Jump to content

Εξόρμηση Κιθαιρώνα !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς ούτε εγώ θα μπορώ, και πολύ φοβάμαι ότι θα τα πούμε κατευθείαν Γρεβενά...

Νίκος Κουρούνης

 

Celestron C8 XLT

Helios Apollo 15X70

Vixen Ultima 7X50

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Κιτρινη καρτα στις κοπελες ... Καλα να περασετε κοριτσια , αντε την επομενη φορα να μπορεσετε να ερθετε . Κυριακο μας βλεπω να μας τρωνε οι λυκοι και θα ειμαστε 3 και ο κουκος και ο τριτος θα ειναι κανενας λυκος :cheesy:
Γεια χαρα και ευχαριστω για τα ψαρια!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ σχεδιάζω να κάνω παρατήρηση από το Αλεποχώρι (θα φιλοξενούμε κάτι παιδιά) λίγο πιο πέρα. Θα είμαι νοερά μαζί σας.

Να είστε κοντά στον γάϊδαρο, οι λύκοι προτιμούν το κρέας του από το ανθρώπινο. Εκτός αν τους κλωτσήσει καταπάνω σας και δεν έχουν άλλες επιλογές.

 

jpg.thumb.jpeg.46bbb21fecdd1bac953cd56f1e92b118.jpeg

Ο... Σισέ!

Φωτογραφία Χρήστου Κωτσιόπουλου

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημήτρη,

Νοερο-συνωστισμό προβλέπω :-note

Αρχίζω να φοβάμαι....., ο ένας "όχι", ο άλλος "δεν" ο τρίτος "την άλλη φορά", τώρα μας γράφουν

κάτι για "λύκους και γαιδάρους".........

Κάτι ξέρουν και δε μας το λένε, εγώ λέω να πάω το πρωί και να φύγω πριν βραδυάσει ........... :!: :!: :!:

Το πολύ πολύ, αντί για DSO, θα το ρίξω στην ΜΚΑ φωτογράφηση.

Σημ: MKA = Mount Kitheron Animals :cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα έρθουμε εμείς οι νέοι εκεί επάνω και θα σας κρατάμε απασχολημένους με απορίες :-)

 

χαχαχα , δεν είναι τίποτα.... με ολα αυτά που έχω να ρωτήσω θα με βαρεθούν στην πρώτη ώρα

\:D/

 

Ελπίζω οι "πρεσβύτεροι" να έχετε υπομονή :lol:

Ποτέ δεν ήξερα τι να βάλω για υπογραφή.... Μια ζωή έσπαγα το κεφάλι μου να βρω κάτι που με εκφράζει αλλά μάταια.... :P
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά, δεν γνωρίζω τι θα κάνετε τελικά, αλλά εδώ έχει πάλι ενοχλητικό αγέρι. Ελπίζω να μην μας τα χαλάσει και πάλι και να κοπάσει το βραδάκι.

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ νόμιζα οτι είχα ρεπό σήμερα και τελικά δουλεύω βράδυ :(

Ελπίζω το άλλο Σάββατο με το καλό να μπορέσω επιτέλους να έρθω :?

Ποτέ δεν ήξερα τι να βάλω για υπογραφή.... Μια ζωή έσπαγα το κεφάλι μου να βρω κάτι που με εκφράζει αλλά μάταια.... :P
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εχθές πήγα στον Κιθαιρώνα για πρώτη φορά και συνάντησα λίγους αλλά εκλεκτούς, όπως αποδείχθηκε συν-φορουμιτες.

Η εμπειρία εξαιρετική, όπως και παρέα.

 

Ευχαριστώ τον Δημήτρη με την Canon, τον Μάνο με το ¨θηρίο¨ του, τον Κυριάκο με το πανέμορφο διοπτρικό του και τον Δημήτρη που χάρη στο εξαιρετικό go to κάναμε ένα μίνι Μ marathon.

 

την επόμενη φορά θα φέρω και το δικό μου.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το Σαββατοκύριακο έρχεται, η πανσέληνος έφυγε :-)

Βλέπω ότι το Σάββατο η Σελήνη ανατέλλει αργά, στις 0.41 της επομένης.

 

Επειδή λοιπόν όπως αντιλαμβάνεστε μου άρεσε την προηγούμενη φορά, θα πάει κανείς Κιθαιρώνα για να ανέβω και εγώ ;

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Γιώργο,

 

τουλάχιστον εγώ δεν θα μπορέσω να ανέβω το Σαββατοκύριακο στο Κιθαιρώνα, τόσο επειδή δεν είναι και οι καλύτερες νύκτες από πλευράς Σελήνης, όσο και επειδή ακολουθούν τα Γρεβενά.

Δε ξέρω άν θα ανέβεις στα Γρεβενά ( θα χαρώ πολύ να σε δώ εκεί ), πάντως εδώ είμαστε, εδώ είναι και ο Κιθαιρώνας, και πιστεύω ότι πολύ σύντομα θα ξαναμαζευτούμε αρκετά άτομα επάνω. :cheesy:

 

Κυριάκος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Φίλε Γιώργο,

 

τουλάχιστον εγώ δεν θα μπορέσω να ανέβω το Σαββατοκύριακο στο Κιθαιρώνα, τόσο επειδή δεν είναι και οι καλύτερες νύκτες από πλευράς Σελήνης, όσο και επειδή ακολουθούν τα Γρεβενά.

Δε ξέρω άν θα ανέβεις στα Γρεβενά ( θα χαρώ πολύ να σε δώ εκεί ), πάντως εδώ είμαστε, εδώ είναι και ο Κιθαιρώνας, και πιστεύω ότι πολύ σύντομα θα ξαναμαζευτούμε αρκετά άτομα επάνω. :cheesy:

 

Κυριάκος

 

Αγαπητέ Κυριάκο,

 

χαίρομαι που θα βρεθείς στα Γρεβενά, κάτι που σκεφτόμουν να κάνω και εγώ, αλλά τελικά λόγο επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν θα καταφέρω. Εύχομαι να το ευχαριστηθείτε όλοι όσοι θα βρεθείτε εκεί.

 

Όπως γράφεις θα τα πούμε σύντομα.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Θα βρεθεί κανένας Κιθαιρώνα σήμερα ;

Δυστυχώς Πανελλήνια δεν έχει για μένα :cry: :cry: :cry:

MASTERED by desire impulsive By a mighty inward urging

I am ready now for singing Ready to begin the chanting

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Λέγαμε με το Δημήτρη (50mm) για τη Παρασκευή 5 Αυγούστου (λίγο δύσκολο για Σάββατο).

Φυσικά μόνο άν αποφασίσουν να έρθουν και 2-3 τουλάχιστον ακόμη.

Ας βλέπουμε συμμετοχές..... :roll:

 

Κυριάκος

:cheesy:

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παρασκευή είναι το πανουίρ της Μεταμορφώσεως του Σωτήρος στα Βίλλια. Αφενός θα θέλει η οικογένεια να πάμε εκεί, αφετέρου θα έχει εκατοντάδες περαστικά αυτοκίνητα, φωτορύπανση και τσίκνα. Γιατί όχι Σάββατο;

Οὖτιν με κικλήσκουσι

 

My Optics

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλημερα Κωστα , μιλωντας για μενα και μονο εχω να ταξιδεψω για Λακωνια 5 ωρες δρομο την Κυριακη και δεν θα αντεξω αν ξενυχτησω .
Γεια χαρα και ευχαριστω για τα ψαρια!
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ως αδειούχος που βρίσκεται ακόμη στην Αθήνα, μπορώ να ανέβω την Παρασκευή. Άντε να το κανονίζουμε γιατί το προηγούμενο Σάββατο δεν είχα τελικά την ευκαιρία για να βρεθώ σε κάποιο σημείο παρατήρησης.
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ θα ανέβω και Παρασκευή και Σάββατο .

Θα σας δω εκεί .

:D :D :D

MASTERED by desire impulsive By a mighty inward urging

I am ready now for singing Ready to begin the chanting

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης