Jump to content

Εξόρμηση στη Δίρφυ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 367
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Σάββατο θα ανέβω και εγώ,

Παρασκευή δηλαδή δεν θα μας έρθεις Χρήστο;

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σάββατο βράδυ θα είμαι και εγώ εκεί. Παρασκευή δεν θα μπορέσω να ανέβω γιατί Σάββατο πρωί δουλεύω.

 

Σημείωση: Για να με γνωρίσετε θα κρατώ ένα τηλεσκόπιο :-note

"Όταν οι άγιοι βγαίνουν για βόλτα πάνε όπου θέλουν χωρίς τον Χριστό."

 

www.astronewbie.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σάββατο βράδυ θα είμαι και εγώ εκεί. Παρασκευή δεν θα μπορέσω να ανέβω γιατί Σάββατο πρωί δουλεύω.

 

Σημείωση: Για να με γνωρίσετε θα κρατώ ένα τηλεσκόπιο :-note

Το αργότερο στις 1 μετά τα μεσάνυχτα του Σαββάτου πιστεύω πως θα είμαι κι εγώ πάνω!

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα ήθελα να έρθω και εγώ να γνωριστούμε.

Από Χαλκιδα πόση ώρα περίπου είναι για τον χώρο παρατήρησης στο Δίρφυ;

Ρωτώ έτσι ώστε εφόσον το αποφασίσω να κανονίσω να βρεθώ εκεί πριν νυχτώσει.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα ήθελα να έρθω και εγώ να γνωριστούμε.

Από Χαλκιδα πόση ώρα περίπου είναι για τον χώρο παρατήρησης στο Δίρφυ;

Ρωτώ έτσι ώστε εφόσον το αποφασίσω να κανονίσω να βρεθώ εκεί πριν νυχτώσει.

Θα μας βρεις εδώ, http://maps.google.com/maps/ms?msid=209122210516517598912.00048d21e181df3f867be&msa=0

κι όπως πολύ σωστά είπε ο Γιώργος δεν θα κάνεις περισσότερα από 45' από Χαλκίδα.Σε περιμένουμε στην παρέα μας! :D

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χθες μας έκανε πολύ καλή βραδιά και είδαμε αρκετά πράγματα. Σήμερα απ ότι φαίνεται θα είναι ακόμη καλύτερα!

Βγείτε εξω για παρατήρηση παιδιά!Μην αφήνετε τέτοιες βραδιές να πάνε χαμένες! :cheesy:

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

σήμερα θα είμαι εκεί.

Δημήτρη εαν θυμηθείς κ βρεις κανένα μαγνητη ηχείου για αντίβαρο θα σου είμαι υπόχρεος.!!

PixInsight 1.8 RC7

 

Δημήτρης Πλατής

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

σήμερα θα είμαι εκεί.

Δημήτρη εαν θυμηθείς κ βρεις κανένα μαγνητη ηχείου για αντίβαρο θα σου είμαι υπόχρεος.!!

Δημήτρη δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα στο σπίτι μου, έχω όμως κάποιον κατά νου που μπορεί να έχει.

Ελπίζω να ξεμπερδέψω νωρίς, ώστε να μπορέσω να έρθω κι εγώ το βράδυ..

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημητρη ηταν καταπληκτηκα χτεs με φοβερη παρεα, συναιχεια αποψε......... =D> =D> =D>
Εξαιρετικα το Σάββατο....πάρα πολύ όμορφη βραδιά. Δημήτρη σε περιμένουμε την επόμενη.

Παιδιά χαίρομαι πολύ που περάσατε καλά! Δυστυχώς χθες άργησα πολύ να ξεμπερδέψω απο τη διάλεξη, συν του ότι είχα

και σχεδόν μιάμιση ώρα δρόμο μέχρι τη Δίρφυ.. την ωρα που θα ερχόμουν, εσείς θα μαζεύατε για να φύγετε κι έτσι δεν ήρθα.

Θα κάνουμε σίγουρα κι άλλες εξορμήσεις, μιας και έχουμε αρκετό καλοκαίρι ακόμη μπροστά μας! :D

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα συμφωνησω με τον Δημητρη ηταν και χτες καταπληκτικη βραδυα,καλη παρεα. Να ευχαριστησω τον Αργυρη Οικονομου, τον Γιωργο Κορωνη, τον Δημητρη Μαλλιαρη για την οργανωση και την εμπειρια που μας προσφεραν, βεβαια και τα αλλα παιδια τις παρεας Δημητρη, Θοδωρα,και τον κυρ. Παπανικολαου με το "τερατακι". Δημητρη πρεπει να το οργανωσης παλι λιαν συντομος. =D> =D> =D> =D>
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και η δική σας παρέα ήταν άριστη Γιώργο και προσωπικά χάρηκα πολύ που γνώρισα τόσο εσένα όσο και το Θοδωρή,

τον Κώστα και τη Βασιλική. Σίγουρα θα το οργανώσουμε σύντομα αφού το επιθυμείτε! :cheesy:

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημήτρη για Παρασκευή είμαι μέσα, αν θέλουν και τα υπόλοιπα παιδιά βέβαια.. (σιγά που δεν θα θέλουν! :D ).

Το Σάββατο όμως δυστυχώς δεν θα μπορέσω να σας κάνω παρέα γιατί θα πρέπει να παρευρεθώ σε μια εκδήλωση.

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημήτρη για Παρασκευή είμαι μέσα, αν θέλουν και τα υπόλοιπα παιδιά βέβαια.. (σιγά που δεν θα θέλουν! :D ).

Το Σάββατο όμως δυστυχώς δεν θα μπορέσω να σας κάνω παρέα γιατί θα πρέπει να παρευρεθώ σε μια εκδήλωση.

 

Παρασκευή και Σάββατο θα είμαι πάνω λοιπόν. Ωραία.

"Όταν οι άγιοι βγαίνουν για βόλτα πάνε όπου θέλουν χωρίς τον Χριστό."

 

www.astronewbie.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα προσπαθήσω να έρθω και εγώ Παρασκευή και Σάββατο μιας και δεν μπόρεσα να έρθω το προηγούμενο ΣΚ, αν και μάλλον θα ανέβω λίγο πιο αργά με αποτέλεσμα να έχει νυχτώσει όταν θα φτάσω.

 

Επειδή με βόλευει καλύτερα την Κυριακή, υπάρχει κάποιος που μπορεί να ανέβει το βράδυ της Κυριακής?

Poets say science takes away from the beauty of the stars - mere globs of gas atoms.

I too can see the stars on a desert night, and feel them. But do I see less or more?

 

Richard P. Feynman

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παρασκευή και Σάββατο θα είμαι πάνω λοιπόν. Ωραία.
Πολύ ωραία Θοδωρή! :D

 

Θα προσπαθήσω να έρθω και εγώ Παρασκευή και Σάββατο μιας και δεν μπόρεσα να έρθω το προηγούμενο ΣΚ, αν και μάλλον θα ανέβω λίγο πιο αργά με αποτέλεσμα να έχει νυχτώσει όταν θα φτάσω.

Επειδή με βόλευει καλύτερα την Κυριακή, υπάρχει κάποιος που μπορεί να ανέβει το βράδυ της Κυριακής?

Που χάθηκες εσύ Κώστα;Για εμένα Κυριακή είναι πολύ δύσκολο.. ελπίζω να σε δούμε την Παρασκευή! :D

 

Παιδια θελω να ανεβω και εγω αλλα Παρασκευη και ισωs Σαββατο δουλευω, απο Κυριακη πρωι αδειουχοs.
Μην μου στεναχωριέσαι Γιώργο!Θα κάνουμε σίγουρα κι άλλες εξορμήσεις! :wink:

 

Η υπόλοιπη ομάδα τι λέει; Αργύρη; Χρήστο; Κορώνης; Είστε μέσα; Και από Αθήνα πάντως όποιος άλλος θέλει να έρθει

στην παρέα μας, δεν θα πρέπει να τον προβληματίζει η διαδρομή κατά τη γνώμη μου.. είμαστε αρκετά κοντά!

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εεε! θέλω κι εγώ!!! :cheesy:

Δυστυχώς κι εγώ μόνο Κυριακή μπορώ που θα κατηφορίζω από Θεσσαλία για Εύβοια.

Μήπως να προσπαθούσατε να στριμώξετε και την Κυριακή στο πρόγραμμα για να σας δω κι εγώ λιγάκι που σας πεθύμησα; :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εεε! θέλω κι εγώ!!! :cheesy:

Δυστυχώς κι εγώ μόνο Κυριακή μπορώ που θα κατηφορίζω από Θεσσαλία για Εύβοια.

Μήπως να προσπαθούσατε να στριμώξετε και την Κυριακή στο πρόγραμμα για να σας δω κι εγώ λιγάκι που σας πεθύμησα; :mrgreen:

Να ορίστε... άντε πες "όχι" τώρα.... μπορείς;Δεν μπορείς!!Θα τα βολέψουμε πιστεύω Κατερίνα! :D

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης