Jump to content

Πάλι Bresser 70mm στο LIDL!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 179
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μπα, τελικά αυτήν την φορά θα κρατηθώ μέχρι να μαζευτούν τα λεφτά για όχι κάτι λιγότερο από APO 80 και κάποια καλή φορητή βάση με όλα τα καλούδια της (ξέρω, ο giorgosgr θα με κατα-αγαπήσει).
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πέμπτη 05-07-2007

'Ωρα 12:30

 

Δεν υπάρχει ούτε για δείγμα σε Αγ. Παρασκευή - Γέρακα - Ν. Μάκρη. Πιθανόν να υπάρχει στη Ραφήνα (μου πέφτει μακρυά).

Υπάρχει λύση για την απληστία του ανθρώπου?

 

Πάν μέτρον άριστον

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πέμπτη 05-07-2007

'Ωρα 12:30

 

Δεν υπάρχει ούτε για δείγμα σε Αγ. Παρασκευή - Γέρακα - Ν. Μάκρη. Πιθανόν να υπάρχει στη Ραφήνα (μου πέφτει μακρυά).

 

Εδω (Ελευσινα) Μενω απεναντι απο το καταστημα, 8 η ωρα ημουν στην πορτα δεν τα φερανε παιδια.Ρωτησα τους υπαληλους.

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σήμερα το πρωί σε κατάστημα της Αλέξανδρούπολης, ένας φίλος μου αγόρασε ένα.....πρωί - πρωί!! Για τώρα δε ξέρω αν έμειναν κομμάτια.

....τὸν ἥλιον εἰς ἐξουσίαν τῆς ἡμέρας, τὴν σελήνην καὶ τοὺς ἀστέρας εἰς ἐξουσίαν τῆς νυκτός....

Ψαλμός 135

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έστειλα την αδελφή μου στην Ιστιαία Ευβοίας και μου το αγόρασε..... :cheesy:

 

Που φτάσαμε ......

Υπάρχει λύση για την απληστία του ανθρώπου?

 

Πάν μέτρον άριστον

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τουλάχιστον να καταλάβει το LIDL ότι υπάρχει πεδίο δόξης λαμπρό για τα τηλεσκόπια που φέρνει ώστε κάποια στιγμή να φέρει και καλύτερα μοντέλα σε ασυναγώνιστες τιμές. Θυμάμαι σε παλιά συζήτηση για τα τηλεσκόπια που φέρνει στην Ιρλανδία που είναι κλάσεις ανώτερα από αυτά που φέρνει εδώ.
Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τουλάχιστον να καταλάβει το LIDL ότι υπάρχει πεδίο δόξης λαμπρό για τα τηλεσκόπια που φέρνει ώστε κάποια στιγμή να φέρει και καλύτερα μοντέλα σε ασυναγώνιστες τιμές.

Οχι μονο αυτο αλλα υπαρχει εγγυηση απο τους επισημους αντιπροσωπους ειτε το θελουν ειτε δεν το θελουν! :mrgreen:

Φιλικά,

 

Αντώνης Αγιομαμίτης

http://www.perseus.gr

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

.. Ασχολούμουνα παλιά με αστέρια.. Γούσταρα να χάνομαι σε πράγματα που δε χωράει ο νους μου.. Για διάφορους λόγους τηλεσκόπιο δεν πήρα τότε.. Μετά οι υποχρεώσεις ήταν διάφορες και απομακρύνθηκα απο.. τον ουρανό.. Αυτή η πρόσφορα όμως του Lidl με ξεσήκωσε.. Από σήμερα λοιπόν έχουμε την αναγέννηση.. Είμαι ένας πανευτυχής κάτοχος ενός υπερ-γ@μ@του Bresser Skylux, το έχω αγαπήσει ήδη.. :mrgreen: .. Έχω τρελαθεί.. Σήμερα κόπηκα σε μάθημα και δε με νοιάζει έχω ξεφύγει σας λέω.. Περιμένω το βράδυ να δω από κοντά τα 1 - 2 αστέρια που φαίνονται απο Αθηνα.. Ελπίζω να σταθώ ικανός να ξεπεράσω τις δυνατότητες του τηλεσκοπίου, αλλά μέχρι τότε θα νιώθω βασιλιάς.. Λοιπόν θα βάλω τις ερωτήσεις που έχω σε μια σειρά και θα σας ξαναστείλω σε λίγο..

 

Υ.Γ.: Παρακολουθουσα το Astrovox από το 2002 αλλά τώρα βλέπω προστεθηκε και φόρουμ σούπερ.. Είναι όμορφα εδώ μέσα.. Είχα πολλά χρόνια να μπω.. :lol:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Περιμένω το βράδυ να δω από κοντά τα 1 - 2 αστέρια που φαίνονται απο Αθηνα.:lol:

 

Μιλας για συγκεκριμενα αστερια η ειναι σχημα λογου;

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

.. Ασχολούμουνα παλιά με αστέρια.. Γούσταρα να χάνομαι σε πράγματα που δε χωράει ο νους μου.. Για διάφορους λόγους τηλεσκόπιο δεν πήρα τότε.. Μετά οι υποχρεώσεις ήταν διάφορες και απομακρύνθηκα απο.. τον ουρανό.. Αυτή η πρόσφορα όμως του Lidl με ξεσήκωσε.. Από σήμερα λοιπόν έχουμε την αναγέννηση.. Είμαι ένας πανευτυχής κάτοχος ενός υπερ-γ@μ@του Bresser Skylux, το έχω αγαπήσει ήδη.. :mrgreen: .. Έχω τρελαθεί.. Σήμερα κόπηκα σε μάθημα και δε με νοιάζει έχω ξεφύγει σας λέω.. Περιμένω το βράδυ να δω από κοντά τα 1 - 2 αστέρια που φαίνονται απο Αθηνα.. Ελπίζω να σταθώ ικανός να ξεπεράσω τις δυνατότητες του τηλεσκοπίου, αλλά μέχρι τότε θα νιώθω βασιλιάς.. Λοιπόν θα βάλω τις ερωτήσεις που έχω σε μια σειρά και θα σας ξαναστείλω σε λίγο..

 

Υ.Γ.: Παρακολουθουσα το Astrovox από το 2002 αλλά τώρα βλέπω προστεθηκε και φόρουμ σούπερ.. Είναι όμορφα εδώ μέσα.. Είχα πολλά χρόνια να μπω.. :lol:

 

 

Καλή αρχή λοιπόν με το νέο σου απόκτημα. Στρέψε το στο φεγγάρι και αν ξέρεις τον ουρανό και σε πλανήτες για αρχή, κάνε σωστή εστίαση για να μην βλέπεις θολούρες και ξεκίνα το ταξίδι!

 

Θα μπορούσες βέβαια τώρα που είναι ακόμα μέρα να εστιάσεις σε κανένα απομακρυσμένο δέντρο ή κεραία έτσι ώστε να αρχίσεις να μαθαίνεις να το ρυθμίζεις. Προσοχή στον ήλιο όμως....μην τυχόν και τον κοιτάξεις....πάει το μάτι...και το εννοώ!!! Καλή επιτυχία!

Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Περιμένω το βράδυ να δω από κοντά τα 1 - 2 αστέρια που φαίνονται απο Αθηνα.:lol:

 

Μιλας για συγκεκριμενα αστερια η ειναι σχημα λογου;

 

 

Ε εντάξει Steve...όλο και κάτι φαίνεται και από τα μέρη μας....!!! :)

Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Περιμένω το βράδυ να δω από κοντά τα 1 - 2 αστέρια που φαίνονται απο Αθηνα.:lol:

 

Μιλας για συγκεκριμενα αστερια η ειναι σχημα λογου;

 

Σχήμα Λόγου που δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα.. :D

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

.. Ασχολούμουνα παλιά με αστέρια.. Γούσταρα να χάνομαι σε πράγματα που δε χωράει ο νους μου.. Για διάφορους λόγους τηλεσκόπιο δεν πήρα τότε.. Μετά οι υποχρεώσεις ήταν διάφορες και απομακρύνθηκα απο.. τον ουρανό.. Αυτή η πρόσφορα όμως του Lidl με ξεσήκωσε.. Από σήμερα λοιπόν έχουμε την αναγέννηση.. Είμαι ένας πανευτυχής κάτοχος ενός υπερ-γ@μ@του Bresser Skylux, το έχω αγαπήσει ήδη.. :mrgreen: .. Έχω τρελαθεί.. Σήμερα κόπηκα σε μάθημα και δε με νοιάζει έχω ξεφύγει σας λέω.. Περιμένω το βράδυ να δω από κοντά τα 1 - 2 αστέρια που φαίνονται απο Αθηνα.. Ελπίζω να σταθώ ικανός να ξεπεράσω τις δυνατότητες του τηλεσκοπίου, αλλά μέχρι τότε θα νιώθω βασιλιάς.. Λοιπόν θα βάλω τις ερωτήσεις που έχω σε μια σειρά και θα σας ξαναστείλω σε λίγο..

 

Υ.Γ.: Παρακολουθουσα το Astrovox από το 2002 αλλά τώρα βλέπω προστεθηκε και φόρουμ σούπερ.. Είναι όμορφα εδώ μέσα.. Είχα πολλά χρόνια να μπω.. :lol:

 

 

Καλή αρχή λοιπόν με το νέο σου απόκτημα. Στρέψε το στο φεγγάρι και αν ξέρεις τον ουρανό και σε πλανήτες για αρχή, κάνε σωστή εστίαση για να μην βλέπεις θολούρες και ξεκίνα το ταξίδι!

 

Θα μπορούσες βέβαια τώρα που είναι ακόμα μέρα να εστιάσεις σε κανένα απομακρυσμένο δέντρο ή κεραία έτσι ώστε να αρχίσεις να μαθαίνεις να το ρυθμίζεις. Προσοχή στον ήλιο όμως....μην τυχόν και τον κοιτάξεις....πάει το μάτι...και το εννοώ!!! Καλή επιτυχία!

 

Ναι δίκιο έχεις για τον ήλιο.. Την έχω κάνει την εστίαση και έχω ευθυγραμμίσει και τον finder.. Έπαιξα και λίγο με τις ροδέλες αυτές που μετακινουν το τηλεσκόπια σε χ, y άξονα και με μια αλλη που το μετακινει με μια τροχια περιεργη.. Έχει διάφορα σαμιαμύδια η βάση πολλά δε τα κατανοώ.. Μήπως υπάρχει κανα έτοιμο αρθρακι για τους άσχετους εδω μεσα να νιώσω λίγο? Επίσης δώστε κανα site που να έχει τις θέσεις των ουράνιων σωμάτων κυρίως πλανήτες αν ξερετε.. Μαζί είχε και ένα κυκλικο χάρτη του ουρανου που έχει 2 περιστρεφόμενες επιφάνειες ακόμα δε ξερω τί είναι αυτό.. Αυτοι οι 3 προσοφθαλμιοι που είχε μεσα τί διαφορά έχουν μεταξυ τους? Ένας άλλος μακρόστενος φακος, ζενιθ νομιζω το έλεγε τί είναι?

Επειδή τυγχάνω μηχανόβιος υπάρχει καμια θήκη-σάκος για τηλεσκόπια που θα μπορούσα να βρω πουθενα ? Ευχαριστώ ρε παιδια για τον κόπο σας..

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Περιμένω το βράδυ να δω από κοντά τα 1 - 2 αστέρια που φαίνονται απο Αθηνα.:lol:

 

Μιλας για συγκεκριμενα αστερια η ειναι σχημα λογου;

 

 

Ε εντάξει Steve...όλο και κάτι φαίνεται και από τα μέρη μας....!!! :)

 

Το ξερω,δεν εχουμε και τρομερο προβλημα στην Ελλαδα.Ρωταω απλα αν μιλαμε για τα 2 λαμπεροτερα αντικειμενα του ουρανου αυτην την εποχη:τον Δια και την Αφροδιτη(ΒΑ και ο Κρονος)Και τα 2,ή μαλλον και τα 3 φαινονται πολυ καλα με το Bresser.Μαλιστα,ο Κρονος σε 175Χ μπορει να κανει εναν αρχαριο να δακρυσει.Τυχαινει να το εχω και εγω και μπορω να δωσω καποιες συμβουλες!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Περιμένω το βράδυ να δω από κοντά τα 1 - 2 αστέρια που φαίνονται απο Αθηνα.:lol:

 

Μιλας για συγκεκριμενα αστερια η ειναι σχημα λογου;

 

 

Ε εντάξει Steve...όλο και κάτι φαίνεται και από τα μέρη μας....!!! :)

 

Το ξερω,δεν εχουμε και τρομερο προβλημα στην Ελλαδα.Ρωταω απλα αν μιλαμε για τα 2 λαμπεροτερα αντικειμενα του ουρανου αυτην την εποχη:τον Δια και την Αφροδιτη(ΒΔ και ο Κρονος)Και τα 2,ή μαλλον και τα 3 φαινονται πολυ καλα με το Bresser.Μαλιστα,ο Κρονος σε 175Χ μπορει να κανει εναν αρχαριο να δακρυσει.Τυχαινει να το εχω και εγω και μπορω να δωσω καποιες συμβουλες!

 

Δώσε δώσε, κρέμομαι από τα χείλη σου... :P

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μαζί είχε και ένα κυκλικο χάρτη του ουρανου που έχει 2 περιστρεφόμενες επιφάνειες ακόμα δε ξερω τί είναι αυτό.. Αυτοι οι 3 προσοφθαλμιοι που είχε μεσα τί διαφορά έχουν μεταξυ τους? Ένας άλλος μακρόστενος φακος;

 

Ο κυκλικος χαρτης σου δειχνει τον ουρανο τον μηνα,την μερα και την ωρα που θα το βαλεις.Ρυθμιζεται γυριζοντας το και ταυτιζοντας τους αριθμους στο πλαι.

 

Η διαφορα των φακων ειναι η μεγεθυνση.Με τον 20αρη εχεις 35Χ,με τον 12αρη 58 και με τον 4αρη 175Χ.

 

Το μακροστενο αντικειμενο λεγεται Barlow ορθης ανταποδωσης εικονας.Θα το χρησιμοποιεις για επιγειες παρατηρησεις.Το τοποθετεις στο τηλεσκοπιο και πανω σε αυτο τον φακο σου.Χωρις αυτο θα εβλεπες τα αριστερα δεξια και τα δεξια αριστερα.

 

Αντε,και καλους ουρανους!!!! :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το λαμπρο αστερι νοτια ειναι ο Διας.Δειχνει καλα με τον 12αρη.Με 20αρη εχεις ενα πιο γενικο με τους δορυφορους.Για σημερα εχεις Καλλιστω στα αριστερα και Ιω,Ευρωπη,Γανυμηδη στα δεξια του.

Στα δυτικα,κατα τις 21:30 το ακομη λαμπεροτερο αστερι ειναι η Αφροδιτη.Αν μπορεις,κατ' ευθειαν με 4αρη.

Το καλυτερο ειναι φυσικα ο Κρονος,το αστερι λιγο δεξια της Αφροδιτης.Φερ' τον στο κεντρο του πεδιου με τον 20αρη,μετα με τον 12αρη οπου αρχιζουν να φαινονται οι δακτυλιοι και με 4αρη απογειωνεσαι!.Θα δεις και θα καταλαβεις.

Μπορεις επισης να δεις τον διπλο στη μεγαλη αρκτο(το δευτερο αστερι απο αριστερα στον αστερισμο)οπου οσο τον μεγεθυνεις,τον βλεπεις να χωριζεται σε 2 αστρα.

Μετα τις 12,βγαινει η Σεληνη.Χασου στην ομορφια της με ολους τους φακους.

Αν δεν χορτασεις με αυτα,ολο και κατι καλο θα βρεις στον χαρτη!!!

 

Αυριο περιμενουμε και εντυπωσεις!!!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το λαμπρο αστερι νοτια ειναι ο Διας.Δειχνει καλα με τον 12αρη.Με 20αρη εχεις ενα πιο γενικο με τους δορυφορους.Για σημερα εχεις Καλλιστω στα αριστερα και Ιω,Ευρωπη,Γανυμηδη στα δεξια του.

Στα δυτικα,κατα τις 21:30 το ακομη λαμπεροτερο αστερι ειναι η Αφροδιτη.Αν μπορεις,κατ' ευθειαν με 4αρη.

Το καλυτερο ειναι φυσικα ο Κρονος,το αστερι λιγο δεξια της Αφροδιτης.Φερ' τον στο κεντρο του πεδιου με τον 20αρη,μετα με τον 12αρη οπου αρχιζουν να φαινονται οι δακτυλιοι και με 4αρη απογειωνεσαι!.Θα δεις και θα καταλαβεις.

Μπορεις επισης να δεις τον διπλο στη μεγαλη αρκτο(το δευτερο αστερι απο αριστερα στον αστερισμο)οπου οσο τον μεγεθυνεις,τον βλεπεις να χωριζεται σε 2 αστρα.

Μετα τις 12,βγαινει η Σεληνη.Χασου στην ομορφια της με ολους τους φακους.

Αν δεν χορτασεις με αυτα,ολο και κατι καλο θα βρεις στον χαρτη!!!

 

Αυριο περιμενουμε και εντυπωσεις!!!!

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ steve.. Σήμερα θα σας πω εντυπώσεις.. σήμερα.. !!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Έπαιξα και λίγο με τις ροδέλες αυτές που μετακινουν το τηλεσκόπια σε χ, y άξονα και με μια αλλη που το μετακινει με μια τροχια περιεργη..

Φίλε μου το τηλεσκόπιο που πήρες έχει ισημερινή στήριξη. Αυτό σημαίνει πως δεν είναι φτιαγμένο για να κινείται στον Χ και Υ άξονα, αλλά κατά απόκλιση και ορθή αναφορά... Τι σου λέω τώρα...? Ψάξε στο φόρουμ για ισημερινές βάσεις και θα καταλάβεις τι εννοώ.

 

Πήρες ένα καλό εργαλειάκι για αρχή, αλλά για να το αξιοποιήσεις θέλει λίγο διάβασμα! Καλή αρχή!

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μπορεις επισης να καταβασεις τα προγραμματακια:

JupSat95

Χαρτες του ουρανου

 

Υπαρχουν στην κατηγορια ''Προγραμματα'' στα περιεχομενα του site στην κεντρικη σελιδα.

 

Θα σε βοηθησουν να μαθεις τον ουρανο.Εμενα προσωπικα με εχουν βοηθησει πολυ!!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

LIDL =D> =D> =D>

Μεγας ευεργετης της ερασιτεχνικης αστρονομιας στη χωρα μας.

Φυσιολογικα,καποια στιγμη θα θελησει να "αναβαθμισει" τους πελατες που ηδη εχουν αγορασει το BRESSER και το μικρο ETX(και μιλαμε για διεθνες πελατολογιο).

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πέμπτη 05-07-2007

'Ωρα 12:30

 

Δεν υπάρχει ούτε για δείγμα σε Αγ. Παρασκευή - Γέρακα - Ν. Μάκρη. Πιθανόν να υπάρχει στη Ραφήνα (μου πέφτει μακρυά).

 

ωχ ελπίζω να μην βρω κάνα τέτοιο στο σπίτι το επόμενο Σ/Κ!!! Ρε τελικά μαζευτήκαμε αρκετοί αστροπαλαβοί στη nmr φαίνεται :cheesy:

 

Φυσιολογικα,καποια στιγμη θα θελησει να "αναβαθμισει" τους πελατες που ηδη εχουν αγορασει το BRESSER και το μικρο ETX(και μιλαμε για διεθνες πελατολογιο).

 

Λες να δούμε κάνα celestron στα lidl? Πάντως εγώ δεν το αγόρασα, κάνω οικονομίες τώρα!

Σκόρπιες σκέψεις:

 

http://ngc253.blogspot.com/

travel... without movement...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πόσους φίλους μπορεί να δημιουργήσει μια τέτοια προσφορά; Ελπίζω να μην απογοητευτεί κανείς. ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ λοιπόν σε όλους μας.

Υπάρχει λύση για την απληστία του ανθρώπου?

 

Πάν μέτρον άριστον

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χωρίς πλάκα το LIDL έχει κάνει πολύ καλό στον υποψήφιο ερασιτέχνη αστρονόμο. Εγώ φίλοι μου μία ζωή με τα αστέρια ασχολούμουν και δεν είχα αξιωθεί να αγοράσω τηλεσκόπιο γιατί δεν μου περίσσευε μία.... Σπουδές επαρχία, τρία αδέλφια ταυτόχρονα...καταλαβαίνετε....

Όταν μπήκε το ΕΤΧ-70 ΑΤ στα 199 ευρώ εγώ μόλις είχα τελειώσει με στρατό και είχα κάνει οικονομίες γιατί ήμουν δόκιμος.... Το πήρα με την μία και πραγματικά δάκρυσα όταν είδα τον Κρόνο με δικές μου ρυθμίσεις και προσπάθειες.Τον είχα ξαναδεί με το τηλεσκόπιο στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων που σπούδαζα αλλά εκεί όλα τα κάναν άλλοι.... Και πόσες άλλες συγκινήσεις.... Έκλειψη Ηλίου στο Καστελόριζο, εκλείψεις Σελήνης από τη Σαντορίνη, Δίας, Άρης, Αφροδίτη, Σύνοδοι, Ανδρομέδα.....

Τώρα έχει έρθει η ώρα μετά από 3 χρόνια να αναβαθμιστώ και θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρία (βλέπετε τώρα έχω γυναίκα και παιδί πια οπότε υπάρχουν άλλες υποχρεώσεις....) αλλά ποτέ δεν θα ξεχάσω ότι από την ευκαιρία αυτή στα LIDL εγώ ξαναμπήκα στην παρατηρησιακή αστρονομία....

Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης