Jump to content

Εξόρμηση στη Δίρφυ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 367
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Πολύ ωραία Αργύρη!! Κάποιος άλλος;;; :cheesy:

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

θα ειμαι και εγω πανω!!!!!!! :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :D :D :D :D :D

Έτσι μπράβο!!!Να μεγαλώνει κι άλλο η παρέα!!! :cheesy:

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά όποιος θέλει και μπορεί πάνω απ'ολα κι από Αθήνα ακόμη εννοείται πως μπορεί να έρθει!!Η απόσταση δεν είναι

και τίποτα σπουδαίο νομίζω.. το πολύ σε μιάμιση ώρα από κέντρο, θα βρίσκεστε στο σημείο παρατήρησης!!

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Για όποιον ενδιαφέρεται να έρθει και δεν ξέρει τη διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσει ας δει τον παρακάτω χάρτη..

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=el&msa=0&msid=106483929346010404083.00048d21e181df3f867be&t=h&z=12

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά, είμαι νέος στο forum και εαν νομίζεται ότι η παρέα αντέχει άλλον έναν ευχαρίστως.

Τώρα βέβαια το είδα ότι η εξόρμηση είναι για αύριο οπότε δεν είμαι σίγουρος, αλλά έστω και αν δεν μπορέσω δηλώνω προθεση.

Είμαι στη διαδικασία αγοράς τηλεσκοπίου ακόμα και θα με ενδιέφερε να δω κάποια πράγματα από κοντα.

PixInsight 1.8 RC7

 

Δημήτρης Πλατής

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά, είμαι νέος στο forum και εαν νομίζεται ότι η παρέα αντέχει άλλον έναν ευχαρίστως.

Τώρα βέβαια το είδα ότι η εξόρμηση είναι για αύριο οπότε δεν είμαι σίγουρος, αλλά έστω και αν δεν μπορέσω δηλώνω προθεση.

Είμαι στη διαδικασία αγοράς τηλεσκοπίου ακόμα και θα με ενδιέφερε να δω κάποια πράγματα από κοντα.

Χίλιοι καλοί χωράνε στην παρέα μας φίλε μου!!! :cheesy:

Εξάλλου ο λόγος που ανακοινώνουμε την εξόρμηση εδώ

δεν είναι άλλος από το να προσελκύσουμε περισσότερους

φίλους της αστρονομίας και να γίνει η παρέα μας ακόμη

μεγαλύτερη!!Αν μπορέσεις λοιπόν βουρ για τη Δίρφυ!!! :cheesy:

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημητρη αμα μπορεσω θα ερθω και εγω, θα ειμαι σαββατοκυριακο αθηνα Πιστευω να τελειωσω νωρις της δουλειες.

Προσπάθησε να έρθεις Χρήστο γιατί όπως δείχνουν τα πράγματα η βραδιά θα είναι πολύ καλή!

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μέχρι τις 20:30 το αργότερο θα είμαστε στη θέση παρατήρησης..

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γεια σε όλους! Και αυτό το σκ θα είμαι στην κεντρική Εύβοια. Αν θέλει κανείς φίλος να παρατηρήσουμε μαζί πολύ ευχαρίστως!
Facebook Giorgos'' videoastronomy page https://www.facebook.com/videoastronomy/
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Για την Κυριακή είμαι μέσα.

Poets say science takes away from the beauty of the stars - mere globs of gas atoms.

I too can see the stars on a desert night, and feel them. But do I see less or more?

 

Richard P. Feynman

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αν και οι προβλέψεις δείχνουν λίγα συννεφάκια για το βράδυ της Παρασκευής, καταλήξαμε να πάμε κι ότι κάνουμε..

Στη χειρότερη των περιπτώσεων θα πιάσουμε την πάρλα οπότε και πάλι μια χαρά θα περάσουμε!! :mrgreen:

Όποιος ενδιαφέρεται να έρθει και δεν γνωρίζει τη διαδρομή και το σημείο παρατήρησης ας ακολουθήσει τον παρακάτω χάρτη..

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=el&msa=0&msid=106483929346010404083.00048d21e181df3f867be&t=h&z=12

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

τελεια!!!!!εγω ειμαι μεσα! :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

 

Τα λίγα συννεφάκια δεν μας αποθαρύνουν. Θα είμαι παρών.

 

Έτσι μπράβο παιδιά!!!Δεν πτοούμαστε με λίγα συννεφάκια!!! :D

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

καινουργιος στο φορουμ, καλο μηνα, ηθελα να ανεβω και εγω στις 3 σεπ διφρυ, αλλα δεν εχω παρομοια εμπειρια. με ποιον μπορω να επικοινωνησω για να μην χαθω.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δυστυχώς όμως εαν έρθω, θα έρθω αλλη μια φορά χωρίς τηλεσκόπιο, διότι πάνω που ήμουν έτοιμος για το CPC800 (ας είναι καλά ο Αργύρης) μου έκλεψαν τη μηχανη και έπαθα τρελή ήττα. Οπότε, πήγα χρονικά λίγο πίσω. Αλλά, δεν θα ξεφύγει το CPC....

PixInsight 1.8 RC7

 

Δημήτρης Πλατής

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης