Jump to content

Meade LXD75 GoTo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωλείται μια στήριξη Meade LXD75-AT (GoTo). Το έχω αγοράσει Φεβρουάριο 2007 στη Γερμανία, έτσι έχει ακόμα εγγύηση.

 

Πωλείται με το τρίποδο και περιλαμβάνονται το Autostar-Controller με ολα τα καλώδια, το πακέτο μπαταριών και ένα αντί-βάρος. Περιλαμβάνω επίσης το πολύ χρήσιμο βιβλίο " A users guide to Meade LXD55/75 telescopes"!

 

Η στήριξη είναι τέλεια στη λειτουργία και μαζί με ένα Autoguider την έχω χρησιμοποιήσει επιτυχώς για τη αστρο-φωτογραφία (εικόνες στην σελίδα μου: astrograph.de). Το PE είναι περίπου 20 arcsec και αντικατέστησα το κινεζικό λίπος με καλή γερμανική ουσία.

 

Θα το στείλω στο αρχικό κιβώτιο του.

 

τιμή 450€

 

Ανδρέας

572679-1.thumb.jpg.e77ce4fde9d9c3fa74ab13ab367445ea.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

λοιπον θα ηθελα να σε ρωτησω αν εκτος απο το να το πουλησεις, κανεις και καποια ανταλλαγη..εχω μια τηλεκατεθυνομενη βενζινοκινητη φορμουλα,ολοκαινουρια αχρησιμοποιητη της kyosho και μου κοστησε 800 ευρω.επειδη εχω ψωρα με τα τηλεσκοπια και δεν εχω παρει ακομα,ψαχνω καποιον που να δεχεται τετοια ανταλλαγη.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλα ρε φίλε, έκανες καινούριο account μόνο και μόνο για να βάλεις όνομα "βενζινοκίνητη φόρμουλα";; Έλεος... Αν μπήκες μόνο για να σπρώξεις το βενζινοκίνητο, βάλτο στη Χρυσή Ευκαιρία!

 

Επίσης, είδες πουθενά η αγγελία να γράφει "τηλεσκόπιο"; Ο άνθρωπος γράφει καθαρά πως πωλείται η βάση!

astrovoxsigmz0.jpg

nightskybarweb9dg.jpg

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλά που δεν έγραψε "poleitai venzinokiniti formula". Νομίζω δίκιο είχε ο giorgosgr όταν έγραφε για τα μη ενεργά μέλη.Τέτοιου είδους εκμεταλλεύσεις δε μου αρέσουν καθόλου και ζητώ συγγνώμη για την παρέμβαση. Τέλος πάντων...

Δημήτρης Καπετανάκης

CGCG108-138:

Mag 15.5v, να τ''αφήσω;

Πολλά τα mag Άρη!

 

Το flickr μου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πρέπει να το περιμένουμε από μέλη που ντέπονται να γράψουν το ονομά τους ή έχουν πολλά σαν nlckname σαν τους καταζητούμενους.

Το ίδιο έχω αντιμετωπίσει & σε άλλους χώρους (site).

 

Συχνώμη για το εκτός θέματος. Αλλά ήταν μια ευκαιρία.

Μέλος Συλλόγων:

Ελληνικής Αστρονομικης Ενωσης

Συλλόγου Ερασιτεχνικής Αστρονομίας.

Όμιλος Γερόντων Αστροπαρατηριτών.

Ε.Λ.Φ.Ε.ΑΣ

http://users.otenet.gr/~babgia/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ανδρέα,

 

μπορώ να σε ρωτήσω γιατί την πουλάς;

 

Γιώργος

\"Βρισκόμαστε όλοι στον υπόνομο, αλλά μερικοί από εμάς κοιτάζουν τα αστέρια.\"

Oscar Wilde

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γιώργο,

 

εχω αγοράσει μια νέα Sphinx SXD.

Με το βάρος του εξοπλισμού μου (~14kg) , η LXD ήταν στο όριό της για τη φωτογραφική χρήση.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Η στήριξη δεν έχει πωληθεί ακόμα.

 

Περιμένω τις προσφορές σας…

 

 

Ανδρεας

 

 

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΗΜΕΡΑ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 220EURO

PILAXENO
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ημαρτον βρε παιδια!

Μια βαση πουλαει ο ανθρωπος σε πολυ λογικη τιμη.

Αλιμονο αν αρχισουμε να ψαχνουμε τα παταρια για να δουμε τι μας ειναι αχρηστο, οπως επισης να μετραμε τα κερματα απο τα ρεστα μας απο το σουπερ-μαρκετ , για να κανουμε "προσφορα".

 

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πωλείται μια στήριξη Meade LXD75-AT (GoTo). Το έχω αγοράσει Φεβρουάριο 2007 στη Γερμανία, έτσι έχει ακόμα εγγύηση.

 

Πωλείται με το τρίποδο και περιλαμβάνονται το Autostar-Controller με ολα τα καλώδια, το πακέτο μπαταριών και ένα αντί-βάρος. Περιλαμβάνω επίσης το πολύ χρήσιμο βιβλίο " A users guide to Meade LXD55/75 telescopes"!

 

Η στήριξη είναι τέλεια στη λειτουργία και μαζί με ένα Autoguider την έχω χρησιμοποιήσει επιτυχώς για τη αστρο-φωτογραφία (εικόνες στην σελίδα μου: astrograph.de). Το PE είναι περίπου 20 arcsec και αντικατέστησα το κινεζικό λίπος με καλή γερμανική ουσία.

 

Θα το στείλω στο αρχικό κιβώτιο του.

 

τιμή 450€

 

Ανδρέας

 

 

ΣΤΑ 300 EURO ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ?

PILAXENO
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ημαρτον βρε παιδια!

Μια βαση πουλαει ο ανθρωπος σε πολυ λογικη τιμη.

Αλιμονο αν αρχισουμε να ψαχνουμε τα παταρια για να δουμε τι μας ειναι αχρηστο, οπως επισης να μετραμε τα κερματα απο τα ρεστα μας απο το σουπερ-μαρκετ , για να κανουμε "προσφορα".

 

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!!!!!!!!!!!!!

Μήπως είναι καλύτερο ρε παιδιά να τα χαρίζουμε :?: :?: :?: ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γεια σου Γιώργο,

 

400€ είναι εντάξει.

 

Χρησιμοποιώ ένα Laptop με το PhD Guiding Software και ASCOM Interface για σύνδεση με το Autostar. Guide Scope είναι ένα ED80 με Meade DSI.

 

Παρακαλώ, στείλε μου ένα mail στο [deleted] για να κανονίσουμε τα υπόλοιπα.

 

Ανδρεας

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης