Jump to content

Το μάταιον της Αστρολογίας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς αυτό δείχνει τα εξείς:

 

1. Τα μέντιουμ και αστρολογία έχουν πέραση στην ψυχολογία του κόσμου και ενισχύονται από την πτώση στην ποιότητα και ποσότητα της παιδείας.

2. Είναι πολύ έξυπνοι και επαγγελματίες.

3. Η αστρολογία χρησιμοποιείται κυρίως για εμπορικούς κερδοσκοπικούς σκοπούς και για να ισχυροποιήσει τον εαυτό της και ότι και αν λένε οι "επιστήμονές" της περί "έρευνας" είναι στάχτη στα μάτια του κόσμου.

4. Στην Ελλάδα του 21ου αιώνα, που η χρηματοδότηση στις επιστήμες και την παιδεία πέφτει και οι επιστήμονες πληρώνονται με μισθούς πείνας και πλακώνονται για τα λίγα κονδύλια και προγράμματα (όποιος είναι μεταδιδακτορικός σε πανεπιστήμια και ερευνητικά κέντρα το ξέρει καλά), η αστρολογία κτλ (όπως και η παραπαιδεία) ανθίζουν.

 

Καλή μας τύχη! :(

"All those moments will be lost in time... like tears in the rain."
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 127
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Πιστευω περισσοτερο στη παραπαιδεια και οχι στην συνεχως υποβαθμιζομενη παιδεια. Δεν πιστευω γενικοτερα δηλαδη οτι η παιδεια αυτου του τοπου γινεται ολοενα και πιο κατωτερη.

 

Αντιθετα ειμαι θιασωτης της εννοιας της παραπαιδειας, οτι δηλαδη κατευθυνεται απο καποιους "επιλεκτους" για καποιο συγκεκριμενο απωτερο σκοπο. Οταν λεω "επιλεκτους" καταλαβαινετε οτι το λεω ειρωνικα και ξερετε ποιους εννοω.

 

Τιποτα δεν ειναι τυχαιο σ αυτο το τοπο και γενικοτερα σε ολο το κοσμο. Μεσα σ αυτη τη γενικη αποχαυνωση που θελει το νεο κοσμο να κατευθυνεται σε συγκεκριμενες ραγες, εμπεριεχεται και αυτος ο τσαρλατανισμος ο οποιος εχει καταντησει ψυχολογικη διεξοδος για τους πονεμενους.

 

Κι επειδη ετσι θελουν να γινεται, αυτο καταφερνουν με οχι μεγαλη προσπαθεια.

STARFINDER EQUATORIAL 8\" FL 1200mm MEADE

 

Series 4000 MEADE 6.7mm - 40mm 52

 

HYPERION 13mm 68 :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δωσ' μου

ένα χιλιάρικο

για να σου πω

τη μοίρα σου,

δύο

για το φλιτζάνι,

κι αν θες

απ' τ' άστρα συμβουλή

πέντε χιλιάδες κάνει.

 

 

Από το βιβλίο "Η Αστρολογία στο Μικροσκόπιο"

ISBN 960-7161-00-9

 

Για όσους ενδιαφέρονται να μελετήσουν πως ασελγεί η αστρομπουρδολογία σε ένα μεγάλο πλήθος συνανθρώπων μας.. για εγκυκλοπαιδικούς λόγους, τις συννεφιασμένες νύχτες.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Στο θέμα της αστρολογίας η Έλλάδα σκίζει!! ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

 

 

Δεν ξέρω αν είδατε μια διαφήμιση στο makedoniaTV,(μέντιουμ διαφημίζει) που σε ένα σημείο λέει :

 

Μέσα απο τη σύγχρονη ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ παίρνετε τις πιο έγκυρες προβλέψεις....κλπ κλπ :-({|= :-({|=

 

Είναι για σκότωμα οι άνθρωποι.... :evil: :evil:

 

=; και λογικό είναι μετά να νομίζουν οι άνθρωποι ότι η αστρολογία είναι επιστήμη και σχετική με την αστρονομία και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο..

 

Πραγματικά είναι να ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτό φίλε Τηλέμαχε με την "Επιστημονική" αστρολογία δεν είναι καινούργιο, γιατί αυτό το λένε εδώ και πολλά χρόνια.

Το άλλο φίλοι μου το ξέρατε; Χρησιμοποιούν υπολογιστές για να έχουν ποιό αληθοφανείς προβλέψεις, λέγοντας "Είναι δυνατόν ο υπολογιστής να κάνει λάθος;". Και βέβαια κάνει λάθος, γιατί δεν έχει δική του βούληση. Κάνει ότι εσύ του λες, οπότε "σκουπίδια βάζεις. σκουπίδια βγάζεις".

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εμένα με έπεισαν, θα απευθυνθώ τάχιστα σε εναν γνωστό αστρολόγο:

 

http://www.chihuahua.gr/el/el_news.html :shock:

 

PS. Στο τέλος της σελίδας τεκμηριώνει την ιδιότητα :shock:

PS2. Κάντε μια βόλτα στον παραπάνω ιστότοπο έχει ψωμί....

:D :D

Imagination is more important than knowledge
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 5 μήνες αργότερα...

Παραβιάζω ανοικτές θύρες, ίσως είναι περιττό το παρακάτω, όμως ίσως είναι ένα χρήσιμο επιχείρημα σε συζητήσεις που θέλοντας και μη μας προκύπτουν:

 

Μην εμπιστεύεστε τα ζώδια όταν επιλέγετε ταίρι προειδοποιεί ...βρετανική έρευνα

 

Ερευνητές του Πανεπιστημίου του Μάντσεστερ στη βόρεια Βρετανία, οι οποίοι εξέτασαν τα απογραφικά δεδομένα του 2002 και ανέλυσαν τις ημερομηνίες γέννησης συνολικά 20 εκατομμυρίων συζύγων στην Αγγλία και στην Ουαλία, δεν βρήκαν κανένα στατιστικό στοιχείο που να αποδεικνύει ότι κάποιο ζώδιο ελκύει περισσότερο ή τα πάει πιο καλά με κάποιο άλλο.

 

http://www.otenet.gr/portal/portal/info/news/o...PortletAction&eventsubmit_doview=337814

Αμφιβάλλω, άρα ίσως υπάρχω.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιώργο, νομίζω τα έχουμε πει όλοι όλα και βγάλαμε τα συμπεράσματά μας περί αστρολογίας.

 

Φιλικά,

Βαγγέλης.

https://ui.adsabs.harvard.edu/search/q=%20author%3A%22tsamis%2C%20v.%22&sort=date%20desc%2C%20bibcode%20desc

"Αστέρας εισαθρείς, αστήρ εμός. Είθε γενοίμην ουρανός, ως πολλοίς όμμασιν εις σε βλέπω."

Πλάτων

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εμένα με έπεισαν, θα απευθυνθώ τάχιστα σε εναν γνωστό αστρολόγο:

 

http://www.chihuahua.gr/el/el_news.html :shock:

 

PS. Στο τέλος της σελίδας τεκμηριώνει την ιδιότητα :shock:

PS2. Κάντε μια βόλτα στον παραπάνω ιστότοπο έχει ψωμί....

:D :D

 

Τι ειν'τουτο? :?: :?: :-({|= ](*,) ](*,) ](*,) #-o #-o :-# :-({|= ](*,)

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλοι,

δεν αξίζει να ασχολούμαστε πλέον. Αυτό που αποκόμισα εγώ είναι ότι είναι πολύ προτιμώτερο να προσπαθήσουμε να βρούμε τα κοινά μας σημεία και να ξεπεράσουμε τα τυχόν προβλήματα όλοι ανεξαιρέτως όσοι ασχολούμαστε με την ερασιτεχνική αστρονομία, παρά να σπαταλάμε τον πολύτιμο χρόνο μας σε άγονες διενέξεις με αστρολόγους.

https://ui.adsabs.harvard.edu/search/q=%20author%3A%22tsamis%2C%20v.%22&sort=date%20desc%2C%20bibcode%20desc

"Αστέρας εισαθρείς, αστήρ εμός. Είθε γενοίμην ουρανός, ως πολλοίς όμμασιν εις σε βλέπω."

Πλάτων

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Νικο,

η αποψη μου ειναι οτι η αδιαφορια δεν ειναι λυση κι ουτε θα σπαταλησουμε το χρονο μας αν προσπαθησουμε να ενημερωσουμε τον κοσμο ο οποιος πιστευει στην αστρολογια να δει τα πραγματα καπως διαφορετικα.

Ο καθε αστρολογος αν ειχε διαφορετικη μορφωση, δηλαδη αν ειχε γνωρισει καποιες ελαχιστες πτυχες της αστρονομιας και της επιστημης γενικοτερα δε θα πιστευε τα οσα λεει τωρα. Κι αυτο ειναι εκπαιδευτικο ζητημα.

 

 

Ερευνητές του Πανεπιστημίου του Μάντσεστερ στη βόρεια Βρετανία, οι οποίοι εξέτασαν τα απογραφικά δεδομένα του 2002 και ανέλυσαν τις ημερομηνίες γέννησης συνολικά 20 εκατομμυρίων συζύγων στην Αγγλία και στην Ουαλία, δεν βρήκαν κανένα στατιστικό στοιχείο που να αποδεικνύει ότι κάποιο ζώδιο ελκύει περισσότερο ή τα πάει πιο καλά με κάποιο άλλο.

λογικο ακουγεται. Η στατιστικη τυχαιοτητα των ζωδιακων προβλεψεων εχει συζητηθει πολλες φορες νομιζω.

 

Φιλικα Νωντας :)

www.myspace.com/astrovoxgr
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 μήνες αργότερα...

Πολύ καλό άρθρο http://www.ofa.gr/article02.html

 

απόσπασμα:

 

Για να αντιπαρέλθει και τις ενστάσεις των αστρολόγων που δέχονται ότι το ζώδιο από μόνο του δεν είναι επαρκές στοιχείο για μια ολοκληρωμένη "διάγνωση", ο φυσικός Shawn Carlson του Lawrence Berkeley Laboratory διεξήγαγε ένα ευφυές πείραμα. Ζήτησε από ομάδες εθελοντών να παράσχουν τις απαραίτητες για την κατάρτιση ενός πλήρους ωροσκοπίου πληροφορίες και να συμπληρώσουν το California Personality Inventory, ένα καθιερωμένο ερωτηματολόγιο ψυχολογικού περιεχομένου, που είναι περιγραφικό, ευρείας και γενικής μορφής, όπως ακριβώς και η πληροφόρηση με την οποία δουλεύουν οι αστρολόγοι. Κάποιος "αξιοσέβαστος" αστρολογικός οργανισμός κατήρτισε ωροσκόπια για κάθε εθελοντή και στη συνέχεια 28 επαγγελματίες αστρολόγοι, που είχαν αποδεχθεί εκ των προτέρων την όλη διαδικασία, έλαβαν από ένα ωροσκόπιο και τρία προφίλ προσωπικότητας, ένα μόνο από τα οποία ανήκε στο άτομο που αφορούσε το ωροσκόπιο. Το έργο τους ήταν να ερμηνεύσουν το ωροσκόπιο και να επιλέξουν με ποιο από τα τρία προφίλ ταίριαζε. Παρόλο που οι ίδιοι πίστευαν ότι θα είχαν επιτυχία 50%, η πραγματική τους επίδοση σε 116 δοκιμές ήταν μόνο 34% - ποσοστό το οποίο θα περιμέναμε και από κάποιον που θα έκανε απλές υποθέσεις. Ο Carlson δημοσίευσε τα αποτελέσματά του στο περιοδικό Nature της 5.12.1985, προκαλώντας αμηχανία στην αστρολογική κοινωνία.

Αμφιβάλλω, άρα ίσως υπάρχω.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Απο μικρο παιδακι δεν πιστευα ποτε σ'αυτα.Ακομη κ τοτε καταλαβα οτι αλλα λεει ο ενας αλλα ο αλλος :^o :^o .

Χαιρομαι που απο τοτε μπορουσα να καταλαβω οτι λενε βλακειες.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολύ καλό άρθρο http://www.ofa.gr/article02.html

 

απόσπασμα:

 

Για να αντιπαρέλθει και τις ενστάσεις των αστρολόγων που δέχονται ότι το ζώδιο από μόνο του δεν είναι επαρκές στοιχείο για μια ολοκληρωμένη "διάγνωση", ο φυσικός Shawn Carlson του Lawrence Berkeley Laboratory διεξήγαγε ένα ευφυές πείραμα. Ζήτησε από ομάδες εθελοντών να παράσχουν τις απαραίτητες για την κατάρτιση ενός πλήρους ωροσκοπίου πληροφορίες και να συμπληρώσουν το California Personality Inventory, ένα καθιερωμένο ερωτηματολόγιο ψυχολογικού περιεχομένου, που είναι περιγραφικό, ευρείας και γενικής μορφής, όπως ακριβώς και η πληροφόρηση με την οποία δουλεύουν οι αστρολόγοι. Κάποιος "αξιοσέβαστος" αστρολογικός οργανισμός κατήρτισε ωροσκόπια για κάθε εθελοντή και στη συνέχεια 28 επαγγελματίες αστρολόγοι, που είχαν αποδεχθεί εκ των προτέρων την όλη διαδικασία, έλαβαν από ένα ωροσκόπιο και τρία προφίλ προσωπικότητας, ένα μόνο από τα οποία ανήκε στο άτομο που αφορούσε το ωροσκόπιο. Το έργο τους ήταν να ερμηνεύσουν το ωροσκόπιο και να επιλέξουν με ποιο από τα τρία προφίλ ταίριαζε. Παρόλο που οι ίδιοι πίστευαν ότι θα είχαν επιτυχία 50%, η πραγματική τους επίδοση σε 116 δοκιμές ήταν μόνο 34% - ποσοστό το οποίο θα περιμέναμε και από κάποιον που θα έκανε απλές υποθέσεις. Ο Carlson δημοσίευσε τα αποτελέσματά του στο περιοδικό Nature της 5.12.1985, προκαλώντας αμηχανία στην αστρολογική κοινωνία.

 

Φίλε Γιώργο, δυστηχώς τέτοιες αποδείξεις περνάνε στα παρασκήνια..

αντε τώρα να εξηγήσεις στην κυρα-σούλα την γειτόνισα, οτι αυτά που της έλεγαν απο μικρή περι άστρων-φλυντανιών-ματζουνιών, κτλ είναι όλα μια απάτη! θα σε βγάλει τρελό και ανισόροπο, που δεν πιστεύεις, και θα σου πει και 150.000 παραδείγματα γνωστών και φίλων που σώθηκαν, ή καταστράφηκαν απο μάγια, κακό μάτι κτλ..

 

Το λάθος στην ολη ιστορία γίνεται τότε. όταν είμαστε μικροί, εγω δεν θυμάμαι ΚΑΝΕΝΑ δάσκαλο να μου εξηγεί οτι τα ζώδια είναι μια απάτη, οτι τελικά ίσως και να μην υπάρχει θεός (αντί να κάνω 6 χρόνια υποχρεωτική πλύση εγκεφάλου με τα θρησκευτικά..), οτι η πυθία στην πραγματικότητα (sorry για την λέξη) μαστούρωνε και έλεγε οτι έλεγε, και δεν ήταν σε επικοινωνία με τους θεούς, κτλ

Αντίθετα, θυμάμαι πολύ καλά, να μου λένε για τις νεράϊδες που κυκλοφορούσαν κάποτε στα χωριά πριν έρθει η ΔΕΗ με τις λάμπες και τις διώξει (!!), για την ομάδα Ε, οτι εκεί στις λίμνες της Σκωτίας ζει ενας δεινόσαυρος, οτι τα βράδια κυκλοφορούν φαντάσματα, οτι αν πιάσεις κουκουβάγια μεγάλη γρουσουζιά θα σε βρεί, και οτι κάποτε είδαν ενα άλογο να πεθαίνει απο κακό μάτι!

Τώρα βέβαια θα μου πείς, οτι αν στην Σμύρνη απλά στριμώχτηκαν στο λιμάνι, τότε είναι πιθανό τα παραπάνω να ισχύουν και εχω πέσει θύμα παραπλάνησης..

 

 

 

(Υ.Γ. μήπως είμαστε όλοι νεράϊδες?)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Νομίζω ότι τα υπεραπλουστεύεις τα πράγματα. Δεν νομίζω ότι είναι και τόσο χαλιά (εκτός από την διδασκαλία των θρησκευτικών φυσικά που θα πρέπει να σταματήσει άμεσα) . Το δικό μου βιβλίο της ιστορίας ανέφερε πως η πύθια έδινε χρησμούς διφορούμενος (η πύθια ήταν μέρος ενός πολιτισμού που μεγαλούργησε και ήταν κάτι το πολύ παραπάνω από μια μαστουρωμένη ιέρεια) , πως στην Σμύρνη δεν στοιβάζονταν για πλάκα στην προβλήτα (αναφέρει και τις κινήσεις του Ελληνικού στρατού πριν) και δεν θυμάμαι κάποιον να αναφέρεται σε βλακείες σαν την ομάδα Ε και την αστρολογία.

 

Εγώ πάντως διατηρώ τις επιφυλάξεις μου για το ποσοστό που συμβουλεύεται τα ζώδια και πράττει σύμφωνα με τα λεγόμενα τους. Ότι υπάρχουν , σίγουρα υπάρχουν αλλά ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει. Εγώ δεν έχω γνωρίσει ποτέ κάποιον πάντως.

Hellooooooo, my name is Ηλίας. :-note

 

http://astrocom.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

λάθος μου, δεν το διευκρίνησα.

Δεν αναφέρομαι στα βιβλία που διδασκόμασταν..

αλλα στους δάσκαλους και καθηγητές, που είχα σε ΟΛΕΣ τις τάξεις του σχολείου, ακόμα και στο Λύκειο!

Πίστευαν όλα αυτά που αναφέρω, και φυσικά τα μετέφεραν και σε εμάς.. (οχι οτι σταμάτησαν ποτέ..)

 

Ο εκπαιδευτικός (άλλοτε καλώς, άλλοτε κακώς) δεν μαθαίνει στα παιδιά μόνο αυτά που γράφονται στα βιβλία, τους μεταφέρει και τις δικές του ιδέες..

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

pentraks έγραψε:

Θέμα δημοσίευσης:

Εμένα με έπεισαν, θα απευθυνθώ τάχιστα σε εναν γνωστό αστρολόγο:

 

http://www.chihuahua.gr/el/el_news.html

 

PS. Στο τέλος της σελίδας τεκμηριώνει την ιδιότητα

PS2. Κάντε μια βόλτα στον παραπάνω ιστότοπο έχει ψωμί....

Τι σχέση μπορεί να έχει to topic του θέματος με την ΠάριςΧίλτον, τον κοπρίτη της και την τηλεπερσόνα-αστρολόγα της κακιάς ώρας που παρουσίαζεται στο παραπάνω site?

:cheesy: :mrgreen: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κατά την γνώμη μου θεωρώ πώς η Αστρολογία είναι πέρα ως πέρα μια ψευδοεπιστήμη.Δυστηχώς εκμεταλλεύονται την αφέλεια του κόσμου αλλά και τον φόβο τους για το άγνωστο.Πλέον όλα τα περιοδικά που κυκλοφορούν πλην τα αστρονομικά, αναφέρουν τα ζώδια.Δυστηχώς αυτή η ''ψευδοεπιστήμη'' έχει γίνει ένα αναπόσπαστο κομμάτι στον άνθρωπο και επηρεάζει σε μεγάλο βαθμό την καθημερινή του ζωή. Και δυστηχώς σήμερα στα σχολεία οι καθηγητές μας υιοθετούν αυτές τις απόψεις.. [-(

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αχ!!Να ξερατε μετα το διαγωνισμο ποσοι και ποσοι δε μου ειπαν:"γεια σου αστρολογε" ή "α,ξερεις τα ζωδια,ε?".Ακομα και οταν ο διευθυντης ηθελε να μου ανακοινωσει οτι περασα στο διαγωνισμο(αν και το ηξερα ηδη)προς στιγμην μπερδευτηκε και μου ειπε:"περασες στο διαγωνισμο αστρολογιας" :twisted: :twisted: :twisted: :evil: ](*,) ](*,) .Ναι,ναι εκανα ιδιαιτερα με την παγιατακη μου ηρθε να του πω......

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κι εγώ μια απο τα ίδια...αλλά όταν συμμαθητές μου με φωνάζουν αστρολόγε κλπ..

Το επισημαίνω πάντα μα πάντα...για να μην σου πω και με ύφος!!!

 

-Τι αστρολόγος ρε ? Η Μύριαμ και ο Τζόσουα??

ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ!!!ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ!!!Αστρολογία είναι μια χαζή ξαδέρφη της... :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δυστυχώς, έτσι είναι.Η αστρο(μπουρδο)λογία, είναι σαν τον καρκίνο που εξαπλώνεται ολο και περισσότερο!

 

ολη η ζημια γινεται απο τα "πρωιναδικα" (σε συνδιασμο παντα με την ανιατη αγνοια που δερνει μερικους).

Mε το να παρατηρεις το συμπαν, καταλαβαινεις ποσο μικρος εισαι...

HALO 2 rul3z

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κι εγώ μια απο τα ίδια...αλλά όταν συμμαθητές μου με φωνάζουν αστρολόγε κλπ..

Το επισημαίνω πάντα μα πάντα...για να μην σου πω και με ύφος!!!

 

-Τι αστρολόγος ρε ? Η Μύριαμ και ο Τζόσουα??

ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ!!!ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ!!!Αστρολογία είναι μια χαζή ξαδέρφη της... :cheesy:

 

Κι εγω νευριαζω πολυ οταν μου λενε τετοια......

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πλέον όλα τα περιοδικά που κυκλοφορούν πλην τα αστρονομικά, αναφέρουν τα ζώδια.
Η πλάκα όμως ξέρετε ποιά είναι; Πως κανένα περιοδικό δεν έχει τις ίδιες αστρολογικές προβλέψεις με κάποιο άλλο :-note . Ανοίξτε ένα οποιοδήποτε περιοδικό και θα καταλάβετε τι εννοώ. Στο μεταξύ όμως όταν τους το λέω αυτό, ξέρετε τι μου λένε;

 

"Ε, και λοιπόν;" :shock: #-o ](*,)

 

ΈΛΕΟΣ!24.gif

"Μην κρατάτε τις πύλες του πνεύματος σας κλειδωμένες, αλλά ούτε και διάπλατα ανοιχτές" Τσαρλς Φορτ

:cheesy:

:cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πραγματικά έλεος!!!!!!!!!!!

 

Πλέον μιλάμε για έλλειψη στοιχειώδους ποσότητας εγκεφαλικής ουσίας όχι απλά χαζούς ανθρώπους...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης