν συγκρίνω με τίποτα άλλο, ως σύνολο, το LOTR! Πάντως θα ήθελα να το δω σε 3D. Αλλά τώρα είμαστε εντελώς εκτός αστρονομικής θεματολογίας! Όπως και θα πέθαινα να δω το Avatar σε IMAX 3D..μου φάνηκε "λίγη" η κανονική οθόνη του κινηματογράφου!

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αλλά τώρα είμαστε εντελώς εκτός αστρονομικής θεματολογίας!

 

Ίσα ίσα! Καθόλου μάλιστα...δεν έχετε καταλάβει ακόμη ότι τόσες μέρες γράφετε στη νέα ενότητα AstroCineVox ;; :mrgreen: :mrgreen: O:)

 

Θα υπάρξουν και άλλες κριτικές τέτοιες στο μέλλον...ειδικά όταν εμφανιστεί και το Avatar 2 !!! :lol: :lol: :-({|= :-({|=

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

αν και θα στεναχωρησω την κυριο Σοφολογη ,για την αναφορα στο astrovox της ταινια,εχω να δηλωσω οτι στην ελλαδα και ειδικοτερα στην αθηνα ειμαστε !@^%* αφου στην αθηνα εχω βρει μονο δυο κινηματογραφους με 3d (village kai sters cinema καποιο υποκαταστημα)δεν ξερω αν υπαρχουν αλλα ,αλλα αυτα εχω βρει μεσω νετ και μονιμως ολες οι θεσεις ειναι κλεισμενες!ελεος!

Η ΑΣΤΡΟΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ !!!!!

astronomy for all

 

http://mechntua.blogspot.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

αν και θα στεναχωρησω την κυριο Σοφολογη ,για την αναφορα στο astrovox της ταινια,εχω να δηλωσω οτι στην ελλαδα και ειδικοτερα στην αθηνα ειμαστε !@^%* αφου στην αθηνα εχω βρει μονο δυο κινηματογραφους με 3d (village kai sters cinema καποιο υποκαταστημα)δεν ξερω αν υπαρχουν αλλα ,αλλα αυτα εχω βρει μεσω νετ και μονιμως ολες οι θεσεις ειναι κλεισμενες!ελεος!

 

Δεν είναι μόνο αυτοί! [-X Εγώ το είδα στο Odeon Starcity Συγγρού 111. Επίσης κλείσε μέσω internet το εισιτήριο, όπως έκανα και εγώ. Αν πας στο γκισέ σε τέτοια ταινία...κλάφτα!! Δεν θα μπεις ποτέ μέσα, γίνεται χάος! #-o Είναι λογικό να συμβαίνει έτσι..

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

στην αθηνα εχω βρει μονο δυο κινηματογραφους με 3d (village kai sters cinema καποιο υποκαταστημα)δεν ξερω αν υπαρχουν αλλα ,αλλα αυτα εχω βρει μεσω νετ και μονιμως ολες οι θεσεις ειναι κλεισμενες!ελεος!

 

και το Αθήναιον τέρμα Β. Σοφίας κάτω από Φειδιπίδου όπου το είδα εγώ και ακόμα παίζεται

Αμφιβάλλω, άρα ίσως υπάρχω.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Την είδα στο Αθήναιον 1, στους Αμπελοκήπους. Η απογευματινή προβολή (4:45) είναι προτιμότερη γιατί στην επόμενη σχηματίζεται ουρά.

Εισητήρια εδώ: http://www.athinaioncinemas.com/

 

Η ταινία δε με ενθουσίασε όσο περίμενα και έφυγα με μικτά αισθήματα. Φορτωμένη και φλύαρη σκηνοθεσία, σύνδρομο βιντεοπαιχνιδιού - computerized ταινίας (αυτό με απογοήτευσε περισσότερο) και κλισέ αμερικάνικο στυλ (αυτό το έχω πλέον συνηθίσει).

H 3D εικόνα ήταν πολύ εντυπωσιακή πάντως και μόνο γι' αυτό το λόγο αξίζει τον κόπο να τη δει κανείς.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γεια σας.

Την είδα κι εγώ την ταινία σήμερα. Πολύ καλή συνολικά, αν εξαιρέσουμε κάποιες σεναριακές ελαφρότητες, με πανέμορφες εικόνες, οικολογικό μήνυμα και βέβαια, απολαυστική 3D εικόνα. Όντως, όπως ανέφερε ο Στέφανος, οι καλύτερες θέσεις είναι αυτές προς τα πίσω. Άρεσε πολύ και στη γυναίκα μου, παρά τις αρχικές επιφυλάξεις μου για τις πολεμικές σκηνές.

 

αν και θα στεναχωρησω την κυριο Σοφολογη ,για την αναφορα στο astrovox της ταινια,εχω να δηλωσω οτι στην ελλαδα και ειδικοτερα στην αθηνα ειμαστε !@^%* αφου στην αθηνα εχω βρει μονο δυο κινηματογραφους με 3d (village kai sters cinema καποιο υποκαταστημα)δεν ξερω αν υπαρχουν αλλα ,αλλα αυτα εχω βρει μεσω νετ και μονιμως ολες οι θεσεις ειναι κλεισμενες!ελεος!

Εμείς είδαμε την ταινία στα Village του Παγκρατίου. Είχα κλείσει εισιτήρια από τα μέσα της εβδομάδας για την παράσταση των 18:00. Στην παράσταση όμως σχεδόν το κάτω μισό της αίθουσας ήταν άδειο (και μιλάμε για Σάββατο απόγευμα). Υποθέτω ότι τις καθημερινές θα είναι καλύτερα.

 

Τα γυαλιά τα αγοράζεις 2 ευρώ (τιμή εισιτηρίου 10+2=12 ευρώ) και, αν θες, μετά την παράσταση τα ρίχνεις σε ένα πλαστικό καλάθι για ανακύκλωση. Αρκετοί ήταν αυτοί που τα πετάγανε μέσα. Αρκετοί ήταν όμως και αυτοί που πέταξαν κάτω από τα καθίσματά τους τα κουτιά από τα ποπ-κορν και τα πατατάκια τους. Μετά την παράσταση η αίθουσα θύμιζε κάτι από… το τοπίο που απέμεινε μετά την καταστροφή του δένδρου στην ταινία! Ήταν η μοναδική παραφωνία που βίωσα απόψε. Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας εμείς οι άνθρωποι. Άσε που δεν διαθέτουμε κεντρικό σύστημα ενδοεπικοινωνίας, όπως οι συμπαθείς Ναβί.

 

 

Όσοι έχετε γυαλιά 3D με μπλε – κόκκινους φακούς δείτε τα παρακάτω video, επιλέγοντας υψηλή ανάλυση και πλήρη οθόνη.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Y1B7Uloqo00&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=tQZWDD9f5WA&feature=related

 

Όσοι πάλι δεν τα έχετε, ανοίξτε τις παρακάτω εικόνες, για να πάρετε μια γεύση, ή για να θυμηθείτε.

 

Καλή διασκέδαση!

746875882_treesoul1.gif.cc36ca3b1367d2ad612c6f01e7de29f1.gif

1578093041_jake1.gif.e24ce92a922023b8a8ef6e02626a1cb1.gif

1872496213_archerp1.gif.6b66898e7094b2279e8bdb41d04ea72f.gif

1862443461_29mxj5f1.gif.8d862bf82b3151d2df07ee7fdb049789.gif

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Hλία, προφανώς δεν περιμέναμε τίποτα διαφορετικό από εσένα! Ειδικά για αυτήν την ταινία.. εδώ έχεις θάψει τόσες και τόσες άλλες sci-fi και fantasy! Πάσχεις από άρνηση της φανταστικής μη-πραγματικότητας (!) και οξεία κυνικότητα. Πρέπει να σου αφαιρεθεί το δικαίωμα να πηγαίνεις στον κινηματογράφο σε ταινίες φαντασίας!!!! :twisted: :lol: :-$ \:D/

 

(Προς τους άλλους φίλους.. αστειεύομαι προφανώς, ο καθένας έχει την άποψη του και είναι σεβαστή για κάθε ταινία, εκτός των απόψεων του Χασιώτη, ο οποίος με τσιτώνει συνέχεια από τότε που έκανα το ποστ παραπάνω με την κριτική μου!)

Φιλικά,

Παναγιώτης Αντωνόπουλος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Προσωπικά, προτιμώ το Piranha 2, αν και ήταν η παταγώδης αποτυχία του σκηνοθέτη :twisted: :twisted: :twisted:

Όσο για τις παλαιότερες απόψεις μου για το σενάριο του 2001 που θυμάσαι, δεν αναιρούν την άποψη μου ότι η ταινία αυτή είναι ένα φουτουριστικό αριστούργημα και πολύ μπροστά από την εποχή της.

Το πρόβλημα μου με τις σύγχρονες ταινίες είναι τα computerized εφέ όταν δείχνουν ψεύτικα, δεν τα αντέχω!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ τα έχω τα γυαλιά, αλλά δε γίνεται τίποτα. :( Δε φαίνεται κάτι διαφορετικό απ' ότι με γυμνό μάτι. :(

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αστροφιλοι γεια σας!!!

 

Την περασμενη Τριτη καταφερα επιτελους να δω κι εγω την πολυσυζητημενη αυτη ταινια..

Σε γενικες γραμμες δεν εχω να προσθεσω κατι επιπλεον μιας και με καλυπτουν απολυτα

τα πολυ θετικα σχολια των περισσοτερων σε αυτο το thread.

Οφειλω ομως να αναφερω κι εγω με τη σειρα μου οτι πραγματικα προκειται για μια εξαιρετικη

ταινια σταθμο, η οποια εγκαινιαζει μια εντελως νεα εποχη στην τρισδιαστατη απεικονιση.

Εκτος αυτου αξιζε πραγματικα και η υποθεση της ταινιας μιας και (κατα την αποψη μου παντα)

προκειται για μια απο τις ποιοτικοτερες του ειδους.Περασε τα μηνυματα της με πολυ ωραιο

και διακριτικο τροπο θα ελεγα..

Προσωπικα θα εδινα ευχαριστως για αλλη μια φορα τα 12 euro που απαιτουνται για να ξαναδω το "AVATAR"!!

Επισης με κερδισε και η μουσικη επενδυση της ταινιας, η οποια παιζει σημαντικοτατο ρολο στο τελικο αποτελεσμα.

Η μονη ενσταση που εχω ειναι οσον αφορα τον ηχο, ο οποιος ηταν με το ζορι μετριος..

Προσωπικα περιμενα πιο αληθοφανη κι εντυπωσιακο ηχο σε μια αιθουσα της ταξεως V-MAX!

(Η αιθουσα στην οποια ειδα την ταινια ηταν στα Village Cinemas, V-MAX at The Mall.)

 

Αυτο που περιμενω τωρα ειναι να κυκλοφορησει σε Blu-Ray... εννοειται πως θα το "χτυπησω" αμεσως!!!

 

Τα συγχαρητηρια μου στον James Cameron λοιπον, αλλα και σε ολους οσους εργαστηκαν

ωστε να βγει αυτο το ακρως εντυπωσιακο και θεαματικο αποτελεσμα!!! =D> =D> =D>

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το είδα προχτές στα Village Θεσσαλονίκης Cosmos....

 

Απίστευτη εμπειρία... ευτυχώς είχα κλείσει απο το ιντερνετ τις θέσεις..

 

Επιλέξτε σειρά Ν, Ο , P,... θα έχετε το βέλτιστο αποτέλεσμα.. και κεντρικές... 19 , 20 , 21 , 22.

 

Θα ενθουσιαστείτε.....

 

 

Φιλικά Κυριάκος

dreamers and not, do not lower the head...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης