Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:D Εισαστε για Κυθαιρωνα το βραδυ του Σαββατου,3/11 ;Νυχτωνει πια νωρις και η σεληνη θα αργησει να μας ενοχλησει.Προτεινω 17¨30 στο χωρο παρατηρησης.Παιζει καφες νωριτερα στα Βιλια.
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν πάμε στα Αστέρια στη Γλυφάδα;;;
Την ώρα που εμείς κοιτάμε τα :cheesy: , τα βλέπουν και κάποιοι άλλοι, ίσως όχι από τον δικό μας κόσμο... :cheesy: :cheesy: :cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

προς δερβενοχορια ειναι?
Οχι έξω από τά Βίλια στό βουνό Κιθαιρώνας. 55 χλμ. από Αθήνα, 1 ώρα.Στήν π.ε.ο. πρός Θήβα.

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λεωνίδα τα ξέρεις..

Αν έχω λεφτά θα έρθω (ευκαιρία για σουβλάκια... ξανά!!! :cheesy: )

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αργυρη,η εισοδος ειναι δωρεαν.Θα τσεκαρουμε τον καιρο Πεμπτη-Παρασκευη και φυγαμε.Ας μας κατατοπισουν οποιοι ηταν τον Σεπτεμβριο για το που στηνουμε. :D
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

"Διψασμένοι τής γής ενωθήτε"Αν τελικά τό επιτρέψη ό καιρός τό παιχνίδι θά γίνη "εντός" τής ευρύτερης περιοχής μου.Από Αθήνα-Ελευσίνα-Μανδρα καί συνεχίζουμε πρός Θήβα,πρίν τήν ανηφόρα τής Κάζας έχει διαστάυρωση καί πίνακίδα αριστερά πρός Βιλια.Μετά τήν έξοδο από τά Βίλια μέ κατεύθηνση πρός Πόρτο-Γερμενο καί Ψάθα περίπου 800 μέτρα στά δεξιά ξεκινάει μικρότερος ασφαλτόδρομος μέ πινακίδες ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ καί ΚΑΤΑΦΥΓΕΙΟ Ε.Ο.Σ. ΕΛΕΥΣΙΝΟΣ.Από εκεί ανεβαίνοντας πρός τό βουνό καί σέ 4 χ.λ.μ. περίπου, στό τρίτο γεφυράκι (στό τσιμεντένιο στηθαίο έχει γράφιτι * & # :oops: ) πάνω σέ αριστερή στροφή 50 μοιρών αμέσως αριστερά χωματόδρομος (καλός σιγά-σιγά) κατηφόρά 100 μέτρα ξέφωτο καί \:D/ φτάσατε.Είναι η χειμερινή θέση παρατήρησης.

 

Υ.Γ. Οί καινούργοι καλοδεχούμενοι =D>

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Με κυνήγι θησαυρού μοιάζει! :mrgreen:

 

Το χορό του καθαρού ουρανού να ετοιμάσουμε μόνο, μπας και δούμε τίποτα! [-o<

[-o< plz keep the sky clear!!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Είναι πιο εύκολο από ότι φαίνεται να πας!! :wink:

Εξάλλου μάλλον θα παίξει ραντεβού στο σούπερ μάρκετ (δίπλα από... το σουβλατζίδικο!! :mrgreen: :-# :-# ) μιας και όλο και κανα νερό θα θέλουν οι περισσότεροι... :!:

Αυτή τη φορά να ειδοποιήσουμε την τοπική αστυνομία και την πυροσβεστική, όχι σα την προηγούμενη που έστριψε στο χωματόδρομο το πυροσβεστικό και τρέχαμε και μεις και αυτοί!! (με τον Τρεμούλη να ρουφάει "την τελευταία τζούρα της ζωής του"!!! :lol: :lol: ](*,) ](*,) :-# )

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Είναι πιο εύκολο από ότι φαίνεται να πας!! :wink:

Εξάλλου μάλλον θα παίξει ραντεβού στο σούπερ μάρκετ (δίπλα από... το σουβλατζίδικο!! :mrgreen: :-# :-# ) μιας και όλο και κανα νερό θα θέλουν οι περισσότεροι... :!:

Αυτή τη φορά να ειδοποιήσουμε την τοπική αστυνομία και την πυροσβεστική, όχι σα την προηγούμενη που έστριψε στο χωματόδρομο το πυροσβεστικό και τρέχαμε και μεις και αυτοί!! (με τον Τρεμούλη να ρουφάει "την τελευταία τζούρα της ζωής του"!!! :lol: :lol: ](*,) ](*,) :-# )

 

Αυτή τήν φορά τί θέμα θά καουβεντιάσουμε;Μήπως είναι καλύτερα τό ραντεβού στό.... σουβλατζίδικο :mrgreen: :oops: δίπλα από τό σούπερ μάρκετ;μιάς καί όλο καί κανά σουβλάκι θά θέλει ο...Αργύρης.

Η καλήτερη φάση μέ τον Τρεμούλη-Πυροσβεστική χέ,χέ,χέ.

t_kithaironsmall_762.jpg.28dfa588b7c0a43e10bb70e1ba40527e.jpg

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Με τους χαρτες δεν μπορει κανεις να χαθει.Ανησυχω λιγο γιατι δεν ειδα νεα απο το μαγικο τριγωνο Δημητρης Καπετανακης-Νικος Τρεμουλης-Κατερινα(μια ειναι η Κατερινα).Αν μας επιτρεψει ο καιρος,θα ειμαστε μια χαρα. :D
Η αστρονομια μας βοηθαει να κοιταμε ψηλα. www.astrotheory.gr :D
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά θα έρθω κι εγώ αν τα καταφέρω και εάν έιναι και ο καιρός καλός. Για την ώρα φαίνεται οτι Σάββατο πρωί μέχρι ίσως και μεσημεράκι θα βρέχει, αλλά μετά φαίνεται να ανοίγει. Άυριο και μεθαύριο θα ξέρουμε καλύτερα.
starrynights.blog
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

μαλλον θα ερθω και εγω!! αν και δεν με εχετε γνωρισει προσωπικα, ειμαι σιγουρος οτι θα ειστε καλοι μαζι μου :oops: :oops: !

 

να ρωτησω κατι τα παιδια που εχουν ξαναπαει, εχει χωματοδρομο στο τελευταιο κομματι απο το 3γεφυρακι και μετα ή ξεκιναει απο πιο πριν?

και εαν εχει χωματοδρομο, ειναι χαλια ή σχετικα καλα? ρωταω γιατι σκεφτομαι να ερθω με ενα σχετικα χαμηλο αμαξι.

Φιλικα

Νικος

Φιλικα, Νικος
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

μαλλον θα ερθω και εγω!! αν και δεν με εχετε γνωρισει προσωπικα, ειμαι σιγουρος οτι θα ειστε καλοι μαζι μου :oops: :oops: !

 

να ρωτησω κατι τα παιδια που εχουν ξαναπαει, εχει χωματοδρομο στο τελευταιο κομματι απο το 3γεφυρακι και μετα ή ξεκιναει απο πιο πριν?

και εαν εχει χωματοδρομο, ειναι χαλια ή σχετικα καλα? ρωταω γιατι σκεφτομαι να ερθω με ενα σχετικα χαμηλο αμαξι.

Φιλικα

Νικος

 

Προσδιόρισε λίγο καλύτερα το χαμηλό.... αμάξι.

Το χώμα ξεκινάει απο το 3ο γεφυρακι για λιγο πριν το πλάτωμα.

Μια χαρά πάντως ήταν ο δρόμος τον Σεπτέμβρη.

Εκτός αν άλλαξε κάτι με τις τελευταίες βροχές.

 

Υ.Γ. Τη στολή του σκί να μην ξεχάσετε η ολόκληρη τη ντουλάπα.

Μη σας παραπλανήσει ο Αργύρης με το κοντομάνικο astrovox τισερτάκι :mrgreen:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ανησυχω λιγο γιατι δεν ειδα νεα απο το μαγικο τριγωνο Δημητρης Καπετανακης-Νικος Τρεμουλης-Κατερινα(μια ειναι η Κατερινα).Αν μας επιτρεψει ο καιρος,θα ειμαστε μια χαρα. :D

 

Μου έχει λείψει απίστευτα η παρατήρηση,αλλά δε θα έρθω λόγω υποχρεώσεων γενεθλίων!!!

Δημήτρης Καπετανάκης

CGCG108-138:

Mag 15.5v, να τ''αφήσω;

Πολλά τα mag Άρη!

 

Το flickr μου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το κρύο και η υγρασία κατά τη γνώμη μου είναι χειρότερα από του Πάρνωνα και χρειάζεται οπωσδήποτε μπουφάν και ο λοιπός εξοπλισμός!!

Η αλήθεια βέβαια είναι πως με 3-4 σουβλάκια η ζέστη του οργανισμού μπορεί να επανέλθει σχεδόν στα κανονικά επίπεδα! :mrgreen:

Τα πράγματα προς το παρόν δε φαίνονται και τόσο καλά..

Τώρα μόλις το ΣΚΑΙ είπε βροχή και συννεφιά στη νότια και ανατολική Πελλοπόνησο για το Σάββατο...

ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

μαλλον θα ερθω και εγω!! αν και δεν με εχετε γνωρισει προσωπικα, ειμαι σιγουρος οτι θα ειστε καλοι μαζι μου :oops: :oops: !

 

να ρωτησω κατι τα παιδια που εχουν ξαναπαει, εχει χωματοδρομο στο τελευταιο κομματι απο το 3γεφυρακι και μετα ή ξεκιναει απο πιο πριν?

και εαν εχει χωματοδρομο, ειναι χαλια ή σχετικα καλα? ρωταω γιατι σκεφτομαι να ερθω με ενα σχετικα χαμηλο αμαξι.

Φιλικα

Νικος

 

Εγώ έχω πεζώ 106 κανένα πρόβλημα,καί λίγα νεροφαγώματα νά έχει "τά μασάει" όλα \:D/ \:D/ Μή φοβάσαι τό κοματάτι αυτό.Εγώ τόν καιρό φοβάμε :twisted:

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης