Jump to content

3η Πανελλήνια Εξόρμηση Ερασιτεχνών Αστρονόμων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 172
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλημέρα σε όσους έμειναν σπίτια τους και δεν ανέβηκαν στην ηλιόλουστη Ανάβρα με το χθεσινό καταπληκτικό ξάστερο ουρανό 6,5mag!!!! :D :D

 

Τελικά όλες οι προβλέψεις έπεσαν έξω και ο καιρός μας έκανε το χατίρι. Σήμερα έχουμε ξυπνήσει πίνουμε την καφεδιά μας και βλέπουμε με ηλιακό τηλεσκόπιο τις προεξοχές του ήλιου!!!

 

Να έρθετε όλοι παιδιά έχουμε καλό καιρό και θα συνεχιστεί έτσι!!!!! :mrgreen: :mrgreen:

Gazing at the universe through the ΄Eyes΄ of an astrophotographer...!!!

http://www.astrothemis.gr

 

Greek Astrophotography Discord Chat!

https://discord.gg/2DUPacrNfM

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

17:30 θα ειμαι κι εγω πανω! :mrgreen:

Ας ελπισουμε να εχει κι αποψε το ιδιο καλη βραδια οπως και η χθεσινη..

βασικα και καλλυτερη να ειναι δε νομιζω πως θα μας πειραξει!!!! :mrgreen: :mrgreen:

“Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is to not stop questioning.”

― Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εύχομαι τα καλύτερα για την συνάντηση!!! :mrgreen:

 

Και καθαρούς ουρανούς!!! :cheesy: :cheesy:

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γειά σε όλους.

Γύρισα πριν από λίγο από την Ανάβρα. Ήταν η πρώτη συνάντηση στην οποία συμμετείχα και μπορώ να πω ότι γύρισα....άλλος άνθρωπος. Ένα μέρος μου έχει μείνει εκεί επάνω.

Θα μου πείτε τώρα ότι αν ο καθένας γυρίζει και γράφει τις εντυπώσεις του και εκφράζει ευχαριστίες, πιθανόν να γεμίσει το θέμα με ανούσιες καταχωρήσεις. Αλλά πραγματικά δεν μπορώ να μην αναφερθώ στην άψογη οργάνωση (με τα σχεδιαγράμματα στο site και την τοποθέτηση πρόχειρων οδοδεικτών βρήκα την τοποθεσία με κλειστά μάτια), στην ακριβή τήρηση όλων των χρόνων του προγράμματος και στο περιεχόμενο της συνάντησης. Τα θέματα των workshops ήταν πολύ ενδιαφέροντα κυρίως για εμάς τους αρχάριους και παρουσιασμένα έτσι ώστε να είναι κατανοητά σε όλους. Φυσικά την ομιλία της κας Χατζηχρήστου μόνο επιφανειακά μπόρεσα να την παρακολουθήσω (και αν...!), είμαι όμως βέβαιος ότι οι μυημένοι αποκόμισαν χρήσιμες πληροφορίες. Για το υπέροχο δείπνο του Σαββάτου βέβαια ούτε λόγος!!! =D>

Και φυσικά πως να παραλείψει κανείς να αναφερθεί στην διάθεση όλων να θέσουν τις γνώσεις και τον εξοπλισμό τους στη διάθεση όλων ανεξαρτήτως.

Σας ευχαριστούμε, ρε παιδιά.

...,εάν αποτύχει, τουλάχιστον θα αποτύχει έχοντας τολμήσει να μεγαλουργήσει. Οπότε η θέση του ποτέ δεν θα είναι ανάμεσα στις κρύες και δειλές ψυχές, που δεν γνώρισαν ποτέ, ούτε τις νίκες ούτε τις ήττες. (Theodore Roosevelt)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Να πω και εγώ με την σειρά μου πως ήταν η πρώτη μου οργανωμένη εξόρμηση (εκτός των αστροπαρατηρήσεων του συλλόγου) που πραγματοποιώ και μπορώ να πω πως έμεινα με τις καλύτερες εντυπώσεις.Η διοργάνωση πολύ καλή και οι διοργανωτές γεμάτοι όρεξη να μας βοηθήσουν.Ευχαριστώ ιδιαιτέρως τον Μάνο και τον Γρηγόρη για τα workshops που μας παρουσίασαν και τον Ιάκωβο με τον οποίο περάσαμε ένα όμορφο βράδυ χθες κυνηγώντας τον Δία και ο οποίος δεν κουράστηκε στιγμή να απαντάει στις πάμπολλες απορίες μου.

Τέλος να ευχαριστήσω όλα τα άτομα που συμμετείχαν για την παρέα που μας προσέφεραν και να ευχηθώ να ανταμώσουμε σύντομα!!!!

 

Ανεβάζω μερικές φώτο από την 3η ΠΣΕΑ.

 

Φιλικά,

Σταμάτης από Ωρίωνα!!!!

P6260009.thumb.JPG.7ae8e6d4067461a511062a6b98da8873.JPG

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Hey!

 

It looks like everone had a great time-which is what counts.

Greatly appreciate the photos since I couldn't attend the event.

 

-Fred

www.instrumentsoflight.com - www.ras.org.uk

www.avastronomyclub.org - www.aavso.org (LEF)

www.imca.cc (#9181)

www.alpo-astronomy.org

Astrovox Member #4.

Doing astronomy since 1970

Sky & Tel subscriber since 1971

www.highdeserttelescopes.com

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θέλω να ευχαριστήσω κι εγώ όλους όσους δούλεψαν γι'αυτή τη συνάντηση, φάνηκε πως έγινε με πολύ μεράκι καθώς τα πάντα ήταν πολύ προσεγμένα. Το μέρος ήταν πολύ όμορφο και η παρέα εξαιρετική! Ο καιρός δεν ήταν και ο καλύτερος καθώς την 2η βραδιά δεν κάναμε παρατήρηση αλλά και μόνο η γνωριμία με τόσο κόσμο που ασχολείται με το υπέροχο αυτό χόμπυ άξιζε και με το παραπάνω. Το αυτοκίνητό μου ήρθε πίσω στην Κρήτη πιο καθαρό απ' ό,τι ξεκίνησε καθώς περάσαμε από ένα φυσικό πλυντήριο με πιεστικό πολύ καλής ποιότητας φτάνοντας πίσω κοντά στην Αθήνα οπότε είμαι ακόμη πιο χαρούμενος. :mrgreen:

 

Θέλω να ευχαριστήσω ειδικά τον Θέμη που μας περίμενε στις 6 το πρωί την Παρασκευή στο λιμάνι και μας μάζεψε. Τα λέμε στην επόμενη... =D>

 

 

ΥΓ: Φαίνεται πως δεν ήμουν καλός στην έκθεση ε;

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Και εγώ με την σειρά μου θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους εργάστηκαν για να πραγματοποιηθεί η Πανελλήνια συνάντηση, για να ευχαριστηθούμε οι συμμετέχοντες.

Όλα ήταν καλά οργανωμένα. Ο καιρός τελικά από τις 2 μέρες την Παρασκευή ήταν καταπληκτικός

με ένα πολύ απαλό αεράκι χωρίς υγρασία και με ένα ουρανό κοντά στα 6,7-6,9 mag αστέρια ιδανικός για παρατήρηση.

Μόνο το Σάββατο μας τα χάλασε αλλά μέχρι τις 3:30 που μετά άνοιξε και είδαμε.

Από παρατήρηση μόνο high lights στόχους, επίσης έκανα μια μέτρηση στο Μ57, 14,7mag αστέρι

αλλά και έναν 15,4mag με πιο πολύ ζόρι που όμως εμφανιζόταν με πλάγια όραση είδα από το 8" μου :mrgreen: :mrgreen:

 

Θέλω να ευχαριστήσω ειδικά τον Θέμη που μας περίμενε στις 6 το πρωί την Παρασκευή στο λιμάνι και μας μάζεψε.

 

Θα το ξεπληρώσετε παιδιά στην Κρήτη όταν έρθουμε!!!!! :mrgreen: :mrgreen:

 

Δεν έχω τι άλλο να πω θα μιλήσουν οι εικόνες σε λίγο από την συνάντηση.

 

Υ.Γ. Κακός δεν ήρθατε αν η δικαιολογία ήταν ο καιρός !!!!!! :twisted:

Δηλώνω από τώρα συμμετοχή για την επόμενη!!!!

Gazing at the universe through the ΄Eyes΄ of an astrophotographer...!!!

http://www.astrothemis.gr

 

Greek Astrophotography Discord Chat!

https://discord.gg/2DUPacrNfM

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Περάσαμε πολύ όμορφα!! Σε αυτό συνέβαλε η άριστη διοργάνωση, η καλή παρέα, οι ατέλειωτες φιλοσοφικές αστροσυζητήσεις (ο Τρεμούλης ήταν το πρώτο βιολί :-({|= ), το όμορφο μέρος και ο σκοτεινός ουρανός. Την Παρασκευή οι συνθήκες παρατήρησης ήταν πολύ καλές καθώς προς έκπληξη όλων μια ημέρα γεμάτη σύννεφα έδωσε τη θέση της σε μια κρυστάλλινη νύχτα. Η φωτορύπανση περιοριζόταν σε μικρό τμήμα του ουρανού και παρατηρήσαμε χωρίς πρόβλημα. Το Σάββατο ο καιρός δε μας έκανε τη χάρη οπότε οι κουβέντες είχαν την τιμητική τους.

 

Ευχαριστούμε θερμά τον Σ.Ε.Α. για τη φιλοξενία και ελπίζουμε στη συνέχεια αυτού του θεσμού!

«I have loved the stars too fondly to be fearful of the night». Sarah Williams, The Old Astronomer
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Η παρουσια μου για πρωτη φορα σε οργανωμενο αστροπαρτυ μπορω να πω πως με ανταμοιψε!!!!Γνωρισα απο κοντα πολλα ενεργα μελη του αστροβοξ οπως επισης και πολλους εξαιρετους ανθρωπους με τους οποιους ανταλλαξαμε αποψεις,εμαθα πολλα καινουρια για την παρατηρηση και φυσικα θαυμασα(την παρασκευη κυριως) τον ουρανο με ή χωρις τηλεσκοπιο!Με αλλα λογια ο συνδυασμος καλης παρεας και αστρονομιας ηταν εκπληκτικος!Ευχαριστω ολους οσους συνεβαλαν στη διοργανωση αυτη και θα τα πουμε στην επομενη!!!!

 

ΥΓ:καλα βρε Σταματη,σε μια φωτο με βαλες και μενα και κραταω ροζ μπαλα? :cheesy: :cheesy: :P :P

 

ΥΓ2:μια φετα παριζακι παρακαλω χαχαχα :lol:

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα ήθελα να ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου τον Σ.Ε.Α. για την άψογη οργάνωση καθώς και τον Οδοιπορικό Σύλλογο που μας παραχώρησε το καταφύγιο. Ήταν ένα πάρα πολύ όμορφο 3ήμερο. Επιτέλους γνωριστήκαμε και από κοντά. Ο καιρός δεν μας έκανε τη χάρη αλλά έδωσε την ευκαιρία για συζητήσεις και περαιτέρω γνωριμία μεταξύ μας (άλλωστε αυτός ήταν κύριος ο σκοπός).

 

Θέμη σε ευχαριστούμε που μας φιλοξένησες την Παρασκευή πρωί πρωί με την τσίμπλα στο μάτι... :cheesy: :cheesy: :cheesy:

 

Κοπέλια θα τα ξαναπούμε σύντομα...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τελικά είδα ότι περάσατε ωραία και είδα και τις φώτο και πραγματικά χάρηκα που είδα αρκετό κόσμο!!!!:mrgreen:

 

Συγχαρητήρια!!!Και ελπίζω να παραβρεθώ και εγώ στις επόμενες!!! :cheesy:

Και πάλι συγχαρητήρια!!! =D> =D> και οι φωτογραφίες πολύ καλές!!! =D>

Ο άνθρωπος προέρχεται από την αστερόσκονη των αστεριών και από την ανθρώπινη αστερόσκονη μπορεί να γεννηθούν νέα αστέρια....!!!!-(Μάνος Δανέζης)

:cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Γυρίζοντας στην τερατούπολη Αθήνα και στην καθημερινότητα :( , συνειδητοποίησα πόσο πολύ μου λείψανε όλα αυτά που ζήσαμε αυτές τις λίγες μέρες και οι άνθρωποι που γνώρισα και με τους οποίους μοιραστήκαμε την ίδια αγάπη για τον ουρανό και τους θησαυρούς του.

Περάσαμε τόσο καλά που ξεπέρασε κάθε προσδοκία! :D

 

Θέλω να πω ένα τεράστιο ευχαριστώ στον Σ.Ε.Α. και στον Οδοιπορικό Σύλλογο που μας φιλοξένησαν με τόση οργάνωση και μάλιστα όλα αυτά χωρίς να ζητήσουν τίποτα. Η ατμόσφαιρα ήταν πάντα ζεστή και η παρέα καταπληκτική!

 

Επίσης τι να πω για τα παιδιά που είμασταν εκεί μαζί, ήταν όλοι με την καλύτερη διάθεση να βοηθήσουν, μοιραστούν και ανταλλάξουν εξοπλισμό και απόψεις. Τι καλύτερο από μια καλή διάθεση!

 

Στέφανε σε ευχαριστώ προσωπικά για την καλύτερη ευθυγράμμιση που μου έκαναν ποτέ στο dob, την υπομονή και όλη τη βοήθεια και τις συμβουλές σου. Δεν βρίσκω λόγια, ειλικρινά..

Μάνο και Δημήτρη από Κρήτη, η παρέα σας και η ικανότητα στον εντοπισμό DSO ήταν αναντικατάστατη! :cheesy: Ανυπομονώ να σας δω και στην Κρήτη αστροκοπέλια! :mrgreen: :mrgreen:

Θέμη και Δημήτρη από Χαλκίδα χάρη στην εμπειρία και στην καλή σας διάθεση δοκίμασα και άλλο εξοπλισμό και έμαθα σημαντικά tips...οι προτάσεις και οι ιδέες σας φοβερές!

 

Επίσης, σε όλα τα άλλα παιδιά που βρέθηκαμε εκεί και μιλήσαμε, συζητήσαμε και κάναμε παρέα, εύχομαι να βρισκόμαστε πάντα με τέτοια διάθεση, μέσα σε τέτοια τοπία και φύση, και κάτω από απίστευτους ουρανούς όπως αυτόν που είδαμε. Καλή αντάμωση στην επόμενη, όπου και να είναι =D> =D> :cheesy: :cheesy:

 

Τάσος

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μα τόσοι φωτογράφοι ήταν εκεί, που είναι οι φωτογραφίες; :mrgreen:

 

Μπράβο σε όλους σας, οργανωτές και συμμετέχοντες!

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Α ρε παιδιά ζηλεύω απίστευτα!!!

(ας όψονται οι οικογενειακές υποχρεώσεις που με κράτησαν Αθήνα το ΣΚ)!!

Χαίρομαι πολύ να διαβάζω τέτοιες περιγραφές!

Στην επόμενη συνάντηση, θα είμαι εκεί όπως και δήποτε

(κ να είναι πάλι κάπου κοντά όπως αυτή, ντάξει Ιάκωβε??? :cheesy: )

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

και εγω θελω να ευχαριστησω απο την μερια μου τους διοργανωτες και ολα τα παιδια που ηταν εκει!για το απιστευτο 2ημερο που μας χαρισαν!!!θεμη πες αλευρι η πυγολαμπιδα σε γυρευει!!!θαναση κοιμηθηκες καλα?!!!j(':mrgreen:')

 

ποιο κατω παραθετω φωτο!!! απο την διοργανωσει!!!

 

P1018449.thumb.jpg.f674fa46f80b649758f8d51455926865.jpg

απο αριστερα προς δεξια

μπαμπης(casperino),ανδρεας(mr.ASTROVOX)

αγγελα,θεμης(themis_kart),χρηστος(αδερφος θεμη) και πισω απο την καμερα nio22(νικος)

P1018473.thumb.jpg.b2877695ba32b11b5e944b6735392c32.jpg

P1018482.thumb.jpg.5a3c530a2400fa6c25d533b8ef7d838e.jpg

meade sn6 f/5_BRESSER

mount:skywatcher eq6

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Συγχαρητήρια στον ΣΕΑ που ανέλαβε και διοργάνωσε με επιτυχία την 3η Πανελλήνια Συνάντηση Ερασιτεχνών Αστρονόμων και βέβαια στον Οδοιπορικό Σύλλογο Πειραιώς για την άψογη φιλοξενία. Παιδιά σας ευχαριστούμε όλους.

Περάσαμε όλοι μας κατά γενική ομολογία πολύ καλά. Ήταν εμφανής τόσο η πολλή δουλειά και η καλή προεργασία που είχε γίνει, όσο και η διάθεση των διοργανωτών να διευθετούνται in situ όλες οι λεπτομέρειες, ώστε να μείνουν όλοι οι συμμετέχοντες ευχαριστημένοι και μη λείψει τίποτα. Ιδιαίτερη μνεία πρέπει να γίνει στην επιτυχή παρουσίαση των παρατηρησιακών workshop από μέλη του ΣΕΑ και στην εξαιρετική ομιλία της κ. Χατζηχρήστου.

Χάρηκα που συνάντησα παλιούς και γνώρισα νέους φίλους.

Όταν συναντώνται ερασιτέχνες αστρονόμοι, είτε ως σύλλογοι είτε ως άτομα, και μάλιστα υπό συνθήκες αστροπαρατήρησης, σύμφωνα με το πνεύμα των ΠΣΕΑ, προκύπτουν γόνιμες συζητήσεις και συνεργασίες, προς κοινό όφελος. Αρκεί να στηριχθεί έμπρακτα ο θεσμός αυτός απο όλους μας. Στην επόμενη συνάντηση, του 2010, αξίζει να υπάρξει ακόμα μεγαλύτερη συμμετοχή, ΟΠΟΥ και αν διοργανωθεί.

 

ΥΓ: Περιμένουμε και άλλες φωτογραφίες!

 

Clear Skies,

Βαγγέλης Τσάμης

https://ui.adsabs.harvard.edu/search/q=%20author%3A%22tsamis%2C%20v.%22&sort=date%20desc%2C%20bibcode%20desc

"Αστέρας εισαθρείς, αστήρ εμός. Είθε γενοίμην ουρανός, ως πολλοίς όμμασιν εις σε βλέπω."

Πλάτων

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πολλά συγχαρητήρια και από εμένα για την διοργάνωση αυτή. =D> Λόγω ανελλειμένων υποχρεώσεων και απόστασης δεν μπορούσα να παρεβρεθώ φέτος.Ελπίζω, αν και θέλω, του χρόνου να παρεβρεθώ και εγώ.

 

Χαίρομαι που περάσατε όλοι τόσο καλά. :D

 

Αγαπητέ nio22 ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες. :D

Το σύμπαν δεν είναι μια μηχανή.Είναι μια ατέρμονη μετουσίωση του ορατού σε αόρατο,του κενού σε πλήρες, του αδύνατου σε δυνατό και τανάπαλιν.

 

Μάνος Δανέζης, Στράτος Θεοδοσίου

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μερικές και από μένα παιδιά!!!

 

IMG_9839.thumb.jpg.77a48857d474e55715c0f8d740add0c8.jpg

Αυτό το θηρίο ήταν έτοιμο να εισβάλει σε μια ανοιχτή σκηνή όπου την τελευταία στιγμή προλάβαμε να το διώξουμε και όχι να το σκοτώσουμε. Έτσι για κάνα 30λεπτο το βγάζαμε φωτογραφίες λες και ήταν η Σκλερανίκοβα μιλάμε. Πραγματικά δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο

 

IMG_9850.thumb.jpg.5c50ef10cbf3c614bebae1d63ffbbf0b.jpg

Οι 2 Θανάσιδες!!! Ένας από Αθήνα και ένας από Κέρκυρα

 

IMG_9587.thumb.jpg.c14abf32e6f22957c1e174279c9c5bd7.jpg

O Βαγγέλης επί το έργο!!!

 

1725247845_IMG_9574-Copy.thumb.jpg.571237ab6aa78049f3d5ef68f1752386.jpg

Δημήτρης Μανούσος από Κρήτη και Θέμης Καρτέρης collimation workshop

 

IMG_9570.thumb.jpg.a7600874ad89df9e8a2c075ae13f3c0e.jpg

Μάνος από Κρήτη - planetman

 

IMG_9596.thumb.jpg.27d5d01cd7e3eb61e3de2d8ae0a373b0.jpg

Με το λογότυπο του αστρονομικού έτους στολισμένο το καταφύγιο

IMG_9695.thumb.jpg.3bb34fce7c166df1fab35f7ac5e7368c.jpg

1510895530_IMG_9592-Copy.thumb.jpg.d594e4e614d4762ca6076b3051c61aa8.jpg

IMG_9586.thumb.jpg.a99e2f40f90327fe80508a7ac3569b08.jpg

IMG_9585.thumb.jpg.1e04b9085b942bddeecc655922f5601b.jpg

IMG_9582.thumb.jpg.38a013e8f9031e156a1c3755bc6dc1ca.jpg

1277368513_IMG_9580-Copy.thumb.jpg.3dc594c21f2b8cfa6d268a0fa9cba58a.jpg

IMG_9572.thumb.jpg.40d2539b2e76e72f56cca44d92f34a40.jpg

Gazing at the universe through the ΄Eyes΄ of an astrophotographer...!!!

http://www.astrothemis.gr

 

Greek Astrophotography Discord Chat!

https://discord.gg/2DUPacrNfM

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλά την αράχνη δεν της είχα δει :shock: . Εδώ πρέπει να αναφέρω και ένα επιπλέον guest που ήταν μια χελώνα την οποία συναντήσαμε στο δρόμο και τη βοηθήσαμε να ανέβει στο βουνό μιας και μέχρι να ανέβαινε θα είχε τελειώσει η εκδήλωση. :cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης