Jump to content

Τραγωδία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημήτρη απο την Πάρο που βρίσκομαι δύσκολο το ταξίδι στην θεσ.

Όπως και να έχει ο Κος Ηλιόπουλος της ΑΚΤΙΣ επικοινώνισε χθές το απόγευμα μαζί μου και μου είπε ότι απο την ACS Θεσ ήταν αισιόδοξοι μιάς και το δέμα ήταν ασφαλισμένο. Περιμένουμε τηναπόφαση της ασφαλιστικής τώρα για να πάρουμε τα χρήματα.

Επίσεις Παρόλη την αύξηση του τηλεσκοπίου κατα 10% θα το πάρω πάλι στην ίδια τιμή με την ίδια προσφορά οπτικών και ακόμη περισσότερο μου έφτιαξε την διάθεση, το ότι η orion optics uk Θα παρακάμψει την λίστα αναμονής λόγω του ατυχήματος και θα σταλει το δυνατο συντομότερο το καινούργιο. \:D/ [-o< [-o<

 

Πάλι καλά =D> \:D/ :D

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πάντως παιδια επειδή προσφάτως έλαβα και εγώ το lx90 απο Αθήνα (να 'ναι καλά ο φίλος ΚOSTAKIS για όλα) και είχα ψάξει τα της μεταφοράς, να ξέρετε πως κάποιες courrier εταιρείες χρησιμοποιούν για μείωση του κόστους τους τα ΚΤΕΛ. Και δυστυχώς τα προβλήματα προκύπτουν όχι με το οτι η μεταφορά γίνεται με το κτελ αλλά με τις συνεχής φορτώσεις εκφορτώσεις των αντικειμένων στα λεωφορεία αυτά. Φιλε SATI, καλή αναμονή :!:

Γιώργος Μπαλτόγλου

------------------------

8'' LX90 UHTC

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 μήνες αργότερα...
Τέλος καλό όλα καλά. Με αρκετή καθυστέρηση και χωρίς καμία χρέωση παραπάνω, εν τέλη το τηλεσκόπιο ήρθε σε τρία κομμάτια, το κάτοπτρο σε διαφορετική συσκευασία, απο τον σωλήνα. Δυστιχώς ο καιρός το σ.κ δεν ευνόησε την παρατήρηση και έτσι επιφυλάσομαι με την πρώτη ξαστεριά και καλό seeing να σας ενημερώσω για την πρώτη μου εμπειρία μέσα απο το ’’μωρό’’..

Thinking is not a crime....!

φιλικά

Νίκος Λουρίδης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οπως ειπες, τελος καλό όλα καλά.

Ευχομαι καλά ταξίδια!

Και προσοχη στο κρύο!

 

Κώστας :wink:

Όλη της τη ζωή μελετούσε το σύμπαν, αλλά είχε παραβλέψει το πιο ξεκάθαρο μήνυμά του.

Για τα μικρά πλάσματα σαν εμάς η απεραντοσύνη του γίνεται υποφερτή μονάχα μέσω της αγάπης.

C. Sagan. Επαφή.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης