Jump to content

Concenter Mark II - ευθυγράμμιση δευτερεύοντος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικα βρε παιδια τα εξοδα αποστολης ειναι 19 ευρω για ενα ατομο ή 40; εχω μπει και εγω στην πριζα. αν ειναι πιο φτηνη η ομαδικη παραγγελια βαλτε και μενα μεσα για το ΜΚ ΙΙ. θα κανει στον 2'' ινστο ανταπτορα που εχω για το ντομπ 8 σωστα;

Φιλικά Κώστας

 

http://www.astrobin.com/users/kookoo_gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 134
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απότι είπε ο Γερμανός, δες πιο πάνω, τα 47 ευρώ ισχύουν αν κάνουμε ομαδική παραγγελία. Οπότε θα πάμε έτσι. Ναι σε 2ιντσο εστιαστή μπαίνει το 2ιντσο φαντάζομαι, δε βρίσκω λόγο να μην μπαίνει...
«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

οποτε οσο πιο πολλοι τοσο θα μοιραστουν τα εξοδα αποστολης μεταξυ μας ετσι; :D . τοτε βαλτε και εμενα μεσα για τον ΜΚ ΙΙ (αν και ειμαι κεφαλονια εχω δ/νση στην αθηνα να το παραλαβει δικος μου ανθρωπος)

Φιλικά Κώστας

 

http://www.astrobin.com/users/kookoo_gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά μέχρι τώρα είμαστε 4 άτομα. Έστειλα και τον ρώτησα, αν πάρουμε 4 τεμάχια, θα παραμείνουν ίδια τα μεταφορικά ή θα μας τα βάλει πάνω από 47 ευρώ που μας είπε αρχικά; Τα Αγγλικά του είναι άθλια και φοβάμαι μήπως δεν συνεννοηθούμε καλά.... 8-[
«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπόν έχουμε νεώτερα.

 

Αυτά μου είπε στο τελευταίο του mail

 

 

Hi

I can do the shipping for €25,- to Athens, incl. insurance.

I can give you one LED Lamp for each MK II for free, to illuminate the Concenter.

For this order the price is 55 €,- for each Concenter MKII

Complete 245,- Euro ( €61,25 for each Person)

If you are interested you can pay with PayPal on info@spheretec.de

 

Οπότε έχουμε 61,25 ευρώ στον καθένα από εμάς τους 4, (55 εργαλείο + 6,25 ευρώ μεταφορικά)

ΠΡΟΣΟΧΗ όμως, μιλάμε για το 2ιντσο μοντέλο (ΜΚ II), αν κάποιος θέλει το 1.25" (MK I) να το πει από τώρα! Απλά το 1.25" δεν είναι φωτιζόμενο. Πιστεύω πως το 2ιντσο θα είναι καλύτερο, γνώμη μου.

 

Μπορούμε πληρώσουμε με Paypal ο καθένας ξεχωριστά και να βάλω την δική μου διεύθυνση να τα στείλει όλα εδώ, μετά κανονίζουμε μια συνάντηση κάπου στην Αθήνα και φέρνω μαζί την κούτα με τα πράγματα και κάνουμε την διανομή τους. Τι λέτε;

 

Απλώς θα του πω πως θα πληρώσουμε ο καθένας ξεχωριστά και ότι θα αναφέρουμε ο καθένας, πως είμαστε μέρος του Collective Purchase order κάπως έτσι, μετά το όνομά μας.

 

Π.χ. Tassos Vratolis - Collective Purchase order, Person nr. 1

Manos Gavrilis - Collective Purchase order, Person nr. 2

Spyros Mylonas - Collective Purchase order, Person nr. 3

Konstantinos Stavropoulos - Collective Purchase order, Person nr. 4

 

 

Αν κάποιος άλλος έχει άλλη πρόταση να την καταθέσει, αλλιώς πείτε μου να προχωρήσω..

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

εγω δεν εχω προβλημα. μια ερωτηση για την παραλαβη μου, εαν το ατομο που εχω στην αθηνα δεν μπορεσει θα εισαι παρνωνα στην αστροεξορμηση να μου το δωσεις εκει;

 

edit στο μαιλ που θα ξαναστειλεις ανεφερε ποσα ατομα ειμαστε συνολικα γιατι μπορει να γινει μπερδεμα, ποιος ειναι person No. 1, no.2 κτλ

Φιλικά Κώστας

 

http://www.astrobin.com/users/kookoo_gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κώστα ναι, θα είμαι στον Πάρνωνα αν και μπορώ να κανονίσω με τον άνθρωπο που έχεις και κάποια άλλη στιγμή εκτός της συνάντησης που θα κανονιστεί, εάν δεν μπορεί τότε εκείνος, μην ανησυχείς, δεν θα χαθεί τίποτα. :wink:

 

Έκανα edit το προηγούμενο post με το πως θα στείλει ο καθένας το όνομά του στον Γερμανό, πληρώνοντας με Paypal, για να ξέρει αυτός ότι πρόκειται για την ίδια παραγγελία. Εγώ θα του στείλω την διεύθυνσή μου μόλις απαντήσετε όλοι ότι είσαστε οκ.

Μένει να γράψει ο Μάνος (supernovus) και ο Σπύρος (zantespear). :cheesy:

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

thanx. α... το ονομα μου για γραψεις στο μαιλ Konstantinos Stavropoulos. την πληρωμη θα την στειλω οταν εχουμε θετικη απαντηση και απο τους αλλους δυο;

Φιλικά Κώστας

 

http://www.astrobin.com/users/kookoo_gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ναι Κώστα, καλό είναι να περιμένουμε και την τελευταία επιβεβαίωση των άλλων 2 φίλων, μπας και αλλάξει τίποτα τελευταία στιγμή..

 

Εγώ το βράδυ θα του στείλω την διεύθυνσή μου και από ποιά ονόματα να περιμένει πληρωμή paypal, και πάλι, εφόσον μας το επιβεβαιώσουν και οι άλλοι 2.

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ok κι από μένα σε όλα όσα αναφέρατε. Τάσο, σ'ευχαριστούμε που ανέλαβες να οργανώσεις το όλο θέμα.

Θα προσπαθήσω να κάνω άμεσα την κατάθεση μέσω paypal.

...,εάν αποτύχει, τουλάχιστον θα αποτύχει έχοντας τολμήσει να μεγαλουργήσει. Οπότε η θέση του ποτέ δεν θα είναι ανάμεσα στις κρύες και δειλές ψυχές, που δεν γνώρισαν ποτέ, ούτε τις νίκες ούτε τις ήττες. (Theodore Roosevelt)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά ωραία, τώρα που δώσατε το παρόν προχωράμε κανονικά. Λοιπόν στέλνω εγώ σε λίγο (12:30 πμ ξημερώματα Δευτέρας 14/6) το mail με την παραγγελία και τα ονόματά μας. Θα μας γράψω όπως είπα πιο πάνω, οπότε αυτός με κάθε πληρωμή που θα λαμβάνει και εφόσον δει ότι έχει και από τους 4, θα στείλει το πακέτο στη διεύθυνση που θα του στείλω.

 

Σπύρο κάνεις την κατάθεση όποτε θες με το paypal, φτάνει να μην ξεχάσεις να γράψεις στην περιγραφή ότι είσαι μέρος της συνολικής παραγγελίας, person nr τάδε κλπ.

 

Την υπόλοιπη επικοινωνία την αναλαμβάνω εγώ με αυτόν, θα σας ενημερώσω με οτιδήποτε νεώτερο μου στείλει. Νομίζω ότι μας ήρθε καλά το πολύ χαμηλό κόστος μεταφορικών :mrgreen: =D>

 

Θα είμαστε σε επαφή.

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η παραγγελία για 4 τεμάχια μόλις εστάλη. Περιμένει 4 διαφορετικές πληρωμές από εμάς, 61,25 ευρώ έκαστη, μέσω PayPal. Μπορείτε να τις κάνετε, όποτε μπορέσετε. Την δική μου του την έστειλα ήδη! :cheesy:

 

Δεν θα μας στείλει το πακέτο αν δεν έχουν πάει και οι 4 πληρωμές! Μην ξεχάσετε το όνομά σας παιδιά!

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

εστειλα και εγω την πλρωμη, στον μυνημα που του εστειλα εκτος απο το ονομα μου του αναφερω και το εξης:

 

for shipping address please contact with Mr. Tassos Vratolis- Collective Purchase order, Person nr. 1

Φιλικά Κώστας

 

http://www.astrobin.com/users/kookoo_gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εντάξει Κώστα. Ο Σπύρος (zantespear) μου έστειλε πμ ότι και εκείνος ok με τα χρήματα, άρα μένει να τα στείλει, αν δεν το έχει κάνει ήδη και ο φίλος μας ο Μάνος (supernovus).

 

Του έστειλα τα πάντα του Γερμανού, ονόματά μας, διεύθυνσή μου και χρήματα. Οπότε αναμένουμε να έρθει το πακέτο μόλις στείλει και ο Μάνος.

 

Update: Και η 4η και τελευταία πληρωμή από Μάνο (supernovus) ολοκληρώθηκε, περιμένουμε την αποστολή και μόλις τα παραλάβω παιδιά, σας ενημερώνω άμεσα για να κανονίσουμε να συναντηθούμε για την διανομή τους και να τα πούμε και από κοντά! :mrgreen:

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τελειώσαμε και επίσημα με τα διαδικαστικά... :mrgreen:

 

 

Good Morning

Now all payments have arrived. One info mail from paypal was not in my mail account.

I checked this morning and everything is OK.

The package goes out tomorrow morning. Δηλαδή 16/6

best regards

Manfred

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ένα μεγάλο ΟΥΦΦΦΦΦ από εμένα

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο ή δικιά μου αποστολή χρημάτων μέσω paypal άργησε για 1 μέρα

Τέλος καλό όλα καλά

Σπύρος
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ο φίλος μας ο Γερμανός μας έστειλε και αριθμό φορτωτικής

 

Here is the tracking No

 

DHL ID Code

71.101.167.557 6

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ενημέρωση.

 

Παιδιά έλεγξα την φορτωτική και το πακέτο για τους 4 μας "πάτησε" σήμερα σε ελληνικό έδαφος! :cheesy:

Από εβδομάδα λογικά θα το έχω στα χέρια μου οπότε και ενημερώνω άμεσα ξανά για συνάντηση και διανομή του :mrgreen:

 

Άντε να δούμε... \:D/

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Νά'σαι καλά, Τάσο.

Δεν ξέρω για τί να πρωτοχαρώ: Για την παραλαβή ή για την συνάντηση;

Σίγουρα το δεύτερο είναι πιο σημαντικό! \:D/

...,εάν αποτύχει, τουλάχιστον θα αποτύχει έχοντας τολμήσει να μεγαλουργήσει. Οπότε η θέση του ποτέ δεν θα είναι ανάμεσα στις κρύες και δειλές ψυχές, που δεν γνώρισαν ποτέ, ούτε τις νίκες ούτε τις ήττες. (Theodore Roosevelt)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πάντως βλέποντας του χρόνους με τους οποίους κινείται η αποστολή αυτή σκέπτομαι ότι έπρεπε να μας χρεώνουν και περισσότερο για την προσπάθεια που καταβάλλουν να καθυστερήσουν. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Αλλά κι εμείς βρε παιδί μου, τι παράτολμη ενέργεια να παραγγείλουμε νέο εξοπλισμό μερικές μέρες πριν από τον Πάρνωνα! Θα είναι θαύμα να έχει καλό καιρό τελικά (χααχαχαχα!) Ευτυχώς είναι απλώς για ευθυγράμμιση :roll:

...,εάν αποτύχει, τουλάχιστον θα αποτύχει έχοντας τολμήσει να μεγαλουργήσει. Οπότε η θέση του ποτέ δεν θα είναι ανάμεσα στις κρύες και δειλές ψυχές, που δεν γνώρισαν ποτέ, ούτε τις νίκες ούτε τις ήττες. (Theodore Roosevelt)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μάνο και λοιπά παιδιά,

 

φεύγω σε 10 λεπτά και πάω στο Ταχυδρομείο να παραλάβω το πακέτο, το οποίο έφτασε από Δευτέρα 28/6, ήρθε ειδοποιητήριο την ίδια ημέρα, χθες είχαμε Πανελλαδική απεργία και δεν μπορούσα να το πάρω, οπότε πάω τώρα!

 

Θα γράψω μόλις επιστρέψω..αναμείνατε...\:D/

 

Υ.Γ. Μάνο ήρθε με Deutsche Post και ΕΛΤΑ, οπότε για αυτό και καθυστέρησε..

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μάνο, Σπύρο, Κώστα.

 

Τα έχω στα χέρια μου και τα 4 Concenter Mark II! \:D/

 

Είναι φοβερή η νόησή τους, μάλιστα οι οδηγίες ισχυρίζονται πως ύστερα από ευθυγράμμιση με αυτό...δεν θα χρειαστείτε ποτέ ευθυγράμμιση με star test! Δίνουν μαζί δώρο και ένα φακό LED μικρό λευκό. Λίγο που το δοκίμασα το σύστημα εντυπωσιάστηκα!! :mrgreen: Θα ζηλέψουν αρκετοί στον Πάρνωνα νομίζω...=P~ :cheesy:

Στον καθένα αντιστοιχεί από μια απόδειξη αγοράς και ένα Α4 φύλλο οδηγιών στα Αγγλικά.

 

Μάνο και Σπύρο, θα σας στείλω πμ να συναντηθούμε να σας τα δώσω το συντομότερο!!

 

Κώστα θα στο δώσω στον Πάρνωνα όπως συμφωνήσαμε.

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Νά'σαι καλά, Τάσο.

Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκε το προηγούμενο post μου. Απλά μου είχε κάνει εντύπωση που το πακέτο είχε έρθει απ' τις 24/6 στην Ελλάδα και μέχρι τις 30/6 δεν είχαν παραδώσει ακόμη.

Σ'ευχαριστούμε πάρα πολύ που ανέλαβες να οργανώσεις το όλο θέμα για λογαριασμό μας και έκανες όλες τις απαραίτητες συνεννοήσεις και έτρεξες να παραλάβεις και το δέμα για όλους. Θα σου τα πουμε κι από κοντά, αλλά ήθελα να το πω και δημόσια.

Τα υπόλοιπα, από κοντά...! :cheesy:

...,εάν αποτύχει, τουλάχιστον θα αποτύχει έχοντας τολμήσει να μεγαλουργήσει. Οπότε η θέση του ποτέ δεν θα είναι ανάμεσα στις κρύες και δειλές ψυχές, που δεν γνώρισαν ποτέ, ούτε τις νίκες ούτε τις ήττες. (Theodore Roosevelt)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης