Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 354
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

μαλλον θα παρω τα κομματια επιλεχτικα

πχ βαση eq3 advance φιλτρα, προσοφθαλμια,kαι βλεπω

καλη φαση!

meade sn6 f/5_BRESSER

mount:skywatcher eq6

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Αυτό που δεν έχω καταλάβει από την ιστοσελίδα τους είναι από πόσα μέρη αποτελείται το τηλεσκόπιο και πόσο τελικά κοστίζει συνολικά;

 

Διότι αν η τιμή του είναι μεγαλύτερη από το να αγοράσεις το συγκεκριμένο όργανο με δόσεις δε συμφέρει, μιας και στην αγορά με δόσεις πρώτα παίρνεις το τηλεσκόπιο και μετά πληρώνεις, ενώ εδώ πληρώνεις και στο τέλος αποκτάς το ολοκληρωμένο σύστημα.

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πείρα τηλέφωνο το μεσημέρι, όταν είδα τη διαφήμιση στην τηλεώραση, στο site τους δεν είχε βγει ακόμα. 50 τεύχη, το πρώτο 3€ κ τα υπόλοιπα... 9€!!!! Τώρα που είναι ο σωλήνας, που το τρίποδο, που ο εστιαστής... Αυτά τα έχει ως προερετικά, ελπίζω να είανι στην τιμή γιατί αλλιώς... 444€ το σύνολο δηλαδή από τα τεύχη!!! :shock: :-s :-# :-# ](*,)
Την ώρα που εμείς κοιτάμε τα :cheesy: , τα βλέπουν και κάποιοι άλλοι, ίσως όχι από τον δικό μας κόσμο... :cheesy: :cheesy: :cheesy:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

το καλύτερο είναι να ενημερωνόμαστε για τα κομμάτια του κάθε τέυχους και αν χρειαζόμαστε κα΄τι σε ανταλλακτικό ....να το χτυπάμε!!!!!!!!!!! :wink:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Καλά είναι όποιος θέλει τηλεσκόπιο να το πάρει από τα υπεύθυνα μαγαζιά με εξοπλισμό τηλεσκοπίων. Το να το συναρμολογήσεις δεν νομίζω να είναι καλή ιδέα. Εκτός αν κάποιος θέλεις να πάρει όπως είπε ο Τηλέμαχος μόνο κάποιο εξάρτημα ανταλλακτικό.

Ταρσούδης Γιώργος

Αλεξ/πολη

George Tarsoudis

Υπό κατασκευή / προσωρινό

http://lunarcaptures.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παντως απο την εμπειρ΄΄ια μου με την deagostini εχω να πω πως δεν συμφερει, και βγαινει πολυ ακριβα. Αυτ΄΄η περιπτωση ειναι γι ΄΄αυτους που εχουν ηδη τηλεσκοπιο κα θελουν καποια εξτρα πραγματα.
ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΕΠΟΧΗ
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

το πηρα το πρωτο εχει ερευνητη 6χ30(':(')

καμια σχεση με του bresser αλλα κανει την δουλεια του!

παντως το καλο ειναι οτι δινει ενθετα πχ εξερευνοντας τον κρονο.

μαζι με το πρωτο δινει ακομα και ενα χαρτη του ουρανου(poster).

meade sn6 f/5_BRESSER

mount:skywatcher eq6

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλής ποιότητας το συγκεκριμμένο τηλεσκόπιο, αλλά όντας λίγο πιο παραδοσιακός, μου κακοφαίνεται να αγοράσω ένα τηλεσκόπιο μέσω ενός περιοδικού. Αυτό που θεωρώ σαν πλεονέκτημα είναι ότι κάποιος που θα το ολοκληρώσει θα μάθει πράγματα πάνω στην δομή ενός τηλεσκοπίου και την κατασκευή του. Είναι χρήσιμο για εκπαιδευτικούς λόγους. Αλλά βγαίνει ακριβή η τιμή του κατά την γνώμη μου.
Και εγένετω φως....
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Απο την σελίδα τους δεν κατάλαβα τι είναι τα προαιρετικά εξαρτήματα;; Δεν θα διατεθούν δηλαδή;;;

Hellooooooo, my name is Ηλίας. :-note

 

http://astrocom.wordpress.com/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

σιγουρα θα βγει ποιο ακριβο αλλα δεν ειναι κακο να

παιρνουμε μερικα μπιχλιμπιδια που μας χρειαζονται

δεν θα ειναι super duper αλλα την δουλεια τους θα την κανουν

και θα ειναι ποιο φτηνα απο αυτα της αγορας.

meade sn6 f/5_BRESSER

mount:skywatcher eq6

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

τα διεαθετουν αλλα τα παιρνεις τηλεφωνικος

με κανονικες τιμες αγορας.αυτα δεν ειναι μεσα στην προσφορα!

meade sn6 f/5_BRESSER

mount:skywatcher eq6

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εγώ ήθελα να δω τα προσοφθάλμια που δίνει. Δίνει δύο τύπους Kelner 20, 9 6mm και Plossl 25, 12.5mm, όπως επίσης φίλτρο Σελήνης και χρωματικά φίλτρα. Μπορεί να μην είναι ότι καλύτερο αλλά δεν θα είναι και άσχημα για 9 Ευρώ το κάθε ένα :mrgreen:
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Κάπου δεν υπάρχει μια διάταξη που απαγορεύει την παραπλανητική διαφήμηση; Ακους εκει η ΟΤΑ και η βάση στα έξτρα !! Και ότι έλεγα να πω στον περιπτερά μου όταν το δει να έχει έναν χοντρό κύλινδρο μέσα να μου κρατήσει ένα :)
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Χαχα τρελλό γέλιο

Ολο το τηλεσκόπιο ειναι προαιρετικό και αυτα που δίνουν με τα τευχη ειναι τα παρελκόμενα του!!!

Ειναι για γέλια οι τύποι

 

Αλήθεια πως μπορουμε να δουμε πόσο κάνει και απο που μπορούμε να πάρουμε κατευθείαν τρίποδο στήριξη και μοτέρ?

Imagination is more important than knowledge
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Οτι η Dea βαράει στο κεφάλι ....βαράει...και το χειρότερο δεν το καταλαβαίνεις γιατί τα δίνεις σιγά σιγά... :|

 

Εγώ θα πάρω μόνο ότι χρειαστώ...δεν θα με χαλάσει ερευνητής 6Χ30 με 2,90 ευρώ.. :mrgreen:

 

αλλά το θέμα είναι να μαθαίνουμε τι θα βγάζει το επόμενο τεύχος για να το εξασφαλίζουμε..!!!!!!!! \:D/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παρακαλω ενημερωστε μας για τα επομενα τευχη,ισως παιζει κατι καλο και φθηνο!

Aσε την ψυχη σου να σταθει νηφαλια και αταραχη μπροστα σε ενα εκατομμυριο συμπαντα!!!

:cheesy: :cheesy:

 

Φιλικα,

Βαλογιαννης Γιωργος

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Παιδιά πήρα τηλέφωνο (δύο φορές) κ μου είπαν πως ο σωλήνας αλλά κ η βάση θα διατεθούν μέσα στα 50 τεύχη.Μόνο ένα τεύχος (δεν ξέρει ποιο) θα κοστίζει την διπλάσια τιμή γιατί το εξάρτημα είναι λέει ακριβό.Τα μόνα έχτρα εξαρτήματα είναι το μοτέρ κ το ψηφιακό προσοφθάλμιο για αστροφωτογράφηση.Ακόμη κ σωλήνας θα πάει στα περίπτερα.Παιδιά κάτοπτρο με 9 άντε 18 ευρώ. :cheesy: :cheesy: :cheesy:
Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Το finder λέει; Κανένας που το πήρε έχει να μας κάνει κάνα σχόλιο :D :D ??

 

Με 2,90 ευρώ καλή τιμούλα το βρίσκω, εκτός και αν είναι εντελώς μούφα

Σκόρπιες σκέψεις:

 

http://ngc253.blogspot.com/

travel... without movement...

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Πρώτο τεύχος καπάκι σωλήνα κ ερευνητής.3 ευρώ

Δεύτερο τεύχος βάση ερευνητή κ το πρώτο τμήμα του εστιαστή.9 ευρώ.

Με 12 ευρώ θα έχω καινούριο ερευνητή για το μπρεσεράκι μου που έχει χαλάσει. :cheesy: :cheesy:

Στο τρίτο τεύχος βλέπω πως ολοκληρώνει τον εστιαστή.

Τέταρτο τεύχος τον μοχλό απ τις μικρομετρικές κινήσεις της βάσης κ το πάνω μέρος απ το ένα δαχτυλίδι που ενώνει τον ΟΤΑ με τη βάση.(Πάντα ότι βλέπω απ τις φώτο)

Οπως καταλαβαίνετε η βάση θα ολοκληρωθεί μέσα σε πολλά τεύχη.

Με εκτίμηση Παναγιώτης Φωτεινέας
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Εμενα με ανυσηχει με το κατοπτρο. Δεν θα με χαλαγε ενα ανταλακτικο κατοπρο για το Skywatcher 114ΕQ1 καθως και τα προσοφθαλμια με τα φιλτρα που εχω αλλα σκεφτειτε μια ντανα περιοδικα με το κατοπτρο χυμα στο περιπτερο. Θα μαζευουμε κομματια απο καθρεπτες :lol: :lol: :lol:

Φιλικά Κώστας

 

http://www.astrobin.com/users/kookoo_gr/

Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Ως ευτυχής ιδιοκτήτης της σειράς disney παρέλαση αλλά και της σειράς X-Files (και τους 9 κύκλους) από τη de agostini σας ενημερώνω πως είναι υποχρεωμένοι να έχουν παλαιά τεύχη για 6 μήνες μετά το τέλος της σειράς που βγαίνει. Έτσι αν χρειαστείτε κάποιο κομμάτι θα μπορείτε να το βρείτε και αφού το χάσετε αλλά και να το πάρετε σε πιο χαμηλή τιμή μιας και δε θέλουν να τους μένουν τα παλαιά τεύχη!! :-$ :-$
ΣΤΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟ, ΒΑΣΙΛΗ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...
Σύνδεσμος για σχόλιο
Κοινή χρήση σε άλλους ιστότοπους

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είσαι μέλος για να αφήσεις ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!.

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Όροι χρήσης