Jump to content

Εξόρμηση Κιθαιρώνα !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Χωρις να ειμαι ειδικος επι των καιρικων συνθηκων οι προβλεψεις λενε οτι η Αφρικανικη σκονη θα μας κανει παρεουλα μεχρι την Κυριακη :?

Οποτε...μαλλον ελαφρως δυσκολο κατα την ταπεινη μου γνωμη...

Στη νεα ταξη πραγματων,τα πραγματα ειμαστε εμεις...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτές τις 2 μέρες τις περίμενα πώς και πώς - αλλά όπως είπε κ ο giorgos83, λένε ότι η σκόνη θα αρχίσει να διαλύεται την Κυριακή. Είδωμεν.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν μας βλέπω καλά αν και η μέρα είναι καταπληκτική! Εγω θα πάρω την απόφαση στις 6 το απόγευμα! Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί την περιμένω αυτή την μέρα πολύ καιρό! Θέλω να πάω deep! :)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δυστυχώς με τα μέχρι τώρα στοιχεία κάηκε και η σημερινή μέρα! Οι εικόνες από τον δορυφόρο είναι απογοητευτικές! http://www.sat24.com/Region.aspx?country=eu&sat=ir&type=loop . Το Σάββατο φαίνεται αρκετά αμφίβολο αλλά η Κυριακή πολύ καλή! Ξέρω πως την Δευτέρα πολλοί δουλεύουνε άλλοι έχουν σχολές αλλά πιστεύω πως πρέπει να την εκμεταλλευτούμε! Τι λέτε?? Μετά το φεγγαράκι θα ανέβει πάλι ψηλά και θα μας χαλάσει την δουλειά! Εγώ δηλώνω μέσα από τώρα αν υπάρξουν και άλλες συμμετοχές!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κι εμείς περιμέναμε αυτό το διήμερο παραπάνω από μήνα αλλά τί να κάνεις; Το χόμπυ μας είναι πολύ δύσκολο τελικά. :( :( :( :( :( :( :(
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Αν κανονίσετε κάποια συνάντηση για παρατήρηση αυτό η το επόμενο ΣΚ και θέλετε, ενημερώστε μέσα από εδώ μήπως και έρθω και εγώ για πρώτη φορά. Καιρός είναι που σκονίζω το τηλεσκόπιο, ώρα να δούμε τίποτα :-)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε μου και εγώ έχω σκάσει να πάω αλλα έχει πανσέληνο απόψε και σύννεφα... Γενικά τόσα διήμερα εδω και ενάμιση μήνα δεν έχω βρεί σωστό!ολο συννεφιές και χάλια ατμόσφαιρα!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Να ρωτήσω βρε παιδιά, επειδή πήρα ένα καινούργιο GPS, αν του δώσω για Βίλλια Αττικής με πάει (αφετηρία το Περιστέρι στο μετρό Αγ. Αντώνιος) από Εθνική, έξοδο στην Αττική οδό κλπ. κλπ. και αυτό είναι λέει πιο γρήγορη διαδρομή.

 

Είναι καλύτερα έτσι ή από την παλιά Εθνική από την Ελευσίνα όπως λέει και ο κύριος Δημήτρης στη σελίδα 12; :-k

«Μπορεί και μακριά πολύ, μέσα στων ουρανών τα αποκαΐδια...την Ανδρομέδα, την Άρκτο ή την Παρθένο...Άραγες να είναι η μοναξιά σε όλους τους κόσμους η ίδια;» Οδυσσέας Ελύτης
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Να ρωτήσω βρε παιδιά, επειδή πήρα ένα καινούργιο GPS, αν του δώσω για Βίλλια Αττικής με πάει (αφετηρία το Περιστέρι στο μετρό Αγ. Αντώνιος) από Εθνική, έξοδο στην Αττική οδό κλπ. κλπ. και αυτό είναι λέει πιο γρήγορη διαδρομή.

 

Είναι καλύτερα έτσι ή από την παλιά Εθνική από την Ελευσίνα όπως λέει και ο κύριος Δημήτρης στη σελίδα 12; :-k

΄

 

Άσε τι λέει αυτό. Βγαίνεις στην Εθνική και στρίβεις στην Μάντρα (παλαιά εθνική). Ο δρόμος σε πάει Βίλλια.

Το καλοκαιράκι στρίβεις Μέγαρα, πας Αλεποχώρι, δεξιά στην Ψάθα, κάνεις μπάνιο μέχρι να πέσει ο ήλιος, λούζεσαι με αντικουνουπικό, ανεβαίνεις τον δρόμο για Πόρτο Γερμενό- Βίλλια, βλέπεις το ηλιοβασίλεμα (απαραιτήτως) από ψηλά στον δρόμο και μετά πας στο σημείο παρατήρησης.

Η Αττική οδός θα σε βγάλει στη Εθνική λίγο πριν τα διόδια, οπότε σου μένει μόνο η δεύτερη επιλογή. Μπορεί βέβαια να υπάρχει και άλλη έξοδος πριν, δεν ξέρω.

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Τάσο, εξαρτάται από το που μένεις (πρόσβαση στην Αττική ή στην Καβάλας) και τι ώρα φεύγεις (πόση κίνηση έχει το "ποτάμι").
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ Αττική Οδό έξοδο Μάνδρα όλο ευθεία παλαιά εθνική κάποια στιγμή αριστερά προς Βίλλια και είσαι ok! Τώρα αν μένεις προς δυτικά πιστεύω Αθηνών-Κορίνθου είναι καλύτερα!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θεμιιιιιιι.......η Χαλκιδα μας παιρνει τους..."πελατες" :cheesy:

"Πυρετος το Σαββατοβραδο" :?: χε,χε,χε.

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παντος εγω που ξεκιναω κατευθειαν απο πειραια πηγαινω μανδρα, και μεχρι να φτασω ειναι κολαση, περναω ολα τα εργοστασια , καπνους καυσαερια κτλ κτλ, απο μαδρα ομως μεχρι κιθαιρωνα η κολαση μετατρεπεται σε μια ευχαριστηση λογο των καταπράσινων περιοχών που υπαρχουν μεχρι να φτασω.
82758172.gif
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κοίτα να δεις, βρε παιδί μου. Μετά από τόσο καιρό με άστατο καιρό αυτό το Σαββατοκύριακο υπάρχει Πάρνωνας, υπάρχει Δίρφυ, προφανώς θα υπάρξει Κιθαιρώνας κι εγώ έχω δουλειά:: ](*,) ](*,) :evil:

Πάντως οι προβλέψεις καιρού φαίνονται καλές για την ώρα. Ελπίζω να περάσετε καλά όσοι πάτε.

...,εάν αποτύχει, τουλάχιστον θα αποτύχει έχοντας τολμήσει να μεγαλουργήσει. Οπότε η θέση του ποτέ δεν θα είναι ανάμεσα στις κρύες και δειλές ψυχές, που δεν γνώρισαν ποτέ, ούτε τις νίκες ούτε τις ήττες. (Theodore Roosevelt)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λοιπόν!!! Έφτασε η μεγάλη ώρα! Ποιοι είναι για Παρασκευή και ποιοι είναι για Σάββατο? Επίσης ποιοι είναι και για τις 2 μέρες??
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Σάββατο 12/6 βράδυ... παίζει από εμένα και αν το κανονίσετε μάλλον θα έρθω!

 

Για πρώτη φορά αν έρθω βέβαια...θα με δεχτείτε ώς επισκέπτη! 8)

Με εκτίμηση

Άρης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μία παρατήρηση μόνο...

 

Καλό θα ήταν να αλλαχτεί το θέμα σε " Εξόρμηση στον Κιθαιρώνα " σκέτο, χωρίς ημερομηνίες γιατί με το προϋπάρχον θα μπερδεύονται σίγουρα πολλά μελή.

Με εκτίμηση

Άρης

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Μία παρατήρηση μόνο...

 

Καλό θα ήταν να αλλαχτεί το θέμα σε " Εξόρμηση στον Κιθαιρώνα " σκέτο, χωρίς ημερομηνίες γιατί με το προϋπάρχον θα μπερδεύονται σίγουρα πολλά μελή.

 

Αντε Θεμι για σενα ειναι το σινιαλο, αλαξε την ημερομηνια

Εγω ειμαι μεσα για το Σαββατο 12-6-10 ολε :!:

Δημήτρης Γκιώνης.

Τα δυο μάτια είναι καλύτερα από ένα. :shock:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης