Jump to content

Κιαλια Bresser 10x50 ξανα στο Lidl!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πεμπτη 15 Απριλιου ερχονται ξανα τα κιαλια Bresser 10x50 στο Lidl με μονο 20 ευρουλακια! Βουρ στο ψητο!

 

:D :D :D :D

 

(πανω που πηγα και πηρα τα bresser hunter 10x50 στην διπλασια τιμη ο βλακας :? ](*,) )

Περικλης

 

ΔS>0: A change we can believe in.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 105
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Που το είδες;

Δεν βγάζει ακόμη τις προσφορές της Πέμπτης 15/4 στην ιστοσελίδα.

Θα είναι Bresser ή Rocktrail;

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλημερα!!!

Εχουν διαφορα τα bresser με τα rocktrail????????????????

Αυτα ειχα παρει την προηγουμενη φορα.... να παρω και τα bresser?????

Μηπως πεφτω θυμα του καταναλωτισμου???????????????????????????????????????????????????????

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Από ότι έχω καταλάβει είναι ακριβώς τα ίδια κιάλια, από το ίδιο εργοστάσιο στα βάθη της Κίνας. Έχουν κυκλοφορήσει σαν Meade, Bresser και Rocktrail. Το ίδιο συμβαίνει και με το Bresser 70 του Lidl, υπάρχει και σαν Meade.

Περισσότερη σημασία έχει το δείγμα που θα πάρεις να είναι καλοφτιαγμένο και οι φακοί ευθυγραμμισμένοι μεταξύ τους και χωρίς σημάδια, γιατί ο ποιοτικός έλεγχος αμφισβητείται. Βέβαια μπορείς να το αλλάξεις αν θέλεις.

Είναι τόσο φθηνά (ανάλογα κιάλια κάνουν τριπλάσια τιμή στα καταστήματα) που λέω να πάρω άλλο ένα για το εξοχικό και άλλο 1 για το αυτοκίνητο. Τώρα αν αυτό είναι ή δεν είναι καταναλωτισμός: είναι, αλλά άλλος ο καταναλωτισμός των 20 ευρώ, άλλος των 200, άλλος των 2000 και πάει λέγοντας.

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τα κιαλια θα ειναι bresser με Bak4 porro prism με πληρως επιστρωμενα οπτικα. Πραγματι δεν το εχει στο site, εγω το ειδα στο φυλλαδιο τους που πηρα χτες οταν πηγα για ψωνια.

Περικλης

 

ΔS>0: A change we can believe in.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Την Τετάρτη το βράδυ θα κατασκηνώσουμε έξω από τα Lidl να προλάβουμε... \:D/

 

Η ποιότητα των οπτικών όμως είναι καλή; Βλέπω στο Πλανητάριο τιμές από 60 - 1.800 ευρώ για κυάλια

10 x 50. :-s

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

λοιπον

εγω τα πηρα σημερα τα κιαλια

 

ενα τελευταιο μοντελο βρηκα και το πηρα, χωρις πολλες πολλες δοκιμες.

 

τωρα που τα ξαναδωκιμασα ειδα οτι παραμορφονουν το πεδιο παααααααααααρα μα παααααααρα

πολυ.το καμπυλωνουν στην μεση.

δηλαδη αμα κοιτας μια μεγαλη πολυκατοικια ειναι σαν τα διαμερησματα που ειναι στο κεντρο του πεδιου να ειναι πιο "μακρια" πιο μεσα πως να το πω αποτι τα υπολοιπα που ειναι προς τις ακρες του πεδιου, αλλα σε μεγαλο βαθμο.

 

και κατι ακομα , οταν τα χρησημοποιο μετα σαν να ζαλιζομαι λιγο , σαν να εχω λιγο πονοκεφαλο κτλ.

 

τι γινεται ρε παιδια?μηπως να τα παω πισω????

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Προφανώς πήρες αυτά που όλοι δοκίμασαν και δεν πήραν επειδή είχαν πρόβλημα. Γι' αυτό έμειναν στο ράφι τόσον καιρό. Ίσως έχει μετακινηθεί ο ένας φακός από κάποιο χτύπημα (έχεις δει πως ξαναπετάνε στο καλάθι οι αγοραστές αυτά που δοκιμάζουν;). Δοκίμασε έναν έναν τους σωλήνες να δεις ποιος έχει το πρόβλημα, εστίασε και σε μια γωνία ενός κτιρίου να δεις αν η οριζόντια και η κάθετη ακμή του είναι στο ίδιο σημείο σε κάθε οπτικό πεδίο, κλείνοντας πρώτα το ένα μάτι και μετά το άλλο, με τα κιάλια σταθερά, σε έναν τρίποδα. Η ζάλη προέρχεται από την προσπάθεια του εγκεφάλου να ταιριάξει τις εικόνες, δίνοντας τάση στους οφθαλμοκινητικούς μυς σε μη συζυγείς κινήσεις. Αλληθωρίζεις με λίγα λόγια, ασύνειδα και αντίθετα με την ασυζυγία των φακών, ώστε αυτή να εξουδετερωθεί. Αυτό είναι εργώδες και κοπιώδες.

Μπορείς να τα πας πίσω και να πάρεις από τα καινούρια σε 1 εβδομάδα, ή να κάνεις μόνος σου ευθυγράμμιση: http://www.cloudynights.com/item.php?item_id=416

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

λοιπον

εγω τα πηρα σημερα τα κιαλια

 

ενα τελευταιο μοντελο βρηκα και το πηρα, χωρις πολλες πολλες δοκιμες.

 

τωρα που τα ξαναδωκιμασα ειδα οτι παραμορφονουν το πεδιο παααααααααααρα μα παααααααρα

πολυ.το καμπυλωνουν στην μεση. ...

Μα καλά, τα κιάλια της Bresser βγαίνουν την Πέμπτη 15/4. Εσύ, τι κιάλια πήρες?

 

Τουλάχιστον κάνε το παρακάτω test, αν και, εφόσον σε ζαλίζουν, θα πρέπει να τα επιστρέψεις για να πάρεις τα χρήματά σου πίσω:

http://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php?p=27250&highlight=#27250

 

Η τροποποίηση / διόρθωση της ευθυγράμμισης στα κιάλια είναι μια ευαίσθητη υπόθεση…

 

Φιλικά

 

PapGep

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Είδα το φυλλάδιο. Είναι τα ίδια ακριβώς κιάλια, μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια. Ίδια και η θήκη. Διαφέρουν μόνο τα λογότυπα, που στην περίπτωση της Bresser είναι Grande Baroque.

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επακριβως, δεσποινις Τσαπράζη! :D

 

Μπορει να χασω Φυσικη ΙΙ την πεμπτη το πρωι , αλλα αυτη την φορα θα τα παρω δεν μου ξεφευγουν!

Περικλης

 

ΔS>0: A change we can believe in.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν ξέρω αν θα έχανα Φυσική για τα κυάλια, αλλά όπως και να'χει είναι μια πολύ καλή ευκαιρία. :D

 

Λέτε να βγαίνουν από σήμερα αφού ο mcstar τα πήρε τόσο νωρίς; :-k

Πλάκα θα έχει να έχουν κυκλοφορήσει από σήμερα και να εξαντληθούν (τι πλάκα δηλαδή, για κλάματα θα είναι ](*,)). Μόλις βρω χρόνο πάντως, θα ρίξω μια ματιά μήπως έχουν βγει πιο νωρίς και θα σας ειδοποιήσω. Και όποιος περάσει από τα lidl, καλό είναι να μας πει αν έχει δει τίποτα. [-o<

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Υπο κανονικες συνθηκες ουτε εγω θα εχανα φυσικη, αλλα την τελευταια φορα την επαθα πηγα το ιδιο απογευμα και ηταν αφαντα.

Mcstar μπας και εχεις καμια χρονομηχανη και μας το κρυβεις?

Περικλης

 

ΔS>0: A change we can believe in.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Επίσης καλή ευκαιρία είναι και η πυξίδα που θα έχει προσφορά

http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20100415.p.puksida

10_45527_b.jpg

ΑΛΗΘΙΝΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ!!!!!!!](*,)

«Δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία. Και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ...» Άλμπερτ Αϊνστάιν. :-$

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

...

Λέτε να βγαίνουν από σήμερα αφού ο mcstar τα πήρε τόσο νωρίς; :-k

Πλάκα θα έχει να έχουν κυκλοφορήσει από σήμερα και να εξαντληθούν (τι πλάκα δηλαδή, για κλάματα θα είναι ](*,)). Μόλις βρω χρόνο πάντως, θα ρίξω μια ματιά μήπως έχουν βγει πιο νωρίς και θα σας ειδοποιήσω. Και όποιος περάσει από τα lidl, καλό είναι να μας πει αν έχει δει τίποτα. [-o<

Δεν υπάρχει περίπτωση να τα βγάλουν νωρίτερα, ούτε να τα αγοράσεις καν το προηγούμενο βράδυ – συνήθως τα τοποθετούν στα καλάθια αργά πριν κλείσουν, αλλά δεν μπορείς να τα περάσεις από το ταμείο, αν δεν έρθει η μέρα που πωλούνται, οπότε μην κάνεις τον κόπο. Τα άλλα κιάλια που αναφέρονται τα παιδιά αφορούν άλλη παρτίδα, με προγενέστερη ημερομηνία έναρξης πωλήσεων και με άλλο λογότυπο μάρκας.

 

Φιλικά

 

PapGeo

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πήγα σήμερα και στα 3 lidl της περιοχής, δεν τα είχε κανένα. Στα δύο μου είπαν από Δευτέρα και στο άλλο την Πέμπτη. Αλλά αφού δεν έρχονται νωρίτερα, άδικος κόπος να τα ψάχνουμε. #-o

Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving.

Albert Einstein

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τα κυάλια είναι στην προσφορά της Πέμπτης 15/04 . . .Τα Lidl ανοίγουν στις 8 το πρωί.

Οπότε όποιος ενδιαφέρεται καλό θα ήταν να βρίσκεται εκεί σχετικά νωρίς ωστέ να τα προλάβει. . .

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εμενα η δουλεια μου ειναι ακριβως διπλα απο lidl :D :D .Με το που φτασω, πριν μπω στην δουλεια θα μπω στο lidl :wink: .

-Γιώργος-

Κατάστημα αστρονομικού εξοπλισμού http://skyandweather.gr/

Νίκαια http://nikaia-davis.meteoclub.gr/ , Αιγάλεω http://aigaleo-davis.meteoclub.gr/ , Μενίδι http://menidi-davis.meteoclub.gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης