Jump to content

6η Πανελλήνια Εξόρμηση Ερασιτεχνών Αστρονόμων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο ΟΓΑ?? ή ο ΟΦΑ?? Δεν το κατάλαβα αυτό

 

Μαλλον ο ΟΓΑ μαζί με τους συνταξιούχους. Ο ΟΦΑ ακόμη δεν έχει κανονίσει κάτι γιατι δεν υπάρχει ενδιαφέρον. Τα περισσότερα μέλη θα κατέβουν με δικά τους μέσα επειδή έχουν αρκετό εξοπλισμό

Βοσινάκης Ανδρέας

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 206
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μάλιστα...:)

 

Πιθανότατα να έρθω με φίλους μου από την Θεσσαλονίκη τελικά..Αν ακυρωθεί κάτι λογικά θα προτιμήσω τα ΚΤΕΛ μέχρι την Τρίπολη και μετά θα πάρω λεωφορείο μέχρι τον Αγ. Πέτρο..Θα υπάρξει η δυνατότητα άμεσης μεταφοράς από εκείνο το σημείο στο χώρο της εξόρμησης?? :-k Για όσους προτιμήσουν αυτό τον τρόπο να ταξιδέψουν..? :-k

 

Ευχαριστώ..

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν φτάσεις μέχρι τον Αγ. Πέτρο, κάποιος θα βρεθεί να σε πάρει ανεβαίνοντας.
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αν φτάσεις μέχρι τον Αγ. Πέτρο, κάποιος θα βρεθεί να σε πάρει ανεβαίνοντας.

 

Θα επιμείνω λίγο σε αυτό το κομμάτι για μια περαιτέρω διευκρίνηση..

 

Δηλ. η οργανωτική επιτροπή δεν εγγυάται κάτι για την μεταφορά ατόμων από τον Άγιο Πέτρο στον χώρο της εξόρμησης?? :-k Δεν το λέω μόνο για μένα πιθανότατα να επιλέξουν και άλλοι το ίδιο μέσο.. :-k

 

Θα πρέπει δηλ. να έρθει κάποιος σε επικοινωνία με γνωστό άτομο για να έρθει ως το χώρο της εξόρμησης?? :-k

 

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά προσπαθώ να κάνω ένα Α πλάνο του ταξιδιού για να δω πως θα κινηθώ κλπ.. :)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η οργανωτική επιτροπή σου εγγυάται πως από τη στιγμή που θα βρίσκεσαι στο χωριό Άγιος Πέτρος θα εξασφαλίσει τη μεταφορά σου στο καταφύγιο του Πάρνωνα.

Απλά, μια μέρα πριν ξεκινήσεις το ταξίδι σου για τον Πάρνωνα να επικοινωνήσεις οπωσδήποτε με την οργανωτική σε ένα από τα τηλέφωνα επικοινωνίας που αναγράφονται στην ιστοσελίδα της εξόρμησης: http://www.astroexormisi2012.gr/useful/contact

The stars that have most glory, have no rest.

www.spartastronomy.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μαρία, ο δαίμων του πληκτρολογίου, ΟΦΑ ήθελα να γράψω αλλά και πάλι έκανα λάθος :roll:

Ελπίζω να μπορέσεις να έρθεις, όσο για την μεταφορά απ'τον Αγιο Πέτρο στο καταφύγιο είμαι σίγουρος ότι η οργανωτική επιτροπή θα βρει την λύση :wink:

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η οργανωτική επιτροπή σου εγγυάται πως από τη στιγμή που θα βρίσκεσαι στο χωριό Άγιος Πέτρος θα εξασφαλίσει τη μεταφορά σου στο καταφύγιο του Πάρνωνα.

Απλά, μια μέρα πριν ξεκινήσεις το ταξίδι σου για τον Πάρνωνα να επικοινωνήσεις οπωσδήποτε με την οργανωτική σε ένα από τα τηλέφωνα επικοινωνίας που αναγράφονται στην ιστοσελίδα της εξόρμησης: http://www.astroexormisi2012.gr/useful/contact

 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση..:D

Σίγουρα θα σας ενημερώσω για το πότε ακριβώς θα βρίσκομαι εκεί αν τελικά καταλήξω με τα ΚΤΕΛ..Και πάλι, αν τελικά έρθω με κάποιους φίλους μου, θα ειδοποιήσω έγκαιρα ώστε να μην υπάρξει κάποιο θέμα :)

 

 

Μαρία, ο δαίμων του πληκτρολογίου, ΟΦΑ ήθελα να γράψω αλλά και πάλι έκανα λάθος :roll:

Ελπίζω να μπορέσεις να έρθεις, όσο για την μεταφορά απ'τον Αγιο Πέτρο στο καταφύγιο είμαι σίγουρος ότι η οργανωτική επιτροπή θα βρει την λύση :wink:

 

Δεν πειράζει :mrgreen:

 

Λοιπόν, κοιτώντας τα ΚΤΕΛ (από Θεσσαλονίκη πάντα) είδα ότι τα δρομολόγια είναι Τρίτη- Πέμπτη μόνο και μάλιστα μια φορά την ημέρα στις 12 το μεσημέρι...Η διάρκεια του ταξιδιού είναι 8 ώρες μέχρι την Τρίπολη οπότε θα φθάσω στις 8 το βράδυ..Αλλά από ότι είδα για τον Άγιο Πέτρο έχει μόνο μεσημεριανές ώρες :-k Άρα τι κάνουμε??? :?: Υπάρχει κάποια περίπτωση Πέμπτη βράδυ να έρθει κάποιος από την οργανωτική επιτροπή στην Τρίπολη ώστε να με μεταφέρει στο χώρο εξόρμησης??? Ξέρω είναι πολύ δύσκολο κάτι τέτοιο απλά σαν ενημέρωση περισσότερο...

 

Θα κοιτάξω βέβαια Θεσσαλονίκη-Αθήνα-Τρίπολη αλλά θα μου φύγουν πολλά χρήματα στα εισιτήρια...

 

Όσο για φίλους και γνωστούς ακόμη δεν το έχω σαν option γιατί εκτός ότι δεν θέλω να γίνομαι βάρος, δεν ξέρω και το πρόγραμμα τους μέχρι τότε... :-k

 

Χμμμ θα βάλω όλες τις επιλογές για να έρθω..:)

 

Επειδή δεν έχω ξανασυμμετάσχει αν μπορεί κάποιος και έχει την καλοσύνη, αν έχει κάποια συμβουλή ας την μοιραστεί... :D

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπόν, κοιτώντας τα ΚΤΕΛ (από Θεσσαλονίκη πάντα) είδα ότι τα δρομολόγια είναι Τρίτη- Πέμπτη μόνο και μάλιστα μια φορά την ημέρα στις 12 το μεσημέρι...Η διάρκεια του ταξιδιού είναι 8 ώρες μέχρι την Τρίπολη οπότε θα φθάσω στις 8 το βράδυ..Αλλά από ότι είδα για τον Άγιο Πέτρο έχει μόνο μεσημεριανές ώρες :-k Άρα τι κάνουμε??? :?: Υπάρχει κάποια περίπτωση Πέμπτη βράδυ να έρθει κάποιος από την οργανωτική επιτροπή στην Τρίπολη ώστε να με μεταφέρει στο χώρο εξόρμησης??? Ξέρω είναι πολύ δύσκολο κάτι τέτοιο απλά σαν ενημέρωση περισσότερο...
Αυτο που μπορώ να σκεφτώ είναι να σε ανεβάσει κάποιος που θα πάει στον Πάρνωνα την Πέμπτη το βράδυ και να σε πάρει απο την Τρίπολη.

Με την επιστροφή όλο και καποιος θα σε κατεβάσει Τρίπολη αλλά πότε έχει επιστροφή;

 

Επειδή δεν έχω ξανασυμμετάσχει αν μπορεί κάποιος και έχει την καλοσύνη, αν έχει κάποια συμβουλή ας την μοιραστεί... :D
Φέρε μαζί σου ζεστά ρούχα, το βράδυ μπορεί να έχει και 7°c, ιδικά στις 6 τα ξημερώματα όπου ανεβαίνει η υγρασία το κρύο είναι λίγο τσουχτερό.

Σκηνή, Υπνόσακο, (μια μικρή κουβέρτα, μαξιλάρι, και ένα μικρό υπόστρωμα εμένα με έσωσαν) Αντηλιακό, λίγο φαγητό και νερό επίσης θα είναι πολύ χρήσιμα, φυσικά μπορούμε να παραγγείλουμε απο τον Αγιο Πέτρο, λογικά θα υπάρχει και κάποια καντίνα στον χώρο αλλά αν μπορείς να φέρεις λίγο λίγο νερό μαζί σου φερ'το.

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Νερό δεν χρειάζεται να φέρει κανείς! Υπάρχει πηγή σχεδόν δίπλα από εκεί που θα κατασκηνώσουμε.

Το αντηλιακό ενδείκνυται και καλό θα είναι να έχουμε και καπέλο. Η UV ακτινοβολία είναι πολύ υψηλότερη επάνω στο βουνό και μπορεί να προκαλέσει εγκαύματα χωρίς να το καταλάβεις καν. Ειδικά με τη δροσιά και τη χαμηλή θερμοκρασία του βουνού δεν καταλαβαίνεις πόσο εύκολα "καίγεσαι" από τον ήλιο.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτο που μπορώ να σκεφτώ είναι να σε ανεβάσει κάποιος που θα πάει στον Πάρνωνα την Πέμπτη το βράδυ και να σε πάρει απο την Τρίπολη.

Με την επιστροφή όλο και καποιος θα σε κατεβάσει Τρίπολη αλλά πότε έχει επιστροφή;

 

Aπό ότι είδα για επιστροφή έχει 11:15 την Κυριακή το πρωί...Το επόμενο δρομολόγιο είναι την Τρίτη..:-k

Οπότε ή θα διαλέξω αυτό το δρομολόγιο ή θα επιλέξω να πάω Αθήνα.... :-k

Αλλά όπως προανέφερα, ίσως να προσφερθούν κάποιοι φίλοι ή γνωστοί μου να ταξιδέψουμε μαζί :)

Άλλη επιλογή είναι με τραίνο Θεσσαλονίκη-Αθήνα και με λεωφορείο Αθήνα-Τρίπολη.. :-k

 

Φέρε μαζί σου ζεστά ρούχα, το βράδυ μπορεί να έχει και 7°c, ιδικά στις 6 τα ξημερώματα όπου ανεβαίνει η υγρασία το κρύο είναι λίγο τσουχτερό.

Σκηνή, Υπνόσακο, (μια μικρή κουβέρτα, μαξιλάρι, και ένα μικρό υπόστρωμα εμένα με έσωσαν) Αντηλιακό, λίγο φαγητό και νερό επίσης θα είναι πολύ χρήσιμα, φυσικά μπορούμε να παραγγείλουμε απο τον Αγιο Πέτρο, λογικά θα υπάρχει και κάποια καντίνα στον χώρο αλλά αν μπορείς να φέρεις λίγο λίγο νερό μαζί σου φερ'το.

 

Ωραία...:D

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές...:) Δεν γνώριζα για το αντιηλιακό και χαίρομαι που αναφέρθηκε γιατί έχω πολύ ευαίσθητο δέρμα και καίγομαι πολύ εύκολα ](*,)

Όσο για την διατροφή, θα πρέπει να φέρουμε εμείς κάτι??Θα έχει καντίνα?? Για να ξέρω τι θα φέρω μαζί μου :)

 

 

Υ.Γ. Αν και δεν ξέρω ακόμη τον τρόπο με τον οποίο θα έρθω στον Πάρνωνα μπορώ να δηλώσω συμμετοχή από τώρα?? :-k

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι :)

 

 

Νερό δεν χρειάζεται να φέρει κανείς! Υπάρχει πηγή σχεδόν δίπλα από εκεί που θα κατασκηνώσουμε.

Το αντηλιακό ενδείκνυται και καλό θα είναι να έχουμε και καπέλο. Η UV ακτινοβολία είναι πολύ υψηλότερη επάνω στο βουνό και μπορεί να προκαλέσει εγκαύματα χωρίς να το καταλάβεις καν. Ειδικά με τη δροσιά και τη χαμηλή θερμοκρασία του βουνού δεν καταλαβαίνεις πόσο εύκολα "καίγεσαι" από τον ήλιο.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές :D Σας είμαι ευγνώμων :D

Μου φάνηκαν πολύ χρήσιμες :D

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

ο ΟΓΑ?? ή ο ΟΦΑ?? Δεν το κατάλαβα αυτό

 

Μαλλον ο ΟΓΑ μαζί με τους συνταξιούχους. Ο ΟΦΑ ακόμη δεν έχει κανονίσει κάτι γιατι δεν υπάρχει ενδιαφέρον. Τα περισσότερα μέλη θα κατέβουν με δικά τους μέσα επειδή έχουν αρκετό εξοπλισμό

 

Αγαπητε Ανδρεα υπαρχει και αλλος Ο.Γ.Α. (Ομιλος Γεροντων Αστρονομων) αλλα δεν ξερω αν ανεβουμε, λογο περικοπων της συνταξης :evil:

Αντωνηηη... ακους;

:cheesy:

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

χα χ α α χ α

 

Δημητρη τους μπερδεψες με τον ΟΓΑ σου λεει ποιος συλλογος ειναι αυτος και δεν τον ξερουμε

νασαι καλα η ομαδα θα κατεβει εστω και χωρις σκελαιες για να σκασουν καποιοι

Αντωνης Κουκουλας

Μελος EAE

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα ήθελα να ενημερώσω τους φίλους ερασιτέχνες που έχουν σκοπό να διαμείνουν σε ξενώνες και ξενοδοχεία καλό θα ήτανε να κάνουν έγκαιρα κρατήσεις, λόγω ότι στο τριήμερο της εξόρμησης θα διεξαχθεί στη περιοχή πανελλήνιος ποδηλατικός αγώνας Mountain Bike και ήδη υπάρχει αυξημένη ζήτηση!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ευχαριστουμε για την ενημερωση! Μια ερωτηση, επειδη ειναι η πρώτη χρονιά που θα έρθω, για τι θερμοκρασίες μιλάμε; Θα μείνω σε σκηνή γιαυτό ρωτάω...

"Κι εσείς άστρα, αιώνες τώρα κάτι θέλετε να μας πείτε, μα σε λίγο ξημερώνει και δεν προφταίνουμε να μάθουμε"

Τάσος Λειβαδίτης, Μικρό βιβλιο για μεγάλα όνειρα

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ευχαριστώ! Θα χρειαστώ καλό εξοπλισμό απ ότι καταλαβα!

"Κι εσείς άστρα, αιώνες τώρα κάτι θέλετε να μας πείτε, μα σε λίγο ξημερώνει και δεν προφταίνουμε να μάθουμε"

Τάσος Λειβαδίτης, Μικρό βιβλιο για μεγάλα όνειρα

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ανακοίνωση της οργανωτικής επιτροπής.

 

Αγαπητοί φίλοι,

 

Λιγότερο από δύο μήνες απομένουν για την 6η πανελλήνια εξόρμηση ερασιτεχνών αστρονόμων. Οι ετοιμασίες από τους διοργανωτές συνεχίζονται πυρετωδώς και σύντομα όλα θα είναι έτοιμα για να υποδεχτούμε εκατοντάδες ερασιτέχνες αστρονόμους από κάθε γωνιά της Ελλάδος.

 

Με αυτό το μήνυμα θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα εξής θέματα που αφορούν την εξόρμηση. Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε πως ο κεντρικός ομιλητής θα είναι ο Δρ. Μάνος Δανέζης, Επίκουρος Καθηγητής Αστροφυσικής. Περισσότερες πληροφορίες για τον ομιλητή και αλλά και το υπόλοιπο πρόγραμμα και τις εκδηλώσεις της εξόρμησης μπορείτε να βρείτε στο website μας http://www.astroexormisi2012.gr/

 

Θα θέλαμε, τέλος, να κάνουμε την εξής επισήμανση για όσους σκοπεύουν να διανυκτερεύσουν σε ξενώνα. Προτείνουμε να κλείσετε δωμάτια το συντομότερο διότι ένας ποδηλατικός αγώνας που θα γίνει στην περιοχή το ίδιο χρονικό διάστημα έχει οδηγήσει στο να καταλειφθούν πολλά από τα προσφερόμενα δωμάτια της περιοχής.

 

Σύντομα θα επανέλθουμε με περισσότερα νέα.

 

Με τιμή,

Η οργανωτική επιτροπή

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εύχομαι, να περάσετε τέλεια, είμαι σίγουρη ότι με τέτοια εξαιρετική παρέα η εμπειρία θα είναι μοναδική!

Πολύ θα ήθελα να είμαι μαζί σας, αλλά 22/7 αρραβωνιάζουμε τη μεγάλη μας κόρη, οπότε εκείνες τις μέρες το δικό μου τηλεσκόπιο θα παραμείνει στη θήκη του...

Όμως, θα περιμένω περιγραφές και φωτογραφίες από τους συμμετέχοντες, για να γίνω κι εγώ κοινωνός των όμορφων στιγμών και αστροπαρατηρήσεών σας! :)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλά να περάσετε παιδιά!!

Μακάρι να μπορούσα να έρθω. Ίσως κάποια άλλη φορά.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

Σχετικά με τη διαμονή θα ήθελα να μου πείτε όσοι έχετε μείνει στους ξενώνες σε παλαιότερες εξορμήσεις, ποιον μου προτείνετε απο αυτούς που υπάρχουν στο site και γενικα που μένει ο πολύς κόσμος (να μην την πατησω οπως το 7ο ΠΣΕΑ).

Ευχαριστω!

"Κι εσείς άστρα, αιώνες τώρα κάτι θέλετε να μας πείτε, μα σε λίγο ξημερώνει και δεν προφταίνουμε να μάθουμε"

Τάσος Λειβαδίτης, Μικρό βιβλιο για μεγάλα όνειρα

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπόν όταν βρεθούμε στην 6η ΠΕΕΑ κανονίστε κάποιος Κεχαγιάς να μας ρυθμίσει τις οθόνες των Laptops!! :twisted:

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ψώνισες απο σβέρκο.

Αν προσπαθείς να ρυθμίσεις οθόνη laptop τότε είσαι γελασμένος Mr δεν θα βγάλεις άκρη κι αυτό γιατί οι οθόνες τους είναι μάπα εντελώς. Μπορώ να φέρω την βεντούζα πάντως και κάνε ότι θες :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ψώνισες απο σβέρκο.

Αν προσπαθείς να ρυθμίσεις οθόνη laptop τότε είσαι γελασμένος Mr δεν θα βγάλεις άκρη κι αυτό γιατί οι οθόνες τους είναι μάπα εντελώς. Μπορώ να φέρω την βεντούζα πάντως και κάνε ότι θες :cheesy:

Βεντούζα,Βεντούζα!! Φέρτην αν μπορεις Μάστορα γιατι στο τέλος θα ξανασπάσω την οθόνη!

Thanks! :P

Βασίλης Μεταλληνός

OO 16 1600 f4

ΟΟ 12.5 1525 f4.8 NEQ6

TOA130 1000 f7.7 ΕΜ200

ED80 600 f7.5, Vixen9x63

Canon eos 6D, Sony a7s2, Wat120n+,Asi120

2009年7月22號日食 - 2017 Aug 21

www.metallinos.net

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους :D

 

Μιας και έμειναν 21 ημέρες για την εξόρμηση θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση..Τα workshops που εμφανίζονται στην σελίδα είναι τα τελικά??

 

Αν ναι, πότε γίνεται η δήλωση τους, κατά την διάρκεια της εξόρμησης ή πιο πριν?

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά :)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η ανακοίνωση του οριστικού προγράμματος θα γίνει εντός μερικών ημερών, λίγη υπομονή μέχρι τότε. Δε χρειάζεται να γίνει δήλωση εργαστηρίων, δε θα γίνονται παράλληλα και είναι ανοιχτά σε όλους.
«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης